Skocz do zawartości

2014 Honda Civic Tourer - Frankfurt ... aka Stavic ;-)


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy rendering 001.gif przed premiera w Frankfurt a.M.

lizak.gif[...]

lb9s.jpg

Pierwsza myslzlosnik.gif - a juz wiem, Honda pozazdroscila Ssangyong i... Stavic skopiowalahahaha.gif

Ssangyong-Stavic-2-625x364.jpg

1qks.png">

batv.jpg

...coz za uderzajace podobienstwozlosnik.gif[...]

Wymiary

L: 235mm dluzsze niz Honda Civic Hatch zlosnik.gif

W: 1770mm

H: 1440mm

j00z.jpg

d7yr.jpg

Z [bdobrych rzeczy wklepali 001.gif"Magic seat systemwaytogo.gif, czyli plaska podlaoga za pomoca jednego przyciskuwaytogo.gif - znany z CRV....

t69n.jpg

624 litres walizekold.gif, po dotchnieciu270747800-sex.gif "Magic touch"wink.gif - 1,668l

94sm.jpg

Silnik-i

az zacytujewink.gif:

"1.6-litre i-DTEC Earth Dreams Technology Turbo Diesel" - 88kW i 300Nm - manual tylkonono.gif

Standardowo 1.8-litre i-VTEC

Produkcja Przez Honda Europe w UK, tylko i wylacznie na rynki EUspineyes.gif, dla US zdecydowanie za male001.gif, dla Asia-Pacific - malepalacz.gif, Odyssey nie byl by happyzlosnik.gif

honda-odyssey-2009-2-big.jpg

2009-honda-odyssey-luxury-03.jpg

Honda-Odyssey-2012-_Rear_View.jpg

vs Civic

0pqt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic pięknością może i nie grzeszy, ale praktycznością, już tak. Bardzo fajne autko. Z tym bagażnikiem, to idealne kombii do EU*.

* Jedna sprawa tylko. Nowe silniki by się przydały. Niedawno diesla dali więc fani tego napędu będa happy...jak ceny spadną... a co z mocniejszymi benzyniakami? Dużo osób w EU narzeka że 1.8 142km jest za słaby na tle turbodoładowanej konkurencji.

PS: We Frankfurcie to będzie pokazany polift IXgena... zakłądam,że hatchbacka po lifcie też pokażą.

Ja na razie po przejechaniu 5kkm jestem happy smile.gif Auto ma swoje wady ale jeżeli chodzi o przestrzeń do zapakowania to jak na kompakta jest genialne. Dodam jeszcze coś oczywistego czego na zdjęciach nie widać. Pod tylną kanpę , normalnie rozłożoną do siedzenia, można wkładać bagaże serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tu żadnego podobieństwa nie widzę, chyba, ze masz na myśli niezbyt ładny wygląd

Popatrz - profil tylnej szybyzlosnik.gif, ot doczepili kufer w taki sam sposob jak Ssangyongold.gif, tylko nie jest tak wyrazistyzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Civic nowy to wierna kontynuacja... wcześniejszej porażki (UFO)... kombi tego nie zmieni

> na +:)

Wiem, ze fan boys sie ze mna nie zgodza, ale cos w tym jesthmm.gif. W wesrji sedan to ciezko rozpoznac ostatnie generacje001.gif - wszystkie takie samezlosnik.gif[...]

Pamietam jak bylem drive.gif Accord, i mowia, to jest nowa generacja Civic, a tu jest stara - na run outidea.gif[...]

Okay, roznice w detalach sazlosnik.gif, dla laika - to to samolizak.gif, tylko cene inna przywalilihahaha.gif[...]

Z resztawink.gif:

8th gen

3954044175_ea5455d5d3_o.jpg

9thzlosnik.gif

9th_generation_honda_civic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyciągnięcie jej wzdłuż poprawiło proporcje, bo obecne samochody zwykle są za wysokie i za bardzo wizualnie rozdęte. Te wystające tylne światła niepotrzebnie podatne na rozbicie - poza tym OK. Jak by mnie było stać to chętnie bym kupił, bo jest prawie ładna (w przeciwieństwie do tego białego, którego zapodałeś - ten jest okropny zlosnik.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Civic pięknością może i nie grzeszy,

Szczerzehmm.gif - wiem, kwestia gustu ale np mnie sie hatch podobawaytogo.gif[...]

Klienci zdaja sie to potwierdzac, 15 miejce sprzedazy u mnie 8,501 sztuk za pierwsze 6 miesiecy tego roku. Dla porownania w zeszlym roku 2012 za pierwsze 6 miesiecy sprzedali wtedy ... 4,016 sztuk001.gif - ergo przyrost sprzedazy x2waytogo.gif[...]

ale praktycznością, już tak. Bardzo fajne autko. Z tym

> bagażnikiem, to idealne kombii do EU*.

> * Jedna sprawa tylko. Nowe silniki by się przydały. Niedawno diesla dali więc fani tego napędu będa

> happy...jak ceny spadną... a co z mocniejszymi benzyniakami? Dużo osób w EU narzeka że 1.8

> 142km jest za słaby na tle turbodoładowanej konkurencji.

A wiec jednak, wglada, ze nie tylko u mnie na ten silnik narzekajahmm.gif - tylko ciekawe, ze to ma w zasadzie tyle samo, co konkurencja ok 100kW, a auto wazy mniej wiecej tyle samo (co Focus, Mazda 3, Cruze etc).. Wiec w czym jest problemniewiem.gif???

> PS: We Frankfurcie to będzie pokazany polift IXgena... zakłądam,że hatchbacka po lifcie też pokażą.

ok.gif

> Ja na razie po przejechaniu 5kkm jestem happy Auto ma swoje wady ale jeżeli chodzi o przestrzeń do

> zapakowania to jak na kompakta jest genialne.

Diesel czy benzynahmm.gif? Odnislem wrazenie, ze auto ma lespze materialy niz Golf - prawdazlosnik.gif?

Dodam jeszcze coś oczywistego czego na zdjęciach

> nie widać. Pod tylną kanpę , normalnie rozłożoną do siedzenia, można wkładać bagaże

Mnie sie Magic Touch w CR-V podobal, szkoda tylko, ze silnik zdechlakpad.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem wyciągnięcie jej wzdłuż poprawiło proporcje,

Z mojego punktu IMVHO ciekawa klasa, ot takie male SW jak i30ok.gif[...]

bo obecne samochody zwykle są za wysokie

hmm.gif, w zasadzie kazda nowa generacja rosnie na szer/dlug ale masz racje, zawsze pare mm w gore tez idzieidea.gif, to jak z zona.gif ktora za duzo jezlosnik.gif[...]

[...](w

> przeciwieństwie do tego białego, którego zapodałeś - ten jest okropny ).

E tamzlosnik.gif, projektant tylu to ten samwink.gifhahaha.gif[...]

Stavic jest tani, jak masz duza rodzineshhh.gif[...] 8 osob miesci001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] Civic nowy to wierna kontynuacja... wcześniejszej porażki (UFO)... kombi tego nie zmieni

Porazki technologicznie, bo jakby nie patrzec krok w tyl. Ale sprzedazowo 8gen byla wielkiem sukcesem w UE w porownaniu z poprzednikami.

> 9th

Yyyy, to tutaj na zdjeciu to tez 8th...tyle, ze Type-R Mugen grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porazki technologicznie, bo jakby nie patrzec krok w tyl. Ale sprzedazowo 8gen byla wielkiem

> sukcesem w UE w porownaniu z poprzednikami.

bo zaszokowali wyglądem. tyle ze to był rzut na taśmę... nowa już nie szokuje... i nic ciekawego nie oferuje.

to co zostało? schowki pod kanapami? "legendarna niezawodność i jakość hondy"? tak, to widać po UFO zlosnik2.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zaszokowali wyglądem. tyle ze to był rzut na taśmę... nowa już nie szokuje... i nic ciekawego

> nie oferuje

No niestety. I pewnie bedzie porazka sprzedazowa...moze wtedy jakas lampka sie im w glowie zapali.

> to co zostało? schowki pod kanapami? "legendarna niezawodność i jakość hondy"? taka, to widać po

> UFO

Niezawodnosc nadal jest na pewno lepsza niz w zlomach EU, co to ciagle CEL, wariactwa elektroniki, pekajace lancuchy rozrzadu, rozpadajace sie szybciutko polki w tlokach czy co to tam jeszcze sie dzieje. A jakosci takiej, ze sie male bzdury nawet nie dzieja to juz od konca 6gen. nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety. I pewnie bedzie porazka sprzedazowa...moze wtedy jakas lampka sie im w glowie zapali.

Hondzie sie juz zapaliła pewnie dawno. ale nic IMHO nie poradzą - toną, potrzebują żeby ich ktoś kupił, bo nie nadążają za konkurencją o własnych siłach...

> Niezawodnosc nadal jest na pewno lepsza niz w zlomach EU, co to ciagle CEL, wariactwa elektroniki,

> pekajace lancuchy rozrzadu, rozpadajace sie szybciutko polki w tlokach czy co to tam jeszcze

> sie dzieje. A jakosci takiej, ze sie male bzdury nawet nie dzieja to juz od konca 6gen. nie

> ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porazki technologicznie, bo jakby nie patrzec krok w tyl. Ale sprzedazowo 8gen byla wielkiem

> sukcesem w UE w porownaniu z poprzednikami.

U was to tylko Golf lub Astrazlosnik.gif, nikt Civic nie doceniafoch.gif[...]

Ale... tak sie zastanwiam, co Honda chciala osiagnac001.gif? Kierunek rozwoju - zaden, ecohahaha.gif, i sprzedaz w Asia-Pacific im prawie 50% zleciala, wielu myslalo, ze ...zdechnaczacha.gif[...]

Wezmy takiego CR-Z idea.gif - with all the respect - WTF?niewiem.gif

Co to jestconfused.gif?

01-honda-cr-z-spoon-gar-630op.jpg

Sport?hahaha.gif - Nope,

Eco - moze

niewiem.gif.

Cena?facepalm%5B1%5D.gif

Tlumy? - brakhahaha.gif

Jak to jest, ze Toyota potrafila zrobic 86, i nie nadaza klepaclizak.gif, w cenie tak atrakcyjnej, ze lud nie zaleznie od wieku i lokalizacji sie rzucil001.gif ( u mnie $29k) .... a co prezentuje Honda CR-Z?niewiem.gif[...]

Toyota-86-TRD-1-625x443.jpg

Jak chce cos elektrycznego, to sobie kupie czajnik do kuchnizlosnik.gifhahaha.gif

m-ZYhb6La0tDtIPo8HkhtUA.jpg

> Yyyy, to tutaj na zdjeciu to tez 8th...tyle, ze Type-R Mugen

Chodzilo mi generalnie o linie i przod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U was to tylko Golf lub Astra, nikt Civic nie docenia[...]

> Ale... tak sie zastanwiam, co Honda chciala osiagnac? Kierunek rozwoju - zaden, eco, i sprzedaz w

> Asia-Pacific im prawie 50% zleciala, wielu myslalo, ze ...zdechna[...]

> Wezmy takiego CR-Z - with all the respect - WTF?

> Co to jest?

> Sport? - Nope,

> Eco - moze

> .

> Cena?

> Tlumy? - brak

> Jak to jest, ze Toyota potrafila zrobic 86, i nie nadaza klepac, w cenie tak atrakcyjnej, ze lud

> nie zaleznie od wieku i lokalizacji sie rzucil ( u mnie $29k) .... a co prezentuje Honda

> CR-Z?[...]

CR-Z był o krok od sukcesu IMHO.

1. poszli na łatwiznę (jak to zawze w hybrydach), i olali właściwości jezdne. Honda potrafi, wszyscy to wiedzą, ino jakoś nie chciało im się w tym modelu - liczyli ze "i tak sie sprzeda". a widac ludzie nie dali sie oszukać

2. natychmiast po tym zestawie z 1.5 powinna wyjść wersja sport - i nie żaden mugen czy inny tjuner nadworny, co to można pokazać na targach. zwykła - cennikowa wersja Type S/R. co to ma ok 200 KM, za dobrą kasę.

a tak... chyba w tym tygodniu więcej widziałem właśnie Toyot86 niż CRZ na ulicy - przy czym to drugie jest juz kilka ładnych lat w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hondzie sie juz zapaliła pewnie dawno. ale nic IMHO nie poradzą - toną, potrzebują żeby ich ktoś

> kupił, bo nie nadążają za konkurencją o własnych siłach...

> > ma.

Wlasnie sek w tym, ze sie nie zapalila. Dopiero niedawno. Stad potwierdzenie nastepnego CTR i NSX.

Poza tym co do toniecia - na swoich glownych rynkach czyli US i JDM radza sobie ciagle dobrze. To, ze jest lipa w EU nic nie znaczy. I tak nigdy nie dostawalismy ich najlepszych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wezmy takiego CR-Z - with all the respect - WTF?

Bo ten sprzet powinien zaraz po wersji eko wyjsc jako Type-R z K20 jako affordable sportscar. Niestety wtedy akurat ruch earthdreams byl w Hondzie w apogeum.

Co do GT86 to moze Wy doceniacie...bo tanie itp. W EU nijak nie jest sukcesem bo objezdza ja (na zakretach tez!!!) kazdy hothatch, ktory do tego jest wygodniejszy, praktyczniejszy, lepiej wyposazony i w wielu przypadkach tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ten sprzet powinien zaraz po wersji eko wyjsc jako Type-R z K20 jako affordable sportscar.

Ale sami oficjalnie tweirdzili, ze oni juz sportowych aut nie chca robichahaha.gif - ergo zapili czacha.gif swoija klientele.

To tak jakbys mial najlepsza piekarnie na wsi, i nagle powiedzial klientom, wiecie cozlosnik.gif - od dzis sprzedajemy, gwozdziezlosnik.gif - idzicie gdzie indziejhahaha.gif[...]

TO poszliwink.gif[...]

> Niestety wtedy akurat ruch earthdreams byl w Hondzie w apogeum.

Przeczytaelm dzis sporo o tymhahaha.gif, marketing to jedno, ale naprawde wiara w ten idiotyzm to drugiezlosnik.gif - IMVHO Honda jest na drugim punkciepanic.gif[...]

> Co do GT86 to moze Wy doceniacie...bo tanie itp. W EU nijak nie jest sukcesem bo objezdza ja (na

> zakretach tez!!!) kazdy hothatch, ktory do tego jest wygodniejszy, praktyczniejszy, lepiej

> wyposazony i w wielu przypadkach tanszy.

Zgoda, ale ten twoj hot hatch nie bedzie RWDzlosnik.gif[...], tu jest wlasnie to - male RWD coupe001.gif[...] Convertible tez bedzie sie sprzedawal001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale sami oficjalnie tweirdzili, ze oni juz sportowych aut nie chca robic - ergo zapili swoija

> klientele.

Dokladnie tak zrobili...

> Zgoda, ale ten twoj hot hatch nie bedzie RWD[...], tu jest wlasnie to - male RWD coupe[...]

> Convertible tez bedzie sie sprzedawal[...]

W EU ludzie tak na to nie patrza. Ma byc efekt, a to czy jest FWD czy RWD nie jest istotne. Nawet purysci wola maksymalnie sfocusowane Megane RS od GT86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CR-Z był o krok od sukcesu IMHO.

Mieli legende - CR-X

Ile ludzi by to kupilo, jesli by poszli tak samo - IMVHO masawaytogo.gif, a takto - Ecohahaha.gif[...]

Wezmy powiedzmy rynek USDM - widzisz jakigos 17latka ktory cos o autach wie, robiacego ach-uch Smileydildo.gifSmileydildo.gifSmileydildo.gif wciskajacego to270635636-JUMP2.gif:

525718_10151420419479275_1341201901_n.jpg

Ach, och - jade Econ-hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif[...]

Nah, nie stanie siefoch.gif[...]

> 1. poszli na łatwiznę (jak to zawze w hybrydach), i olali właściwości jezdne. Honda potrafi,

> wszyscy to wiedzą, ino jakoś nie chciało im się w tym modelu - liczyli ze "i tak sie sprzeda".

> a widac ludzie nie dali sie oszukać

Potrafila, hmm.gif, akurat zmienil sie kierunek firmy001.gif jak CR-Z wszedl do sprzedazyidea.gif - idzemy droga zielonego przycisku - nowa misjaspy.gif[...]

> 2. natychmiast po tym zestawie z 1.5 powinna wyjść wersja sport - i nie żaden mugen czy inny tjuner

> nadworny, co to można pokazać na targach. zwykła - cennikowa wersja Type S/R. co to ma ok 200

> KM, za dobrą kasę.

Ale to bylo z przeczne z nowa strategi... ktora nie dziala(la?) ani w Asia -Pacific, ani USDM, ani z tego co mowisz w EU, anie na JDMzlosnik.gif[...]

Lud chce duzy, wygodny Accord, w EU lud chce Accord Euro, 001.gif, jakiegos Civic o dobrych wlasciwosciach... a jakis zielony przycisk duszacy wszystko001.gif[...]

> a tak... chyba w tym tygodniu więcej widziałem właśnie Toyot86 niż CRZ na ulicy - przy czym to

> drugie jest juz kilka ładnych lat w sprzedaży.

Za 2013 - 6 miesiecy u mnie:

Honda CR-Z sztuk 42 hahaha.gif sprzedanych

Toyota 86 - 3,460 sztuk (od tego czasu poprawily sie czasy czekania na dostawe) - czyli mozna przyjac, ze 86 objezdza CR-V 100 do jednegolizak.gif

Bravowaytogo.gif dla dobrej strategi Hondahahaha.gifhahaha.gif

Mam nadzieje, ze im ta glupota przejdzie... bo szkoda by bylo, aby po takiej histori i tylu latach polecieli w przepascbuu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieli legende - CR-X

> Ile ludzi by to kupilo, jesli by poszli tak samo - IMVHO masa, a takto - Eco[...]

> Wezmy powiedzmy rynek USDM - widzisz jakigos 17latka ktory cos o autach wie, robiacego ach-uch

> wciskajacego to:

> Ach, och - jade Econ-[...]

> Nah, nie stanie sie[...]

> Potrafila, , akurat zmienil sie kierunek firmy jak CR-Z wszedl do sprzedazy - idzemy droga

> zielonego przycisku - nowa misja[...]

ale sęk w tym, że ECO nie musi oznaczać źle jedzie. niech sobie będzie eco, ale zawieszenie zestroić można.

> Ale to bylo z przeczne z nowa strategi... ktora nie dziala(la?) ani w Asia -Pacific, ani USDM, ani

> z tego co mowisz w EU, anie na JDM[...]

> Lud chce duzy, wygodny Accord, w EU lud chce Accord Euro, , jakiegos Civic o dobrych

> wlasciwosciach... a jakis zielony przycisk duszacy wszystko[...]

> Za 2013 - 6 miesiecy u mnie:

> Honda CR-Z sztuk 42 sprzedanych

> Toyota 86 - 3,460 sztuk (od tego czasu poprawily sie czasy czekania na dostawe) - czyli mozna

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wezmy powiedzmy rynek USDM - widzisz jakigos 17latka ktory cos o autach wie, robiacego ach-uch

> wciskajacego to:

> Ach, och - jade Econ-[...]

> Nah, nie stanie sie[...]

> Potrafila, , akurat zmienil sie kierunek firmy jak CR-Z wszedl do sprzedazy - idzemy droga

> zielonego przycisku - nowa misja[...]

Dobrze OZI piszesz, nie ma CTR, ATR, ITR

honda czacha.gif

po co komu eco w H, to nie po to kupuje sie to auto

W UK honda nadrabia Jazzem, sredni wiek keirowcy to pewnei z 80 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak zrobili...

Ale fatalne wyniki w ostatnich 5 latach sprawily, ze jakos zaczeli sie przestawiac001.gif[...]

IMVHO New Accord jest swietny - ba gdyby nie byl model 1 miesieczny na rynku to napewno byl bym go kupil 001.gif

r9gu.jpg

Bazlosnik.gif nawet te zielone slogany mnie nie odstraszylylizak.gif[...], ot auto swietnie poskladane, dobrze wyposazone...

yhez.jpg

p6w8.jpg

> W EU ludzie tak na to nie patrza. Ma byc efekt,

Efekt czegozlosnik.gif?

a to czy jest FWD czy RWD nie jest istotne. Nawet

> purysci wola maksymalnie sfocusowane Megane RS od GT86.

Dziwny ludhahaha.gifspineyes.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieli legende - CR-X

> Ile ludzi by to kupilo, jesli by poszli tak samo - IMVHO masa, a takto - Eco[...]

Nowa jest jak eco kupa a nie coupe.

W EU jest stary Accord z 2008 co juz traca myszka. Civic sprzedaje sie dobrze, sporo tego widac. CRV jest dosc droga ale troche tego jezdzi. I to by bylo na tyle bo Jazz zostaje dla onanistow. 50k za mael wozidelko to jest jakas kpina. No ale widac board ma inna wizje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze OZI piszesz, nie ma CTR, ATR, ITR

> honda

Niestety, stala sie masowkapad.gif... Ciekawe jak to sobie poradzi z konkurancja z China za 10 lat (jesli jeszcze beda auta klepacniewiem.gif).

Klientow naszej generacji - wyslali na FuckYouSmiley.gif

... a czym jest dzis Hondaniewiem.gif? Co reperezentuje? IMVHO nic, nie wyruznia sie niczym od np ... MGzlosnik.gif[...]

> po co komu eco w H, to nie po to kupuje sie to auto

> W UK honda nadrabia Jazzem, sredni wiek keirowcy to pewnei z 80 lat.

Tylko jaki tlok w tym segmencielizak.gif.

I ...cena001.gif[...]

Np taki Mirage, Miss-a-bitchi nie nadaza tego klepac, a kosztuje 2/3 tego co Jazz/Fitlizak.gif[...]

2013-Mitsubishi-Mirage-131-625x416.jpg

Wiec dlaczego mam kupic Jazzzlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowa jest jak eco kupa a nie coupe.

> W EU jest stary Accord z 2008 co juz traca myszka.

Nowy jest na horyzoncie AFAIK - idea.gif[...],

Civic sprzedaje sie dobrze, sporo tego widac.

Ale Civic nie dzwignie calej firmyhmm.gif, to nie masowka VeeDub001.gif, gdzie wszystko by zdechlo, a z Golf by przezylilizak.gif[...]

> CRV jest dosc droga ale troche tego jezdzi.

CR-V u mnie jest popularna - u mnie to idzie tak (6 miesiecy sprzedazy 2013idea.gif

Miejsce/Model/Sztuk

15 Honda Civic 8,501 sztuk

23 Honda CR-V 7,462 sztuk

49 Honda Jazz 3,592 sztuk

76 Honda Accord 1,739 sztuk

106 Honda Accord Euro 1,137 sztuk (spadek -75%panic.gif)

140 Honda Odyssey 528 sztuk

156 Honda City 392 sztuk

252 Honda CR-Z 42

264 Honda Insight 31

285 Honda Legend 5

Legend i Insight mnie zadziwajahahaha.gif - Legend - stary model - Insight -zlosnik.gif - odmowie sobie zlosliwego komentarza[...]

Czyli jest jak mowisz Civic/CR-V/Accord jakos ich przy zyciu trzyma001.gif[...]

I to by bylo na tyle bo Jazz zostaje dla

> onanistow. 50k za mael wozidelko to jest jakas kpina. No ale widac board ma inna wizje

I board moze dlugo nie przetrwac -ze swoja "vision"smirk.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale sęk w tym, że ECO nie musi oznaczać źle jedzie. niech sobie będzie eco, ale zawieszenie

> zestroić można.

Oczywiscie, ze niehmm.gif, ale raczej mi chodzilo, ze na to jest nacisk.001.gif[...], glowna idea budowy i marketingupad.gif[...]

Ja nie mam nic przeciwko Econ, chce spokojnie drive.gif to wcisnewaytogo.gif, ale niech mi dadza auto ktore drive.gif jak CR-X z lat 90tychwaytogo.gif, a robic nowa bude, wkladac silnik ktory juz z samej zasady nie oze ci dac zadnej radosci z drive.gif, i jeszcze wcisnac do tego Econzlosnik.gif.

Czyli, co jesli niedrive.gif juz od produkcji, a jeszcze "econ" nie wcisnalem - to co oznacza ten "Econ"wink.gif:

- ach juz wiem, otwiera sie podloga i ... drive.gif

Fred-Flintstone-Barney-Rubble-Car.jpg

Czyli nie widze zadnego powodu placic wiecej za Honda, skoro inni oferuja taka sama masowa produkcje... za mniejshhh.gif[...]

Jak tak dalej pojdzie to nastepna generacja bedzie juz wygladac, jak nowy kierunek HOnda001.gif[...]

Ta-raaaaaaaaaa - MY 2015 Honda Civic - Gen Xzlosnik.gif

6741948589_fee676a2ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie, ze nie, ale raczej mi chodzilo, ze na to jest nacisk.[...], glowna idea budowy i

> marketingu[...]

juz wiem co robi ECON!

wyłącza klime!!! zmienic etykiete na przycisku, dać ECON zamiast AC i zoba jaki efekt marketingowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy jest na horyzoncie AFAIK - [...],

Nie Euro Accord. Na razie nie ma info, że pojawi się następca. Są nawet pogłoski, że go nie będzie. Więc na Europę zostaną w zasadzie Civic i CRV ... Wprawdzie zapowiadają mniejszego SUVa, nawet pokazali concept

z13197967Q.jpg

Ale tez mi się niestety wydaje, że już niedługo będziemy oglądać Hondy tylko w starych katalogach crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy jest na horyzoncie AFAIK - [...],

> Civic sprzedaje sie dobrze, sporo tego widac.

> Ale Civic nie dzwignie calej firmy, to nie masowka VeeDub, gdzie wszystko by zdechlo, a z Golf by

> przezyli[...]

VW sprzedaz w PL w czerwcu ponad 3k aut. Toyota 1,6k Ford 1,7k a Honda 584. Takze raczej niszowy producent.

Nie mam danych ale w EU jest pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie Euro Accord. Na razie nie ma info, że pojawi się następca.

Dokladnie calkiem odwrotnie slyszymy hmm.gif. Nie dawno byl wywiad z CEO Honda Oz i accord Euro jest podobno zaawansowany.- to byla odpowiedz na pytanie, czy dalej beda miec strategie dwoch - mniejszego Euro i normalnego ... Accord (zwanego w Honda wewnwtrznie Sappo - Asia-Pacific-USDM). strategia byla, ze Accord byl dostepny jako 2.4l 4cyl i 3.5l V6 we wszystkich odmianach, Euro tylko 4 cyl 2.4l - dlaczego to pisze...

>Są nawet pogłoski, że go nie będzie.

[...] ano dlatego, ze nagle dostalismy ( i wiekszosc rynkow Asia) accord z naciskiem na 4 cyl silnik, czyli nagle z opcji do kazdego poziomu wyposazenia zniknal V6panic.gif, ktory teraz jest tylko dostepny w najwyzszychpad.gif[...], czyli nagle z jakiegos wzgledu jest zmiana strategi... sugerujaca to co mowisz - kill 'em - czacha.gif Accord Euro001.gif[...]

IMVHO zobaczymyniewiem.gif[...]

EDIT: znalazlem - wywiad z 21/1/2013

Quote:

Following speculation that a next-generation Honda Accord Euro would not be produced, Honda President and CEO, Takanobu Ito, confirmed [...]that a new model is being readied.

Asked directly whether a third-gen Accord Euro is being readied, the Honda boss replied unequivocally with
"yes, it is"


Ale.

> Więc na Europę zostaną w zasadzie Civic i CRV ... Wprawdzie zapowiadają mniejszego SUVa, nawet

> pokazali concept

Tego akurat nie widzialemhmm.gif[...], EU spec modelniewiem.gif?

> Ale tez mi się niestety wydaje, że już niedługo będziemy oglądać Hondy tylko w starych katalogach

Niestetybuu.gif-jesli radykalnie sie cos nie zmieni, to tez mi sie tak wydajebuu.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VW sprzedaz w PL w czerwcu ponad 3k aut. Toyota 1,6k Ford 1,7k a Honda 584. Takze raczej niszowy

> producent.

Tylko, ze dane tego nie popierajahmm.gif...

Za 1Q 2013 Honda opchnela 16.3% wiecej aut niz w 2012. - a jaka jest sprzedaz w EU (wystarczy popatrzyc na Pug, Opel, Citroen), to w opini wielu wielki sukceswaytogo.gif - 40,499 sztuk Honda.

Tylko, ze ... mimo, ze to sa bardzo dobre dane - to w Feb 2013 800 osob w Swindon poszlo 30.GIF[...]buu.gif

Powszechnie wiadomo, ze Swindon ma mozliwosc produkcji 250,000 aut na rokidea.gif[...]

Dane za 2011 - 97,459 sztuk panic.gif wyprodukowanych

2012 - 165,607

2013 - nie mam jeszcze, ale ok 70% (nieoficjalnie)

Z tym, ze break even point dla kazdej fabryki jest 75-80% - czyli wg analitykow na KAZDYM wyprodukowanym aucie w EU Honda traci $$$panic.gif[...]

Nawet 16% wzrost sprzedazy nie uratuje fabryki...

Ergo, jesli nie wzrosnie sprzedaz, a na to sie nie zanosi patrzac jak EU gospodarki ciagna, to moze sie okazac, ze jedynym wyjsciem dla Honda jest zmakniecie fabryki w EU (Jazz, Civic, CR-V), i ... przejscie calkowite do modelu importu (ktory np Mazda stosuje z powodzeniemwaytogo.gif)...

Pytanie tylko, jak zareagujecie na Honda Made in Thailandzlosnik.gif?

[...]

Dane sprzedazy za http://www.hondanews.eu/en/corporatenewsdetail/?id=2798

> Nie mam danych ale w EU jest pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz wiem co robi ECON!

> wyłącza klime!!! zmienic etykiete na przycisku, dać ECON zamiast AC i zoba jaki efekt marketingowy!

hahaha.gif - niestety jest cos wiecej.

Jak drive.gif CR-V, Honda ma jakas dziwna polityke (u mnie), ze sprzedawca drive.gif z toba zanim dostniesz auto sam i ci wyjasnia jak idiocie, co jest cohahaha.gif - to kazal mi wjechac na gorke. Wjechalemspineyes.gif

Wcisnelismy Econ i ... - az mialem go poprsic, zeby wypchal i popchal270747800-sex.gif...

Nie wiem, co mi chcial zademnstrowachahaha.gif, ale "podobno" -ach jaki swietny 2.4l silnik w CR-V radzi sobie z autem w trybie "Econ" 001.gif i jak malo palipalacz.gif[...]

Tylko, ze IMVHO mu totalnie nie wyszlospineyes.gif[...]

Potem jak juz drive.gif sami, mulher.gif wcisnela ten magiczny zielony przycisk i ...wg niej auto prawie stanelohahaha.gif - obcas sie skonczyl, zeby gaz wcisnac...

Wiec, marketing marketingiem, ale wykonanie ciut ...pad.gif[...]

Nie, powiem, to nie byl wyznacznik czy kupic auto czy nie... 001.gif, ale po prostu temu brakowalo mocy, 001.gif[...], juz bez Econhmm.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMVHO New Accord jest swietny - ba gdyby nie byl model 1 miesieczny na rynku to napewno byl bym go

> kupil

Bo Wy i US macie nowego Accorda. EU nie ma i nie bedzie na razie.

> Ba nawet te zielone slogany mnie nie odstraszyly[...], ot auto swietnie poskladane, dobrze

> wyposazone...

To chyba jedyny model, ktory zachowal ducha Hondy i trzymal poziom.

> Efekt czego?

Predkosci i osiagow. Ma byc szybsze i jest. Wiec nie robi roznicy, ze FWD.

> Dziwny lud[...]

Teoretycznie tak i tez niezbyt to moglem zrozumiec. Ale przejechalem sie GT86 i naprawde nie jest to nic specjalnego. Duzo lepszy feeling idealnie zbalansowanego RWD z mechaniczna szpera i szlifierka pod maska mialem w S2000. Wiec od GT86 zdecydowanie bardziej wole Megane RS Cup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Tajlandii beda pracowac takie same obiboki (ciapate, Polacy, Litwini i leniwi angole po 8 funtow

> brutto na h) jak w UK. Nie bedzie wielkiej roznicy

Nie ma wiekszej roznicyzlosnik.gif

U mnie:

Jazz -Made in Thailand

Civic - sedan Made in Thailand/Made in Japan - w zaleznosci od wersji

Civic Hatch - Made in UK

Accord - Made in Thailand

Accord Euro - Made in Japan

CR-V - Made in Thailand

CR-Z Made in Japan

Odyssey - Made in Japan

Ergo 80% auto jest Made in Thaialnd od latzlosnik.gif - jakis wielkich roznic -jak spadek w notowaniach JD Powers, probelmy z Q nie odnotowano001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co przychodzi mi na myśl oprócz wspomnianego ssanyonga hmm.gif

HPIM0029.jpg

sylwetka a'la klin - na mój gust sprawia wrażenie, jakby po załadowaniu bagaży na maxa miał się przód unieść do góry. Krótko mówiąc do idealnych proporcji brakuje parę cm z przodu. Obserwując sam tył bez przodu - całkiem fajne auto, przód już kompletnie nie pasuje, za to hatchback jest pięęęękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Wy i US macie nowego Accorda. EU nie ma i nie bedzie na razie.

Mowilem, o Accord Euro - idea.gif[..]

honda-accord-euro-review-11-big.jpg

Honda CEO potwierdzil, ze ma bycidea.gif[...]..ale to byl styczen 2013... - czy sie cos zmieniloniewiem.gif[...]

> To chyba jedyny model, ktory zachowal ducha Hondy i trzymal poziom.

Tylko, ze ludzie ktorzy to kupuja, chca dobrej jakosci wykonania, z jakas technologia... a nie opowiesci o "Earth Technology"zlosnik.gif, i innych bzdur001.gif[...]

1/2 foledru reklamowego, od razu przeskoczylem... bo mnie naprawde nie interesowal... 001.gif[...]

> Predkosci i osiagow. Ma byc szybsze i jest. Wiec nie robi roznicy, ze FWD.

ok.gif

> Teoretycznie tak i tez niezbyt to moglem zrozumiec. Ale przejechalem sie GT86 i naprawde nie jest

> to nic specjalnego. Duzo lepszy feeling idealnie zbalansowanego RWD z mechaniczna szpera i

> szlifierka pod maska mialem w S2000. Wiec od GT86 zdecydowanie bardziej wole Megane RS Cup.

ok.gif, Ja teraz drive.gif 86hmm.gif, i jak narazie widze duzo pozytywowwaytogo.gif, ale powiem szczerze i wprost - w stosunku do cenyzlosnik.gif, czyli, jesli by to kosztowalo tyle co w EU, to calkowicie zmienia grehmm.gif[...]

IMVHO biarac pod uwage co auto oferuje, i ile kosztuje nie ma nic lepszego w RWD, - mozesz wziasc M1 - ale kosztuje 2.5 tyle001.gif[...]

Z reszta cos skrobne jak znajde czas ...idea.gif, zobaczymy czy sie zgadzaszzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co przychodzi mi na myśl oprócz wspomnianego ssanyonga

Czyli PL projektanta zatrudnilihahaha.gif - wydalo sie tajna bron Hondawink.gif[...]

> sylwetka a'la klin - na mój gust sprawia wrażenie, jakby po załadowaniu bagaży na maxa miał się

> przód unieść do góry. Krótko mówiąc do idealnych proporcji brakuje parę cm z przodu.

IMVHO trzeba by zobaczyc jak to na zywo wyglada, ale to i podkreslam IMVHO ma zaburzone proporcje i ten przod po prostu nie pasuje001.gif[...]

> Obserwując sam tył bez przodu - całkiem fajne auto, przód już kompletnie nie pasuje, za to

> hatchback jest pięęęękny.

Czyli sie zgadzamyzlosnik.gif Stavic gorawink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia. W wersji "concept" kombi wyglądało bardzo ciekawie. Tutaj.. raczej średnio. Wrażenie doklejonego tyłka do zwykłego hatchbacka.

Zupełnie niepotrzebnie w kombi są ukryte tyle klamki. O ile w hatchbacku to jest OK (wg. mojej mulher.gif to jest podstawowe "must have" samochodu... i jeden z powodów dla których samochód się jej tak bardzo podoba..) to tutaj samochód wyglada jak jakiś dostawczak z paką za siedzeniami kierowcy. Ale zobaczymy na żywo.

Sama idea jak najbardziej słuszna. Już hachback jest świetny jeśli chodzi o pojemność. Tutaj jeszcze powiększony bagażnik - dla mnie samochód idealny jako pojazd rodzinny.

W każdym razie dla mnie to jest optymalna wielkość. Hatchback świetnie się sprawdził jako samochód podczas wakacji (2+2 - podróż przez całe Włochy, 6000km..)

W wersji kombi to nawet na podróż z namiotem itp.. by dał radę.

A eco.. hmm. mi pasuje że samochód mało pali. Pewnie staję się już po woli emerytem old.gif ale coraz mniej mnie interesują osiągi. I coraz rzadziej jeżdżę accordem - bo po co spalać o 2l/100km więcej, gdy nie widzę specjalnej różnicy w jakości jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze - wiem, kwestia gustu ale np mnie sie hatch podoba[...]

Designu sedana nie cierpię anie z zewnątrz (od biedy uszedłby) a tym bardziej we wnętrzu. Jakoś nie mogę strawić niewiem.gif

> Z tym

> A wiec jednak, wglada, ze nie tylko u mnie na ten silnik narzekaja - tylko ciekawe, ze to ma w

> zasadzie tyle samo, co konkurencja ok 100kW, a auto wazy mniej wiecej tyle samo (co Focus,

> Mazda 3, Cruze etc).. Wiec w czym jest problem???

Bo weszło nowe... turbobenzyny jak mniemam dają większą frajdę (kop z dołu, moc jest zawsze bez wysiłku = piłowanie pod czerwone pole).

> Diesel czy benzyna? Odnislem wrazenie, ze auto ma lespze materialy niz Golf - prawda?

Benzin, cisza (jak się nie pałuje zlosnik.gif) bezcenna smile.gif

Oj z tym porównywaniem materiałów to śliska sprawa jest, JAK się to mierzy? grinser006.gif Ale Ciff ma fajną taką miękką , niewiadomo co oink.gif na desce i drzwiach. Plus do tego kawałki materiału na boczkach drzwi. Jest ok.

> Dodam jeszcze coś oczywistego czego na zdjęciach

> Mnie sie Magic Touch w CR-V podobal, szkoda tylko, ze silnik zdechlak[...]

A to w CRV nie macie nic mocniejszego u siebie niz to co u nas w EU 2.0 156km noPB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam mieszane uczucia. W wersji "concept" kombi wyglądało bardzo ciekawie.

Ale popatrz, ze generalnie nie wiele zmienilihmm.gif - owszem LED brakuje, wydechu, ale tak to jednak sylwetka jakos sie zachowala[...]001.gif[...][...]

> Ale zobaczymy na żywo.

Wlasnieok.gif, moze byc lepiej... albo gorzejzlosnik.gif[...]

> Sama idea jak najbardziej słuszna. Już hachback jest świetny jeśli chodzi o pojemność. Tutaj

> jeszcze powiększony bagażnik - dla mnie samochód idealny jako pojazd rodzinny.

I dlatego tylko EU go dostaniehmm.gif, ja lubie genralnie koncept malych SW, ale ostatni jaki mielismy to Corolla dwie generacje temuhmm.gif.

Teraz jest Hyundai i30 Made in EU i... nic wiecej001.gif[...]

[...]> A eco.. hmm. mi pasuje że samochód mało pali. Pewnie staję się już po woli emerytem ale coraz

> mniej mnie interesują osiągi. I coraz rzadziej jeżdżę accordem - bo po co spalać o 2l/100km

> więcej, gdy nie widzę specjalnej różnicy w jakości jazdy...

Twoj Civic to Diesel?hmm.gifniewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowilem, o Accord Euro - [..]

> Honda CEO potwierdzil, ze ma byc[...]..ale to byl styczen 2013... - czy sie cos zmienilo[...]

Zmienilo o tyle, ze na pewno do 2015 nie bedzie nowego Accord Euro.

> , Ja teraz 86, i jak narazie widze duzo pozytywow, ale powiem szczerze i wprost - w stosunku do

> ceny, czyli, jesli by to kosztowalo tyle co w EU, to calkowicie zmienia gre[...]

No niestety w EU jest to drozsze od kazdego HH poza Astra VXR.

> IMVHO biarac pod uwage co auto oferuje, i ile kosztuje nie ma nic lepszego w RWD, - mozesz wziasc

> M1 - ale kosztuje 2.5 tyle[...]

Dziwne macie te ceny, jedno tanie, drugie bardzo drogie. U nas M135i w bazie kosztuje 170kPLN, czyli z paroma koniecznymi opcjami wyjdzie ok 190k. GT86 kosztuje 130k w bazowej i 140k w tej lepszej. Wiadomo, ze jest to znaczna roznica ale nijak nie 2x. No i jednak M135i jest na zupelnie innej planecie jesli idzie o poziom osiagow.

Faktycznie poza tym malo jest takich RWD, jak sie dobrze rozejrzysz to za 155-160k mozesz miec 370Z i podobnie Genesis Coupe V6. I to tyle...

> Z reszta cos skrobne jak znajde czas ..., zobaczymy czy sie zgadzasz

grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Designu sedana nie cierpię anie z zewnątrz (od biedy uszedłby) a tym bardziej we wnętrzu. Jakoś nie

> mogę strawić

hmm.gif, wydawalo mi sie, ze wnetrze jest teraz takie samoconfused.gif - wyglada, ze sie myleidea.gif[...]

> Bo weszło nowe... turbobenzyny jak mniemam dają większą frajdę (kop z dołu, moc jest zawsze bez

> wysiłku = piłowanie pod czerwone pole).

hmm.gif - sam niewiem.gif, u mnie masz malo T Benzn, a kazdy pismak ktoreo czytam - mowi "Civic nie drive.gif"001.gif[...]

> Benzin, cisza (jak się nie pałuje ) bezcenna

waytogo.gif

> Oj z tym porównywaniem materiałów to śliska sprawa jest, JAK się to mierzy?

Bierze sie Golf 7 i porownujehahaha.gif[...]

. Ale Ciff ma fajną

> taką miękką , niewiadomo co na desce i drzwiach. Plus do tego kawałki materiału na boczkach

> drzwi. Jest ok.

Tylko, czy tak jak Nissan, ze material fajny, ale isloci ...sladowezlosnik.gif[...]

> A to w CRV nie macie nic mocniejszego u siebie niz to co u nas w EU 2.0 156km noPB?

CR-V jest 2.4l V-Tec 140kW. 2.0l masz tylko w wersji super bieda - FWD (chyba z 10% sprzedazy calego CRV) i ten ma 114kWhmm.gif

163_0904_04z+2007_honda_CR-V+engine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienilo o tyle, ze na pewno do 2015 nie bedzie nowego Accord Euro.

Czyli jeszcze mniej sprzedazyhmm.gif[...]

> No niestety w EU jest to drozsze od kazdego HH poza Astra VXR.

VXR - to samo co OPC?niewiem.gif?

> Dziwne macie te ceny, jedno tanie, drugie bardzo drogie. U nas M135i w bazie kosztuje 170kPLN,

Bo Toyota to marka dla ludu, a EU to Premium (im sie tak wydajezlosnik.gif), np Skodazlosnik.gif [...]

> czyli z paroma koniecznymi opcjami wyjdzie ok 190k. GT86 kosztuje 130k w bazowej i 140k w tej

> lepszej. Wiadomo, ze jest to znaczna roznica ale nijak nie 2x.

Sugerowane ceny detaliczne - 86 $29,990 - wg xe.com - 86,530.72 PLM

M1 - $99,900. zlosnik.gif - 288,628.21 PLN

Czyli pardon, pomylilem sie, mozesz miec 3x T86zlosnik.gif[...]

No i jednak M135i jest na

> zupelnie innej planecie jesli idzie o poziom osiagow.

Oczywisciewaytogo.gif, niezaprzeczalnie[...]

> Faktycznie poza tym malo jest takich RWD, jak sie dobrze rozejrzysz to za 155-160k mozesz miec 370Z

> i podobnie Genesis Coupe V6. I to tyle...

Ale tu masz odbiorce innego - V6idea.gif, a 86 ma byz z zasady taniehmm.gif.

Jesli wyjdzie wersja bez dachu, po prostu nie widze, jak moge tego nie kupic001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.