Skocz do zawartości

temat o Vectrze C


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

proszę mi powiedzieć ile podtlenku LPG będzie paliło coś takiego

Dodatkowo może ktoś coś złego w tym aucie widzi? (chociaż niepodany przebieg z góry + komis = dyskwalifikacja z automatu..? )

Jakie są bolączki takich Vectr sprzed lifta? hmm.gif

edit: pytanie też o wersję GTS... to oprócz wyglądu ma jakieś inne "specjalne" 'podzespoły'? (a/la m-technic w BMW) Czy wszystko jest 'uniwersalne'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę mi powiedzieć ile podtlenku LPG będzie paliło coś takiego

0d 8-9 w górę

> Dodatkowo może ktoś coś złego w tym aucie widzi?

kierownica obszyta na nowo i to przez amatora, zmęczony fotel kierowcy

> edit: pytanie też o wersję GTS... to oprócz wyglądu ma jakieś inne "specjalne" 'podzespoły'?

obniżone zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry,

Siema wink.gif

> proszę mi powiedzieć ile podtlenku LPG będzie paliło coś takiego

Od 9 przy spokojnej jeździe na trasie (jadąc dynamiczniej koło 10-11, górnego poziomu nie sprawdzałem wink.gif) do 14 w mieście, oczywiście można więcej jak się ktoś postara ale 14 to już jazda całkiem żwawa. Minimalnie w mieście 11-12 trzeba liczyć jeżdżąc spokojnie bez wielkich korków.

> Dodatkowo może ktoś coś złego w tym aucie widzi? (chociaż niepodany przebieg z góry + komis =

Wydaje mi się że skóra na kierownicy niefabryczna. Poza tym ma duża wadę patrząc na zdjęcia- nie jest to GTS wink.gif

> dyskwalifikacja z automatu..? )

Automatami się nie interesowałem za bardzo, wiem że przedlifty miały jakieś problemy z automatami- chłodnica oleju mi się coś kojarzy, poczytaj w necie najlepiej. Poprawili po liftingu. Jeździłem 1,9 150km poliftem z automatem i skrzynia działa znośnie

> Jakie są bolączki takich Vectr sprzed lifta?

Ja tam nie narzekam, prawie 2 lata zero usterek smile.gif Jedyny ból że lubią silniki olej i jak się but.gif to trzeba często kontrolować. Zawieszenie z tyłu wymaga po jakimś przebiegu trochę uwagi- wahacze górne, stabilizator (łączniki i gumy stabilizatora najczęściej)

> edit: pytanie też o wersję GTS... to oprócz wyglądu ma jakieś inne "specjalne" 'podzespoły'? (a/la

> m-technic w BMW) Czy wszystko jest 'uniwersalne'?

Dużo sztywniejsze zawieszenie, wg mnie aż do przesady ale w zakrętach jak przyklejony na 17" drive.gif Do tego wizualnie inny przód, tzn lampy z ciemnymi wkładami i ładniejszy zderzak, inny zderzak tył, nakładki progowe, lepiej profilowane, twardsze fotele, kierownica 3-ramienna przed liftem. Zawieszenie elementy zamienne (poza sprężynami, amorami, stabilizatorami, wahacze te same).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytałem o automat tylko czy to ogłoszenie trzeba 'automatycznie' zdyskawalifikować zlosnik.gif

znalazłem GTSa... -> http://tablica.pl/oferta/opel-vectra-c-w-wersji-gts-1-8-ben-lpg-2003r-CID5-ID3csTT.html

poprosiłem gościa, żeby coś 'od serca' napisał o tym aucie i:

"Witam,

urwać można tyle co na paliwo. Cena stopniała z 19 900 -> 18-700 do 17 700 zł.

Co do auta:

- butla LPG musi zostać wymieniona do kwietnia

- prawy przód coś puka

- zawór zwrotny na przewodzie z serwa hamulcowego przepuszcza podciśnienie

- poci się między skrzynią a silnikiem na 11tys. km dolałem 1200 ml oleju

Tak wsiadać i jechać. Sprzedaje go bo zbieram fundusze na wkład własny do kredytu mieszkaniowego."

Trochę słabo ponad litr oleju na 11kkm hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pytałem o automat tylko czy to ogłoszenie trzeba 'automatycznie' zdyskawalifikować

mlot.gif w każdym razi o automacie się coś niecoś dowiedziałeś przy okazji wink.gif

> znalazłem GTSa... -

> poprosiłem gościa, żeby coś 'od serca' napisał o tym aucie i:

> "Witam,

> urwać można tyle co na paliwo. Cena stopniała z 19 900 -Co do auta:

> - butla LPG musi zostać wymieniona do kwietnia

> - prawy przód coś puka

> - zawór zwrotny na przewodzie z serwa hamulcowego przepuszcza podciśnienie

> - poci się między skrzynią a silnikiem na 11tys. km dolałem 1200 ml oleju

> Tak wsiadać i jechać. Sprzedaje go bo zbieram fundusze na wkład własny do kredytu mieszkaniowego."

> Trochę słabo ponad litr oleju na 11kkm

Plus że koleś prywatny a nie handlarz. Na fotkach wygląda na zadbaną, wnętrze nie wymęczone. Co do oleju to bym powiedział że bardzo mało jak na te silniki wink.gif Ludzie piszą że nawet do 5l / 10kkm potrafią brać, moja 2,2 2l łyka na 10tys i trochę mnie to wnerwia, ale ponoć TTTM, podobno nie warto nic z tym robić bo po remoncie mieli to samo albo i gorzej. Jak jeździsz spokojnie nie bierze prawie nic, łyka jak się but.gif. Cenę GTS-y trzymają lepszą, ja za swojego też przepłaciłem. Co z Beemką, nie mów że zepsułeś? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w każdym razi o automacie się coś niecoś dowiedziałeś przy okazji

> Plus że koleś prywatny a nie handlarz. Na fotkach wygląda na zadbaną, wnętrze nie wymęczone. Co do

> oleju to bym powiedział że bardzo mało jak na te silniki Ludzie piszą że nawet do 5l / 10kkm

> potrafią brać, moja 2,2 2l łyka na 10tys i trochę mnie to wnerwia, ale ponoć TTTM, podobno nie

> warto nic z tym robić bo po remoncie mieli to samo albo i gorzej. Jak jeździsz spokojnie nie

> bierze prawie nic, łyka jak się . Cenę GTS-y trzymają lepszą, ja za swojego też przepłaciłem.

> Co z Beemką, nie mów że zepsułeś?

interesuje mnie też dlaczego w kwietniu trzeba butle wymienić.... homologacja przecież jest na 10 lat- czyżby założył używkę? No i nie wiadomo co z tym hamulcem, o którym pisze...

Mam na oku jeszcze Forda. A w zasadzie to sam nie wiem co chce zlosnik.gif

Beemka wczoraj na spontanie sprzedana, bez ogłoszenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interesuje mnie też dlaczego w kwietniu trzeba butle wymienić.... homologacja przecież jest na 10

> lat- czyżby założył używkę? No i nie wiadomo co z tym hamulcem, o którym pisze...

Ile lat w Polsce jest? Musiała by na gazie prawie od nowości latać niewiem.gif Jak używka to śmierdzi druciarnią no.gif

> Mam na oku jeszcze Forda. A w zasadzie to sam nie wiem co chce

> Beemka wczoraj na spontanie sprzedana, bez ogłoszenia

hehe smile.gif tylko takie 1,8 przy beemce to będzie muł straszny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem GTSa... -

> poprosiłem gościa, żeby coś 'od serca' napisał o tym aucie i:

> "Witam,

> urwać można tyle co na paliwo. Cena stopniała z 19 900 -Co do auta:

> - butla LPG musi zostać wymieniona do kwietnia

zapytać o tą butle o co chodzi z jej wymianą, ale wygląda na to, że LPG od nowości hmm.gif

> - prawy przód coś puka

po 200 tysiach na PL drogach ma prawo, u mnie na 150kkm zawieszenie wręcz jęczało (do sprzedaży nie doszliśmy co jęczy) i chrupało (wymienione łożyska mcPherson). Zawiecha tania nie jest, ale w miarę wytrzymała.

> - zawór zwrotny na przewodzie z serwa hamulcowego przepuszcza podciśnienie

wymienić zaworek

> - poci się między skrzynią a silnikiem na 11tys. km dolałem 1200 ml oleju

Uszczelnić i tyle, ja jeździłem 1.8/122 bez dolewek pomiędzy wymianami, ale na noPB.

> Tak wsiadać i jechać. Sprzedaje go bo zbieram fundusze na wkład własny do kredytu mieszkaniowego."

> Trochę słabo ponad litr oleju na 11kkm

Ideału nie znajdziesz, ludzie (komisy) tak sprzedają auta, że ukrywają wady i kupujesz jedną wielką niewiadomą, a tutaj masz wszystko na tacy i rzeczywiste, nawet przebieg > 200 kkm. icon_eek.gif

Jedyny powód dla którego ja bym nie kupił tego auta, to fakt, że miałem podobne i 122KM to mułek jest. No i czarny kolor - w mieście to ciągle trzeba ze szmatą wokół auta łazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, a cenie pisał, że z niej schodzi.

> Gdyby nie ten problem hamulcowy i olejowy to brałbym pod uwagę zakup tego auta, nawet z mały

> zapożyczeniem się.

Nie brać tego. Na 99% ulep. Od lipca dawno by "zaworek" zmienił. Podejrzewam, że grubsza sprawa z hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpuść to auto

http://otomoto.pl/opel-vectra-gts-salonowy-gaz-sekwencyjny-C30858886.html

za dużo ze zdjęć i opisu nie wynika...

powiedzcie- jest stuprocentowy sposób na sprawdzenie przebiegu? W ilu miejscach jest zapamiętywany? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za dużo ze zdjęć i opisu nie wynika...

drobny handlarzyna to sprzedaje

> powiedzcie- jest stuprocentowy sposób na sprawdzenie przebiegu? W ilu miejscach jest zapamiętywany?

W ASO po VINie sprawdzisz historię serwisową i napraw gwarancyjnych o ile były robione w ASO. Przebieg w dwóch miejscach, zegary i hodometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/opel-vectra-gts-salonowy-gaz-sekwencyjny-C30858886.html

> za dużo ze zdjęć i opisu nie wynika...

> powiedzcie- jest stuprocentowy sposób na sprawdzenie przebiegu? W ilu miejscach jest zapamiętywany?

Brak wpisu o bezwypadkowości może dać do myślenia, choć zdarza się, że były malowane np. drzwi lub błotnik, co nie dyskwalifikuje auta. Trzeba dokładnie obejrzeć.

Stuprocentowego sposobu nie ma. Bardzo łatwo i tanio można zrobić przebieg jaki chcesz, zarówno na zegarach jak i w hodometrze. Historia serwisowa powie prawdę... o ile auto odwiedzało ASO, w co wątpię w tym przypadku.

Kupić ładną Vectrę C jest BARDZO trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za dużo ze zdjęć i opisu nie wynika...

Kupując swoja Vectre przyjąłem zasadę nie oglądam ofert z polski tylko i wyłącznie ze swojego miasta. Oczywiście wcześniej sprecyzowałem sobie czego szukam.....i czekałem 4 miesiące aż się trafiła, praktycznie przyjechałem oglądnąć jak zjeżdżała z lawety. Handlarz nie miał nawet przygotowanych papierów zlosnik.gif Oczywiście zapewnił że dostanę komplet papierów gotowy do rejestracji. Spisaliśmy umowę przedwstępna dałem 1500 zeta zaliczki i czekałem na papiery. Najlepsze było zdziwienie gościa kiedy zadzwonił do mnie ze już ma wszystko oprócz papieru z urzędu celnego i mogę samochód zabierać. Ja powiedziałem ze dziękuję i że poczekam aż będzie wszystko yikes.gif Za dwa dni zadzwonił ze już wszystko ma i dobiliśmy targu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój znajomy mechanik sprzedaje właśnie taką VC z tym silnikiem. Swoją, prywatną, nie na handel. A

> facet się specjalizuje w oplach, więc chyba druciarni dla siebie nie robił. Mogę podpytać czy

> aktualne jakby co.

chętnie waytogo.gif

podpytaj co i jak i zapodaj szczegóły smile.gif

gaz jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/opel-vectra-gts-salonowy-gaz-sekwencyjny-C30858886.html

> za dużo ze zdjęć i opisu nie wynika...

> powiedzcie- jest stuprocentowy sposób na sprawdzenie przebiegu? W ilu miejscach jest zapamiętywany?

Po sterownikach można sprawdzić, ale niestety nie ma 100% pewności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pochwal się co kupiłeś

jeszcze nic, jutro jadę wink.gif

powiem tylko tyle- po 3 dniach w ogłoszeniach wybrałem coś pewnego myśląc racjonalnie i idąc na kompromis między tym co chciałem mieć, a tym z czym nie będzie miliona problemów zlosnik.gif

w piątek pewnie wrzucę co to jest, ale bez fajerwerków będzie smile.gif

gdybym miał nieograniczony czas na zakup auta to bym czekał i szukał rodzyny, ale tego czasu nie mam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.