Skocz do zawartości

Samochod do 15kpln do ciągania przyczepy- jaki?


Mistrzu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Potrzebuję kupic samochod do ciągania przyczepy do 1T dmc. (mam uprawnienia). Budżet to 15 kpln może byc benzyna (do zagazowania) lub diesel. Małe pojemnosci odpadają (1,7 i 1,9 l). Samochod musi też przewiezc po ludzku rodzinę- może byc 7 osobowy.

Jakie macie typy?

Czego warto szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Potrzebuję kupic samochod do ciągania przyczepy do 1T dmc. (mam uprawnienia). Budżet to 15 kpln

> może byc benzyna (do zagazowania) lub diesel. Małe pojemnosci odpadają (1,7 i 1,9 l). Samochod

> musi też przewiezc po ludzku rodzinę- może byc 7 osobowy.

> Jakie macie typy?

> Czego warto szukac?

Z benzyny to juz na poczatku zrezygnuj, bo zwiekszone spalanie po prostu Cie zje, no chyba, ze z jakims V8 wezmiesz ale wtedy to i bez przyczepy Cie zje biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Potrzebuję kupic samochod do ciągania przyczepy do 1T dmc. (mam uprawnienia).

Mercedes W124 limuzyna lub kombi (może mieć 7 miejsc), lepiej z ASB.

> może byc benzyna (do zagazowania)

Wszystkie nowe motory, stare z początku produkcji nie nadają się do gazu.

> lub diesel.

Wszystkie się nadają.

Uciąg, w zależności od nadwozia, skrzyni i motoru od 1500 kg (limuzyna, najsłabsze motory, skrzynia ręczna), przez 1900 kg do 2150 kg (kombi, większość motrów + ASB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z benzyny to juz na poczatku zrezygnuj, bo zwiekszone spalanie po prostu Cie zje, no chyba, ze z

> jakims V8 wezmiesz ale wtedy to i bez przyczepy Cie zje

pisał o gazie, więc raczej go nie zje 270751858-jezyk.gif

ciągam 1000kg kemping (duże opory powietrza) benzyną, spalanie na autostradzie to max 15L LPG, czyli 33zł/100km

diesel spali 8-9L ON czyli ponad 45zł

hmm.gif

1000kg budę to byle czym pociągnie, w porywach nawet benzyna 1.6 (np vitara z podpisu)

ale dobrze mieć zapas mocy, IMO coś koło 140KM (benzyna 2.0) spokojnie da radę

mnie 1.8 120KM trochę brakuje, przy 100km/h już ledwo przyspiesza grinser006.gif

diesel będzie lepszy z jednego powodu, niski moment ułatwia manewrowanie

niestety w benzynie trza dać trochę gazu przy manewrach i wtedy sprzęgło cierpi (ruszanie pod górkę, cofanie itp)

jedna uwaga, unikać auta z dużym zwisem i miękkim zawieszeniem, bo wtedy tył siada i buja autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uparl sie na Octavie kombi w 1.9TDI, na pompie rotacyjnej. Spalanie z przyczepa jest nieznacznie wieksze niz bez. (przyczepa na 1 konia, trasa Poznan - Gliwice -Poznań) z Gliwic do Poznania z koniem, do Gliwic na pusto - okolo 6,5 spalanie wyszlo. jazda 80-90.

Dodam, ze 1t ciagnie z palcem w .. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz precyzuję potrzeby:

- samochód przez 5 dni w tygodniu będzie ciągał przyczepę (do 1000kg dmc może 1300),

- 3/4 tras to kręcenie się na podmiejskich drogach czasem wjazd do miasta.

- dziś jechałem astrą F 1,4 16v 90km z pożyczoną przyczepką z plandeką 730kg (pustą) i bardzo bardzo słabo się jechało.

- tak jak wyżej mówiłem dużej pojemności się nie boję- miałem mastera i tam spalanie wynosiło 10-15ltr/100km ON i więcej... PB się zagazuje.

- duża pojemność to bardziej "bezwładny silnik" = mniej się męczy.

p.s. co do stwierdzeń po co mi uprawnienia BE. Mam i już, nie oddam ich do WK... Jak DMC zespołu pojazdów przekroczy 3,5T będę spać spokojnie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak przekroczysz 3,5t to nie będziesz spac spokojnie, łapiesz sie na Via Tool wtedy :/

Octavia nie pamietam ile ma "na haku" 1,2 albo 1,3. Dodam, że Octavia ciągnalem ponad 1,5 tony i spokojnie dawała dalej rade. A auto jest tanie w utrzymaniu.

Jesli jednak chcesz coś większego i mocniejszego to jak dla mnie kup cokolwiek z silnikiem 2.5l-3l 150-250 koni i będzie dobrze. Bo przyczepa 1t jest na tyle lekka, że kazde mocniejsze auto sobie poradzi z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie jak przekroczysz 3,5t to nie będziesz spac spokojnie, łapiesz sie na Via Tool wtedy :/

> Octavia nie pamietam ile ma "na haku" 1,2 albo 1,3. Dodam, że Octavia ciągnalem ponad 1,5 tony i

> spokojnie dawała dalej rade. A auto jest tanie w utrzymaniu.

> Jesli jednak chcesz coś większego i mocniejszego to jak dla mnie kup cokolwiek z silnikiem 2.5l-3l

> 150-250 koni i będzie dobrze. Bo przyczepa 1t jest na tyle lekka, że kazde mocniejsze auto

> sobie poradzi z tym.

Gdybyś chciał to moja Mazda idzie na sprzedaż, do tych celów moim zdaniem idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Potrzebuję kupic samochod do ciągania przyczepy do 1T dmc. (mam uprawnienia). Budżet to 15 kpln

> może byc benzyna (do zagazowania) lub diesel. Małe pojemnosci odpadają (1,7 i 1,9 l). Samochod

> musi też przewiezc po ludzku rodzinę- może byc 7 osobowy.

> Jakie macie typy?

> Czego warto szukac?

Sharan 2001r!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.