Skocz do zawartości

silnik Renault 1,9 dCi 120 KM


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

jednostka ta była jeszcze montowana w Nissanie (chyba) i jeszcze gdzieś

bać się tego silnika czy nie ?

już słyszałem o obracających się panewkach awariach układu wtryskowego itp

czy którykolwiek z wyżej wymienionych problemów można zdiagnozować podczas jazdy/pracy auta ?

mam na oku auto z tym silnikiem i przebiegiem 160kkm dopiero jutro okaże się czy prawdziwe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję 1.9dCi 110 KM. Na liczniku prawie 200k km, w rzeczywistości pewnie około 250k. Turbo, sprzęgło, dwumasa i wtryski jeszcze fabryczne. Zrobiłem nią ponad 50k km. Zaliczyła dwie awarie, wysprzęglik puszczał płyn hydrauliczny oraz awaria modułu ESP. To drugie Renault wymieniło za darmo kilka lat po gwarancji icon_eek.gif a to wszystko dzięki temu, że zgubiłem kołpak, który dostępny był tylko w ASO. Przy okazji zapytałem o ten moduł ESP zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kilkuletni posiadacz Laguny z tym silnikiem powiem że nie sam silnik jest problematyczny ale osprzęt. Bardzo często leci turbina (z powodu złej konstrukcji ukł. smarowania), wtryski wrażliwe na jakość paliwa, częste pady różnych czujników, problemy z diagnostyką ze względu na konieczność podłączenia do Clipa, problemy z elektroniką. U mnie do pewnego momentu było wszystko OK, bezawaryjna jazda, a później jak zaczęło się sypać ty wszystko na raz. Nigdy nie wiedziałem czy do domu wrócę na kołach czy na lawecie smile.gif, aż było mi żal handlarza który to kupił hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> why ?

Renuary i wspomniane silniki mają to do siebie, że wszystko jest ok i cacy, do czasu... a jak zdechnie to z przytupem.

Poza tym mnie w tych autach strasznie drażni, że po paru latach zawsze jest coś co nie działa - a tu jakiś czujniczek, a tu bezkluczykowe otwieranie którychś drzwi, a tu wywala jakiś błąd i nie wiadomo czemu, trzeba milimetr po milimetrze wiązki przeszukiwać. Nie dla mnie przygody smile.gif

Ale są ludzie co sobie chwalą - na pewno tanie i wygodne.

> wiesz że Arii z tym silnikiem lata w swoim renuarze ?

wiem ok.gif

> jakoś sie nie skarży

i oby tak dalej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednostka ta była jeszcze montowana w Nissanie (chyba) i jeszcze gdzieś

> bać się tego silnika czy nie ?

> już słyszałem o obracających się panewkach awariach układu wtryskowego itp

> czy którykolwiek z wyżej wymienionych problemów można zdiagnozować podczas jazdy/pracy auta ?

> mam na oku auto z tym silnikiem i przebiegiem 160kkm dopiero jutro okaże się czy prawdziwe

wysprzęgliki cieknące

wtryski zapieczone i praktycznie nie do wyjęcia bez zrzucenia głowicy - taka konstrukcja że woda tam stoi i rdzewieje

łożyska kół tył - jak zacznie być słychać je to już za późno na zjechanie na pobocze , na przednich huczących można i 1000 km zrobić

poza tym innych problemów nie stwierdzono przy przebiegach do 350 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki silnik w lagunie.

Przebieg prawdziwy nie wiadomo jaki byl poniewaz w historii Renault jak mi kolega z AK sprawdzal auto nie widniało

Na liczniku w chwili zakupu bylo magiczne 195 000km, zrobilem autem okolo 45 000km bez jakiejkolwiek awarii.

Auto odpalało przy -28 bez kłopotu (alez ja wtedy patrzylem na kontrolkę oleju)

Ja auto milo wspominam, poniewaz nic nie dolozylem ale patrzac na ceny turbosprezarek, kol dwumasowych czy wtryskow do innych aut 1.9dci jakos nie jest specjalnie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łożyska kół tył - jak zacznie być słychać je to już za późno na zjechanie na pobocze , na przednich

> huczących można i 1000 km zrobić

mógłbyś to rozwinąć ok.gif

czy to oznacza że jak odezwie tylne się łożysko jest równoznaczne z jego zapieczeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mógłbyś to rozwinąć

> czy to oznacza że jak odezwie tylne się łożysko jest równoznaczne z jego zapieczeniem ?

nie zapieczeniem tylko rozwaleniem , kolo staje bokiem i przy okazji rozwala czujnik absu

sprawdzone w czterech trafikach (akurat bez względu na silnik, samochody nigdy nie ładowane do pełna)

potem profilaktycznie zmieniane tylne łożyska co 150 kkm - robota prosta - na 6 godzin w garażu na obie strony albo dzień w ASO na stronę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo jutro się o to dopytam

> czy ta akcja serwisowa to była dla jakiś konkretnych roczników ?

Na internecie znajdzie sprzeczne informacje. W ASO w Rzeszowie też nie wiedzieli jak się do tego zabrać. Sprawdzali po numerze VIN i wyszło, że auto nie łapie się tym bardziej, że coś kombinowane z przebiegiem. Na moje szczęście jakiś kierownik wyczytał, że akcja dotyczy aut nie starszych niż 8 lat i nie ma limitu kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zapieczeniem tylko rozwaleniem , kolo staje bokiem i przy okazji rozwala czujnik absu

> sprawdzone w czterech trafikach (akurat bez względu na silnik, samochody nigdy nie ładowane do

> pełna)

> potem profilaktycznie zmieniane tylne łożyska co 150 kkm - robota prosta - na 6 godzin w garażu na

> obie strony albo dzień w ASO na stronę

laguny maja lozyska tylne razem z tarczami wiec imho problem nie wystapi. Wymienisz wczesniej niz sie rozleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki motor w Megance tylko115 km.Zrobiłem 240kkm.W momencie sprzedarzy cały osprzęt był fabryczny.Jedyną rzeczą którą wymieniłęm w tym pojeździe było łożysko w podporze prawej półosi(oczywiście poza materiałami eksploatacyjnymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednostka ta była jeszcze montowana w Nissanie (chyba) i jeszcze gdzieś

> bać się tego silnika czy nie ?

> już słyszałem o obracających się panewkach awariach układu wtryskowego itp

> czy którykolwiek z wyżej wymienionych problemów można zdiagnozować podczas jazdy/pracy auta ?

> mam na oku auto z tym silnikiem i przebiegiem 160kkm dopiero jutro okaże się czy prawdziwe

szwagier ma

Kupil jako 4 latka z nalotem 140 kkm(jesli prawdziwy)_

obecnie cos pod 270 kkm ale wowczas dal ok 30 tys zl i do dzis jakies 15 wsadzil na awaryjki jakies:(

fkurf ma od lat ale musi sie bujac bo innego nie kupi i jakos kula .

Na szczescie nigdy nie zepsul sie w trasie, all pod domem

A moze lepiej poszukaj cos z Multijeta Fiatowskiego co w oplach lata i tez 120 KM ponoc niezla konstrukcja (mam i ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jakie auto celujesz? Bo moze sie okazac ze silnik bedzie najmniejszym z Twoich problemow

Grand Scenic silnik jak wyżej + skrzynia 6 biegowa ok.gif

auto dziś sprawdziłem w serwisie na clipie wyszło tylko słabe ciśnienie w klimatyzacji

na ścieżce zdrowia wszytko OK, amory hamulce zbieżność itp

podczas jazdy słychać było kończącą się poduszkę silnika

jeżeli to zostanie w aucie naprawione to go biorę zlosnik.gif

auto ma trochę ran po warszawskiej jeździe + jedno ognisko rdzy na progu

cała elektryka działa, każdy przełącznik światełko i pstryczek elektryczek

Scenic wygląda normalnie jak na 8 letnie auto, nie jest zmęczone życiem i nie pracuje jak sieczkarnia

co będzie dalej zobaczymy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem lagune 1.9 dCi ale 130 koni... silnik w miare ok tylko raz mialem error 'sprawdz wtrysk' to ogolnie slawny problem i moze oznacac milion problemow wlacznie z uwalonym turbo... u mnie ugotowal sie czujnik temperatury spalin w kolektorze wydechowym... poza tym z silnikiem problemow nie bylo

Aha jak chcesz ten silnik w starszym renault to powinno sie dac to diagnozowac kablem KKL i programem DDT2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi panewkami to prawda - ale przy wymianie oleju co 10 tys można spać spokojnie. Poza tym raczej nie obawiałbym sie silnika, dwumasy, u,ładu wtrysku czy samej turbiny - to raczej sie nie psuje.

Raczej sprawdziłbym elektrycznie czy wszystko działa jak należy - CLIP-em.

Inne testery nie zdiagnozują Ci dobrze Renaulta.

Sprawdzić czy wszystkie moduły mają ten sam VIN itp.

zajrzyj TUTAJ - tam jest dużo scenikowców z tymi motorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej sprawdziłbym elektrycznie czy wszystko działa jak należy - CLIP-em.

> Inne testery nie zdiagnozują Ci dobrze Renaulta.

> Sprawdzić czy wszystkie moduły mają ten sam VIN itp.

> zajrzyj TUTAJ - tam jest dużo scenikowców z tymi motorami.

Hej,

Nie zgadzam sie, jesli silnik / osprzet nie gada CANem tylko 'po staremu' mozna zrobic pelna diagnostyke DDT2000 na takim samym poziomie jak clipem.

Wiem o czym mowie bo mialem ostatnia lagune w ktorej wiekszosc rzeczy powyzszym zestawem dalo sie zdiagnozowac i mozna bylo laczyc sie ze wszystkim i zmieniac doslownie wszystko (tu ostroznie bo mozna niezle nabroic).

Natomiast jesli auto gada tylko CANem to rzeczywiscie tylko CLIP wchodzi w gre.

ps. Moja miala nabite 150kkm i nie mialem problemu z panewkami (za to skyrznia DP0 zaczela mowic banana-wave.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieliśmy w firmie kilkanaście scenikow z tym motorem. 4szt nie dojechaly do 100kkm i panewki

> zrobily

> Podobno zmieniajac olej co 10kkm (producent zaleca co 30kkm) można znacznie wydłużyć życie temu

> motorowi.

I wracamy do Fiata 125P, olej co 10 tys.....

a nie lepiej co 5 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wracamy do Fiata 125P, olej co 10 tys.....

> a nie lepiej co 5 tys?

A miałeś że się wypowiadasz? Akurat w tym silniku skrócenie interwałów wymiany i używanie wysokiej klasy olejów rozwiązuje większość problemów. Co zresztą potwierdził producent bo bodajże od 2004 wymiana jest zalecana co 15 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.