Skocz do zawartości

Gdzie się rozejrzeć za autem poleasingowym/poflotowym?


Tenenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Polecicie jakieś firmy których ofertę obejrzeć w necie? Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody octavii.

Wymagania:

-klima

-esp

-potwierdzony przebieg i historia serwisowa

-brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

Do 30 tys pln da się? Może jakaś Vectra C z końca produkcji? Ale one chyba już za leciwe są na końcówkę leasingu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecicie jakieś firmy których ofertę obejrzeć w necie? Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam

> czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody octavii.

> Wymagania:

> -klima

> -esp

> -potwierdzony przebieg i historia serwisowa

> -brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

> Do 30 tys pln da się? Może jakaś Vectra C z końca produkcji? Ale one chyba już za leciwe są na

> końcówkę leasingu

bez ESP nie umiałbyś jeździć, że tak spytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez ESP nie umiałbyś jeździć, że tak spytam?

Czytamy ze zrozumieniem ?

Quote:

Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody octavii.

Wymagania:

-klima

-esp

-potwierdzony przebieg i historia serwisowa

-brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecicie jakieś firmy których ofertę obejrzeć w necie? Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam

> czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody octavii.

> Wymagania:

> -klima

> -esp

> -potwierdzony przebieg i historia serwisowa

> -brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

> Do 30 tys pln da się? Może jakaś Vectra C z końca produkcji? Ale one chyba już za leciwe są na

> końcówkę leasingu

Nigdzie grinser006.gif Pozdrawia wieloletni leasingowiec grinser006.gif

(w GB Truck na Połczyńskiej jest masa aut poleasingowych różnych firm - przejdź się tam i wybierz coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdzie Pozdrawia wieloletni leasingowiec

> (w GB Truck na Połczyńskiej jest masa aut poleasingowych różnych firm - przejdź się tam i wybierz

> coś)

miałem z kilkoma do czynienia i tak :

- Transpost Poznań - zdecydowanie nie polecam samochody mają przeciągane okresy między przeglądami , przeglądy robione u pana "Kazia" czy robią wszystko jak producent każe i czy wymieniają wszystkie materiały nie mam pewności . Kiedyś ta firma była bardzo porządna teraz to dno i 3 m mułu.

- PrimeCar - od dwóch lat jestem w stajni powyżej ale jak miałem to nie narzekałem, koledzy którzy mają teraz też sobie chwalą.

ING Leasing czy jakoś tak się nazywa - bardzo chwalona przez użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem z kilkoma do czynienia i tak :

> - Transpost Poznań - zdecydowanie nie polecam samochody mają przeciągane okresy między przeglądami

> , przeglądy robione u pana "Kazia" czy robią wszystko jak producent każe i czy wymieniają

> wszystkie materiały nie mam pewności . Kiedyś ta firma była bardzo porządna teraz to dno i 3 m

> mułu.

> - PrimeCar - od dwóch lat jestem w stajni powyżej ale jak miałem to nie narzekałem, koledzy którzy

> mają teraz też sobie chwalą.

> ING Leasing czy jakoś tak się nazywa - bardzo chwalona przez użytkowników.

Jeśli chodzi o firmy, to każdy sam, ale w kwestiach aut poleasingowych, prime car(futura/masterlease - jedno i to samo) króluje w wymyślaniu wpisów w książkach serwisowych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być i takie i takie. Dzięki za podpowiedź. Wyedytowałem tytuł postu tytułowego.

Zapytałem o to bo auto poleasingowe to co piąte na parkingu. Firmy leasingowe w trakcie trwania umowy leasingu nie weryfikują stanu auta, to może być złom po zakończeniu leasingu. Leasing daje auto w leasing i więcej w to nie wnika. A Kowalski który ma warzywniak robi co chce z autem. To jest klasyczny leasing. A to czego Ty bardziej szukasz to auta poflotowe, gdzie firma wymienia flotę np. co trzy lata i masz np. sto focusów z prawdziwym przebiegiem, serwisowane i jeszcze mają zrobioną wycenę rzeczoznawcy w której dowiesz się o każdej dupereli. Pomimo, że floty to najczęściej auta w leasingu to nie oznacza, że sprzedaje je firma leasingowa. Często też są umowy z komisami, które biorą całe partie aut od sprzedającego flotę. Z tego co wiem to komis car4you w Wawie sprzedje poflotowe. Zerknij też na to: EFL

Aha, jako ciekawostka. Szeroko pojęte auta leasingowe mają bardzo wysoką szkodowość, tzn. tłuką się na ulicach na potęgę a do tego Kowalski posiadający auto w leasingu nie musi się przyznać. Dlatego napisałem wyżej czego Ty bardziej oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytałem o to bo auto poleasingowe to co piąte na parkingu. Firmy leasingowe w trakcie trwania

> umowy leasingu nie weryfikują stanu auta, to może być złom po zakończeniu leasingu. Leasing

> daje auto w leasing i więcej w to nie wnika. A Kowalski który ma warzywniak robi co chce z

> autem. To jest klasyczny leasing. A to czego Ty bardziej szukasz to auta poflotowe, gdzie

> firma wymienia flotę np. co trzy lata i masz np. sto focusów z prawdziwym przebiegiem,

> serwisowane i jeszcze mają zrobioną wycenę rzeczoznawcy w której dowiesz się o każdej

> dupereli. Pomimo, że floty to najczęściej auta w leasingu to nie oznacza, że sprzedaje je

> firma leasingowa. Często też są umowy z komisami, które biorą całe partie aut od sprzedającego

> flotę. Z tego co wiem to komis car4you w Wawie sprzedje poflotowe. Zerknij też na to: EFL

> Aha, jako ciekawostka. Szeroko pojęte auta leasingowe mają bardzo wysoką szkodowość, tzn. tłuką się

> na ulicach na potęgę a do tego Kowalski posiadający auto w leasingu nie musi się przyznać.

> Dlatego napisałem wyżej czego Ty bardziej oczekujesz.

jedna uwaga - w wycenie rzeczoznawcy nie ma każdej dupereli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedna uwaga - w wycenie rzeczoznawcy nie ma każdej dupereli

Wycena jest dość szczegółowa, począwszy od oceny mechanicznej, stanu lakieru, skończywszy na głębokości bieżnika w oponie. Okej, nie ma że brakuje śrubki w komorze silnika, ale jest to ocena więcej niż ogólna. Przynajmniej z takimi się spotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warszawie jest master1.pl, regner.otomoto.pl skupuje auta po wynajmie długoterminowym, jest bre-leasing.otomoto.pl, businesslease.

Generalnie:

a) część samochodów jest sprzedawana bezpośrednio przez właścicieli po wynajmie długoterminowym (auto wraca od klienta, jest robiona wycena SGS/DEKRA i auto jest sprzedawane)

b) część firm sprzedaje samochody na aukcjach zamkniętych, czasami pakietami a potem te samochody różnie "wypływają".

Jak chcesz dobre auto, to nie będzie tanie. Za 30.000 zł kupisz niezłego FF2/OA3. Z klasy D chyba BREL ma jakieś KIA Magentis. Sprawdzaj, oglądaj, szukaj: to też jest rynek, ale bardziej cywilizowany niż handlarze przywożący samochody z Niemiec. Historię serwisową poważni sprzedawcy udostępniają, można też potwierdzić te dane w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o firmy, to każdy sam, ale w kwestiach aut poleasingowych, prime

> car(futura/masterlease - jedno i to samo) króluje w wymyślaniu wpisów w książkach serwisowych

Chyba aż tak źle nie jest - ostatnio kupiłem od nich samochód i było OK. W sumie widziałem kilka aut i stan jest generalnie przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytamy ze zrozumieniem ?

> Quote:

> Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody

> octavii.

> Wymagania:

> -klima

> -esp

> -potwierdzony przebieg i historia serwisowa

> -brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

Ok. To samo pytanie: czy bez ESP bliska Tobie osoba nie umiałaby jeździć?

Pytanie o tyle zasadne, że możesz znaleźć auto najbardziej zbliżone do założonej specyfikacji ale bez ESP i co wtedy? Odrzucisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wycena jest dość szczegółowa, począwszy od oceny mechanicznej, stanu lakieru, skończywszy na

> głębokości bieżnika w oponie. Okej, nie ma że brakuje śrubki w komorze silnika, ale jest to

> ocena więcej niż ogólna. Przynajmniej z takimi się spotykam.

To jest wycena "organoleptyczna" - zawieszenie sprawdzanie w czasie jazdy 50-cio metrowej, stan silnika tylko osłuchiwany, jak się świeci kontrolka to jest info w wycenie. Moim zdaniem to raczej potwierdzenie wartości przedmiotu niż jego ocena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest wycena "organoleptyczna" - zawieszenie sprawdzanie w czasie jazdy 50-cio metrowej, stan

> silnika tylko osłuchiwany, jak się świeci kontrolka to jest info w wycenie. Moim zdaniem to

> raczej potwierdzenie wartości przedmiotu niż jego ocena

Zgadza się, jest organoleptyczna. Ale biorąc pod uwagę jak ludzie kupują auta to lepsza taka niż żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. To samo pytanie: czy bez ESP bliska Tobie osoba nie umiałaby jeździć?

> Pytanie o tyle zasadne, że możesz znaleźć auto najbardziej zbliżone do założonej specyfikacji ale

> bez ESP i co wtedy? Odrzucisz?

Tak odrzucę..

Chcesz V6 noPB z ASB, znalazłeś rok młodszego z 2.0TDI z manualna skrzynia, kupisz ?

Wymagania, to wymagania smile.gif, wiemy co chcemy, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecicie jakieś firmy których ofertę obejrzeć w necie? Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam

> czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody octavii.

> Wymagania:

> -klima

> -esp

> -potwierdzony przebieg i historia serwisowa

> -brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

> Do 30 tys pln da się? Może jakaś Vectra C z końca produkcji? Ale one chyba już za leciwe są na

> końcówkę leasingu

http://master1.pl/katalog/index.php

http://businesslease.gratka.pl/oferta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecicie jakieś firmy których ofertę obejrzeć w necie? Auto dla bliskiej mi osoby więc szukam

> czegoś w miarę pewnego. Poszukiwane auto pokroju skody octavii.

> Wymagania:

> -klima

> -esp

> -potwierdzony przebieg i historia serwisowa

> -brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

> Do 30 tys pln da się? Może jakaś Vectra C z końca produkcji? Ale one chyba już za leciwe są na

> końcówkę leasingu

Ja kupiłem w Car4U. Większość aut w ofercie to auta poleasingowe. Począwszy od poflotowych yariskach a na autach za 200k+ skończywszy.

http://www.car4you.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -brak poważnych zdarzeń blacharsko-lakierniczych

> Do 30 tys pln da się? Może jakaś Vectra C z końca produkcji? Ale one

Po tym jak oglądałem Mondeo poleasingowe w Gold-Cośtam w Koniku Nowym (wyjazd z W-Wy na Terespol) które było "panie raczej niemalowane ale przecież nie mamy miernika" grinser006.gif dam Ci jedną radę - czy to poleasingowiec czy poflotowiec przetrzep go przed zakupem jak każde inne używane auto.

W Koniku dwaj panowie którzy mnie obsługiwali byli bardzo zdziwieni że auto "panie raczej nie malowane" ma na sobie tyle kitu (na prawym tylnym błotniku kończyła się skala) grinser006.gif

Ogólnie sprawiali wrażenie jakby nie znali się na samochodach, nie wiedzieli co kupują i co właściwie mają na placu (a ten był pełen polesingówek) grinser006.gif

Ogólnie pewnie można było coś z tych aut wybrać, ale po obadaniu tego Mondeo po prostu wyszliśmy z tego komisu, szkoda mi było czasu na mierzenie i sprawdzanie wszystkich aut z placu które wpadły mi w oko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.