Skocz do zawartości

zakup Fiacika Brava


Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Mam zamiar zakupic fiata Bava

> Na co zwrócić szczególna uwage, gdzie zajżeć?

-Pod uszczelki czy za dużo niedomytej szpachli niema,

-Podłoga, progi, nadkola czy nie zjedzone,

-Czy nie ma masła pod korkiem oleju

-Czy po wyciągnięciu bagnetu oleju nie lecą spaliny

-Czy auto nagrzewa się normalnie

-Zawieszenie może pukać i tak prędzej czy później wymienisz wahacze

-Czy kontrolka Air-bag nie gaśnie przypadkiem równocześnie z jakąś inną np ABS lub CheckEnngine

-Jeśli światła reflektorowe to czy nad światłem mijania czy nie kruszeje plastik obudowy lampy

-Czy nie ma pleśni/wilgoci w bagażniku zwłaszcza w komorze koła zapasowego

-Z kanału stan przewodów hamulcowych jeśli jeszcze stalowe to czy nie za mocno skorodowane

-Działanie hamulca ręcznego

-Ładowanie akumulatra

> Czy jest jakaś wersja silnikowa której unikac a może jakąś szczególnie Polecacie

Unikać 1.4 12v - ze względu na wycierające się krzywki wałka rozrządu, osiągi nieproporcjonalnie słabe w stosunku do przepalanej ilości paliwa, delikatny mechanizm różnicowy - chyba że trafisz super zadbany i niekatowny egzemplarz

2.0 20V - problemy z zacierającymi się panewkami wału korbowego, podobne sytuacje zdarzają się w 1.8 16V

1.2 16v - do miasta wystarcza

1.6 16v - i do miasta i na wypady jeśli zajdzie potrzeba montażu lpg to musi zrobić to ogarnięty instalator, rozjeżdżają się często mapy wtrysków benzyny.

Co do diesli to niech ktoś kto takowego posiada (-ł) się wypowie, ale są raczej mało problemowe i awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -Pod uszczelki czy za dużo niedomytej szpachli niema,

> -Podłoga, progi, nadkola czy nie zjedzone,

> -Czy nie ma masła pod korkiem oleju

> -Czy po wyciągnięciu bagnetu oleju nie lecą spaliny

> -Czy auto nagrzewa się normalnie

> -Zawieszenie może pukać i tak prędzej czy później wymienisz wahacze

> -Czy kontrolka Air-bag nie gaśnie przypadkiem równocześnie z jakąś inną np ABS lub CheckEnngine

> -Jeśli światła reflektorowe to czy nad światłem mijania czy nie kruszeje plastik obudowy lampy

> -Czy nie ma pleśni/wilgoci w bagażniku zwłaszcza w komorze koła zapasowego

> -Z kanału stan przewodów hamulcowych jeśli jeszcze stalowe to czy nie za mocno skorodowane

> -Działanie hamulca ręcznego

> -Ładowanie akumulatra

> Unikać 1.4 12v - ze względu na wycierające się krzywki wałka rozrządu, osiągi nieproporcjonalnie

> słabe w stosunku do przepalanej ilości paliwa, delikatny mechanizm różnicowy - chyba że

> trafisz super zadbany i niekatowny egzemplarz

> 2.0 20V - problemy z zacierającymi się panewkami wału korbowego, podobne sytuacje zdarzają się w

> 1.8 16V

> 1.2 16v - do miasta wystarcza

> 1.6 16v - i do miasta i na wypady jeśli zajdzie potrzeba montażu lpg to musi zrobić to ogarnięty

> instalator, rozjeżdżają się często mapy wtrysków benzyny.

> Co do diesli to niech ktoś kto takowego posiada (-ł) się wypowie, ale są raczej mało problemowe i

> awaryjne.

Dzięki Wszystkim 20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odradzam 1.4 12V Jak ktoś dbał to śmigać będzie ale raczej na to nie licz.

Jak Tobie chodzi na gazie? Zaproponowani mi Fiacika z niemiec 1.6 ale najechane 228kkm??

Jeszcze go nie ogladałem osobiście. Gość nie ma nic przeciwko sprawdzeniu na stacji obsługi. Martwi mnie ten przebieg?? hmm.gif

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Martwi mnie ten przebieg??

> Jakieś sugestie ?

A jaki chcesz mieć przebieg w minimum 12 letnim aucie?

Prawda jest taka, ze te samochody są już stare i nie ma co patrzeć na nie pod kątem przebiegu.

Rada - szukaj bez rdzy, resztę naprawisz zlosnik2.gif (prędzej czy później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam zamiar zakupic fiata Bava

> Na co zwrócić szczególna uwage, gdzie zajżeć?

> Czy jest jakaś wersja silnikowa której unikac a może jakąś szczególnie Polecacie

> Z góry dziękuje za pomoc

Osobiście celowałbym w maree np sedan, jeśli kombi nie potrzebne. Mialem wszystkie BBM w wersji nadwozia, uważam prowadzenie marei o wiele lepszym od bravy. Szersza dłuższa itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przód delikatnie szerszy, rozstaw osi ten sam. Może bardziej chodzi ci o sztywność nadwozia?

Ma stabilizatory na obu osiach i ten powiększony rozstaw kół przedniej osi, lepsze wyposażenie wnętrza, inaczej zestopniowana skrzynia biegów, mocniejsze drążki kierownicze i wiele innych różnic na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma stabilizatory na obu osiach

Z tego co mi wiadomo każdy bbm ma staba z tyłu i z przodu, może po prostu w marejce grubszy z przodu.

> lepsze wyposażenie

Łatwiej trafić lepsze wyposażenie ale można ustrzelić bravo suite czy brava steel gdzie nie zabraknie 4el szyb weluru, skóry czy radia H3 H4

> inaczej zestopniowana skrzynia biegów

Nie orientuję się jak było w innych silnikach ale w 1.6 każdy bbm miał takie same skrzynie, różnica to tylko przed FL po FL inne przełożenia. wink.gif

> różnic na plus.

Jeździłem parę razy marejką i oprócz tego że zawias w porównaniu z moim weitec'iem był mega kanapowy i w jasnej skórze rozsiadłem się jak król nie widziałem większych różnic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakaś wersja silnikowa której unikac a może jakąś szczególnie Polecacie

jeśli nie planujesz gazu polecam FIRE 1,2 16v 80KM - bardzo mało pali przy spokojnej jeździe , bardzo cichutki , dobry trwały silnik , miałem bravę 1.2 16v z 2001r więc piszę z moich doświadczeń ( średnio paliła 7,0 , w trasie jadąc 100km\h 5,5 l ) ;

natomiast jeśli planujesz gaz to bezapelacyjnie 1,6 16 v , silnik wręcz kultowy wink.gif , i oczywiście mechanicznie bardzo trwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> natomiast jeśli planujesz gaz to bezapelacyjnie 1,6 16 v , silnik wręcz kultowy , i oczywiście

> mechanicznie bardzo trwały

1,6 to reprezentant najtrwalszej rodziny silników fiata (rozwinięcie SOHCa). Jak dobrze dbać to przejedzie pod 400k km bez remontu. Widać jakie tanie są słupki tych silników bo one sie praktycznie nie psują. Jedyna uwaga to trzeba dobrze założyć i kontrolować co jakiś czas rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.