Skocz do zawartości

klima slabiej chlodzi


marew

Rekomendowane odpowiedzi

> czy dobrze mi sie wydaje. ze im cieplej tym mniej chloidzi ?

Bo klima nie schładza zawsze do stałej temperatury tylko obniża ją o bodajże 7 stopni. Jeśli chcesz mieć lodówkę włącz zamknięty obieg powietrza, ja tak nie lubię bo powietrze jest suche.

Druga sprawa gdy wsiadasz do auta wszystko jest nagrzane, przewody powietrzne i parownik również i chwila minie nim się ochłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy dobrze mi sie wydaje. ze im cieplej tym mniej chloidzi ?

Potrzebuje więcej czasu na schłodzenie.

Zanim wejdziesz do auta to z pilota szyby w dół aby wywietrzyć samochód. Na dzień dobry chłodzić w obiegu zamkniętym a jak wentylator zejdzie do normalnych obrotów, czyli uzyska temperaturę zadana otworzyć obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo klima nie schładza zawsze do stałej temperatury tylko obniża ją o bodajże 7 stopni. Jeśli chcesz

> mieć lodówkę włącz zamknięty obieg powietrza, ja tak nie lubię bo powietrze jest suche.

> Druga sprawa gdy wsiadasz do auta wszystko jest nagrzane, przewody powietrzne i parownik również i

> chwila minie nim się ochłodzi.

a ja sie w trace i spytam jeszcze o taką rzecz.

Czy to normalne że co jakiś czas klima ( czy jakieś tam urzadzneie w niej ) wyłącza się i po 5-10s znów zaczyna chłodzić i znów zimne leci, czuć to nawet po obciązeniu na silniku

jak sie zatrzymam to czuć przerwy w leceniu zimnego powietrza

czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo klima nie schładza zawsze do stałej temperatury tylko obniża ją o bodajże 7 stopni.

rotfl.gif Dziwna teoria. U mnie jak ustawię 22 stopnie to mam 22 stopnie, niezależnie czy na zewnątrz jest -30 czy +30.

Jeździłem autem przy czterdziestostopniowych upałach. Gdyby klima chciała mi obniżyć tylko o 7 stopni to bym się usmażył.

> (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja sie w trace i spytam jeszcze o taką rzecz.

> Czy to normalne że co jakiś czas klima ( czy jakieś tam urzadzneie w niej ) wyłącza się i po 5-10s

> znów zaczyna chłodzić i znów zimne leci, czuć to nawet po obciązeniu na silniku

> jak sie zatrzymam to czuć przerwy w leceniu zimnego powietrza

> czy tak powinno być?

W climatronicu nie powinno się tak dziać. Ale starszych autach z manualna klimą "na guzik" słychać wyraźnie kiedy sprężarka robi sobie przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja sie w trace i spytam jeszcze o taką rzecz.

> Czy to normalne że co jakiś czas klima ( czy jakieś tam urzadzneie w niej ) wyłącza się i po 5-10s

> znów zaczyna chłodzić i znów zimne leci, czuć to nawet po obciązeniu na silniku

> jak sie zatrzymam to czuć przerwy w leceniu zimnego powietrza

> czy tak powinno być?

Zależy od modelu auta - a właściwie sprężarki. Niektóre pompują cały czas inne cyklicznie. Może to też świadczyć o wzroście ciśnienia i wtedy presostat wyłącza układ ze względów bezpieczeństwa. Pierwsze co należy zrobić, to ustalić jak powinna pracować sprężarka w tym modelu - cyklicznie, czy stale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwna teoria. U mnie jak ustawię 22 stopnie to mam 22 stopnie, niezależnie czy na zewnątrz jest

> -30 czy +30.

> Jeździłem autem przy czterdziestostopniowych upałach. Gdyby klima chciała mi obniżyć tylko o 7

> stopni to bym się usmażył.

> > (...)

Nie teoria tylko ktoś kiedyś wklejał tu ładną tabelkę obrazującą wydajność klimy w zależności od temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie teoria tylko ktoś kiedyś wklejał tu ładną tabelkę obrazującą wydajność klimy w zależności od

> temperatury zewnętrznej.

Nie wiem jak to jest, ale moja klima sobie nic nie robi z tabelek tylko chłodzi jak jej każę. W każdym z aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak to jest, ale moja klima sobie nic nie robi z tabelek tylko chłodzi jak jej każę. W

> każdym z aut.

Widocznie masz klimę perpetuum mobile typu trzeciego - niezależnie co ma schłodzić - zawsze schłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsze . Na przykładzie Lanosa, ale model i marka samochodu nie mają tutaj żadnego znaczenia:

> Jak komuś dzisiaj leci z nawiewów 7 stopni, to szacun dla układu .

No to by pasowało, dziś leciało chyba troszkę chłodniejsze bo było tylko 31 stopni, a wczoraj pokazywał termometr 36.

Sprawdzę jutro rano, jak będzie 20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.