Skocz do zawartości

Piękne plany Alfy Romeo


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie było tak pięknych, radosnych i budzących nadzieję moto-wiadomości. Mam też egoistyczną satysfakcję bo wydaje mi się jakby ktoś z AR czytał moje posty...

Do rzeczy:

Alfę 4C już znamy. Wiemy, że nowy Spider będzie Mazdą MX-5. A pojawiają się nowe, stare nazwy jak Giulia (na następcę 159 nie możemy się doczekać od dawna) i Alfetta, która ma być następczynią 166-ki.

Co najważniejsze, mają mieć napęd na tylne koła!!! cool.gif Silniki R4 i V6 o mocach w zakresie 180-400 KM! Oczywiście będzie można sobie zamówić silnik z odkurzacza (hybrid), 8-biegowy automat lub napęd 4x4.

Wszystko dzięki rzuceniu słabego kochanka - Fiata - i oddanie się w ramiona Maserati. food.gif

Na deser mamy wspaniałe wiadomości, które mówią, że MiTo i Giulietta nie będą miały następców. 30.GIF

Już wcześniej pojawiały się plany budowy SUVa i to jest piękne uzupełnienie palety AR, którą sobie wyobrażam tak:

Roadster, sportowe 4C, limuzyna/kombi klasy D, limuzyna/kombi klasy E killująca kremowe taksówki i SUV dla każdego.

Długo chciałem losu Saaba dla Alfy, ale teraz mi się zmienia...i trzymam kciuki za Alfę, żeby te plany weszły w życie. A potem pozostanie zapomnieć o dzieciach kryzysu gospodarczego polewając 156-ki słoną wodą na złomowisku. Już mam w głowie projekt prospektów Alfy. Na pierwszej stronie drewniana kierownica bez guzików z napisem "volantissimo", a na ostatniej mikro zdjęcia 159 i Giulietty z podpisem "nigdy więcej". zlosnik.gif

Ależ humor mi się poprawił. yay.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno nie było tak pięknych, radosnych i budzących nadzieję moto-wiadomości. Mam też egoistyczną

> satysfakcję bo wydaje mi się jakby ktoś z AR czytał moje posty...

> Do rzeczy:

> Alfę 4C już znamy. Wiemy, że nowy Spider będzie Mazdą MX-5. A pojawiają się nowe, stare nazwy jak

> Giulia (na następcę 159 nie możemy się doczekać od dawna) i Alfetta, która ma być następczynią

> 166-ki.

> Co najważniejsze, mają mieć napęd na tylne koła!!! Silniki R4 i V6 o mocach w zakresie 180-400 KM!

> Oczywiście będzie można sobie zamówić silnik z odkurzacza (hybrid), 8-biegowy automat lub

> napęd 4x4.

> Wszystko dzięki rzuceniu słabego kochanka - Fiata - i oddanie się w ramiona Maserati.

> Na deser mamy wspaniałe wiadomości, które mówią, że MiTo i Giulietta nie będą miały następców.

> Już wcześniej pojawiały się plany budowy SUVa i to jest piękne uzupełnienie palety AR, którą sobie

> wyobrażam tak:

> Roadster, sportowe 4C, limuzyna/kombi klasy D, limuzyna/kombi klasy E killująca kremowe taksówki i

> SUV dla każdego.

> Długo chciałem losu Saaba dla Alfy, ale teraz mi się zmienia...i trzymam kciuki za Alfę, żeby te

> plany weszły w życie. A potem pozostanie zapomnieć o dzieciach kryzysu gospodarczego polewając

> 156-ki słoną wodą na złomowisku. Już mam w głowie projekt prospektów Alfy. Na pierwszej

> stronie drewniana kierownica bez guzików z napisem "volantissimo", a na ostatniej mikro

> zdjęcia 159 i Giulietty z podpisem "nigdy więcej".

> Ależ humor mi się poprawił.

> Pozdrawiam.

zmiast Alfetty rozwineliby giuliette. przeciez nie uda im się powalczyć w segmencie tych dużych z obecną renomą...

suva? z maserati? nazwą go cubang junior?

156 była swietna, nie przesadzaj. stylistycznie (wnętrze i zewnętrze) i podwoziowo smile.gif resztę pomijam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że mogą sobie tworzyć mocne suvy, tylnonapędowe limuzyny, ale ich sprzedaż będzie marginalna, w porównaniu z autami klasy B czy C jak MiTo i Giuletta, które pod względem sprzedaży są całkiem udane. Moim zdaniem prędko z nich nie zrezygnują. Giuletta dostanie pewnie niedługo lifting i będzie na rynku jeszcze przynajmniej kilka lat. Żeby jej nie popsuli tylko, bo to jedna z najładniejszych Alf po takich brzydalkach jak 147 czy 159 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pożyjemy zobaczymy , ale dobrą wiadomością byłoby zaprzestanie produkcji muminów , obrzydliwe mito

> i giulietta niech już wreszcie odejdą i znikną

> a od 159 wara , to najlepsza alfa ostatnich lat

w czym najlepsza? Wielki ciężki kloc, dużo za mały w środku jak na swoje gabaryty (dla kierowcy wręcz ciasny), z długim nisko zwisającym przodem, którym wszędzie łatwo zawadzić, małymi śmiesznymi światełkami zupełnie nie pasującymi do rozmiarów auta i bez praktycznie żadnej cechy, dla której warto by go chcieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w czym najlepsza? Wielki ciężki kloc, dużo za mały w środku jak na swoje gabaryty (dla kierowcy

> wręcz ciasny), z długim nisko zwisającym przodem, którym wszędzie łatwo zawadzić, małymi

> śmiesznymi światełkami zupełnie nie pasującymi do rozmiarów auta i bez praktycznie żadnej

> cechy, dla której warto by go chcieć

oj hejtujesz. te swiatełka są swietne - brawo za odwagę, takie cos montowac w dobie ekoterroryzmu i zbijania Cx. stylistycznie genialna, jezdzi swietnie. mozesz kupic sadzomiota i wersję V6 4x4, która pięknie gada.

zwis przedni ok. tak jak w p407. ale gabaryty? insignia tez ma mikro bagaznik i jakos sie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo jakością w końcu dorównała audi czy bmw

yyyyyyyyy? jakością czego? audi może - bo tam sie wnetrza rozpadały jeszcze niedawno, plastiki obłaziły itp., ale bmw? bez przesady. widziałes wnętrze 5 letniej 159?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w czym najlepsza? Wielki ciężki kloc, dużo za mały w środku jak na swoje gabaryty (dla kierowcy

> wręcz ciasny), z długim nisko zwisającym przodem, którym wszędzie łatwo zawadzić, małymi

> śmiesznymi światełkami zupełnie nie pasującymi do rozmiarów auta i bez praktycznie żadnej

> cechy, dla której warto by go chcieć

Napisał właściciel stylistycznego kunsztu fiata stilo zlosnik.gif

Mam 190 cm wzrostu i nawet fotela nie mogę odsunąć do końca bo ledwie sięgam do pedałów smile.gif Stylistycznie to bajka w porównaniu do konkurencji, wg mnie wszystko pasuje do siebie jak ulał. Zwizasający przód, ok, mercedes A klasa lepszy...

To nie jest samochód w 10000% użytkowy jak mondeo czy octavia i trzeba to zrozumieć. To auto daje poczucie przyklejenia do jezdni, idealnego prowadzenia, kierowca jest oblepiony przez fote i nie lata robiąc zakręt 90 st przy 120km/h z lewej na prawą. Ktoś kto szuka octavii nigdy nie zrozumie sensu tego samochodu, ale to też nie jest propozycja dla niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, gdzie ja mam kunszt tego Fiata? On ma żonę wozić do roboty, jak najmniej się psuć i klima

> ma działać w upały. Tyle od niego wymagam

No właśnie zlosnik.gif Są auta użytkowe jak stilo czy clio II od których można wymagać... eeee... mobilności, a są takie auta jak Alfa, od których nie wymaga się niezawodności, tylko frajdy z jazdy i stylistyki niepowtarzalnej. Jak jadę ludzie się oglądają, na światłach każdy zerka, to jest fajne. Miałem okazję jeżdzić przez tydzień passatem B5FL, to porażka, samochód zupełnie nijaki, nie prowadzący się i kompletnie bez jaja smile.gif Jednak to ulubione auto polaków, więc coś jest na rzeczy...

A tak z ciekawości dodam, że zrobiłem moją 159 4kkm w 1,5 miesiąca, nie zepsuło się nic smile.gif A raczej lekkiej nogi nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj hejtujesz. te swiatełka są swietne - brawo za odwagę, takie cos montowac w dobie ekoterroryzmu i

> zbijania Cx. stylistycznie genialna, jezdzi swietnie. mozesz kupic sadzomiota i wersję V6 4x4,

> która pięknie gada.

> zwis przedni ok. tak jak w p407. ale gabaryty? insignia tez ma mikro bagaznik i jakos sie

> sprzedaje.

No dobra, to inaczej: po co bym miał kupić ten samochód? Bo nic nie przychodzi mi do głowy?

- jakbym chciał rodzinną klasę D, z bagażnikiem i miejscem z tyłu, to bym kupił.... hmmm, Hyundaia I40? Ma mnóstwo miejsca, jeździ poprawnie.

- jakbym chciał coś dla siebie na długie trasy, to bym kupić coś, gdzie nie siedzę wciśnięty w jakiś ciasny otwór między drzwiami a lewarkiem do zmiany biegów hehe.gif

- jakbym chciał auto klasy D o niezłych osiągach, to bym nawet nie spojrzał na paliwożernego ciężkiego "potwora" 3.2 V6, tylko pewnie kupił coś z TSI

Dla mnie to jest właśnie taki samochód trochę do niczego. OK, wygląd ma specyficzny i rozumiem, że za to może się komuś podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, to inaczej: po co bym miał kupić ten samochód? Bo nic nie przychodzi mi do głowy?

> - jakbym chciał rodzinną klasę D, z bagażnikiem i miejscem z tyłu, to bym kupił.... hmmm, Hyundaia

> I40? Ma mnóstwo miejsca, jeździ poprawnie.

> - jakbym chciał coś dla siebie na długie trasy, to bym kupić coś, gdzie nie siedzę wciśnięty w

> jakiś ciasny otwór między drzwiami a lewarkiem do zmiany biegów

> - jakbym chciał auto klasy D o niezłych osiągach, to bym nawet nie spojrzał na paliwożernego

> ciężkiego "potwora" 3.2 V6, tylko pewnie kupił coś z TSI

> Dla mnie to jest właśnie taki samochód trochę do niczego. OK, wygląd ma specyficzny i rozumiem, że

> za to może się komuś podobać

Ja nie wiem jaki Ty masz zadek, żę jak Cię ten samochód dusi zlosnik.gif Ja nie mam małego, jednak czuję się swobodnie...

Ja Alfy używam zarówno na długie trasy (komfort, cisza, prowadzenie, oszczedność, przyspieszenie) jak i po mieście (zwrotna, przewidywalna i tak naprawdę niewielkich rozmiarów zewnętrznych jak postawisz przy konkurencji). Osiągi pozwalają na zabawę i na wyścigi od światel do świateł, nie potrzebuję niczego więcej, a miałem samochodu po 300km również. To właśnie takie auto do wszystkiego i do niczego, użytkowo dla szarego Kowalskiego powinno być po prostu poprawne smile.gif

BTW jak postawisz to auto przy Octavii to mniej więcej podobne, troszkę niższe. Jak przy Mondeo to prawie znika - to tak naprawdę niewielkie samochód zewnętrznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, to inaczej: po co bym miał kupić ten samochód? Bo nic nie przychodzi mi do głowy?

> - jakbym chciał rodzinną klasę D, z bagażnikiem i miejscem z tyłu, to bym kupił.... hmmm, Hyundaia

> I40? Ma mnóstwo miejsca, jeździ poprawnie.

tylko poprawnie. stylistycznie - gwiezdne wojny. mogą się podobać, ale to nie to. a tapicerki to masakra jakas... przy tych atrybutach - to pomyłka cenowa.

> - jakbym chciał coś dla siebie na długie trasy, to bym kupić coś, gdzie nie siedzę wciśnięty w

> jakiś ciasny otwór między drzwiami a lewarkiem do zmiany biegów

zrobiłbys trasę takim V6 w 159 to byś zmienił zdanie.

> - jakbym chciał auto klasy D o niezłych osiągach, to bym nawet nie spojrzał na paliwożernego

> ciężkiego "potwora" 3.2 V6, tylko pewnie kupił coś z TSI

tia. passata czy superba? i zasnął byś z nudów wsiadając do tego auta. nigdzie byś nie dojechał w ten sposób.

> Dla mnie to jest właśnie taki samochód trochę do niczego. OK, wygląd ma specyficzny i rozumiem, że

> za to może się komuś podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko poprawnie. stylistycznie - gwiezdne wojny. mogą się podobać, ale to nie to. a tapicerki to

> masakra jakas... przy tych atrybutach - to pomyłka cenowa.

to tylko przykład. Zależy jakie masz wymagania. Hyundai jest imho liderem z wyciskania ilości miejsca w danym segmencie np. i30 czy i40. Jeżeli dla kogoś to jest kluczowe, to imho dobry wybór

> zrobiłbys trasę takim V6 w 159 to byś zmienił zdanie.

a potem znowu bym zmienił przy dystrybutorze hehe.gif

> tia. passata czy superba? i zasnął byś z nudów wsiadając do tego auta. nigdzie byś nie dojechał w

> ten sposób.

nie wiem, musiałbym pojeździć, nie mam doświadczenia z szybkimi autami klasy D. Chodzi mi o to, że pod każdym względem zawsze znajdzie się coś lepszego od tej Alfy: coś szybszego, coś przestronniejszego, coś wygodniejszego. Żeby nie było, nie twierdzę że to jest samochód zły, tylko taki nijaki

> > za to może się komuś podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości dodam, że zrobiłem moją 159 4kkm w 1,5 miesiąca, nie zepsuło się nic A raczej

> lekkiej nogi nie mam...

To faktycznie jest osiągnięcie!! Całe 4tysiące kilometrów bez awarii!! Szok!!

Dla porównania, moja bezpłciowa Skoda zrobiła już 27kkm w ciągu ośmiu miesięcy bez najmniejszej awarii, a wierz mi, że codziennie do pracy śmigam z prędkościami zbliżonymi do 210km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tia. passata czy superba? i zasnął byś z nudów wsiadając do tego auta. nigdzie byś nie dojechał w

> ten sposób.

Mam Superba i wszędzie dojeżdżam, w przeciwieństwie do kierowników 159. Ci z reguły dojeżdżają do serwisu...

EDIT. Co 4kkm zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno nie było tak pięknych, radosnych i budzących nadzieję moto-wiadomości. Mam też egoistyczną

> satysfakcję bo wydaje mi się jakby ktoś z AR czytał moje posty...

> Do rzeczy:

> Alfę 4C już znamy. Wiemy, że nowy Spider będzie Mazdą MX-5. A pojawiają się nowe, stare nazwy jak

> Giulia (na następcę 159 nie możemy się doczekać od dawna) i Alfetta, która ma być następczynią

> 166-ki.

> Co najważniejsze, mają mieć napęd na tylne koła!!! Silniki R4 i V6 o mocach w zakresie 180-400 KM!

> Oczywiście będzie można sobie zamówić silnik z odkurzacza (hybrid), 8-biegowy automat lub

> napęd 4x4.

> Wszystko dzięki rzuceniu słabego kochanka - Fiata - i oddanie się w ramiona Maserati.

> Na deser mamy wspaniałe wiadomości, które mówią, że MiTo i Giulietta nie będą miały następców.

> Już wcześniej pojawiały się plany budowy SUVa i to jest piękne uzupełnienie palety AR, którą sobie

> wyobrażam tak:

> Roadster, sportowe 4C, limuzyna/kombi klasy D, limuzyna/kombi klasy E killująca kremowe taksówki i

> SUV dla każdego.

> Długo chciałem losu Saaba dla Alfy, ale teraz mi się zmienia...i trzymam kciuki za Alfę, żeby te

> plany weszły w życie. A potem pozostanie zapomnieć o dzieciach kryzysu gospodarczego polewając

> 156-ki słoną wodą na złomowisku. Już mam w głowie projekt prospektów Alfy. Na pierwszej

> stronie drewniana kierownica bez guzików z napisem "volantissimo", a na ostatniej mikro

> zdjęcia 159 i Giulietty z podpisem "nigdy więcej".

> Ależ humor mi się poprawił.

> Pozdrawiam.

Taaa, czyli Alfa chce wejść w segment zarezerwowany dla Audi, Mercedesa, BMW i Lexusa.

Inni już próbowali: Citroen, VW, Peugeot, Renault, Lancia i nikomu nic z tego nie wyszło. No, VW przepchnął Phaetona w Chinach, ale w Europie tragedia.

Z taką polityką wróżę Alfie szybki upadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Superba i wszędzie dojeżdżam, w przeciwieństwie do kierowników 159. Ci z reguły dojeżdżają do

> serwisu...

ech. stereotypy straszna rzecz.

btw. zauważyłeś że w miejschach którędy przejeżdzasz roslinnosc obumiera z nudów? wink.gif

> EDIT. Co 4kkm

przeciez napisał że 4kkm zrobił i nic się nie zepsuło. jest szansa ze kolejne 4 też da rade smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jadę ludzie się oglądają, na światłach każdy zerka, to jest

> fajne.

rotfl.gif masz auto jakich milion na drodze, i wydaje Ci się że każdy na nie zerka? hehe.gif

Ja zerkam na 159 jedynie w jednym wypadku -> jak nią busted.gif jadą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz auto jakich milion na drodze, i wydaje Ci się że każdy na nie zerka?

no zerkająa ludzie i dziwią sie... ze 159 bez lawety pod spodem jedzie wink.gifwpysk.gif

> Ja zerkam na 159 jedynie w jednym wypadku -> jak nią jadą

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To faktycznie jest osiągnięcie!! Całe 4tysiące kilometrów bez awarii!! Szok!!

> Dla porównania, moja bezpłciowa Skoda zrobiła już 27kkm w ciągu ośmiu miesięcy bez najmniejszej

> awarii, a wierz mi, że codziennie do pracy śmigam z prędkościami zbliżonymi do 210km/h.

Podaje przykład zlosnik.gif Bo każdy sądzi, ze Alfa co 500 km do serwisu, a tu psikus smile.gif Jeździ i ma się dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz auto jakich milion na drodze, i wydaje Ci się że każdy na nie zerka?

> Ja zerkam na 159 jedynie w jednym wypadku -> jak nią jadą

Tak, w kolorze kości słoniowej nie widziałem jeszcze ani jednej, dodatkowo z beżowym wnętrzem... Dlatego może każdy zerka, czarnych masz na potęgę, ale białych prawie w ogóle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno nie było tak pięknych, radosnych i budzących nadzieję moto-wiadomości.

Ciekawe, bo kilka dni temu czytałem artykuł o tym że nic z tych planów nie będzie.

http://blog.caranddriver.com/alfa-romeo-...-on-new-models/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a potem znowu bym zmienił przy dystrybutorze

2 litry/100km to dla Ciebie aż taka różnica? zlosnik.gif

bo podejrzewam że na trasie o tyle mniej spali takie TSI od tego V6 (powiedzmy przy 90-100km/h). Im wyższa prędkość tym różnica będzie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no nowy Paseki mi się podoba i nawet jak ciekawsza wersja to też się oglądam, Octavia, z której

> zawsze się śmiałem nowa też mi się o dziwo podoba

skrętu szyi dostaniesz. za moment będzie tego pełno wszędzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Superba i wszędzie dojeżdżam, w przeciwieństwie do kierowników 159. Ci z reguły dojeżdżają do

> serwisu...

> EDIT. Co 4kkm

Przestań pisać głupoty, jak ktoś ma problemy z 159 to kupił strupa albo serwisuje u pana kazia który zna tylko golfy tdi.

Nie jest to auto idealne, ale bez przesady z tą awaryjnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestań pisać głupoty, jak ktoś ma problemy z 159 to kupił strupa albo serwisuje u pana kazia

> który zna tylko golfy tdi.

> Nie jest to auto idealne, ale bez przesady z tą awaryjnością.

Ale to nie ja napisałem o czterech tysiącach bez awarii z takim podekscytowaniem... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie ja napisałem o czterech tysiącach bez awarii z takim podekscytowaniem...

a cofnijmy się w czasie... jak Ty miałeś 4 tys przebiegu swoim potworkiem, to co byś napisał w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wychwalam tego auta jak babcia boga...

> Dla mnie ma tylko jeden minus, niestety spory, waga! moje auto waży 1720kg!

Ja miałem kiedyś na tapecie 156 i jest po prostu malutka. 159 to praktycznie to samo. Wybrałem Skodę bo jest gigantyczna w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.