Skocz do zawartości

2014 Honda Civic Tourer - Frankfurt ... aka Stavic ;-)


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> , wydawalo mi sie, ze wnetrze jest teraz takie samo - wyglada, ze sie myle[...]

Aż sprawdziłem, bo sam nie widziałem jeszcze na własne oczy wnętrza sedana:

Maszkara Sedana vs Hatchback

> - sam , u mnie masz malo T Benzn, a kazdy pismak ktoreo czytam - mowi "Civic nie "[...]

Bo jest ciężki, 1300kg facepalm%5B1%5D.gif, do tego koła standard od wersji Sport to 17" o wadze 12kg za samą felgę i za koło ok 21kg. To czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VXR - to samo co OPC??

Tak. OPC.

> Bo Toyota to marka dla ludu, a EU to Premium (im sie tak wydaje), np Skoda [...]

> Sugerowane ceny detaliczne - 86 $29,990 - wg xe.com - 86,530.72 PLM

> M1 - $99,900. - 288,628.21 PLN

> Czyli pardon, pomylilem sie, mozesz miec 3x T86[...]

Masakra. No to sie juz nie dziwie popularnosci.

> Jesli wyjdzie wersja bez dachu, po prostu nie widze, jak moge tego nie kupic[...]

Ja widze. Kup S2000 z samego konca produkcji. Wyjdzie sporo lepiej i zapewne taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam mieszane uczucia. W wersji "concept" kombi wyglądało bardzo ciekawie. Tutaj.. raczej średnio.

> Wrażenie doklejonego tyłka do zwykłego hatchbacka.

> Zupełnie niepotrzebnie w kombi są ukryte tyle klamki. O ile w hatchbacku to jest OK (wg. mojej to

> jest podstawowe "must have" samochodu... i jeden z powodów dla których samochód się jej tak

> bardzo podoba..) to tutaj samochód wyglada jak jakiś dostawczak z paką za siedzeniami

> kierowcy.

Idea doklejenia kombi na 5D ma już swoją historię w Civicu i Accordach - Aerodeck (swoją drogą chyba fajniejsza nazwa niż Tourer)

586-392---honcivicaerodeck.jpg

z11157339Q.jpg

800px-1992-1993_Honda_Accord_wagon_--_03-16-2012.JPG

Mi się linia podoba szyb jako kontynuacja reszty. Niby mogli zmienić obrys drzwi na bardziej pionowy, tak jak jest w przypadku Accorda (sedan i tourer mają inne tylne drzwi), ale po co grinser006.gif

Najważniejsze jest to, co uzyskali jeżeli chodzi o pojemność bagażnika. To wynik na miarę poprzedniego Accorda Tourera (bo obecny ma śmieszny bagażnik mniejszy niż Civic 5D).

Gdyby w Civie pojawiły się jakieś sensowniejsze silniki to kto wie, czy nie byłby to mój następny samochód.

Jakaś mocna benzyna serduszka.giffood.gif w ostateczności 2.2 iDTEC (który w PL nie jest oferowany, ale w innych krajach tak - przynajmniej w 5D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż sprawdziłem, bo sam nie widziałem jeszcze na własne oczy wnętrza sedana:

> Maszkara Sedana vs Hatchback

Jak byłem na polskiej premierze Civica to o ile z zewnatrz jest całkiem do przyjęcia ten sedan (o ile ktoś lubi takie nadzwozia) to w środku jest straszna bieda i jest sporo gorzej wykończony niż 5D. Widać, że to auto na mniej wymagające rynki - przynajmniej ta wersja na EU robiona w Turcji i sprzedawana w niewielu krajach.

Nie miałem okazji jeszcze obadać sedana z USDM wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie, moze byc lepiej... albo gorzej[...]

Ano właśnie.. pożyjemy, zobaczymy. Poza tym często jest to też kwestia przyzwyczajenia. Mi wiele samochodów się nie podobało na początku, a potem się do nich przyzwyczajałem i lubiłem. I w drugą stronę też.. na początku WOW, a potem coraz gorzej...

> Twoj Civic to Diesel??

Nie, ale emeryckie 1.4. Ale bardzo mi się podoba, bo bardzo kulturalnie pracuje i nie wiele pali. Średnie zużycie "wakacyjne" - czyli klima non stop, średnia prędkość z całego wyjazdu 93km/h (większość na autostradach 130-140km/h + drogi lokalne powoli) - wyszło (wedle wyliczeń z dystrybutora) 6,2 l/100km. W porównywalnych warunkach accord spala mi 8l/100km (jednak większa masa i silnik 2litry). Po misęcie różnica jest jeszcze większa - civic 8l/100km, accord 10-11..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najważniejsze jest to, co uzyskali jeżeli chodzi o pojemność bagażnika. To wynik na miarę

> poprzedniego Accorda Tourera (bo obecny ma śmieszny bagażnik mniejszy niż Civic 5D).

To prawda. Lubię to. chociaż teraz to już rzadko wykorzystuję całą pojemność w accordzie (spokojnie mieścimy się do civica). Ale efekt jest znakomity (a accord VIII pod względem pakowności to porażka..)

> Gdyby w Civie pojawiły się jakieś sensowniejsze silniki to kto wie, czy nie byłby to mój następny

> samochód.

Ja poważnie też się zastanowię nad tym kombi za jakiś czas. I mi osobiście to to 1.8 spokojnie wystarczy (dzidzieję coraz bardziej..). Tak na prawdę żałuję, że nie mają jakiegoś 1.6 ze 125KM, dla mnie by było idealne. I cieszę się, że nie idą w pseudo-oszczędne turbo-benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idea doklejenia kombi na 5D ma już swoją historię w Civicu i Accordach - Aerodeck (swoją drogą

> chyba fajniejsza nazwa niż Tourer)

> Mi się linia podoba szyb jako kontynuacja reszty. Niby mogli zmienić obrys drzwi na bardziej

> pionowy, tak jak jest w przypadku Accorda (sedan i tourer mają inne tylne drzwi), ale po co

> Najważniejsze jest to, co uzyskali jeżeli chodzi o pojemność bagażnika. To wynik na miarę

> poprzedniego Accorda Tourera (bo obecny ma śmieszny bagażnik mniejszy niż Civic 5D).

> Gdyby w Civie pojawiły się jakieś sensowniejsze silniki to kto wie, czy nie byłby to mój następny

> samochód.

> Jakaś mocna benzyna w ostateczności 2.2 iDTEC (który w PL nie jest oferowany, ale w innych

> krajach tak - przynajmniej w 5D)

Wszystko fajnie, ale tak samo - jeśli zamontowaliby tam mocniejsza benzynę ~ 200km to myślę że wiele osób by się mogło zdecydować. 142 konie w aucie o takiej wadze nie robi wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wielką zaletą 5d jest bardzo przyjemne wnętrze. Dla mnie jest dokładnie takie jak mi odpowiada (materiał na drzwiach, bardzo fajna deska, panel z drzwi płynnie przechodzący w deskę) ergonomiczny i bardzo ok.gif (to dla mnie była jedna z większych zalet nowego civica i ogromny skok w stosunku do UFO).

Natomiast sedan to porażka. Wnętrze jak w megane w bieda-wersji lub jakiejś taniej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszy rendering przed premiera w Frankfurt a.M.

chciałoby się uzyć kilku słow i wcale nie chodzi o MK sciana.gif jak dla mnie strasznie brzydki ten Civic, wyglada jakby był nadepniety przez wielka stopę, taki lekko zmiażdżony a przodu troche chyba w projektowaniu zabrakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Wielką zaletą 5d jest bardzo przyjemne wnętrze. Dla mnie jest dokładnie takie jak mi

> odpowiada (materiał na drzwiach, bardzo fajna deska, panel z drzwi płynnie przechodzący w

> deskę) ergonomiczny i bardzo (to dla mnie była jedna z większych zalet nowego civica i

> ogromny skok w stosunku do UFO).

> Natomiast sedan to porażka. Wnętrze jak w megane w bieda-wersji lub jakiejś taniej wersji...

Wiesz co, niby materiały w IX poprawili - ale są wyjątki - na drzwiach są elementy, które można trwale porysować paznokciem i to nie starając się jakoś specjalnie mocno. Sam design deski chyba bardziej mi podchodzi w UFO - np sterowanie klimą pokrętłem a nie guzikami jak w IX gen. Najchętniej to bym zrobił jakiś mix smile.gif

Zdecydowanie na plus w IX to kierownica i wyciszenie wnętrza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko fajnie, ale tak samo - jeśli zamontowaliby tam mocniejsza benzynę ~ 200km to myślę że

> wiele osób by się mogło zdecydować. 142 konie w aucie o takiej wadze nie robi wrażenia.

Dokładnie. IX gen jezdzi juz wolniej od VIII gen, a kombi jeszcze dorzuci pare kg na plecy biednego R18 wink.gif

Jakby zrobili tak jak piszesz ok 200KM w stylistyce jak concept - jako konkurencję dla Focusa ST, to bym szedł do salonu się zapisać grinser006.gif

Jeszcze jest jedna kwestia - fantazja HPL w układaniu cennika. Z 1.6 iDTEC w 5D odlecieli w kosmos wiec i tu mogą być pod wpływem jakiegoś dobrego palacz.giffly.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten przód wyglada jakby ktoś go ukradł i zostawił nadkole

> ogolnie: Civic nowy to wierna kontynuacja... wcześniejszej porażki (UFO)... kombi tego nie zmieni

> na +:)

Cały dzień kombinuję skąd znam tą linię i w końcu przypomniałem sobie:

112f412c19b9.jpg

8b5caeb78706.jpg

Też na C.

No niech ktoś napisze, że brzydka linia. grinser006.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. OPC.

Teraz jak Opel sie wycofal mozesz kupic za ..50% cenyzlosnik.gif. Prawdopodobnie, worci jako Holden Astra Sportzlosnik.gif

> Masakra. No to sie juz nie dziwie popularnosci.

Inna struktura rynku, za prestige placisz ... i to dobrze001.gif[...] Porsche chcialo zwiekszyc sprzeedaz i obnizeyli ceny wiekszosci modeli o 15-20%, ale tym ludziom ktorzy kupili, zwrocili roznice (chyba ostatni rok przed obnizka)idea.gif[...]

BMW - well, i tak zle i tak nie dobrze.Jesli obnizysz, zabijasz wartosc na rynku uzywanym, egrgo nie dbasz o klientow...001.gif[...], wiec narazie nie maja zamairu ...ale np ceny sprzedazy sa teraz duzo na poludnie od tych sugerowanych detalicznychhmm.gif[...], np patrzylismy na X3, sugerowana ok $70k, zaproponowana BMW - bez zadnych negocjacji, ok $62. Podejzewam, ze pocac sie troche w granice $59-58k jestem wstanie to sporawadzic...001.gif[...]

> Ja widze. Kup S2000 z samego konca produkcji. Wyjdzie sporo lepiej i zapewne taniej.

Zobaczymy, chce miec auto na weekend - i kryzys wieku sredniegozlosnik.gif, patrze na pare rzeczy, ale jak narazie T86 Convertible jest tym czyms, czym sie bede chcial odmlodzichahaha.gif[...]wink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie.. pożyjemy, zobaczymy.[...]. Mi wiele

> samochodów się nie podobało na początku, a potem się do nich przyzwyczajałem i lubiłem. I w

> drugą stronę też.. na początku WOW, a potem coraz gorzej...

Dlatego nie musi byc zlezlosnik.gif, ale moze byc tez tragiczniezlosnik.gif[...]

> Nie, ale emeryckie 1.4. [...]

1.4lconfused.gif - myslalem, ze nawet w EU tam tylko D-Tec i 1.8l benyna daja001.gif[...] Czyli jest wiecej silnikowhmm.gif - ile to ma kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego nie musi byc zle, ale moze byc tez tragicznie[...]

> 1.4l - myslalem, ze nawet w EU tam tylko D-Tec i 1.8l benyna daja[...] Czyli jest wiecej silnikow -

> ile to ma kW?

Mamy jeszcze ten 1.4 (prawie jaki sam jak montowany w Jazz) ma 74kW. Poza Polską jest jeszcze dostępny 2.2DTEC (w Polsce ze względu na akcyzę go nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co, niby materiały w IX poprawili - ale są wyjątki - na drzwiach są elementy, które można

> trwale porysować paznokciem i to nie starając się jakoś specjalnie mocno. Sam design deski

> chyba bardziej mi podchodzi w UFO - np sterowanie klimą pokrętłem a nie guzikami jak w IX gen.

> Najchętniej to bym zrobił jakiś mix

> Zdecydowanie na plus w IX to kierownica i wyciszenie wnętrza

Mnie w UFO denerwowało sporo drobiazgów. najbardziej hałas we wnętrzu i mało komfortowe zawieszenie. Poza tym, co drugi (przy małej próbce statystycznej z którą miałem do czynienia) egzemplarz miał tragicznie złożoną deskę (szpary, skrzypienie itp...). Brakowało mi tylnej wycieraczki, pomysł z guzikiem start z lewej strony był sciana.gif

No i przede wszystkim po prostu mi się nie podobał (szczególnie plastiki z przodu i z tyłu.. gablotka a potem nie wiadomo co.. z przodu..)

Rzeczywiście, parę rzeczy mogło by być w XI praktyczniejszych. Sterowanie klimy pokrętłem - było by OK (ale w accordzie też mało wygodne pstryczki zrobili) i prawie wszyscy producenci mają guziczki.. Brakuje mi trochę schowków na drobiazgi i jakiejś śmietniczki (co za głupia moda - brak popielniczek, tak jakby w samochodzie tylko papierosami się śmieciło...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie w UFO denerwowało sporo drobiazgów. najbardziej hałas we wnętrzu i mało komfortowe

> zawieszenie.

POPRAWILI, choć nie pamiętam wrażeń z VIII to te 2 kwestie absolutnie nie absorbują in - mojej uwagi.

> Poza tym, co drugi (przy małej próbce statystycznej z którą miałem do czynienia)

> egzemplarz miał tragicznie złożoną deskę (szpary, skrzypienie itp...).

Na razie brak zastrzeżeń ale auto dopiero do 10kkm dobija, zobaczymy po zimie smile.gif

> Brakowało mi tylnej

> wycieraczki, pomysł z guzikiem start z lewej strony był

>

Zrobione ok.gif

> No i przede wszystkim po prostu mi się nie podobał (szczególnie plastiki z przodu i z tyłu..

> gablotka a potem nie wiadomo co.. z przodu..)

Pogoroszono jeszcze sprawę zlosnik.gifno.gif

> Rzeczywiście, parę rzeczy mogło by być w XI praktyczniejszych. Sterowanie klimy pokrętłem - było by

> OK (ale w accordzie też mało wygodne pstryczki zrobili) i prawie wszyscy producenci mają

> guziczki.. Brakuje mi trochę schowków na drobiazgi i jakiejś śmietniczki (co za głupia moda -

> brak popielniczek, tak jakby w samochodzie tylko papierosami się śmieciło...)

W sumie racja, zwłaszcza z tą popielniczką, ja w drzwiach trzymam śmieci oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> POPRAWILI, choć nie pamiętam wrażeń z VIII to te 2 kwestie absolutnie nie absorbują in - mojej

> uwagi.

Zdecydowanie. Sporo testowałem VIII w różnych wersjach i między innymi z tych względów się nigdy nie zdecydowałem na zakup.

> Na razie brak zastrzeżeń ale auto dopiero do 10kkm dobija, zobaczymy po zimie

Ja mam 13kkm i jest bardzo OK. Szpar nie ma (w UFo często były od nowości) i mam nadzieję, że też skrzypieć nie zaczną. Plastiki jakoś specjalnie się nie niszczą (nawet z tyłu gdzie dzieciaki dość mocno testują wytrzymałość)..

> Pogoroszono jeszcze sprawę

Mi się wygląd bardzo podoba.. Nawet osławione tylne światła uważam, że są OK ok.gif Ale gust.. jak to gust (i nie tylko).. każdy ma swój.. Dla mnie trafili.. powiedzmy w 8mkę (w skali do 10)..

> W sumie racja, zwłaszcza z tą popielniczką, ja w drzwiach trzymam śmieci

No i jeszcze jest jedna porażka kompletna w IX. Komputer pokładowy, a dokładnie zmienianie informacji (zużycie, zasięg).. Tylko przez menu i tylko na postoju.. co za ........ to wymyślił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszy rendering przed premiera w Frankfurt a.M.

Ozi czy ten Tourer to to samo co Kombi ?

Bylem w zeszlym tygodniu w salonie Hondy i sprzedawca pokazywal mi foty Civic'a Kombi ktore nieco roznily sie od tych ktore zamiesciles. Tak wiec trzeba bedzie sie kopnac na IAA do Frankfurtu i przekonac sie osobiscie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi czy ten Tourer to to samo co Kombi ?

> Bylem w zeszlym tygodniu w salonie Hondy i sprzedawca pokazywal mi foty Civic'a Kombi ktore nieco

> roznily sie od tych ktore zamiesciles. Tak wiec trzeba bedzie sie kopnac na IAA do Frankfurtu

> i przekonac sie osobiscie.

Tourer to hondowe kombi od kilku lat. Tak nazywają Accorda od 2002 roku smile.gif

Nie ma innej możliwości na Civica Kombi smile.gif chociaż, fakt w sieci latały fotki jakiś VT, które były połączeniem civica sedan z accordem tourerem smile.gif

2012-Honda-Civic-Wagon.png

ba47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się wygląd bardzo podoba.. Nawet osławione tylne światła uważam, że są OK Ale gust.. jak to

> gust (i nie tylko).. każdy ma swój.. Dla mnie trafili.. powiedzmy w 8mkę (w skali do 10)..

Tył jest super, do przodu jakoś tak bez serce.gif podchdoze smile.gif AL ema swój styl to trzeba przyznać. Japońce odważne są grinser006.gif

> No i jeszcze jest jedna porażka kompletna w IX. Komputer pokładowy, a dokładnie zmienianie

> informacji (zużycie, zasięg).. Tylko przez menu i tylko na postoju.. co za ........ to

> wymyślił..

POdobno w MY 2013 już poprawili. Mi jakoś nie przeszkadza bo nie klikam smile.gif Ustawione spalanie chwilowe i wsje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> POdobno w MY 2013 już poprawili. Mi jakoś nie przeszkadza bo nie klikam Ustawione spalanie

> chwilowe i wsje

Generalnie też fajnie jak samochód ma tylko takie wady. Chociaż wolałbym czasem przełączać się na zasięg w szybki sposób (w accordzie można sobie szybko w dowolnej chwili przełączyć i wogóle śmiesznie, bo w accordzie na małym wyświetlaczyku masz więcej informacji niż w civicu na wielkim - przebieg dzienny i całkowity na raz).

Ciekawe czy jest opcja jakiegoś update softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę szkoda, ale płakać nie będę. na polskim mi nie zależy, bo i tak nienawidze tych tłumaczeń.

A swoją drogą dziwna sprawa, w UFO można podczas jazdy swobodnie klikać funkcjami kompa. Nie mozna tylko wejsc w ustawienia i programowanie, tu musi byc zaciagniety reczny hamulec.

A co do tlumaczen, to ja od zawsze mam angielskie menu tam gdzie się da bo polskie tlumaczenie sa koszmarne i na ogol sa jakies dziwne skroty, bo polskie wyrazy sie nie mieszcza na ekranie cool.gif bo faktycznie mamy wieloliterowy język

keylock

vs

blokada klawiatury smile.gif i potem wychodzi jakiś potworek typu blok.klaw. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...coz za uderzajace podobienstwo[...]

SsangYong (Rodius) miał silnik z Mercedesa i napęd 4x4. Civ nie jest podobny... 270751858-jezyk.gif

> 624 litres walizek

biglaugh.gif Tyle samo co stare Berlingo. ok.gif

> Produkcja Przez Honda Europe w UK, tylko i wylacznie na rynki EU, dla US zdecydowanie za male

Mhm, europejski Big Mac w US jest używany jako serwetka... 270751858-jezyk.gif

Civic kombi IMO świetny samochód, świetny pomysł, że kombi wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi czy ten Tourer to to samo co Kombi ?

Anook.gif

> Bylem w zeszlym tygodniu w salonie Hondy i sprzedawca pokazywal mi foty Civic'a Kombi ktore nieco

> roznily sie od tych ktore zamiesciles. Tak wiec trzeba bedzie sie kopnac na IAA do Frankfurtu

Najlepiej takzlosnik.gif, ale ikonka_photo2.gif Honda wypuscila[ bzik] a nie ja.

> i przekonac sie osobiscie.

ikonka_photo2.gifplswaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego kombi jest zrobione na hatchbacku a nie na sedanie?

Bo jest na EU rynek, dla którego podstawowym modelem jest 5D. W większości krajów nawet nie wiedzą, że jest civic sedan.

Poza tym patrząc na jakość wykończenia sedana lepiej, że jest na bazie 5d smile.gif

Historycznie Aerodeck też był na bazie 5D, za wyjątkiem wynalazku Orthia, który bazował na sedanie 6 generacji, ale był dostępny tylko w JP (i to jak zwykle w fajnych wersjach z silnikami 1.8 i 2.0 i napędem 4x4).

orthia_el2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]i sprzedają w nielicznych krajach Europy -[...]

I moze dlatego to jest odpowiedzhmm.gif, ale jesli Swindon ma byc czacha.gif, to to nie ma IMVHO sensu. No chyba, ze to ostatni plan na ratunek i jesli sprzedaz bedzie slaba to ...30.GIF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]i sprzedają w nielicznych krajach Europy -[...]

> I moze dlatego to jest odpowiedz, ale jesli Swindon ma byc , to to nie ma IMVHO sensu. No chyba, ze

> to ostatni plan na ratunek i jesli sprzedaz bedzie slaba to ......

Chcą ubić Swindon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcą ubić Swindon?

Nie wiem czy chcaidea.gif, ale powszechnie wiadomo, ze im sie liczby nie dodaja. Wiec albo HMGov sie dolozy, albo to sa ostatnie modele robione w UK.

800 osob poszlo w Feb-2013.

W 2012 wyklepali 165,607 aut, ale mozliwosci sa na 250k. - czyli jesli popatrzysz fabryka chodzi na 65%.

Break even point dla Swindon to pomiedzy 75-80% ... wiec jesli sprzedaz w EU nie ruszy ... to raczej los Swindon wg wielu bankow ktore finansuja Honda jest przesadzony30.GIF[...]

Dochodzi polityka, 001.gif[...], wiec tak naprawde nie wiadomo, ale jesli Her Majesty sie nie dolozy tyle ile Honda chce, to nie ma sensu, aby klepac auta i dokladac, skoro mozna przywiesc z Thailand czy jak sie okazuje TR...idea.gif[....]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I moze dlatego to jest odpowiedz, ale jesli Swindon ma byc , to to nie ma IMVHO sensu. No chyba, ze

> to ostatni plan na ratunek i jesli sprzedaz bedzie slaba to ......

Nie wiem tylko dlaczego mialoby skoro ostatnio wzrosty. A ze fabryka nie chodzi na 100% capacity? Pokaz mainstreamowego producenta w EU, ktory by tak mial...nawet VW nie wypelnia na maxa swoich fabryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem tylko dlaczego mialoby skoro ostatnio wzrosty.

Poczytaj banki ich finasujace, ten offset sprzedazy nie jest po prostu wystarczajacy...

Co z tego, ze w 2011 byl bardzo zly - 97,459 wyprodukowanych sztuk vs lepszy 2012 - 165,607 , skoro dalej traca $$$buu.gif[...]

Sprzedaz jest za Q1 2013 - 40,499 w EU - + 16.3% w porownaniu do Q1 2012, ale to nie pokrywa 45,000 aut ktorych im brakuje w Swindon, aby nie przynosic strat z "Honda of the UK Manufacturing" [....]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem tylko dlaczego mialoby skoro ostatnio wzrosty. A ze fabryka nie chodzi na 100% capacity?

> Pokaz mainstreamowego producenta w EU, ktory by tak mial...nawet VW nie wypelnia na maxa

> swoich fabryk.

Cytując Hammonda wink.gif

Quote:

The only way you can get yourself out of trouble in the car industry is build motors that people really want to buy.

It's that simple. Being average isn't good enough.


żródełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj banki ich finasujace, ten offset sprzedazy nie jest po prostu wystarczajacy...

> Co z tego, ze w 2011 byl bardzo zly - 97,459 wyprodukowanych sztuk vs lepszy 2012 - 165,607 , skoro

> dalej traca $$$[...]

> Sprzedaz jest za Q1 2013 - 40,499 w EU - + 16.3% w porownaniu do Q1 2012, ale to nie pokrywa 45,000

> aut ktorych im brakuje w Swindon, aby nie przynosic strat z "Honda of the UK Manufacturing"

> [....]

UK nie pozwoli im zamknac...przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytując Hammonda

> Quote:

> The only way you can get yourself out of trouble in the car industry is build motors that people

> really want to buy.

> It's that simple. Being average isn't good enough.

> żródełko

Bardzo to fajnie brzmi ale akurat w EU, gdzie kroluje Golf ciezko powiedziec, by bylo to prawda. Golf jest wrecz synonimem przecietnego auta. Solidnego ale przecietnego, dobrego we wszystkim, wybitnego w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo to fajnie brzmi ale akurat w EU, gdzie kroluje Golf ciezko powiedziec, by bylo to prawda.

> Golf jest wrecz synonimem przecietnego auta. Solidnego ale przecietnego, dobrego we wszystkim,

> wybitnego w niczym.

W jednym jest wybitny. W jechaniu na opinii niezawodnego auta i króla swojej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UK nie pozwoli im zamknac...przynajmniej na razie.

To nie jest wcale takie pewne... 001.gif[...] polityka polityka, ale economics nie oszukasz... czyli Honda mowi, placicie tyle i tyle $$$podatnikow, zbysmy klepali. Moze Cameron sie zgodzi001.gif, alr ten kto przyjdzie po nim juz nie takie pewne...

Zobacz nawet u mnie, idea.gif, Ford $$$ dostawali ile praktycznie chcieli, i to nie bylo wystarczjaco, zeby ich uratowac...

GM- ciagnie $$$ od rzadu federalnego - gwarantuja do 2022

Toyota - dostalo dopiero $123 mil, zeby produkcja nowej generacji Camry byla w Melbourne ... i tez gwarantowane tylko do 2024 ...

Jak widac polityka, to jedno, ale i ta nie musi uratowac Honda... Banki mowia, ze musza miec 200,000 na rok min ... a to oni trzymaja $$$ [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest wcale takie pewne... [...] polityka polityka, ale economics nie oszukasz... czyli Honda

> mowi, placicie tyle i tyle $$$podatnikow, zbysmy klepali. Moze Cameron sie zgodzi, alr ten kto

> przyjdzie po nim juz nie takie pewne...

> Zobacz nawet u mnie, , Ford $$$ dostawali ile praktycznie chcieli, i to nie bylo wystarczjaco, zeby

> ich uratowac...

> GM- ciagnie $$$ od rzadu federalnego - gwarantuja do 2022

> Toyota - dostalo dopiero $123 mil, zeby produkcja nowej generacji Camry byla w Melbourne ... i tez

> gwarantowane tylko do 2024 ...

> Jak widac polityka, to jedno, ale i ta nie musi uratowac Honda... Banki mowia, ze musza miec

> 200,000 na rok min ... a to oni trzymaja $$$ [...]

W sumie jest to UK wiec roznie byc moze. Bo np Niemcy duuuzo wiecej doplacaja do Opla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Bo np Niemcy duuuzo wiecej doplacaja do Opla...

Owszem, i dalej nie znaczy, ze przetrwa ... w rekach GM001.gif[...]

Ba popatrz, kto stracil juz cashflow - PSA i gdyby nie gwarancje rzadu, to PSA juz poszedl by 30.GIF[...], a tak to rzad socialist-ow ich uratowal 001.gif - narziezlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] Bo np Niemcy duuuzo wiecej doplacaja do Opla...

> Owszem, i dalej nie znaczy, ze przetrwa ... w rekach GM[...]

To wiadomo.

> Ba popatrz, kto stracil juz cashflow - PSA i gdyby nie gwarancje rzadu, to PSA juz poszedl by

> [...], a tak to rzad socialist-ow ich uratowal - narzie[...]

A to wiadomo podwojnie. O ile Niemcy z Oplem nie sa tak do konca pewni to Francja nie pozwoli na upadek swojego przemyslu moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> A to wiadomo podwojnie. O ile Niemcy z Oplem nie sa tak do konca pewnie to Francja nie pozwoli na

> upadek swojego przemyslu moto.

To tez niewiadomozlosnik.gif, zgadzam, sie z toba, ale zamykanie fabryk i iles k luda 30.GIF wydaje sie nie uniknione... 001.gif. PSA fabryki chodza na 40%panic.gif[...]

Wiec, tort robi sie coraz mniejszy, a piekarnie wypuscic moga sporo... nie kazdy przetrwa...001.gif[...]

Popatrz Renault - problemu nie maja, ale nie sa uzaleznieni od EU fabryk... U mnie jedyne Renault ktore nie sa Made in Korea/Thailand/Turkey to chyba Megane RS i Clio RSidea.gif[...], w calej Asia jest podobnie, mimo ze to nisz marka001.gif[...]

PSA - coz inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej tak, ale Honda wypuscila[ bzik] a nie ja.

> pls

Tak jak wspomnialem, foty przedstawione przez dealera wraz z twierdzeniem, ze nowe kombi Civic bedzie wygladac wlasnie tak utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze predzej czy pozniej to auto kupie, pytanie tylko z jakim silnikiem ?

W gre wchodza tylko dwie dlugie jazdy probne aby faktycznie stwierdzic, jaka bedzie roznica w spalaniu. ( osiagi sa niewazne ).

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.