Skocz do zawartości

Fazer FZS 600 - czyli KUPIONY : )


hiwo

Rekomendowane odpowiedzi

A taki motorek jak w tytule?

Jutro jadę oglądać. Rocznik 2002, stan ponoć b. dobry. W zeszłym roku sprowadzony z Francji. Napęd wymieniony w komplecie, nowy AQ, lakier idealny, tylko ślad na jednej ladze od przytarcia (myślę, że szlifu)

Laska sprzedaje, trochę wstyd, że taki motonita od laski sprzęta bierze zlosnik.gif

Cena, myślę, że zejdzie z 7 klocków.

Ponoć sprzęgło słychać, jak klamkę się wdusi to jest cisza. No ale to znany temat.

Moto ma służyć do miasta i okazyjnie na latanie po okolicznych wiochach.

Brać?

Poniżej trzy fotki z ogłoszenia

286988856-3314214111.jpg

286988856-3314214111_1.jpg

286988856-3314214111_2.jpg

post-1300-14352520727261_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręce opadają

skoro sie zgadzasz z opinią, to po co wklejasz smile.gif

a na poważnie: nie ma ciekawszego modelu? wszyscy tylko fazery i bandity, fazery i bandity.

fazer jaki jest kazdy widzi i wie. naprawde Ci sie podoba ta czacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro sie zgadzasz z opinią, to po co wklejasz

> a na poważnie: nie ma ciekawszego modelu? wszyscy tylko fazery i bandity, fazery i bandity.

> fazer jaki jest kazdy widzi i wie. naprawde Ci sie podoba ta czacha?

Potrzebuje motor na sezon, góra dwa. Znając siebie, to na jesień i tak sprzedam.

Po co w takim razie wywalać więcej kasy. Mam dychę odłożoną, ale w tym przypadku zostanie mi jeszcze sporo kasy na rozrywkę.

Nie przywiązuję się do motorów,a ta czacha akurat mi się podoba, choć wolałbym nowszą z kocimi ślepiami.

Pytam, bo miło byłoby przed oględzinami dowiedzieć się na jaką minę można wdepnąć.

Co do opinii, to nie pytałem czy ładny, lub czy się podoba. Wiadomo gust jest jak dupa.

Dlatego ręce mi opadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak oględziny potwierdzą przyzwoity stan to brać - będzie Pan zadowolony

No właśnie, na to liczę. Z opinii wynika, że to w miarę bezawaryjny sprzęt. Części też nie należą do drogich, a serwis to nawet pan Mietek zapewni w szopie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc skoro znasz opinie i wiesz że Pan Mietek zapewni Ci serwis to po co pytasz na AK ?

Coś się tak mnie uczepił? cfaniaczek.gif

Już wyżej pisałem. Może ktoś zauważy coś podejrzanego, że np. w tym roczniku nie powinno być, albo być coś, i takie tam.

Albo napisze, że ma nowszy taniej na sprzedaż wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś się tak mnie uczepił?

> Już wyżej pisałem. Może ktoś zauważy coś podejrzanego, że np. w tym roczniku nie powinno być, albo

> być coś, i takie tam.

> Albo napisze, że ma nowszy taniej na sprzedaż

Nie uczepiłem się

tylko śmieszą mnie posty typu "proszę o ocenę" ze zdjęcia.

Jak chcesz kupić motocykl/samochód to zabierasz go do autoryzowanego

serwisu danej marki na przegląd i będziesz wszystko wiedział o tym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nie śmieszą. Bo właśnie od tego jest forum, żeby zapytać, podpytać, dowiedzieć się czego się wystrzegać. Bo lepiej poczytać za friko kogoś kto np. takiego fazera i wie ze wyskakuje dwójka niż płacić 200zl za przegląd żeby się tego dowiedzieć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli motocykl nie zdradza dziwnych zjawiski, które mogłyby świadczyć o jego ciekawych przygodach to bierz.

Sam dużo jeździłem różnymi sprzętami (do 100KM) i bezpośrednio po zimie jak siadłem na Fazera to odczucie jakie było przy przyspieszaniu powodowało mega banana na gębie ;-)

Bardzo zwinny motocykl do miasta, na trasę już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na prace skrzyni biegow w szczegolnosci drugiego biegu, czy poszczegolne wchodza lekko bez zgrzytow, strzelania itd oraz jak z przelaczaniem na luz. Niestety w wielu modelach Yamahy z tamtych lat skrzynia biegow byla slabym punktem. Ostatnio koledze wysypala sie wlasnie "dwojka" w XJ900 Diversion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz kupić motocykl/samochód to zabierasz go do autoryzowanego

> serwisu danej marki na przegląd i będziesz wszystko wiedział o tym egzemplarzu.

I tym sposobem możemy wnioskować o zamknięcie autokącika, w końcu są serwisy, które wiedzą wszystko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie uczepiłem się

> tylko śmieszą mnie posty typu "proszę o ocenę" ze zdjęcia.

> Jak chcesz kupić motocykl/samochód to zabierasz go do autoryzowanego

> serwisu danej marki na przegląd i będziesz wszystko wiedział o tym egzemplarzu.

Pewnie u Ciebie w Chotomowie autoryzowane serwisy na każdym skrzyżowaniu. U mnie niestety nie.

Wypij piwo, zrelaksuj się i najlepiej nie udzielaj w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, na to liczę. Z opinii wynika, że to w miarę bezawaryjny sprzęt.

jak już ktoś zauważył bywały problemy z 2 biegiem. Ja jednak uważam, że jak podczas jazdy testowej nie ma niczego niepokojącego to skrzynia nie padnie sama z siebie przy normalnym użytkowaniu. Chyba, że planujesz jakieś akrobacje robić i wbijać 2 na chama zlosnik.gif

> Części też nie należą do drogich, a serwis to nawet pan Mietek zapewni w szopie

dokładnie tak jak piszesz, graty tanie i serwis łatwy ok.gif chociaż jak ulepa nie kupisz, to skoro planujesz za rok sprzedać to nawet nie doświadczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak jak piszesz, graty tanie i serwis łatwy chociaż jak ulepa nie kupisz, to skoro

> planujesz za rok sprzedać to nawet nie doświadczysz

No zobaczę jutro, co i jak. Myślę, że do pokulania wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro jadę oglądać.

Mam nadzieje, że nie masz daleko...

> Rocznik 2002, stan ponoć b. dobry.

Zweryfikuj...

> W zeszłym roku sprowadzony z Francji. Napęd

> wymieniony w komplecie, nowy AQ,

Zweryfikować ^ 2

> lakier idealny

Pewnie 3 razy malowany, przez każdego poprzedniego właściciela, z kurzem pod lakierem, krzywo przyklejonymi naklejkami i klejonymi owiewkami. Zweryfikować ^ 3

> tylko ślad na jednej ladze od przytarcia

Oho, zaczyna się. Oczywiście przytarcie od "postojówki"?

> Cena, myślę, że zejdzie z 7 klocków.

Nie cena czyni okazję.

> Ponoć sprzęgło słychać, jak klamkę się wdusi to jest cisza. No ale to znany temat.

Pewnie nie "słychać" tylko "huczy jak sto diabłów". hehe.gif

> Brać?

Po uprzednim zweryfikowaniu stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje, że nie masz daleko...

Nie, na miejscu, tylko właścicielka pracuje daleko i specjalnie przyjeżdża

> Pewnie 3 razy malowany, przez każdego poprzedniego właściciela, z kurzem pod lakierem, krzywo

> przyklejonymi naklejkami i klejonymi owiewkami. Zweryfikować ^ 3

Nie no spoko. Malowania sie spodziewam, w końcu nie wierzę, że przez trzynaście lat ani razu nie leżał

> Oho, zaczyna się. Oczywiście przytarcie od "postojówki"?

Sama powiedziała, że przytarcie na ladze wyglada raczej na po ślizgu. waytogo.gif

> Nie cena czyni okazję.

> Pewnie nie "słychać" tylko "huczy jak sto diabłów".

O 11 będe wiedział. Na szczęście jedzie ze mną koleś, który serwisuje od lat te maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokładnie przyjrzyj się plastikom od środka. Cena dość niska, nawet bardzo, jak na ten rocznik.

Byłbym bardzo ostrożny.

I przy okazji, nic lepiej nie weryfikuje przebiegu, jak układ hamulcowy.

Tarcze tanie nie są, zweryfikuj stan klocków. Weź miernik lakieru, na pewno znajdzie się jakieś płaskie miejsce, gdzie będzie można przyłożyć miernik.

Standardowo sprawdzić, jak odpala na zimno. Spora część właścicieli, pomimo moich próśb, odpalała moto wcześniej. Cylindry zimne niby, ale olej jeszcze cieplutki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Dokładnie przyjrzyj się plastikom od środka. Cena dość niska, nawet bardzo, jak na ten rocznik.

> Byłbym bardzo ostrożny.

Będę palacz.gif

> Standardowo sprawdzić, jak odpala na zimno. Spora część właścicieli, pomimo moich próśb, odpalała

> moto wcześniej. Cylindry zimne niby, ale olej jeszcze cieplutki

Wiem, sam tak robię grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś zauważy coś podejrzanego, że np. w tym roczniku nie powinno być, albo

> być coś, i takie tam.

> Albo napisze, że ma nowszy taniej na sprzedaż

To ja dorzucę swoje. Nic sobie nie dam uciąć ale od 2001 zaczęto robić "kocie oczy". Ja się kulam FZSem z 2002 roku i miałem przed dzwonem takowe. Szwagier z 2001 też już ma skośne, więc bym się temu przyjrzał. O skrzyni już Ci napisano. Czy coś z nią jest nie tak lepiej czuć/słychać jak silnik jest dobrze rozgrzany. U mnie na zimno z 2-ką nie było problemu. Jak się rozgrzał to przy ~10k obrotów bywały spore problemy z zapięciem 2-ki. Pewnego razu przy próbie zmiany na 2-kę dźwignia po prostu stanęła jak wryta i już tak została na luzie smirk.gif

Sprzęgło jak napisałeś norma. U mnie koszyk nasuwa już 4 sezon i może w końcu pokuszę się o zmianę łożyska przy okazji wymiany sprzęgła.

Na miasto i pod-mieście sprawdza się całkiem dobrze. Dla mnie trochę za małe ale mało które dla mnie nie za małe zlosnik.gif

A... może i mało istotne ale przy normalnej jeździe na standardowych zębatkach 5-5.3l/100 przy jeździe podwarszawie i W-wa.

To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja dorzucę swoje. Nic sobie nie dam uciąć ale od 2001 zaczęto robić "kocie oczy". Ja się kulam

> FZSem z 2002 roku i miałem przed dzwonem takowe. Szwagier z 2001 też już ma skośne, więc bym się temu przyjrzał.

No włąśnie, to mnie zastanawia. Ale w necie pełno zdjęć obejrzałem i różnie to bywa, sa takie i takie w tym roczniku niewiem.gif

> O skrzyni już Ci napisano. Czy coś z nią jest nie tak lepiej czuć/słychać

> jak silnik jest dobrze rozgrzany. U mnie na zimno z 2-ką nie było problemu.

Na tym zamierzam się skupić

> Dla mnie trochę za małe ale mało które dla

> mnie nie za małe

Mam ledwo 172 cm. Marzył mi się Transalp, ale nogami nie sięgałem do ziemi oslabiony.gif

Mam nadzieję, że tu będzie ok i dosiegnę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No włąśnie, to mnie zastanawia. Ale w necie pełno zdjęć obejrzałem i różnie to bywa, sa takie i

> takie w tym roczniku

Tfu, tfu odpukać ale w razie czego lampy i owiewka tańsze są do tego, który będziesz oglądać zlosnik.gif

> Na tym zamierzam się skupić

ok.gif Jak dziewczyna ma nim przyjechać kawałek drogi, to akurat będzie rozgrzany.

> Mam ledwo 172 cm. Marzył mi się Transalp, ale nogami nie sięgałem do ziemi

> Mam nadzieję, że tu będzie ok i dosiegnę

Spokojnie sięgniesz. Nie wiem czy z ugiętymi kolanami ale powinieneś w miarę pewnie się podeprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki sztrucel - ze szpachlowaną ramą, krzywo spasowanymi owiewkami

No fakt, owiewka jest malowana. Jasnowidz sikiś, czy coo? grinser006.gif

> Gratki, miłego nawijania kilometrów

Nawinąłem prawie 130, jest nieźle, przypadł mi do gustu. Naprawdę intuicyjny i dobrze prowadzący się sprzęt.

Oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co nogami sięgać? Jedną sięgaj, wystarczy

Nie zawsze wystarczy. Miałem kiedyś takiego sprzęta, to męczarnia na dłuższą metę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Dokładnie przyjrzyj się plastikom od środka. Cena dość niska, nawet bardzo, jak na ten rocznik.

Czacha malowana, nawet porządnie. Spawów od środka nie widać, a nawet jeśli byłyby dobrze zrobione to by mnie to nie zniechęciło.

No ale czemu się dziwić, przez 11 lat miał prawo się choćby wywrócić

> Byłbym bardzo ostrożny.

Byłem spy.gif

Ale laska mnie rozbroiła, jak na poje pytanie ile moto ma biegów odpowiedziała cztery yikes.gif

Była bardzo zdziwiona, jak jej powiedziałem, że deczko więcej. "Oj, nigdy nie liczyłam" hehe.gif

> I przy okazji, nic lepiej nie weryfikuje przebiegu, jak układ hamulcowy.

> Tarcze tanie nie są, zweryfikuj stan klocków. Weź miernik lakieru, na pewno znajdzie się jakieś

Tarcze bez rantów, na klockach jeszcze sporo mięsa.

Lakier na zbiorniku ok, na plastikach zresztą też dobrze położony (czacha)

> Standardowo sprawdzić, jak odpala na zimno. Spora część właścicieli, pomimo moich próśb, odpalała

> moto wcześniej. Cylindry zimne niby, ale olej jeszcze cieplutki

No pali ładnie. Ssanie nie działa zerojedynkowo jak w mojej Kawie.

130 km zrobione, na razie jest ok wink.gif

Jedna rzecz mnie denerwuje. Dupsko ślizga się po siedzeniu. Co chwilę zjeżdżam na zbiornik. Albo zmienię spodnie (jeans) albo dam siedzenie do obszycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna rzecz mnie denerwuje. Dupsko ślizga się po siedzeniu. Co chwilę zjeżdżam na zbiornik. Albo

> zmienię spodnie (jeans) albo dam siedzenie do obszycia

IMO zmiana spodni niewiele da, chyba, ze na takie, ktore maja jakas antyposlizgowa materie na d00psku albo obszyj albo przyzwyczaj sie do skladowania klejnotow na zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO zmiana spodni niewiele da, chyba, ze na takie, ktore maja jakas antyposlizgowa materie na

> d00psku albo obszyj albo przyzwyczaj sie do skladowania klejnotow na zbiorniku

bardziej kwestia wyrobienia nawyku sciskania kolan na baku w momencie hamowania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO zmiana spodni niewiele da, chyba, ze na takie, ktore maja jakas antyposlizgowa materie na

> d00psku albo obszyj albo przyzwyczaj sie do skladowania klejnotow na zbiorniku

Na razie się przyzwyczajam. Jak nie da rady, to pomyślę o obszyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie się przyzwyczajam. Jak nie da rady, to pomyślę o obszyciu

Spróbuj jeszcze porządnie umyć siodło, być może ktoś nieumyślnie psiknął czymś do konserwacji plastiku. Ja jak kupowałem motocykl całe siedzenie miałem w plaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A taki motorek jak w tytule?

> Jutro jadę oglądać. Rocznik 2002, stan ponoć b. dobry. W zeszłym roku sprowadzony z Francji. Napęd

> wymieniony w komplecie, nowy AQ, lakier idealny, tylko ślad na jednej ladze od przytarcia

> (myślę, że szlifu)

> Laska sprzedaje, trochę wstyd, że taki motonita od laski sprzęta bierze

> Cena, myślę, że zejdzie z 7 klocków.

> Ponoć sprzęgło słychać, jak klamkę się wdusi to jest cisza. No ale to znany temat.

> Moto ma służyć do miasta i okazyjnie na latanie po okolicznych wiochach.

> Brać?

> Poniżej trzy fotki z ogłoszenia

dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.