Skocz do zawartości

Zmiana roku produkcji w dowodzie i karcie


mariusz_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto sprowadzone z Włoch w 2008roku.

W dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu został wpisany rok produkcji 1993. Problem w tym, że faktyczny rok z vinu jest 1990.

Mam wszystkie dokumenty na auto (włoską umowę kupna, akcyzę, xera tłumaczeń, xero pierwszego badania w Polsce) i wszędzie jest wpisany rok 1993.

Zależy mi na tym by przywrócić oryginalny rocznik w dowodzie i nie bardzo wiem jak to mam zrobić.

Wydział komunikacji twierdzi, że muszę poprawić wszystkie dokumenty.

Czy urząd celny poprawi mi akcyzę na podstawie poprawionej przeze mnie umowy (poprawa samego rocznika na oryginale)?

Czy Urząd skarbowy poprawi vat-25?

Co z tłumaczeniami? Muszę je poprawiać?

No i co z pierwszym przeglądem?

Dodam, że w oryginale dowodu z Włoch nie ma rocznika produkcji tylko data pierwszej rejestracji-1993rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodam, że w oryginale dowodu z Włoch nie ma rocznika produkcji tylko data pierwszej

> rejestracji-1993rok

A gdzie w naszym dowodzie jest rok produkcji ?

Faktycznie jest. Nie wpadło mi w oczy. Sory.

A to nie jest tak że przy przeglądzie u nas weryfikują ci dane na podstawie NR VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie jest tak że przy przeglądzie u nas weryfikują ci dane na podstawie NR VIN ?

nie weryfikują,

ja mam auto faktycznie z 2002, a wszędzie jest 2003, bo tak wpisano do dokumentów (w Dojczlandi i wygląda na to, że we Włoszech również, nie ma czegoś takiego jak data produkcji - liczy się data pierwszej rejestracji i to wpisują w papiery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie weryfikują,

> ja mam auto faktycznie z 2002, a wszędzie jest 2003, bo tak wpisano do dokumentów (w Dojczlandi i

> wygląda na to, że we Włoszech również, nie ma czegoś takiego jak data produkcji - liczy się

> data pierwszej rejestracji i to wpisują w papiery).

Bardzo ciekawa teoria... samochód wg. VIN wyprodukowany w 1990 r., a rejestrowany w 1993 co już z VINu nie wynika i wpiszą 1993 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam auto faktycznie z 2002, a wszędzie jest 2003, bo tak wpisano do dokumentów (w Dojczlandi i

> wygląda na to, że we Włoszech również, nie ma czegoś takiego jak data produkcji - liczy się

> data pierwszej rejestracji i to wpisują w papiery).

Chyba tak jest.

Mialem auto sprowadzone z Włoch, wszelkie papiery pokazywały 1998r (w tym polskie papiery 1998r jako data produkcji)

EPER wg VIN podawał datę wyprodukowania listopad 1997.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie weryfikują,

> ja mam auto faktycznie z 2002, a wszędzie jest 2003, bo tak wpisano do dokumentów (w Dojczlandi i

> wygląda na to, że we Włoszech również, nie ma czegoś takiego jak data produkcji - liczy się

> data pierwszej rejestracji i to wpisują w papiery).

No właśnie u mnie też jest z niemiec i produkcja 2006 a rejestracja 2007 i jest to uwzględnione w dowodzie czego na szybko nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu robilem porządek w papierach Capri. Na przeglądzie diagnostycznym poprosiłem diagnostę, czy nie możne by skorygować, bo mam kłopoty podczas ubezpieczania: samochód z 1980 roku miał w papierach rok produkcji 1992, kilka lat po faktycznym zakończeniu produkcji tego modelu. Koles powiedzial "oczywiście" i dał papier, który zaniosłem do WK. Za kilka dni odbieram nowy dowód. Zero problemów.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie weryfikują,

> ja mam auto faktycznie z 2002, a wszędzie jest 2003, bo tak wpisano do dokumentów (w Dojczlandi i

> wygląda na to, że we Włoszech również, nie ma czegoś takiego jak data produkcji - liczy się

> data pierwszej rejestracji i to wpisują w papiery).

Niestety miałeś większego farta niż ja.. kupiłem forda focusa z Włoch wszędzie wpisany był rocznik 1999 (nawiasem mówiąć 117 tyś przebiegu zlosnik.gif), tłumaczenia, akcyza, skarbówka, przegląd, a w urzędzie komunikacji Pan urzędnik wg VIN'u odczytał 1998 i musiałem wszystkie "papiery" poprawiać bo nie chciał zarejestrować auta sick.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w urzędzie komunikacji Pan urzędnik wg VIN'u odczytał 1998 i musiałem wszystkie "papiery"

> poprawiać bo nie chciał zarejestrować auta

A tak nawiasem to co ma VIN do daty/roku produkcji?? Przecież na koniec roku biją już w VIN rok modelowy następny i jak ktoś ma auto z końca roku to ma w VINie już rok następny ... Ja mam auto z roku 2002 (dokładnie 21.12.2002 data produkcji) i w VINie jest 2003 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tydzien temu robilem porządek w papierach Capri. Na przeglądzie diagnostycznym poprosiłem

> diagnostę, czy nie możne by skorygować, bo mam kłopoty podczas ubezpieczania: samochód z 1980

> roku miał w papierach rok produkcji 1992, kilka lat po faktycznym zakończeniu produkcji tego

> modelu. Koles powiedzial "oczywiście" i dał papier, który zaniosłem do WK. Za kilka dni

> odbieram nowy dowód. Zero problemów.

> Pozdro

> Bartek

Niestety u mnie nie jest tak gładko. Zrobiłem przegląd z adnotacją stacji o nieprawidłowym roczniku. Poszedłem do WK i zostałem odprawiony z kwitkiem. Może pół biedy jakby był to sam dowód. Niestety jest jeszcze karta.

Dla mnie to dziwne, że adnotacja stacji jest gó.no warta, ale nic z tym nie zrobię. Nie wiem jak to mam załatwić. Auto już pod zabytek podchodzi więc te trzy lata są dla mnie ważne. No i chcę mieć porządek w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak nawiasem to co ma VIN do daty/roku produkcji?? Przecież na koniec roku biją już w VIN rok

> modelowy następny i jak ktoś ma auto z końca roku to ma w VINie już rok następny ... Ja mam

> auto z roku 2002 (dokładnie 21.12.2002 data produkcji) i w VINie jest 2003 ...

W nr. VIN jest rok produkcji jak i rok modelowy.

Może nie wszyscy producenci to stosują ale ale u mnie zawsze było tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem auto sprowadzone z Włoch, wszelkie papiery pokazywały 1998r (w tym polskie papiery 1998r

> jako data produkcji)

> EPER wg VIN podawał datę wyprodukowania listopad 1997.

U mnie dokładnie odwrotnie - auto ze statku w Europie zjechało w 2006 roku, wg papierów z Niemiec jest więc z 2006 roku (Issue date), wg homologacji jest z 2006 roku, a polskie urzędy i diagnosta wypisali 2005, bo tak wychodzi z VINu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nr. VIN jest rok produkcji jak i rok modelowy.

> Może nie wszyscy producenci to stosują ale ale u mnie zawsze było tak.

różnie to bywa, jedni nie bija nic i trzeba rozkodowywać

inni biją oba, jeszcze inni zamiennie jedno albo drugie - nie ma zasady, ani wytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam auto sprowadzone z Włoch w 2008roku.

> W dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu został wpisany rok produkcji 1993. Problem w tym, że

> faktyczny rok z vinu jest 1990.

> Mam wszystkie dokumenty na auto (włoską umowę kupna, akcyzę, xera tłumaczeń, xero pierwszego

> badania w Polsce) i wszędzie jest wpisany rok 1993.

> Zależy mi na tym by przywrócić oryginalny rocznik w dowodzie i nie bardzo wiem jak to mam zrobić.

> Wydział komunikacji twierdzi, że muszę poprawić wszystkie dokumenty.

> Czy urząd celny poprawi mi akcyzę na podstawie poprawionej przeze mnie umowy (poprawa samego

> rocznika na oryginale)?

> Czy Urząd skarbowy poprawi vat-25?

> Co z tłumaczeniami? Muszę je poprawiać?

> No i co z pierwszym przeglądem?

> Dodam, że w oryginale dowodu z Włoch nie ma rocznika produkcji tylko data pierwszej

> rejestracji-1993rok

U mnie vin to 2000 a wpisane mam 1999. Pani w WK powiedziała, że tego nie zamienię.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu pamiętam jak mój dziadek i wujek kupowali sobie nowe fiata uno. wujek odebrał auto w grudniu 1992r, dziadek w styczniu 1993 i tylko dlatego żeby w dowodzie rejestracyjnym miał rok produkcji wpisany 1993 smile.gif tak było... a auta stały na placu obok siebie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.