Skocz do zawartości

KLimatyzacja Fiat brava 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam klimę "półautomat: w fiacie. Nabiłem klimatyzacje i generalnie dmucha i wieje takim dosyć sobie zimnym powietrzem, ale bez przerwy włacza sie i wyłacza kompresor. Wiecznie magiczny pstyk i moc auta spada, potem pstyk i rośnie i tak cały czas... Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko mam klimę "półautomat: w fiacie. Nabiłem klimatyzacje i generalnie dmucha i wieje takim

> dosyć sobie zimnym powietrzem, ale bez przerwy włacza sie i wyłacza kompresor. Wiecznie

> magiczny pstyk i moc auta spada, potem pstyk i rośnie i tak cały czas... Czy tak powinno być?

Jak bas napisał - normalka ale u mnie w 2.0 czuć niezłe zamulenie a co dopiero w 1.6 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko mam klimę "półautomat: w fiacie. Nabiłem klimatyzacje i generalnie dmucha i wieje takim

> dosyć sobie zimnym powietrzem, ale bez przerwy włacza sie i wyłacza kompresor. Wiecznie

> magiczny pstyk i moc auta spada, potem pstyk i rośnie i tak cały czas... Czy tak powinno być?

Za przedmówcami, tak ma być (choć myślałem że te klima to jednak automat, ale człowiek się całe życie.. a możesz wytłumaczyć jak w takim razie działa automatyczna klima?).

> Jak bas napisał - normalka ale u mnie w 2.0 czuć niezłe zamulenie a co dopiero w 1.6

Tu tez niestety potwierdzam (u mnie jest 1.8). Co ciekawe tak jest ponoć w benzyniakach, natomiast w kilku TD które objeżdżałem zupełnie tego nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że w BBM były dwa rodzaje klimatyzacji - manualna i automatyczna, ja posiadam ten drugi rodzaj- w razie wątpliwości służę instrukcją.

Ps. Jak działa Półautomatyczna klima ? i co to jest ? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spadku mocy to proponuję przyjrzeć się czy osuszacz nie zapchany. Po 2 latach męki z klimą któregoś razu postanowiłem wymienić i nabiłem układ u prawdziwego fachmana. A aucie lodówka a spadku mocy w 1,6 praktycznie nie zauważałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się , że w BBM były dwa rodzaje klimatyzacji - manualna i automatyczna, ja posiadam ten

> drugi rodzaj- w razie wątpliwości służę instrukcją.

> Ps. Jak działa Półautomatyczna klima ? i co to jest ?

Pólautomatyczna klima jest to układ działający półatutomatycznie zlosnik.gif Po przekręceniu pokrętła wiatraka na tryb auto, układ sam sobie dobierze prędkość wentylatora odpowiednią do uzyskania ustawionej temperatury. Od manualnej różni się tym, że tam masz temperaturę typu zimno- cieplej- ciepło i sam dobierasz prędkość wentylatora, a od pełnego automatu Twój półautomat różni się tym, że automat sam wybiera, na które wyloty kierować powietrze do jak najszybszego uzyskania ządanej temperatury. W półautomacie będzie wiało tak, jak sobie ustawiasz, szyba, kratki w desce albo na nogi. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie rozbierasz, z kanału wyjmujesz w kilka minut.

No powodzenia życzę, zwłaszcza jak śrubki zapieczone. Trzeba wyjąć puchę filtra powietrza i lewy reflektor oraz zdjąć lewe nadkole (chociaż odchylić). Ale najwygodniej IMO jest ze zdjętym zderzakiem.

Uwaga na czujnik ciśnienia (trzeba go wykręcić, żeby wyjąć osuszacz) - łatwo ukręcić krociec lub gwint na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No powodzenia życzę, zwłaszcza jak śrubki zapieczone. Trzeba wyjąć puchę filtra powietrza i lewy

> reflektor oraz zdjąć lewe nadkole (chociaż odchylić). Ale najwygodniej IMO jest ze zdjętym

> zderzakiem.

> Uwaga na czujnik ciśnienia (trzeba go wykręcić, żeby wyjąć osuszacz) - łatwo ukręcić krociec lub

> gwint na nim

Dwa lata temu zmieniałem osuszacz u siebie. Demontaż 5 minut, nowe oringi, montaż kolejne 5 minut. Wszystko z kanału. Wtyczkę trzeba najpierw zdjąć z presostatu i na stole go wykręcić z osuszacza. U mnie nic nie było zardzewiałe. Rdza na widok mojej Marei odwracała się na pięcie i szła do innego auta, stojącego obok.

Łezka się w oku kręci, zwłaszcza, że dzisiaj auto zostało skasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wyrzucilem sobie aku, wtyczki nie odpinalem. z 20min roboty

No to widzę że sobie lubię "utrudniać" robotę, albo mam dwie lewe ręce.

Nosz k.. żeby wyjąć ten p.. osuszacz straciłem ponad półtorej godziny, wszystkie śruby pozapiekane lub pordzewiałe, a jak odkręciłem presostat to się okazało że gwint zj...

Naprawa tego g.. kosztowała prawie 7 stów, a w tym roku okazało się że skraplacz do wymiany... facepalm%5B1%5D.gif

Czy klima w 15 letnim aucie może działać dłużej niż rok bez inwestowania co roku kilku stówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to widzę że sobie lubię "utrudniać" robotę, albo mam dwie lewe ręce.

> Nosz k.. żeby wyjąć ten p.. osuszacz straciłem ponad półtorej godziny, wszystkie śruby pozapiekane

> lub pordzewiałe, a jak odkręciłem presostat to się okazało że gwint zj...

> Naprawa tego g.. kosztowała prawie 7 stów, a w tym roku okazało się że skraplacz do wymiany...

> Czy klima w 15 letnim aucie może działać dłużej niż rok bez inwestowania co roku kilku stówek?

Kupiłem marę jako 15-letnią. Dobiłem czynnika i klima działa bez zarzutu (chociaż obciąża silnik, kto wie - może osuszacz przydałoby się wymienić). 1.5 roku sobie śmigam i nic w klimie się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nosz k.. żeby wyjąć ten p.. osuszacz straciłem ponad półtorej godziny, wszystkie śruby pozapiekane

> lub pordzewiałe, a jak odkręciłem presostat to się okazało że gwint zj...

Jak rok temu w swojej wymieniałem dwururkę na wydechu (15 letnie auto), to nakrętki kolektora wydechowego nieruszane od wyjazdu z fabryki, odkręcałem palcami. Te przy katalizatorze też, chociaż na pierwszy rzut oka wyglądało mi na cięcie.

> Naprawa tego g.. kosztowała prawie 7 stów, a w tym roku okazało się że skraplacz do wymiany...

Ja za osuszacz Hella dałem 45 zł i nabicie 180, bo jeszcze wtedy sam nie robiłem klimy.

> Czy klima w 15 letnim aucie może działać dłużej niż rok bez inwestowania co roku kilku stówek?

U mnie do dzisiaj z jedną awarią osuszacza przez 16 lat. Czynnika ubywa 50g na rok, to tak jakby wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.