Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dziw bierze, że motocykle nie mają tego seryjnie bo przy skrzyniach sekwencyjnych jest to bardzo przydatne.

Myślę, że pytając o taki wyświetlacz nie narażam się na śmieszność bo nawet najlepsi kierowcy rajdowi, czy wyścigowi mają je w swoich bolidach.

Jaki wyświetlacz biegów byście polecili do r6 bo wskaźnik aktualnego biegu to jest jedyna rzecz, której brakuje mi podczas jazdy na moto.

Może w ofercie yamahy są takie oryginalne akcesoria?

Montaż takiego ustrojstwa to coś skomplikowanego?

Dzięki za jakieś sugestie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bida Panie nima !

Tylko akcesoryjny. Pozatym, przeciez nie oplaca Ci sie czegs takiego montwac, bo z teg co wiem w przyszlym sezonie bedziesz przesiadal sie na S 1000 RR lub nawet na HP 4 a ta ma to cudo seryjnie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też chciałem na początku. Teraz nie liczę biegów tylko patrzę na predkosciomierz porównując z

> obrotami i wiem co mam zapięte

Jak jadę spokojnie to staram sie mieć zapiety jak najwyzszy.... przy miejskiej staram sie nie mieć mniej niż 3000 rpm... jakoś cyferka nie jest mi specjalnie potrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzieś w necie wyczytałem, że R6 nie ma czujnika biegu (gear position switch), więc opcja która by mnie interesowała odpada:

Quote:

MGI F101GS oraz F103GS współpracują z czujnikiem biegu (wyjście napięciowe) montowanym seryjnie w niektórych motocyklach. Wskazanie biegu jest zawsze dokładne i natychmiastowe, nawet na postoju.


No chyba, że źle wyczytałem i jednak R6 2009 rok ma ten czujnik biegu!? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, dziw bierze, że motocykle nie mają tego seryjnie bo przy skrzyniach sekwencyjnych jest to

> bardzo przydatne.

> Myślę, że pytając o taki wyświetlacz nie narażam się na śmieszność bo nawet najlepsi kierowcy

> rajdowi, czy wyścigowi mają je w swoich bolidach.

> Jaki wyświetlacz biegów byście polecili do r6 bo wskaźnik aktualnego biegu to jest jedyna rzecz,

> której brakuje mi podczas jazdy na moto.

> Może w ofercie yamahy są takie oryginalne akcesoria?

> Montaż takiego ustrojstwa to coś skomplikowanego?

> Dzięki za jakieś sugestie.

> Pozdr.

gubisz sie w liczeniu do 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo już rozeznałem temat i chyba wszystkie dostępne produkty w Polsce.

Jak wyświetlacz czyta bieg z prędkości i obrotów to wyświetla właściwy bieg tylko podczas jazdy i wciśnięcie sprzęgła spowoduje, że cały czas będzie wyświetlany ostatnio odczytany bieg, mimo że bieg zmienimy.

Gipro też działa na takiej zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem bo już rozeznałem temat i chyba wszystkie dostępne produkty w Polsce.

> Jak wyświetlacz czyta bieg z prędkości i obrotów to wyświetla właściwy bieg tylko podczas jazdy i

> wciśnięcie sprzęgła spowoduje, że cały czas będzie wyświetlany ostatnio odczytany bieg, mimo

> że bieg zmienimy.

> Gipro też działa na takiej zasadzie?

naucz sie liczyc, wyjdzie taniej i prosciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naucz sie liczyc, wyjdzie taniej i prosciej

A ty miałeś się odczepić z głupimi komentarzami...

Napisz takiego farmazona Sebastianom- Loebowi i Vettelowi... facepalm%5B1%5D.gif

Są fajniejsze rzeczy do robienia podczas jazdy niż pilnowanie biegów, tym bardziej, że w mieście bardzo dużo się nimi "majdruje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że w Twojej R6 nie będzie czujnika biegu, wtedy musisz zamówić model F103, bez oznaczenia

> "GS"

No właśnie zależy mi na rozwiązaniu jak w wersjach "GS" bo jak wyświetlacz ma działać po sygnałach z prędkościomierza i obrotomierza to są tańsze wybory, np.:

Datatool

... i akurat te niedoskonałe rozwiązanie raczej mnie nie interesuje.

Ale jak R6 nie ma tego czujnika to inna opcja nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ty miałeś się odczepić z głupimi komentarzami...

ale leff ma rację...pierwsze km na moim moto i też się trochę gubiłem w liczeniu do 6 zlosnik.gif, teraz już zdarza mi się to sporadycznie, a jeżdżę raptem od miesiąca grinser006.gif - no, czasem 7 próbuję wbić...uwierz, że pojeździsz i spokojnie ogarniesz ok.gif

> Napisz takiego farmazona Sebastianom- Loebowi i Vettelowi...

nie sadzę, byś jeździł jak oni.... grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są fajniejsze rzeczy do robienia podczas jazdy niż pilnowanie biegów, tym bardziej, że w mieście

> bardzo dużo się nimi "majdruje".

W miescie jezdzac zgodnie z przepisami czy sie lansujac wykorzystasz dwa biegi, do tego to chyba licznik nie potrzebny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W miescie jezdzac zgodnie z przepisami czy sie lansujac wykorzystasz dwa biegi, do tego to chyba

> licznik nie potrzebny

Dajcie już spokój z żartami, na wysokich obrotach robi się głośno i idzie rezonans, więc dzisiaj jadąc nawet 70km/h wrzucałem wyższe biegi.

P.S. Uprzedzam czepialskich! Mam już uprawnienia wprowadzone do systemu, więc brakuje mi już tylko plastiku i już dzisiaj jeździłem legalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dajcie już spokój z żartami, na wysokich obrotach robi się głośno i idzie rezonans, więc dzisiaj

> jadąc nawet 70km/h wrzucałem wyższe biegi.

> P.S. Uprzedzam czepialskich! Mam już uprawnienia wprowadzone do systemu, więc brakuje mi już tylko

> plastiku i już dzisiaj jeździłem legalnie!

A ile masz drog po miastach, gdzie mozesz jechac 70? 50km/h to na dwojce, max trojce.

Legalnie to bedziesz jezdzil majac plastik w reku. Znajomemu wtrzymali na rok wydanie dokumentu, gdy kilka dni po zdanym egzaminie jechal pojazdem i mial stluczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile masz drog po miastach, gdzie mozesz jechac 70? 50km/h to na dwojce, max trojce.

> Legalnie to bedziesz jezdzil majac plastik w reku. Znajomemu wtrzymali na rok wydanie dokumentu,

> gdy kilka dni po zdanym egzaminie jechal pojazdem i mial stluczke.

Bzdura, musiał nie mieć jeszcze wprowadzonych uprawnień do systemu, a ja już mam.

Jazda bez dokumentu to jest 50 zł mandatu i nic więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura, musiał nie mieć jeszcze wprowadzonych uprawnień do systemu, a ja już mam.

Do kazdego systemu?? U nas nie ma jednego i chociazby nie kazdy policjant bedzie Ci to w stanie sprawdzic. W jednym jestes, w innym nie smirk.gif

> Jazda bez dokumentu to jest 50 zł mandatu i nic więcej!

Pod warunkiem, ze nic sie nie wydarzy, bo wtedy bedziesz sie musial tlumaczyc i udowodnic, ze masz uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura, musiał nie mieć jeszcze wprowadzonych uprawnień do systemu, a ja już mam.

> Jazda bez dokumentu to jest 50 zł mandatu i nic więcej!

no prosze, w PL za "legalnie" dają mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, a wiesz, dlaczego nie masz tego w swoim moto? liczy się każdy gram...

Mysle, ze nie dlatego, mysle, ze ci ktorzy z regoly smigaja tym sprzetem, Maja deko wiecej doswiadczenia i obchodza sie bez tego gadgetu.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod warunkiem, ze nic sie nie wydarzy, bo wtedy bedziesz sie musial tlumaczyc i udowodnic, ze masz

> uprawnienia.

No to napisałem, że mam!

Dostałem zielone światło od znajomego, który zajmuje się tymi kwestiami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, ze nie dlatego, mysle, ze ci ktorzy z regoly smigaja tym sprzetem, Maja deko wiecej

> doswiadczenia i obchodza sie bez tego gadgetu.

Pokrętna teoria bo wynikałoby z niej, że wszystkie Suzuki i np. R1 kupują leszcze bez pojęcia o jeździe... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to napisałem, że mam!

> Dostałem zielone światło od znajomego, który zajmuje się tymi kwestiami!

A znajomy jest uprawnionym organem do poswiadczenia uprawnien??

Dokumentem poswiadczajacym jest ten plastik, a nie system komputerowy. Tak jak z dowodem osobistym, to on poswiadcza Twoje dane, a nie program.

Dla przykladu: masz teraz stluczke na moto z innym pojazdem. Chcesz napisac oswiadczenie i co podasz w danych od prawa jazdy, ze "Marian" powiedzial, ze jestes w systemie i masz uprawnienia na motocykle? Rownie dobrze, ktos inny z tego zdarzenia pomysli, ze nie masz prawka na moto i zwali cala wine na Ciebie. Wezwiesz miskow, oni tez sie doczepia i dodatkowa dowala Ci mandat.

Pisales, ze nie jestes napalony, ale tak na prawde jestes i to jak szczerbaty na suchary, nie mozesz wytrzymac tych kilku dni az do odebrania nowego prawa jazdy facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A znajomy jest uprawnionym organem do poswiadczenia uprawnien??

> Dokumentem poswiadczajacym jest ten plastik, a nie system komputerowy. Tak jak z dowodem osobistym,

> to on poswiadcza Twoje dane, a nie program.

> Dla przykladu: masz teraz stluczke na moto z innym pojazdem. Chcesz napisac oswiadczenie i co

> podasz w danych od prawa jazdy, ze "Marian" powiedzial, ze jestes w systemie i masz

> uprawnienia na motocykle? Rownie dobrze, ktos inny z tego zdarzenia pomysli, ze nie masz

> prawka na moto i zwali cala wine na Ciebie. Wezwiesz miskow, oni tez sie doczepia i dodatkowa

> dowala Ci mandat.

> Pisales, ze nie jestes napalony, ale tak na prawde jestes i to jak szczerbaty na suchary, nie

> mozesz wytrzymac tych kilku dni az do odebrania nowego prawa jazdy

Nie masz racji i tyle, uprawnienia zostały wpisane do systemu i koniec kropka, mogę jeździć.

Sam się zdziwiłem, że tak szybko to załatwili i 3 razy pytałem, czy już na pewno jestem w systemie i mogę jeździć i 3 razy z co raz większym poirytowaniem usłyszałem TAK TAK TAK!

Musisz się z tym pogodzić, ty masz na myśli Marianków a ja ich przełożonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz racji i tyle, uprawnienia zostały wpisane do systemu i koniec kropka, mogę jeździć.

> Sam się zdziwiłem, że tak szybko to załatwili i 3 razy pytałem, czy już na pewno jestem w systemie

> i mogę jeździć i 3 razy z co raz większym poirytowaniem usłyszałem TAK TAK TAK!

> Musisz się z tym pogodzić, ty masz na myśli Marianków a ja ich przełożonych...

W przypadku stłuczki należy podać nr PJ. Jesteś w stanie to zrobić? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie można uzupełnić, a jak przyjedzie Policja to będzie taka sama sytuacja jak w przypadku każdej rutynowej kontroli.

"Nie mam przy sobie, tak przyjmuję mandat 50 zł"

Quote:

Mandat za brak prawa jazdy przy sobie (50 zł) otrzymujesz, gdy masz juz nadane uprawnienia, czyli w momencie gdy na kierowca.pwpw.pl pojawi sie status
"trwa postępowanie administracyjne"
.


Taki status od wczoraj mam w systemie! Pogódźcie się z tym... facepalm%5B1%5D.gif

EOT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz racji i tyle, uprawnienia zostały wpisane do systemu i koniec kropka, mogę jeździć.

Pokaz na to przepis czy ustawe zezwalajaca na jazde przed wydaniem uprawnien smirk.gif

> Sam się zdziwiłem, że tak szybko to załatwili i 3 razy pytałem, czy już na pewno jestem w systemie

> i mogę jeździć i 3 razy z co raz większym poirytowaniem usłyszałem TAK TAK TAK!

> Musisz się z tym pogodzić, ty masz na myśli Marianków a ja ich przełożonych...

A przelozony jest organem zezwalajacym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaz na to przepis czy ustawe zezwalajaca na jazde przed wydaniem uprawnien

> A przelozony jest organem zezwalajacym??

Kurna - nie możecie już sobie odpuścić?

RSSSS swoje, Wy swoje - i tak w kółko.

Dajcie już spokój bo wchodzi człowiek na kącik motocyklowy, a czyta ciągle spory o jeździe bez prawka.

Wy RSSSSa nie nawrócicie, On nie przekona Was do swojej racji - MOŻE WYSTARCZY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaz na to przepis czy ustawe zezwalajaca na jazde przed wydaniem uprawnien

> A przelozony jest organem zezwalajacym??

Wszystko już kilkakrotnie zostało napisane!

Trwaj w swoim przekonaniu, a ja będę trwał w moim!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaz na to przepis czy ustawe zezwalajaca na jazde przed wydaniem uprawnien

nie wydaniem uprawnien, a wydaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia.

co nie zmienia faktu, że jazda bez tego drugiego podlega karze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.