Skocz do zawartości

Grande Punto 1,4, 6 biegowa skrzynia dla kobiety..


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

> 2007 niestety mnie nie interesuje, bo moje Polo jest z 2005, późny 2008 lub już 2009 i przebiegu

> nie ma napisanego

To już z góry Ci powiem, że z budżetem 20k zł i takmi wymogami co do silnika, rocznika i przebiegu to ciężko będzie coś zdrowego kupić z grande punto ok.gif

Za 18k zł sprzedałem z kumplem GP z 2009 1.2 bez klimy w te wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już z góry Ci powiem, że z budżetem 20k zł i takmi wymogami co do silnika, rocznika i przebiegu

> to ciężko będzie coś zdrowego kupić z grande punto

> Za 18k zł sprzedałem z kumplem GP z 2009 1.2 bez klimy w te wakacje

Nie znam sie na autach, moje Polo tez moze bylo bite, tego sie nie dowiem, dostałam je. Powaznie sie zastanawiam nad tymi:

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-bezwypadkowy-1-4-klima-C30263388.html

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-tylko-38000km-serwisowany-C30705019.html oraz

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-C29747816.html

Obawiam sie tylko, co do tego ogrzewania, czy da rade, bo na deske i narty musze jezdzic, a nie chce znowu marznąć jeszcze zanim na stok wskoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam sie na autach, moje Polo tez moze bylo bite, tego sie nie dowiem, dostałam je. Powaznie

> sie zastanawiam nad tymi:

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-bezwypadkowy-1-4-klima-C30263388.html

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-tylko-38000km-serwisowany-C30705019.html oraz

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-C29747816.html

> Obawiam sie tylko, co do tego ogrzewania, czy da rade, bo na deske i narty musze jezdzic, a nie

> chce znowu marznąć jeszcze zanim na stok wskoczę.

Co Ty masz z tym ogrzewaniem zlosnik.gif benzyna grzeje się momentalnie i jest gorąco ok.gif jeździłaś może wcześniej z niesprawnym termostatem i auto się nie grzało.

Jak już musi być od monachijskiego proboszcza grinser006.gif to brałbym granatowego, tylko kiera nie wygląda na seryjne obszywanie, ale mimo wszystko najlepszy z tym wszystkich, t-jet także naprawdę fajnie jedzie i pewnie szybciej niż Twoje 1.9 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Ty masz z tym ogrzewaniem benzyna grzeje się momentalnie i jest gorąco jeździłaś może

> wcześniej z niesprawnym termostatem i auto się nie grzało.

> Jak już musi być od monachijskiego proboszcza to brałbym granatowego, tylko kiera nie wygląda na

> seryjne obszywanie, ale mimo wszystko najlepszy z tym wszystkich, t-jet także naprawdę fajnie

> jedzie i pewnie szybciej niż Twoje 1.9

Ogrzewanie musi byc, jak nie u faceta to w aucie przynajmniej smile.gif

Co do monachijskiego proboszcza - jestem niestety z tym krajem na codzien zwiazana i mam zaufanie. A co do mojego 1.9 to na predkosc nie narzekam, pkt zebrałam ostatnio smile.gif dzieki za rady, umowie sie obejrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogrzewanie musi byc, jak nie u faceta to w aucie przynajmniej

> Co do monachijskiego proboszcza - jestem niestety z tym krajem na codzien zwiazana i mam zaufanie.

> A co do mojego 1.9 to na predkosc nie narzekam, pkt zebrałam ostatnio dzieki za rady, umowie

> sie obejrzec

Związanie z krajem nie ma nic do tego, bo u nas same handlarze cool.gif Zobacz jakie ceny są zdrowych aut w Niemczech i zrozumiesz dlaczego u nas są dużo tańsze ok.gif

1.9 (chyba że masz 130PS )w polo 4 jakoś jedzie, ale uwierz 1.4 t-jet będzie przy tym małym potworem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Związanie z krajem nie ma nic do tego, bo u nas same handlarze Zobacz jakie ceny są zdrowych aut

> w Niemczech i zrozumiesz dlaczego u nas są dużo tańsze

> 1.9 (chyba że masz 130PS )w polo 4 jakoś jedzie, ale uwierz 1.4 t-jet będzie przy tym małym

>potworem

Dzięki za cenną uwagę, mam kilka dni jeszcze na przemyślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przymierz go też do GP, bo się nie zmieści...

> Ja w GP mam fotel na maks w dół, i niewiele miejsca nad głową, a mam 1.86m...

Da rade, nie martw sie, do Polo sie spokojnie miesci i fotel tez wygodny smile.gif

A teraz pytanie za 100pkt, jak sie ma instalacja gazowa do GP? Jakas awaryjnosc, jakie spalanie? A odnosnie silnikow 8v czy 16v - jakies problemy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da rade, nie martw sie, do Polo sie spokojnie miesci i fotel tez wygodny

> A teraz pytanie za 100pkt, jak sie ma instalacja gazowa do GP? Jakas awaryjnosc, jakie spalanie? A

> odnosnie silnikow 8v czy 16v - jakies problemy itp?

zakładałem lpg niecały rok temu, dałem chyba 2700zł, minimalne spalanie w trasie jakie udało mi się osiągnąć to 6,5 l lpg / 100km czyli ok, 15,5zł na 100km, hehe.gif a przy dość dynamiczne jeździe w trasie spala za ok 20zł / 100km, instalaca zrobiła już ponad 50tyś km i ma się idealnie, nie wiem że mam gaz w aucie. Jedyny minus instalacji to tankowanie co 300km no.gif zakładając że oszczędzam ok 20zł na 100km mając lpg w aucie, to 2700zł zwróciło mi się po 13 500km, czyli zakładając roczny przebieg 60 000 km, oszczędzam 12 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da rade, nie martw sie, do Polo sie spokojnie miesci i fotel tez wygodny

> A teraz pytanie za 100pkt, jak sie ma instalacja gazowa do GP? Jakas awaryjnosc, jakie spalanie? A

> odnosnie silnikow 8v czy 16v - jakies problemy itp?

wszystkie znoszą bez problemów, gorzej z dobrą instalką pod t-jet

btw nie wiem czemu ten temat jest na MK, a nie na IKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładałem lpg niecały rok temu, dałem chyba 2700zł, minimalne spalanie w trasie jakie udało mi się

> osiągnąć to 6,5 l lpg / 100km czyli ok, 15,5zł na 100km, a przy dość dynamiczne jeździe w

> trasie spala za ok 20zł / 100km, instalaca zrobiła już ponad 50tyś km i ma się idealnie, nie

> wiem że mam gaz w aucie. Jedyny minus instalacji to tankowanie co 300km zakładając że

> oszczędzam ok 20zł na 100km mając lpg w aucie, to 2700zł zwróciło mi się po 13 500km, czyli

> zakładając roczny przebieg 60 000 km, oszczędzam 12 tyś zł.

Dzieki ! Bardzo wazna informacja, a gdzie robiles? Ja w ASO Fiata widzialam dwie ceny 3290zl i 4250zl co raczej tanie nie jest niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładałem lpg niecały rok temu, dałem chyba 2700zł, minimalne spalanie w trasie jakie udało mi się

> osiągnąć to 6,5 l lpg / 100km czyli ok, 15,5zł na 100km, a przy dość dynamiczne jeździe w

> trasie spala za ok 20zł / 100km, instalaca zrobiła już ponad 50tyś km i ma się idealnie, nie

> wiem że mam gaz w aucie. Jedyny minus instalacji to tankowanie co 300km zakładając że

> oszczędzam ok 20zł na 100km mając lpg w aucie, to 2700zł zwróciło mi się po 13 500km, czyli

> zakładając roczny przebieg 60 000 km, oszczędzam 12 tyś zł.

Piotrku, jaki masz silnik w swoim GP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To spalanie w trasie niezle jak na skrzynię od ciągnika rolniczego

zawsze tankuje tak po przejechaniu 300km, jak zatankowałem w trasie za 45zł to sam do siebie się smiałem, fakt faktem że trasa i jazda do 120km/h nocą, ale w trasie normalnie mieszczę się spokojnie w tych 20zł na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze tankuje tak po przejechaniu 300km, jak zatankowałem w trasie za 45zł to sam do siebie się

> smiałem, fakt faktem że trasa i jazda do 120km/h nocą, ale w trasie normalnie mieszczę się

> spokojnie w tych 20zł na 100km

To ja obecnie przy silniku 1.9 diesel zeby 330 km przejechac place 100zl, za 150zl wyjezdzilam 460km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze tankuje tak po przejechaniu 300km, jak zatankowałem w trasie za 45zł to sam do siebie się

> smiałem, fakt faktem że trasa i jazda do 120km/h nocą, ale w trasie normalnie mieszczę się

> spokojnie w tych 20zł na 100km

Co przy masie GP, krótkiej skrzyni jest bardzo przyjemnym wynikiem.

Na marginesie:

Przy butli LPG montowanej we wnękę koła 15" (a tak to w GP chyba jest) powinieneś mieć zasięg w granicach 500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze tankuje tak po przejechaniu 300km, jak zatankowałem w trasie za 45zł to sam do siebie się

> smiałem, fakt faktem że trasa i jazda do 120km/h nocą, ale w trasie normalnie mieszczę się

> spokojnie w tych 20zł na 100km

dobry wynik, ale co ciekawe 1.4 16v dużo więcej nie pali, jak kumpel miał sporta z tym silnikiem to podobnie przejeżdżał, jazda emeryt mode smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na marginesie:

> Przy butli LPG montowanej we wnękę koła 15" (a tak to w GP chyba jest) powinieneś mieć zasięg w

> granicach 500km.

ale pełnowymiarowe nie mieści się, miejsce na dojazdówkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz z innej beczki, jak sprawdzić czy licznik nie był kręcony??

Nie zawsz sie da stwierdzic czy byl krecony, czy jest ori. W ASO po nr VIN, jesli samochod byl serwisowany, lub komputerem diagnostycznym ewentualnie wzrokowo patrzac na zuzycie poszczegolnych elementow pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsz sie da stwierdzic czy byl krecony, czy jest ori. W ASO po nr VIN, jesli samochod byl

> serwisowany, lub komputerem diagnostycznym ewentualnie wzrokowo patrzac na zuzycie

> poszczegolnych elementow pojazdu.

A jesli to niemiec? To w naszym polskim ASO ciezko chyba to sprawdzic, chyba ze sie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jesli to niemiec? To w naszym polskim ASO ciezko chyba to sprawdzic, chyba ze sie mylę?

Jesli tam byl serwisowany w ASO, a czynnosci wpisywane do bazy to bedzie.

Ale aby uzyskac takie dane to chyba trzeba isc z dowodem rejestracyjnym i wlascicielem lub miec znajomosci w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli tam byl serwisowany w ASO, a czynnosci wpisywane do bazy to bedzie.

> Ale aby uzyskac takie dane to chyba trzeba isc z dowodem rejestracyjnym i wlascicielem lub miec

> znajomosci w ASO.

A jak jest na czerwonych blachach na slasku, to tez mozna to sprawdzic? Chodzi mi o tego

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-C29747816.html

Sprawdzilam na gieldzie niemieckiej i faktycznie moze sie zdarzyc ze takie przypadki gdzies moga istniec z takim niskim przebiegiem.

I wogole to wydaje mi sie, ze ma inny dekiel na silniku niz inne GP z tego co sie przygladalam teraz. Jutro sie okaze, jade ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest na czerwonych blachach na slasku, to tez mozna to sprawdzic? Chodzi mi o tego

> http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-C29747816.html

> Sprawdzilam na gieldzie niemieckiej i faktycznie moze sie zdarzyc ze takie przypadki gdzies moga

> istniec z takim niskim przebiegiem.

> I wogole to wydaje mi sie, ze ma inny dekiel na silniku niz inne GP z tego co sie przygladalam

> teraz. Jutro sie okaze, jade ogladac.

Do sprawdzenia potrzebny jest nr VIN, ktory widnieje w dowodzie i wlasciciel pojazdu.

Ciekawe czy sprzedawca zgodzi sie podjechac do ASO celem sprawdzenia historii.

Jesli zdobedziesz nr VIN, to moze ktos z AK bedzie mial mozliwosc sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do sprawdzenia potrzebny jest nr VIN, ktory widnieje w dowodzie i wlasciciel pojazdu.

> Ciekawe czy sprzedawca zgodzi sie podjechac do ASO celem sprawdzenia historii.

> Jesli zdobedziesz nr VIN, to moze ktos z AK bedzie mial mozliwosc sprawdzenia.

Jutro dam znać :-) dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co przy masie GP, krótkiej skrzyni jest bardzo przyjemnym wynikiem.

dokładnie, dlatego dziwie się że niektórzy śmieją się z lpg ok.gif

> Na marginesie:

> Przy butli LPG montowanej we wnękę koła 15" (a tak to w GP chyba jest) powinieneś mieć zasięg w

> granicach 500km.

powinienem ale zawsze jakoś tak tankuje w granicach 300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.