Skocz do zawartości

No to znowu - pierwszy moto


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy wink.gif

Budżet - nie chcę się ostatecznie określać.

Myślę, że przy moich umiejętnościach sprzęt będzie prędzej czy później leżał więc nie warto wydawać zbyt dużo...

Ale strzelamy - okolice 15 tys.

Może być więcej - jeśli będzie warto.

Moje typy:

1. Yamaha R6

122_Yamahawallpaper_BlueR6outsidezoom%2B2003_Yamaha_R6%2BFull_Right_Side_View.jpg

Tak - wiem zlosnik.gif

Ale ciągnie mnie do sporta i jak kupię coś innego to pewnie będę wiecznie czuł, że kupiłem nie to co trzeba zlosnik.gif

2. W zaprzyjaźnionym sklepie stoi i czeka:

Yamaha YZ8

2011-Yamaha-FZ8-black.jpg

Jako pierwszy - byłby może i OK.

Ale to podobno strasznie nudny sprzęt?

No i budżet nieco wyższy zlosnik.gif

Moto z 2011 i 20000 km przebiegu...

3. Z drugiej strony - w tym samym sklepie (który jest jednocześnie serwisem) polecają raczej sporty Hondy (jako najwytrzymalsze).

Czyli CBR 600 RR??

Ale będzie najstarszy i najtrudniej pewnie będzie trafić w miarę sensownego...

Najrozsądniej by było pewnie iść w FZ8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Szeset" mi jeszcze wystarcza

> Liter jak już na wyspie Man wystartuję

na Man to motocykl dowolny wystarczy, bo tam kluczowy jest nie motocykl a zupelny brak instynktu samozachowaczego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak przy okazji zapytam...

> Jak wygląda w Polsce z torami?

nie mam pojecia smile.gif wiem ze jest pare torow - Poznan, Lublin... w WRC jest tor Rakietowa, ale tam to raczej jazda techniczna bo maly jest i krety

> Żeby na tor wjechać pewnie trzeba mieć PJ?

nie mam pojecia wink.gif ... napewno trzeba miec kompletny stroj motocyklowy (protektory itp, ale nie musi byc kombinezon, czy skora, wystarczy 'zwykly' tekstyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o GSXR 600 K8, ten co go sprawdziłem z Wrocławia rzeczywiście miał lekkiego szlifa i jest w bardzo fajnym stanie. Sprawdziłem go w ASO Suzuki we Wrocławiu.

Gość chce za niego 20 500 zł ale , że lampa jest klejona to można by zbić pewnie do jakiś 19 500 zł.

Gdyby mi ta R6 nie wyskoczyła to kupiłbym tego GSXRa.

GSXR 600 K8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybieramy

W tej cenie najłatwiej kupić R1, to to samo co R6 tylko nie trzeba się odpychać nogami przy ruszaniu i mniej wachlować biegami. I też występują w czarnym macie i złotych felgach.

Z mocą R1 też nie będzie problemu, przecież jesteś rozsądny i się już wyszalałeś pewnie a między R6 a R1 różnica jest już tylko w prędkości maksymalnej.

> Hondy (jako najwytrzymalsze).

> Czyli CBR 600 RR??

no raczej, yamaha w sportach ma to do siebie, że skrzynia biegów w sportach nie współpracuje z uczniami i po roku trzeba wymieniać zębatki bo biegi zaczynają wyskakiwać od nieumiejętnej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej cenie najłatwiej kupić R1, to to samo co R6 tylko nie trzeba się odpychać nogami przy

> ruszaniu i mniej wachlować biegami. I też występują w czarnym macie i złotych felgach.

Teraz mi to piszesz... oslabiony.gifhehe.gif

Ale R6 ładniejsza bo ten wytrzeszcz i zabudowany osłonami wydechów zwis z tyłu są okropne...

79947d1228961786-pic-request-black-g-with-gold-wheels-2009-r1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mocą R1 też nie będzie problemu, przecież jesteś rozsądny i się już wyszalałeś pewnie a między R6

> a R1 różnica jest już tylko w prędkości maksymalnej.

No właśnie sęk w tym, że ja się jeszcze nie wyszalałem i będę odwijał do oporu (znaczy pierwszego dzwona zlosnik.gif ).

Btw.

Jak już w temacie jesteśmy - linki na szyję to się kupuje jakieś konkretne czy byle struna będzie dobra zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I już sprawdzony, włącznie z przejażdżką jednego maniaka ścigaczy. Szedł jak po sznurku!

> Jedyny duży mankament to ta klejona lampa bo przy dalszej odsprzedaży ktoś się tego czepi, a nowa

> to 2000zł.

wez sie ogarnij, on nigdy nie jezdzil ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś taki nerwowy, nikt mu nie każe wieszać się na gazie.

Z doświadczenia wiem, że tak się nie da. A mam już trochę lat na karku i przejechanych kilometrów, na różnych jednośladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie sęk w tym, że ja się jeszcze nie wyszalałem i będę odwijał do oporu (znaczy pierwszego

> dzwona ).

To i tak nie ma różnicy co wybierzesz R6 czy R1, chodzenie na linie nad przepaścią może wydawać się straszniejsze niż chodzenie na linie rozpiętej między blokami, ale to tylko psychika.

Co do linki, to podjedziesz do salonu i tam dobiorą modną, pasującą do motocykla i rodzaju (czy ma ciąć przy parkingówce czy dopiero powyżej pewnej prędkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie sęk w tym, że ja się jeszcze nie wyszalałem i będę odwijał do oporu (znaczy pierwszego

> dzwona ).

> Btw.

> Jak już w temacie jesteśmy - linki na szyję to się kupuje jakieś konkretne czy byle struna będzie

> dobra

heheheheh mega grinser006.gif

model - kwestia gustu:) wybierz coś czego nie bedzie ci żal jak upadnie (czyli zostaw sobie "docelowy" wymarzony moto na kolejny). ja chciałem brac w leasingu jakiegos nakeda na start - ale odpuscilem i poszedłem w tanią używkę. kupiłem troche porysowany i tanszy egzemplarz, coby właśnie nie płakać jak sie coś zdarzy smile.gif

i teraz po kilku tys km zrobionych własnym moto, okazuje się że naked to dobrze wybrany segment (ma naturalny hamulec przed odkręcaniem - pęd powietrza smile.gif

ale już się przysiadałem przedwczoraj do mojego "docelowego" moto, coby sprawdzić czy mi pasuje pozycja smile.gif

triumph_street_triple_r_my_2013_002.jpg

food.gif

waham sie jeszcze nad superduke ale ten drogi w porownaniu z triplem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, wcale, tylko niechcacy mu sie wkreci powyzej 8 krpm, dostanie pierdolca i w ulamku sekundy

> moze skonczyc mu sie droga .............

Czekaj - jadę samochodem 200 km/h to mi się droga nie skończy, a 200 na motocyklu i się ma nagle skończyć?

> poza tym napisal, ze bedzie odrecal

No nie - napiszę jak inni - kupuję sprzęt sportowy / "sportowawy" żeby odkręcać do max 3 tys. obrotów zlosnik.gif Od tego to mam tedeika hehe.gif

Nawet na kursie pokusa była silniejsza i ciągnąłem po 8-9 tys. obr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będę się chyba napalał - poczekam aż zdam egzamin.

Jak już to będę miał za sobą - będzie FZ8 dostępna - przejadę się, spodoba mi się - biorę.

Nie będzie - poszukam czegoś innego...

Na tą chwilę chyba najbardziej jestem na tą FZ8 zdecydowany.

Z drugiej strony - jakąś tak na golasie nieco wiucha już przy 130.... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj - jadę samochodem 200 km/h to mi się droga nie skończy, a 200 na motocyklu i się ma nagle

> skończyć?

> No nie - napiszę jak inni - kupuję sprzęt sportowy / "sportowawy" żeby odkręcać do max 3 tys.

> obrotów Od tego to mam tedeika

> Nawet na kursie pokusa była silniejsza i ciągnąłem po 8-9 tys. obr...

nie, bo na drodze na ktorej osiagniesz moto 200 samochodem nie pojedziesz 120 bo nie zdazysz ponadto chcialbym zobaczyc jak przy 200 sie w winkiel skladasz ... przy 150 .... skoro nie masz ZADNYCH umiejetnosci

chcialbym zobaczyc jak reagujesz kiedy motocykl zaczyna CI wynosic z winkla na zewnetrzna czy wtedy kiedy okazuje sie, ze zakret sie zaciesnia .....

nie masz umiejetnosci, ktore pozwalaja CI poruszac sie bezpiecznie supersportem 600, im szybciej sobie to uswiadomisz tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leff chyba nie ma co tu tłumaczyć i się rozpisywać frown.gif

ja tu nie chcę mówić o winklach ale na delikatnym łuku przy takich prędkościach niech się zmieści na swoim pasie to już będzie dobrze później ochłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.