Skocz do zawartości

Spalanie -stacje no name i markowe


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

> Możecie potwierdzić (lub zaprzeczyć) na własnym przykładzie mniejsze spalanie po tankowaniu LPG na

> markowych stacjach?

> Podajcie nazwę na stacji.

tankuje LPG na roznych stacjach, tj: markowych (Shell, Orlen) oraz jakis no name przydroznych..

nie zauwazylem zadnych zbyt duzych roznich {pewnie dlatego ze wiekszosc zaopatrza sie od tego samego dostawcy}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tankuje LPG na roznych stacjach, tj: markowych (Shell, Orlen) oraz jakis no name przydroznych..

> nie zauwazylem zadnych zbyt duzych roznich {pewnie dlatego ze wiekszosc zaopatrza sie od tego

> samego dostawcy}

prawie 10lat jeżdżę na LPG (IIgen, IVgen)

kilka razy zdarzyło się że czułem różnice, co ciekawe najgorsze wrażenie miałem po zatankowaniu na BP gdzieś w okolicy kudowej hmm.gif

noname staram się jednak omijać, zwłaszcza IVgen, więc ciężko porównywać

forda może kilka razy zatankowałem na noname w trasie (na 70kkm)

nie widzę też różnicy w gazie "zagranicznym" i np jadać z przyczepą (duże obciążenie) spalanie wychodzi porównywalne jak na PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka razy zdarzyło się że czułem różnice, co ciekawe najgorsze wrażenie miałem po zatankowaniu na

> BP gdzieś w okolicy kudowej

Staram się tankować tylko na markowych, różnicy nie zauważyłem ale zacznę testować. grinser006.gif Co do BP zdarzyło mi się zatankować na niej trefny gaz, myślałem że to problem z instalacją ale po ponownym tankowaniu problem ustał. Z zasłyszanych informacji -podobno Franczyzobiorcy BP mają dowolność w wyborze dostawcy gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie potwierdzić (lub zaprzeczyć) na własnym przykładzie mniejsze spalanie po tankowaniu LPG na

> markowych stacjach?

> Podajcie nazwę na stacji.

Kiedyś trochę dawniej zauważałem różnice tankując na BP i przejeżdżając 40km mniej względem noname. Testowane wieleee razy na tej samej trasie i tym samym samochodem. Obecnie róznic brak, natomiast na przestrzeni kilku lat jakość gazu zmieniła się bardzo. Dziś po 30kkm filtr fazy ciekłej jest względnie czysty nawet widać jego żółty kolor, a kiedyś odstojnik elektrozaworu był zapchany do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie potwierdzić (lub zaprzeczyć) na własnym przykładzie mniejsze spalanie po tankowaniu LPG na

> markowych stacjach?

> Podajcie nazwę na stacji.

Owszem sa stacje, po zatankowaniu na ktorych zrobie wiecej lub mniej km, ale jest to scisle powiazane z iloscia tankowanych litrow.

Rozbieznosc ilosci zatankowanego paliwa do "pustego" zbiornika w zaleznosci od stacji mam w obecnym samochodzie 37-42l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci od stacji mam w obecnym

> samochodzie 37-42l.

No to zasieje kolejny OT wink.gif

Czemu tak się dzieje, wszyscy tłumaczą to różnicą ciśnień na stacjach... ale czy zawór nie powinien odbić zawsze jak zapełni się w tych 80%? czemu w poprzednim aucie przez 5 lat niezależnie od stacji wchodziło tyle samo gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie potwierdzić (lub zaprzeczyć) na własnym przykładzie mniejsze spalanie po tankowaniu LPG na

> markowych stacjach?

> Podajcie nazwę na stacji.

Kiedyś tak. różnica zuzycia nawet do 1l/100. I nie koniecznie między markowymi a noname, po prostu pomiędzy stacjami.

Obecnie...nie tankuję na innej niż ta do której się przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie potwierdzić (lub zaprzeczyć) na własnym przykładzie mniejsze spalanie po tankowaniu LPG na

Tankuję na Orlenach, marketowych i no-name'ach.

Różnicy w spalaniu wg mnie nie ma żadnej.

Obserwacje dotyczą II generacji oraz sekwencyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zaleznosci od stacji mam w obecnym

> No to zasieje kolejny OT

> Czemu tak się dzieje, wszyscy tłumaczą to różnicą ciśnień na stacjach... ale czy zawór nie powinien

> odbić zawsze jak zapełni się w tych 80%? czemu w poprzednim aucie przez 5 lat niezależnie od

> stacji wchodziło tyle samo gazu.

Ja tam sie nie znam, ale mialem tez pojedyncze przypadki gdzie nie odbil wogole.

Mozliwe, ze w zaleznosci od cisnienia jego reakcja jest szybsza lub wolniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zasieje kolejny OT

> Czemu tak się dzieje, wszyscy tłumaczą to różnicą ciśnień na stacjach... ale czy zawór nie powinien

> odbić zawsze jak zapełni się w tych 80%? czemu w poprzednim aucie przez 5 lat niezależnie od

> stacji wchodziło tyle samo gazu.

Mi właśnie w Lanosie odbijał kiedy chciał ...... ale w Toyce po założeniu LPG gazownik kazał na początku wyjeździć 2-3 zbiorniki do końca i dokładność była 0,5 litra między 3 stacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam sie nie znam, ale mialem tez pojedyncze przypadki gdzie nie odbil wogole.

> Mozliwe, ze w zaleznosci od cisnienia jego reakcja jest szybsza lub wolniejsza?

No właśnie nie wiem... jakby tak było to u mnie to między minimum tego ile weszło a maksimum to 5 litrów.... sporo. Dodam jeszcze o tym co zapomniałem napisać wyżej, przy dotankowaniach jest gorzej, wejdzie wtedy na pewno mniej niż powinno, jak wyjeżdżę gaz do 0 jest lepiej... wtedy wchodzi czasem więcej niż powinno spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi właśnie w Lanosie odbijał kiedy chciał ...... ale w Toyce po założeniu LPG gazownik kazał na

> początku wyjeździć 2-3 zbiorniki do końca i dokładność była 0,5 litra między 3 stacjami

W Lanosie też miałem ok ok.gif max różnicy ok 0.5 litra i tak cały czas przez 5 lat aż do sprzedania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 10 lat mam auta na gaz i początkowo na gazie z shella (lata ok 2004-2007) przy 2 generacji robiłem 30km więcej na ich gazie, aktualnie przy sekwencji tankując na shell, BP, orlen, statoil różnicy w spalaniu wg mnie nie ma żadnej, a róznica w ilości zatankowanego gazu na pusty zbiornik wynosi max 1litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.