Skocz do zawartości

fotelik


SAMIR

Rekomendowane odpowiedzi

> musze zmienic synowi fotelik bo w starym sie nie miesci.

> potrzebuje taki od 15-36

> z isofix. co polecacie?

recaro nova monza seatfix smile.gif na plus ma swoje wlasne glosniczki wiec mozna mlodego naglosnic lokalnie, a w radiu sluchac czegos innego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musze zmienic synowi fotelik bo w starym sie nie miesci.

> potrzebuje taki od 15-36

> z isofix. co polecacie?

Jane Montecarlo R1 - jako jedyny ma aluminiowy stelaż i regulację szerokości na wysokości głowy i korpusu, dodatkowo można go pochylać w szerokim zakresie. Co bardzo wazne nie ogranicza widoczności na boki w stopniu, który zmusza dziecko do wychylania się do przodu. Czytając wyniki testów ADAC zazwyczaj nie wgłębiamy sie w szczegółowy opis, który może zdecydowanie zmienic zdanie o zakupie, poniżej opis fotelika Jane, prosze sobie porównać z innymi.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kin...218&nc=True

Na koniec dodam, że mój 4 letni syn bardzo lubi ten fotelik i bardzo czesto w nim zasypia, nawet podczas długich podrózy nigdy nie narzeka na niewygodę. Co do Cybexa to odpadł juz po pierwszej przymiarce w sklepie - dziecko wygląda jakby było ściśniete prasą, nie wyobrazam sobie tego fotelika za 2 lata, a co dopiero za 4 czy 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jane Montecarlo R1 - jako jedyny ma aluminiowy stelaż i regulację szerokości na wysokości głowy i

> korpusu, dodatkowo można go pochylać w szerokim zakresie. Co bardzo wazne nie ogranicza

> widoczności na boki w stopniu, który zmusza dziecko do wychylania się do przodu. Czytając

> wyniki testów ADAC zazwyczaj nie wgłębiamy sie w szczegółowy opis, który może zdecydowanie

Ciach... Jako jedyny grinser006.gif? To zobacz spec Maxi Cosi! cool.gif

Poza tym tu masz porownanie kilku Kindersitztest_132768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym aucie mam Recaro monza Seatfix , w drugim Sunshine Monterey.

Do Recaro można dokupić sobie podnóżek - wtedy dzieciakowi nogi nie dyndają i nie bolą podczas dłuższej jazdy. Sunshine ma regulowana szerokośc na barki, ale jego isofix jest na paskach. Sunshine jest lżejszy od recaro...

Polecam zarówno jeden jak i drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jednym aucie mam Recaro monza Seatfix , w drugim Sunshine Monterey.

> Do Recaro można dokupić sobie podnóżek - wtedy dzieciakowi nogi nie dyndają i nie bolą podczas

> dłuższej jazdy. Sunshine ma regulowana szerokośc na barki, ale jego isofix jest na paskach.

> Sunshine jest lżejszy od recaro...

> Polecam zarówno jeden jak i drugi

o widzisz u mnie jest podobny układ wink.gif (mam recaro young sport 9-36kg)

i o wiele bardziej wolę monterey, przede wszystkim za sposób prowadzenia pasa

w monterey dzieciak (6lat) sam się zapina bez żadnego problemu, w recaro prowadzenie pasa przez podłokietniki jest na tyle upierdliwe, że czasem sam muszę się z tym szarpać

jeśli chodzi o resztę, nie widzę wielkich różnic

plus monterey to uchwyt na kubki - przydaje sie o dziwo, choć na etapie zakupu myślałem że to zbędny gadżet

plusem jest też dużo szersza regulacja, w tym foteliku dzieciak faktycznie może pojeździć do 36kg

i cena monterey z isofix'em (też ciekawy patent, a skuteczny) jest chyba połowę tańszy

o ile pamiętam to monterey ma też * więcej w kwestii bezpieczeństwa ok.gif

recaro-young-sport-grey-petrol.488051.2.jpg

monza ma prowadzenie pasa jak w monterey, więc pewnie ten problem odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musze zmienic synowi fotelik bo w starym sie nie miesci.

> potrzebuje taki od 15-36

> z isofix. co polecacie?

Mam Sunshine Kids Monterey. Bardzo fajny fotelik, przyjemne materiały, pełna regulacja fotelika plus aluminiowa skorupa. Podjedź do jakiegoś sklepu obmacaj bo na żywo wygląda lepiej niż na fotkach. Wcześniej miałem zawsze Maxi Cosi ale ten wyglądał lepiej niż Maxi Cosi, ma szersze siedzisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W montereyu zauwazyłem jednak jeden problem - mam dwie wersje tego fotelika - starszą i nowszą ( różnią się tym że w jednym dwa paski do ISOFIXa są razem na środku, natomiast w drugim sa z boku fotelików oraz tym że mają troszke inny uchwyt na prowadzenie pasa u góry) I niestety w monterey2 zdarza się że pas potrafi wyjść z górnego uchwytu prowadzącego gdy ten się zwija po odpięciu... W starszym Montereyu nic takiego się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W montereyu zauwazyłem jednak jeden problem - mam dwie wersje tego fotelika - starszą i nowszą (

> różnią się tym że w jednym dwa paski do ISOFIXa są razem na środku, natomiast w drugim sa z

> boku fotelików oraz tym że mają troszke inny uchwyt na prowadzenie pasa u góry) I niestety w

> monterey2 zdarza się że pas potrafi wyjść z górnego uchwytu prowadzącego gdy ten się zwija po

> odpięciu... W starszym Montereyu nic takiego się nie dzieje...

u siebie nie stwierdziłem wychodzenia pasa, nawet dość ciężko jest go włożyć/wyciągnąć

a paski do isofix'a mam dwa po bokach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja niedługo będę kupował taki fotelik i jestem przekonany do tego modelu

Tez mam, kupilismy jak odbieralismy Golfa, ale potem do Passata kupilismy dla odmiany Römer Kidfix i musze powiedziec ze jak dzecko zasnie to Kidfix lepiej trzyma glowe. W kwestii bezpieczenstwa oba sa top, syn (6 lat) woli chyba Romera (trzaska w nim 1100 km w jednym podejsciu i nie narzeka wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepraszam, moze głupio pytam, ale syn ma 4 lata i zamierzasz go wozić w foteliku jeszcze przez 5

> lat?

Tak długo jak będzie się mieścił w foteliku, właśnie po to kupuje sie foteliki w odpowiednim przedziale wagowym by chroniły optymalnie i jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciach... Jako jedyny ? To zobacz spec Maxi Cosi!

> Poza tym tu masz porownanie kilku

Gupi ten ADAC. Tak wysoko ocenil fotelik Cybex Pallas II, a on nie ma pasow!

BTW-jest jakis ciag dalszy historii watpliwego testu rolki z udzialem fotelika z przdnia oslona?

Do dzis nie wiem co to byl za fotelik, i do dzis mam watpliwosci, ze manekin byl wlozony prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam i polecam, imo lepszy od recaro

> http://www.ceneo.pl/3788977

ok.gifok.gifok.gifok.gif

przerobiłem kilkanaście fotelików (dwójka dzieci cfaniaczek.gif)

TEN JEST NAJLEPSZY

ma genialnie prosty system isofix waytogo.gif

w ocenie 6 letniej Zosi ten jest SUPER, TATO, KOOOCHAM W NIM JEŹDZIĆ hahaha.gif

p.s. nie sprzedaję fotelików old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez mam, kupilismy jak odbieralismy Golfa, ale potem do Passata kupilismy dla odmiany Römer Kidfix

> i musze powiedziec ze jak dzecko zasnie to Kidfix lepiej trzyma glowe. W kwestii

> bezpieczenstwa oba sa top, syn (6 lat) woli chyba Romera (trzaska w nim 1100 km w jednym

> podejsciu i nie narzeka )

Jako ciekawostka w kwestii bezpieczeństwa to chyba wszystkie foteliki w tym przedziale wagowym mają 4 gwiazdki w testach zderzeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.