Skocz do zawartości

Ktoś się bawił takimi interfejsami?


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten z pierwszego linka , używam od czasu do czasu. Czy wykasuje błędy - nie wiem. Błędów nie wykrył. Auto było podłączane pod profesjonalny tester, ale nie oficjalny citroena i również błędów nie pokazał, więc prawdopodobnie ich nie ma. Prawdopodobnie, bo fama głosi, że tylko oprogramowanie firmowe poprawnie diagnozuje elektronikę citroenów. Kupiłem, bo u mnie wśród wskaźników brak temperatury silnika. Tu conieco napisałem o moim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeca ELM to standardowy interfejs diagnostyczny. Nie ma dostępu do wszystkiego, ale we Fiacie

> dużo zbadasz nim. Kasowałem błędy również. Koledze pożyczałem do C5 - też kasował Check

> Engine'a.

o fajnie. Dobrze wiedzieć, ze to nie jest pic na wodę ok.gifzlosnik.gif

a miałeś kablowy czy z BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten z 1 linka. Podlaczalem to do: golf 4, leon 1m, rover 75 i jakies audi. Ja mam auto z grupy VAG i niestety ciezko na tych starych vagcomach itp dobrze ustawic emulacje portu COM przez BT. Raz dzialalo raz nie. Znalazlem program PCMSCAN ktory laczy sie bez problemu z w/w samochodami (wiecej aut nie sprawdzalem). Jeszcze sie nie zdarzylo aby jakiegos bledu nie odczytal i nie skasowal kontrolki check.

Oczywiscie o pelnej diagnostyce auta czy jakiejs adaptacji mozesz zapomniec, ale jezeli ma to sluzyc do odczytania bledu i skasowania go to moim zdaniem warto. Bo ja w niecały rok zaoszczedzilem ze 300zł.

Link 2 - wsumie to samo ale na kabelku, kumpel ma. Udalo mi sie podlaczyc do auta przez programy ktory w przypadku wersji BT nie dzialaly (wspomniana wyzej emulacja portu com).

Gdybym mial kupowac jeszcze raz to bym wybral wersje na kabel, mniej zabawy z parowaniem urzadzenia, wpisywaniem jakiegos pinu. Zaleta wersji BT jest taka, że jeżeli jesteś onanistą samochodowym i masz telefon na androidzie to dzieki oprogramowaniu Torque pro masz niby "komputer pokładowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam ten z 1 linka. Podlaczalem to do: golf 4, leon 1m, rover 75 i jakies audi. Ja mam auto z

> grupy VAG i niestety ciezko na tych starych vagcomach itp dobrze ustawic emulacje portu COM

> przez BT. Raz dzialalo raz nie. Znalazlem program PCMSCAN ktory laczy sie bez problemu z w/w

> samochodami (wiecej aut nie sprawdzalem). Jeszcze sie nie zdarzylo aby jakiegos bledu nie

> odczytal i nie skasowal kontrolki check.

rozumiem, że piszesz o próbach połączenia BT np z telefonem z androidem? czy z kompem, ktory ma BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeca ELM to standardowy interfejs diagnostyczny. Nie ma dostępu do wszystkiego, ale we Fiacie

> dużo zbadasz nim. Kasowałem błędy również. Koledze pożyczałem do C5 - też kasował Check

> Engine'a.

Ale działało mu na prawdziwym ELM327 czy tym chińskim klonie z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś wie czy Corsę D 2007r zdiagnozuję takim interfejsem jak z pierwszego postu w tym temacie ?

> Konkretnie chodzi mi o poduszki. Jak nie to ew. czym ? Pozdrawiam

Silnik na 99% tak, ale obawiam sie, ze o poduszkach mozesz raczej zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, że piszesz o próbach połączenia BT np z telefonem z androidem? czy z kompem, ktory ma BT?

Ja uzywam go z laptopem który ma podpiety zewnętrzny chiński BT. Łączyć sie łączy, ale raz na jakiś czas musze zrobić restart komputera bo go nie widzi (parowanie urządzeń mam automatycznie). Ja telefonu z androidem nie mam, ale na kolegi telefonie sprawdzalem i ten caly torque pro działał. Urzadzenie paruje sie z telefonem czy kompem jak każdy inny sprzęt BT, telefon wykrywa ci interfejs i prosi o wpisanie kodu pin ktory dostajesz na plycie razem z tym elmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ELM 327 BT - lista

> lub

> Taki - kablowy

> Bardziej chodzi mi o odczyt błedów, bo żeby kasowało błędy czy inne checki to już mi się nie chce

> wierzyć, a może się mylę? Dobre to w ogóle jest?

Tak, mam ELM 327 BT, ten biały, najmniejszy z interfejsów. BArdzo fajna sprawa, połączenie bezproblemowe m.in z Torque na Androidzie, odczytuje parametry, błędy (choć czasami źle je interpretuje, ale to wina programu). Bez problemu też je kasuje.

Mam jeszcze kablowy, dedykowany do Subaru, ale od czasu ELM, nie chce mi się jego używać, łatwiej połączyć się do tel.

Jedyna wada to jest tak mały, że w niektórych autach jest problem z wyciągnięciem, jak jest gniazdo głęboko obsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ELM 327 BT - lista

> lub

> Taki - kablowy

> Bardziej chodzi mi o odczyt błedów, bo żeby kasowało błędy czy inne checki to już mi się nie chce

> wierzyć, a może się mylę? Dobre to w ogóle jest?

A jaki samochod?

Edit: Omega "98 wiec pewnie obd1, nie mam wiedzy, ale elm w nowych autach potrafi duzo. Podstawa to dobry soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM-em z Omegą prawdopodobnie się nie połączysz, a jeśli już to tylko odczyt błędów (scanmaster to umożliwia), czyli to samo co spinaczem. Ople coś koło 2001r dopiero zaczynały gadać z OBD2. Interfejs łączy się tylko ze sterownikiem silnika. Wyjątkiem są marki, do których jest specjalny soft, np: Fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elm nie zadziała z Omegą '98; potrzebujesz zwykłego kabla Vag KKL (Vag com) oraz Opel Tech2/AB Com. Sprawdzone organoleptycznie (mam elma na kablu oraz vag kkl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elm nie zadziała z Omegą '98; potrzebujesz zwykłego kabla Vag KKL (Vag com) oraz Opel Tech2/AB Com.

> Sprawdzone organoleptycznie (mam elma na kablu oraz vag kkl)

i to też chyba nie każdym, kiedyś jak próbowałem to mi wrzeszczał opel tech o zmianę pinów komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.