Skocz do zawartości

Nowa zabawka SM


51cent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja dostałem fotkę z podana prędkościa 74 km/h. Zdjęcie zrobione z dość niebezpiecznego miejsca - przed przejściem dla pieszych przy szkole. Tyle że foto zrobione w niedzielę, w czasie wakacji, o 12 w południe. Zdjęcie zrobione od tylca - odesłałem info o możliwych osobach kierujących pojazdem i teraz oczekuję na dalsze działania Straży Miejsckiej z miasta Poręba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który wyłapałeś na tej trasie? Ten na kijance czy na trójnogu?

Ostatnio ten w kijance, na trójnogu wyłapuję z 500-600 metrów, jest mocniejszy. Gorsze są te w zderzakach Mondeo ITD, bo tam jest czujnik, który włącza sygnał dopiero wtedy, jak ktoś jest w zasięgu, jak nic nie jedzie, to urządzenie "śpi". Jak ktoś jedzie przed Tobą, to wyłapiesz sygnał, ale jak przed Tobą nikogo, to wyłapiesz w momencie kiedy już Cię mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio ten w kijance, na trójnogu wyłapuję z 500-600 metrów, jest mocniejszy. Gorsze są te w

> zderzakach Mondeo ITD, bo tam jest czujnik, który włącza sygnał dopiero wtedy, jak ktoś jest w

> zasięgu, jak nic nie jedzie, to urządzenie "śpi". Jak ktoś jedzie przed Tobą, to wyłapiesz

> sygnał, ale jak przed Tobą nikogo, to wyłapiesz w momencie kiedy już Cię mają.

Czyli rozumiem, że dosyć dobrze się sprawdza skoro wyłapuje takie sygnały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli rozumiem, że dosyć dobrze się sprawdza skoro wyłapuje takie sygnały ?

Całkiem dobrze ok.gif Tylko łapie dużo zakłóceń, bo czujniki w drzwiach rozsuwanych (np. w sklepach czy na stacjach paliw) działają dokładnie w tym samym paśmie, co fotoradary. Ale szybko się uczysz odróżniać słabe sygnały z czujników od mocnych i narastających z radarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to już nie masz PJ, jak będziesz uczciwy I parę tysięcy w plecy

Najpewniej skończy się w grodzkim. Jeden organ nie może mnie kilka razy karać za to samo wykroczenie, a najpewniej właśnie to będą chcieli zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpewniej skończy się w grodzkim. Jeden organ nie może mnie kilka razy karać za to samo

> wykroczenie, a najpewniej właśnie to będą chcieli zrobić.

Nie, nie, nie. Nie można karać wielokrotnie za JEDNO wykroczenie. Jeżeli np. jechałeś w danej wiosce 80 i złapał Cię fotoradar, a 50 metrów dalej patrol, to można Cię ukarać raz - albo patrol, albo fotoradar. Natomiast przekroczenie o godzinie 8 rano, a następnie o 18 w tym samym miejscu to dwa różne wykroczenia. Inaczej mogę przejechać na czerwonym w drodze do pracy i zapłacić mandat, a potem wracając z pracy mogę legalnie przejechać na czerwonym i patrol nic mi nie zrobi, bo już byłem za to karany? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie, nie. Nie można karać wielokrotnie za JEDNO wykroczenie. Jeżeli np. jechałeś w danej

> wiosce 80 i złapał Cię fotoradar, a 50 metrów dalej patrol, to można Cię ukarać raz - albo

> patrol, albo fotoradar. Natomiast przekroczenie o godzinie 8 rano, a następnie o 18 w tym

> samym miejscu to dwa różne wykroczenia. Inaczej mogę przejechać na czerwonym w drodze do pracy

> i zapłacić mandat, a potem wracając z pracy mogę legalnie przejechać na czerwonym i patrol nic

> mi nie zrobi, bo już byłem za to karany?

Przytoczony przykład tyczy różnych organów. Załóżmy hipotetycznie że masz zgrzewkę żywców i flaszkę. Popijasz sobie to radośnie na ulicy, za Tobą chodzi policjant, ewentualnie wszystko wyłapuje monitoring miejski. Sugerujesz, że dostaniesz mandat za każdą puszkę i flaszkę, czy jednak zostaniesz przez jeden organ ukarany jeden raz?

Czym innym jest przywołany przez Ciebie przykład w którym pijesz piwo, dostajesz mandat od policji, pijesz dalej i przychodzi strażnik miejski. To są jakby dwie różne rzeczy.

To samo zresztą z nieprawidłowym parkowaniem. Chcesz dostać mandat od każdego przejeżdżającego radiowozu w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przytoczony przykład tyczy różnych organów. Załóżmy hipotetycznie że masz zgrzewkę żywców i

> flaszkę. Popijasz sobie to radośnie na ulicy, za Tobą chodzi policjant, ewentualnie wszystko

> wyłapuje monitoring miejski. Sugerujesz, że dostaniesz mandat za każdą puszkę i flaszkę, czy

> jednak zostaniesz przez jeden organ ukarany jeden raz?

> Czym innym jest przywołany przez Ciebie przykład w którym pijesz piwo, dostajesz mandat od policji,

> pijesz dalej i przychodzi strażnik miejski. To są jakby dwie różne rzeczy.

> To samo zresztą z nieprawidłowym parkowaniem. Chcesz dostać mandat od każdego przejeżdżającego

> radiowozu w okolicy?

A jeżeli parkujesz codziennie na zakazie (od 8 do 18, potem jedziesz do domu), to policjant ma prawo wlepiać mandat codziennie, czy raz na miesiąc/rok? smirk.gif Wykroczenie popełnione o godzinie 12:00, a następnie o 17:00 to dwa różne wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli parkujesz codziennie na zakazie (od 8 do 18, potem jedziesz do domu), to policjant ma

> prawo wlepiać mandatu codziennie, czy raz na miesiąc/rok?

Czyn ciągły vide zbieg wykroczeń. Uważasz, że stając codziennie na zakazie, przez cały miesiąc. Ile powinieneś dostać na koniec (ważne, NA KONIEC) mandatów? 20, 30, a może 15433242?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyn ciągły vide zbieg wykroczeń. Uważasz, że stając codziennie na zakazie, przez cały miesiąc.

> Ile powinieneś dostać na koniec (ważne, NA KONIEC) mandatów? 20, 30, a może 15433242?

Jeżeli zaparkowałeś na zakazie i STOISZ, to popełniasz jedno wykroczenie. Jeden mandat. Natomiast jeżeli zaparkowałeś na zakazie dziś, potem pojechałeś dalej i znowu zaparkujesz na zakazie, to popełniasz już dwa wykroczenia. Jeżeli przejedziesz na czerwonym świetle w tym samym miejscu dziś, jutro i pojutrze to ile wykroczeń popełniłeś? Jeżeli dostanę mandat za przekroczenie prędkości w Pcimiu Dolnym dziś, to znaczy, że do końca roku (świata?) mogę tam bezkarnie przekraczać prędkość? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli zaparkowałeś na zakazie i STOISZ, to popełniasz jedno wykroczenie. Jeden mandat.

Na jakiej podstawie? Wykroczeniem nie jest wjazd na miejsce zakazu, a postój na tym miejscu. Co więc w przypadku w którym stoisz pod źle zaparkowanym swoim samochodem i za każdym razem przyjmujesz mandat za nieprawidłowe parkowanie nie ruszając samochodu z miejsca? Uważasz, że to jest jedno wykroczenie i jeden mandat?

> Jeżeli przejedziesz na czerwonym świetle w tym samym miejscu

> dziś, jutro i pojutrze to ile wykroczeń popełniłeś?

Tyle ile zostało podjętych z tego tytułu interwencji. Jeśli została podjęta jedna to powinna być jedna kara. Jeśli za każdym razem zatrzymywała Cię policja to wiadomo, jeśli po pół roku masz dostać ze swojej działalności mandat to winien to być jeden mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakiej podstawie? Wykroczeniem nie jest wjazd na miejsce zakazu, a postój na tym miejscu. Co

> więc w przypadku w którym stoisz pod źle zaparkowanym swoim samochodem i za każdym razem

> przyjmujesz mandat za nieprawidłowe parkowanie nie ruszając samochodu z miejsca? Uważasz, że

> to jest jedno wykroczenie i jeden mandat?

Oczywiście, że jeden, jeżeli samochód cały czas stoi na zakazie. Natomiast jeżeli zostanę ukarany za postój w miejscu niedozwolonym i pojadę sobie, a po tygodniu znowu tam zaparkuję, to co, mam immunitet? hehe.gif

> Tyle ile zostało podjętych z tego tytułu interwencji. Jeśli została podjęta jedna to powinna być

> jedna kara. Jeśli za każdym razem zatrzymywała Cię policja to wiadomo, jeśli po pół roku masz

> dostać ze swojej działalności mandat to winien to być jeden mandat.

Zdjęcie z fotoradaru jest właśnie interwencją, jest udokumentowane wykroczenie. I załóżmy, popełniłeś jedno wykroczenie dziś, jutro też w tym samym miejscu popełniłeś wykroczenie, pojutrze też. Wszystko jest udokumentowane. To są trzy wykroczenia i dostaniesz trzy mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcie z fotoradaru jest właśnie interwencją, jest udokumentowane wykroczenie. I załóżmy,

> popełniłeś jedno wykroczenie dziś, jutro też w tym samym miejscu popełniłeś wykroczenie,

> pojutrze też. Wszystko jest udokumentowane. To są trzy wykroczenia i dostaniesz trzy mandaty.

Identycznie z popijaniem alkoholu i rejestracją na monitoringu. Zgodnie z Twoją teorią możesz nałożyć tyle mandatów ile zrobisz zdjęć.

Identycznie też z karaniem za przekroczenie prędkości przez policję z samochodu z wideorejestratorem, możesz nałożyć tyle mandatów ile masz odczytów z prędkościomierza + klatek filmu. Dla każdej klatki masz przecież tego samego sprawcę w innym miejscu, z inną prędkością, w innym czasie.

Ale może nie będziemy już tego roztrząsać, ja uważam, że mając kilkanaście dowodów na popełnienie wykroczenia można sprawcę ukarać raz jeden (to czy zostaną wykonane w odstępie czasowym minuty, czy ośmiu godzin nie ma tu żadnego znaczenia). Ty uważasz, że można ukarać tyle razy ile ma się na to dowodów. Zobaczymy jak sprawa się skończy, o czym nie omieszkam poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Identycznie z popijaniem alkoholu i rejestracją na monitoringu. Zgodnie z Twoją teorią możesz

> nałożyć tyle mandatów ile zrobisz zdjęć.

> Identycznie też z karaniem za przekroczenie prędkości przez policję z samochodu z

> wideorejestratorem, możesz nałożyć tyle mandatów ile masz odczytów z prędkościomierza + klatek

> filmu. Dla każdej klatki masz przecież tego samego sprawcę w innym miejscu, z inną prędkością,

> w innym czasie.

Nie, zupełnie nie rozumiesz wink.gif Wykroczeniem jest przekroczenie prędkości w miejscowości X. Konkretne miejsce i konkretny czas. Wideorejestrator udokumentował wykroczenie, nie można tego dzielić na klatki, bo wykroczenie jest jedno - przekroczenie prędkości w miejscowości X. I jest mandat. Jeżeli następnego dnia zrobisz to samo, będzie następny mandat. Z piciem piwa sytuacja jest jeszcze prostsza - po ukaraniu masz zaprzestać pić piwo. Jeżeli nadal to robisz - następny mandat, bo popełniasz następne wykroczenie (picie piwa). I jeżeli kamera zarejestruje Cię np. na Błoniach z piwem w łapie, a po trzech godzinach na Plantach, to owszem, możesz dostać dwa mandaty.

> Ale może nie będziemy już tego roztrząsać, ja uważam, że mając kilkanaście dowodów na popełnienie

> wykroczenia można sprawcę ukarać po raz jeden (to czy zostaną wykonane w odstępie czasowym

> minuty, czy ośmiu godzin nie ma tu żadnego znaczenia).

Popełnienie WYKROCZEŃ. Wielu! W różnym czasie! To nie jest JEDNO wykroczenie, tylko seria wykroczeń.

> Ty uważasz, że można ukarać tyle razy

> ile ma się na to dowodów. Zobaczymy jak sprawa się skończy, o czym nie omieszkam poinformować.

Nie, ilość dowodów nie ma znaczenia. Liczy się ilość wykroczeń, na które są dowody. Przekroczenie prędkości w miejscowości X w konkretnym miejscu o godzinie 8 rano, potem o 12, następnie jutro i pojutrze to nie jest jedno wykroczenie! Tych wykroczeń jest kilka(naście), udokumentowanych, i każde może (i powinno, zgodnie z prawem) być ukarane mandatem. Możesz jeździć w kółko wokół fotoradaru i dostaniesz tyle mandatów, ile radar zarejestruje wykroczeń. Natomiast jeżeli za radarem stoi patrol z suszarką i zmierzy prędkość na tym samym odcinku, gdzie stoi fotoradar (w międzyczasie nie było znaków, zmieniających prędkość), to możesz dostać tylko jeden mandat - albo fotoradar, albo suszarka. Ale jeżeli fotoradar stoi przy 50 i zarejestruje wykroczenie, a w tej samej wiosce patrol stoi trzy kilometry dalej i suszy przy 40, to już są dwa wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, zupełnie nie rozumiesz Wykroczeniem jest przekroczenie prędkości w miejscowości X. Konkretne

> miejsce i konkretny czas. Wideorejestrator udokumentował wykroczenie, nie można tego dzielić

> na klatki, bo wykroczenie jest jedno - przekroczenie prędkości w miejscowości X. I jest

> mandat. Jeżeli następnego dnia zrobisz to samo, będzie następny mandat. Z piciem piwa sytuacja

> jest jeszcze prostsza - po ukaraniu masz zaprzestać pić piwo. Jeżeli nadal to robisz -

> następny mandat, bo popełniasz następne wykroczenie (picie piwa). I jeżeli kamera zarejestruje

> Cię np. na Błoniach z piwem w łapie, a po trzech godzinach na Plantach, to owszem, możesz

> dostać dwa mandaty.

Rozumiem, że dla Ciebie 10 zdjęć z promienia 500 metrów to jedno wykroczenie, a to samo 10 zdjęć z Błoni / Plant (nie wiem jaki to dystans, powiedzmy 3km) to już dwa wykroczenia. Pytanie na jakiej (prawnej) podstawie tak sądzisz, bo w żadnych przepisach nie ma słowa o tym, że seria wykroczeń (cały czas polecam z zapoznaniem się co oznacza "czyn ciągły") wykonanych w promieniu 10 metrów jest lepsza od tej wykonanej w promieniu trzech, czy nawet 10-ciu kilometrów.

> Popełnienie WYKROCZEŃ. Wielu! W różnym czasie! To nie jest JEDNO wykroczenie, tylko seria wykroczeń.

Identycznie jak powyżej, seria klatek z wideorejestratora to właśnie dowód na wykonanie wykroczenia w różnym czasie. I znów zapytam, na jakiej podstawie sądzisz, że przedział pomiędzy kolejnymi wykroczeniami 1/24 sekundy jest lepszy od 8 godzin? Gdzie jest to zapisane?

Podpowiem, bo akurat wiem, zapisane jest dokładnie "krótkie odstępy czasu", co według różnych interpretacji oznacza "co najwyżej kilkunaście dni" (Andrzej Zoll), przez "co najwyżej kilka tygodni" (Andrzej Wąsek) aż do orzecznictwa Sądu Najwyższego (kilkumiesięczne przedziały czasowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że dla Ciebie 10 zdjęć z promienia 500 metrów to jedno wykroczenie, a to samo 10 zdjęć z

> Błoni / Plant (nie wiem jaki to dystans, powiedzmy 3km) to już dwa wykroczenia. Pytanie na

> jakiej (prawnej) podstawie tak sądzisz, bo w żadnych przepisach nie ma słowa o tym, że seria

> wykroczeń (cały czas polecam z zapoznaniem się co oznacza "czyn ciągły") wykonanych w

> promieniu 10 metrów jest lepsza od tej wykonanej w promieniu trzech, czy nawet 10-ciu

> kilometrów.

> Identycznie jak powyżej, seria klatek z wideorejestratora to właśnie dowód na wykonanie

> wykroczenia w różnym czasie. I znów zapytam, na jakiej podstawie sądzisz, że przedział

> pomiędzy kolejnymi wykroczeniami 1/24 sekundy jest lepszy od 8 godzin? Gdzie jest to zapisane?

> Podpowiem, bo akurat wiem, zapisane jest dokładnie "krótkie odstępy czasu", co według różnych

> interpretacji oznacza "co najwyżej kilkunaście dni" (Andrzej Zoll), przez "co najwyżej kilka

> tygodni" (Andrzej Wąsek) aż do orzecznictwa Sądu Najwyższego (kilkumiesięczne przedziały

> czasowe)

A gdzie ty widzisz "czyn ciągły" w wykroczeniach, popełnianych codziennie? Jeszcze raz zadam proste pytanie: jeżeli dziś rano przejadę na czerwonym i dostanę mandat, to jutro też go dostanę, przejeżdżając w tym samym miejscu na czerwonym? A czym się różni twoje codzienne przekraczanie prędkości w tej wiosce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie ty widzisz "czyn ciągły" w wykroczeniach, popełnianych codziennie? Jeszcze raz zadam proste

> pytanie: jeżeli dziś rano przejadę na czerwonym i dostanę mandat, to jutro też go dostanę,

> przejeżdżając w tym samym miejscu na czerwonym?

Nie rozpatrujemy takiej sytuacji.

Czym innym bowiem jest proces występek -> dowód -> kara (...) występek -> dowód -> kara, a czym innym występek -> dowód -> występek -> dowód -> (...) -> kara. W pierwszym z przyczyn oczywistych nie ma miejsca dla instytucji czynu ciągłego, w drugim jak najbardziej, przynajmniej według mnie. To czy z moją opinią zgodzi się grodzki czy też nie (zakładam, że może się zgodzić, ale może się też nie zgodzić, bo to przecież polski sąd, tu wyroki wyciąga się z /dev/urandom) to jakby zupełnie inna bajka.

Pożyjemy, zobaczymy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko mi nie mów że nic nie dostałes, bo ja juz 3 listy odebrałem dwa z tego samego dnia

Ponoć przychodzi po jakichś 3 tygodniach, więc ja czekam na week #43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpewniej skończy się w grodzkim.

Chyba nie. Rozmawiałem z znajomym.

Odebrał pierwszą przesyłkę z UM Poręba. Kolejnych już nie odbierał.

Na pierwszą korespondencję nie odpowiedział.

Mija pół roku, i cisza.

Więc chyba mają za dużo "płacących" i nie chce im się "bawić" w sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc chyba mają za dużo "płacących" i nie chce im się "bawić" w sądy.

A to jest w zasadzie reguła. Nie chce się im iść do sądu, wypełniać dodatkowe papiery i w ogóle. Po co, skoro i tak 99% płaci. Wyrzucenie listu do kosza zazwyczaj skutkuje brakiem jakiejkolwiek reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć przychodzi po jakichś 3 tygodniach, więc ja czekam na week #43

a jak np. kot zeżre korespondencję to co Ci zrobią? Jest domniemanie o niewinności i to Ty masz im wskazać w odpowiedzi na piśmie kto prowadził pojazd. Jak minie dużo czasu i ewentualnie kiedyś jakiś sąd poprosi o złożenie znań to większość ludzi nie pamięta co się działo 2 m-ce wstecz a co dopiero rok wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest w zasadzie reguła. Nie chce się im iść do sądu, wypełniać dodatkowe papiery i w ogóle. Po

> co, skoro i tak 99% płaci. Wyrzucenie listu do kosza zazwyczaj skutkuje brakiem jakiejkolwiek

> reakcji.

W Porębie z tego co słyszałem , wystawili już ponad 30 tys mandatów .... więc jak pare osób nie odpisze im , albo nie odbierze listu , to się w sądy nie bedą bawić. Zwłaszcza, że strażników jest tylko dwóch wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.