Skocz do zawartości

Jak naładować samochód elektryczny w 90 sekund


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

> Kiedyś zmieniało się wyczerpane konie w powozach, teraz baterie

Tesla obiecuje że taka wymiana będzie kosztowała tyle co zatankowanie samochodu klasycznego = $50. Oczywiście będzie zawsze opcja po prostu naładowania samochodu za darmo, ale będzie to zajmowało 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli tankujemy jak normalnie ale zasięg ze 3x mniejszy

To nie o to chodzi.

Dlaczego iPod odniósł taki sukces, zwłaszcza w USA?

Bo był modny, podobnie jest z tym, jeśli jeździsz takim autkiem to jesteś trendi-dżezi-co tam sobie wymyślisz.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.teslamotors.com/batteryswap?u...qCampaignId=180

> Tesla pomyślała - w 90 sekund zmieniamy baterię na pełną.

Dopoki samochody elektryczne nie beda produkowane masowo to to wszytsko to kupa zlosnik.gif Poza tym Rzad federalny dowali podatki bo drogi im sie sypia i nie bedzie ani tanio ani ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy Amerykanie takiego macie w genach i jak widać nie tylko w genach bo przemalowani też to mają, że tak enzuzjastycznie reagują na takie marketingowe akcje? Krzyki, oklaski, piski, że tesla pokazał zmianę baterii w 90 sekund. I podobnie na wszystko spod nagdryzionego jabłka. Te wystawanie pod sklepami dobę wcześniej żeby być w pierwszym milionie kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.teslamotors.com/batteryswap?u...qCampaignId=180

> Tesla pomyślała - w 90 sekund zmieniamy baterię na pełną.

Nie ma się czym podniecać. Renault już dawno rozpoczął taki projekt i ileś tam stacji wymiany aku już na świecie działa więc nie jest to ani nowy pomysł ani jakaś rewelacja. Poza tym na filmie niewiele szczegółów widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to niby miałoby dać?

Wyobraź sobie, że masz ogniwo w takiej postaci, że chemicznie pracuje tylko elektrolit, lub dwa rodzaje elektrolitu.

Więc na stacji spuszcza się elektrolit rozładowany i idzie on do ładowania a nalewa się nowy, naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyobraź sobie, że masz ogniwo w takiej postaci, że chemicznie pracuje tylko elektrolit, lub dwa

> rodzaje elektrolitu.

> Więc na stacji spuszcza się elektrolit rozładowany i idzie on do ładowania a nalewa się nowy,

> naładowany.

Ja widzę sporo plusów. Łatwiej i taniej spuścić i nalać sam elektrolit niż wyjąć i włożyć całą skrzynię z kompletnymi akumulatorami którą trzeba gdzieś przecież przechować. Takie rozwiązanie powoduje także że każde auto ma swoje własne akumulatory których się nie wymienia więc ładowanie powinno być tańsze. Aku nie muszą mieć także standardowych wymiarów co może ułatwić konstruowanie pojazdów o różnej wielkości i przeznaczeniu bo aku mogą być dowolnie rozmieszczone po samochodzie aby tylko miały wspólny system opróżniania i napełniania elektrolitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyobraź sobie, że masz ogniwo w takiej postaci, że chemicznie pracuje tylko elektrolit, lub dwa

> rodzaje elektrolitu.

> Więc na stacji spuszcza się elektrolit rozładowany i idzie on do ładowania a nalewa się nowy,

> naładowany.

Nie chcę sobie wyobrażać (na razie nie potrafię), wolałbym zobaczyć albo chociaż przeczytać konkrety a nie science fiction o takim wynalazku..

W znanych mi akumulatorach energia jest magazynowana w elektrodach o wielokrotnie większej gęstości od elektrolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy Amerykanie takiego macie w genach i jak widać nie tylko w genach bo przemalowani też to mają,

> że tak enzuzjastycznie reagują na takie marketingowe akcje? Krzyki, oklaski, piski, że tesla

> pokazał zmianę baterii w 90 sekund. I podobnie na wszystko spod nagdryzionego jabłka. Te

> wystawanie pod sklepami dobę wcześniej żeby być w pierwszym milionie kupujących.

Widzisz to wlasnie cala sztuka manipulacji. Spece zatrudnieni w wielkich formach wiedza jak wywolac stan euforii, zeby po kilku slowach endorfiny zaczely szalec, ze wystoich po 12 h (jak w PRL) iPhpona5 i bedziesz...ktorystamtysieczny.....

Do tego odpowiednia retoryka i uwierz, Cie tez mozna zaprogramowac abyc dzialal jak programista sobie wymysli:)

Chyba, ze jestes programista to juz gorzej.

A co nowego moze poza dezajnem wniesc kolejny nr iPhonea?

W USA nie ma pustej szklanki, one jest niezupelnie pelna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę sobie wyobrażać (na razie nie potrafię), wolałbym zobaczyć albo chociaż przeczytać

> konkrety a nie science fiction o takim wynalazku..

> W znanych mi akumulatorach energia jest magazynowana w elektrodach o wielokrotnie większej gęstości

> od elektrolitu.

To, że o czymś nie wiesz, nie oznacza, że tego nie ma.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/aenm.201100152/abstract

http://www.hybridcars.com/mits-liquid-battery-could-refuel-minutes-30157/

http://www.ubergizmo.com/2011/12/cambridge-crude-liquid-electricity/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy Amerykanie takiego macie w genach i jak widać nie tylko w genach bo przemalowani też to mają,

> że tak enzuzjastycznie reagują na takie marketingowe akcje? Krzyki, oklaski, piski, że tesla

> pokazał zmianę baterii w 90 sekund. I podobnie na wszystko spod nagdryzionego jabłka. Te

> wystawanie pod sklepami dobę wcześniej żeby być w pierwszym milionie kupujących.

Jak to co maja ? Mysla ze sa ja kto kolega wyzej napisal: " trendi-dżezi" bo jaraja sie technologia ktora w USA zaczyna byc czyms normalnym a w PL to prawie "kosmiczna" technologia. Fajnie jest wrzucic na forum cos z Ameryki czego Polacy nie maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz to wlasnie cala sztuka manipulacji. Spece zatrudnieni w wielkich formach wiedza jak wywolac

> stan euforii, zeby po kilku slowach endorfiny zaczely szalec, ze wystoich po 12 h (jak w PRL)

> iPhpona5 i bedziesz...ktorystamtysieczny.....

Bierzesz pod uwagę ,że iPhone w USA jest w takiej samej cenie co każdy inny nowy telefon?

Ludzie kupują ,bo im się podoba coś prostego i działającego z bezproblemową wymianą na nowy.

> A co nowego moze poza dezajnem wniesc kolejny nr iPhonea?

Dużo mocniejszy hardware. W 4S i 5 jest bardzo duża różnica w prędkości... ale to nie jest wątek na ten kącik. wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I podróże w czasie.

Nie wiem ale tak patrze na swoje baterie w laptopie i:

zlosnik.gif

Kupuje nowe auto z nową baterią ... jadę .... o kurcze zapomniałem załadować ... wymieniam na załadowaną za $$$ ale co to zamiast zasięgu 400 km na tej baterii po wymianie mogę zrobić tylko 150... patrzę na nalepkę a tam jak byk że ma już 5 lat sick.gif i co .... nowa bateria za 20 tyś $$$ poszła

A wracając do mojego laptopa to mi trzyma 15 minut kto chce się wymienić na nową hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Więc to jest UTOPIA... zlosnik.gif i sami to przyznają zlosnik.gif za kilka lat i kilkaset milionów $$$ a u mnie mają to za darmo zlosnik.gif wymieniać to można ale beczki na ropę o ile nie sa skorodowane lub plety Euro o ile nie są połamane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, że napaliłeś się na te auto jak szczerbaty na suchary i próbujesz znaleźć sobie

> wytłumaczenie

> Kupuj

> HanYs

Nie, raczej nie kupię. Za dużo pieniędzy jak na samochód o dość ograniczonych możliwościach wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.teslamotors.com/batteryswap?u...qCampaignId=180

Filmik "trochę" manipuluje. Czemu nie porównują z autem spalinowym, którego pojemność zbiornika pozwala na przejechanie takiego samego dystansu, jak Tesla S?

Pokazują tankowanie auta paliwem na którym można przejechać z 1000 km (ponad 23 galony). Nawet przyjmując, że na tych aku Tesla S przejedzie 500 km (najmocniejszy pack aku - zapewne w lecie, bez ogrzewania i klimy tyle ma w papierach w najbardziej optymistycznej wersji) - to czas "marnowany" na tankowanie w przeliczeniu na dystans się zrównuje. Pytanie też o cenę. Tankowanie - 100$. A ile wymiana aku? I jak zabezpieczą się przed wymienianiem trupów na mało zużyte aku? Czy może cena obejmie "ubezpieczenie" na utylizację zużytych aku?

A co do elektrolitu - wolałbym, żeby na ulicach nie jeździły auta z dziesiątkami czy setkami litrów żrących substancji. Wolałbym, żeby tradycyjne aku były zastępowane bezelektrolitowymi i nie podobałaby mi się przeciwna tendencja. Wypadki się zdarzają - a w trasie ciężko spłukać się szybko dużą ilością wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tankowanie - 100$. A ile wymiana aku? I jak zabezpieczą się przed wymienianiem trupów na mało

> zużyte aku? Czy może cena obejmie "ubezpieczenie" na utylizację zużytych aku?

Tu chodzi o system gdzie aku nie są własnością właściciela pojazdu tylko są leasingowane od firmy która może się także zająć ich naprawą w razie awarii, utylizacją itd. Czyli aku sprawne (można rozładować do określonego poziomu a następnie badać parametry jak napięcie i temp podczas ładowania) do ponownego użycia a niesprawne do regeneracji.

> A co do elektrolitu - wolałbym, żeby na ulicach nie jeździły auta z dziesiątkami czy setkami litrów

> żrących substancji. Wolałbym, żeby tradycyjne aku były zastępowane bezelektrolitowymi i nie

> podobałaby mi się przeciwna tendencja. Wypadki się zdarzają - a w trasie ciężko spłukać się

> szybko dużą ilością wody.

Nie wychodź z domu bo na ulicach pełno wybuchowych samochodów z benzyną albo LPG na pokładzie w dużej ilości wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wychodź z domu bo na ulicach pełno wybuchowych samochodów z benzyną albo LPG na pokładzie w

> dużej ilości

Wybuchające auta widziałem tylko na filmach. Nie czytałem też o takich wypadkach, gdzie zbiornik LPG by wybuchł. Poza tym gaśnicę mam - może na ugaszenie człowieka wystarczy. Jak nie, to jakimś kocem czy czymś podobnym da się obskoczyć. Na kwas nie mam patentu w aucie. A praktycznie w każdym jeździ żrący elektrolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.