Skocz do zawartości

7 biegowy automat c-max???


kojdus

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> pacjent ford focus c-max 2006 1.8pb automat siedmio biegowy

> potrzebna opinia o użytkowaniu takiej skrzyni.

> Jakie tam jest sprzęgło?

> dzieki za podpowiedzi.

> Jeśli ktoś uzna ,że NTK to proszę o przeniesienie.

C-max jak foka a tam w 1.8 nie występował chyba automat wogóle wink.gif

Jeśli już to był stary 4 A/T w 2.0 n/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma szans na 7 biegów w tym aucie z tego rocznka. Jestem pewien, że nawet dwusprzęgłówka nie

> wchodzi w grę

wczoraj kupiłem taki pojazd i ma 7 biegów.nie ukrywam,że też się zdziwiłem.Jest opcja "sekwencyjnej"zmiany biegów.

Samochód ma mocno niejasną przeszłość ale nie sądzę żeby ktoś włożył jakąś kosmiczną skrzynię na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wczoraj kupiłem taki pojazd i ma 7 biegów.nie ukrywam,że też się zdziwiłem.Jest opcja

> "sekwencyjnej"zmiany biegów.

> Samochód ma mocno niejasną przeszłość ale nie sądzę żeby ktoś włożył jakąś kosmiczną skrzynię na

> własną rękę.

A to nie jest przypadkiem skrzynia CVT?

Jak wciśniesz gaz do oporu w trybie sport to co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pan policz jeszcze raz te biegi grinser006.gif

Quote:

Jak na minivana tego segmentu przystało w Focusie C-Max napęd przekazywany jest tylko na oś przednią. Spośród przekładni mamy do wyboru 5- i 6-biegową manualną lub 4-stopniowy automat. Dla szczególnie wybrednych Ford ma w swojej ofercie także 2-sprzęgłową 6-biegową przekładnię zautomatyzowaną.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź pan policz jeszcze raz te biegi

> Quote:

> Jak na minivana tego segmentu przystało w Focusie C-Max napęd przekazywany jest tylko na oś

> przednią. Spośród przekładni mamy do wyboru 5- i 6-biegową manualną lub 4-stopniowy automat.

> Dla szczególnie wybrednych Ford ma w swojej ofercie także 2-sprzęgłową 6-biegową przekładnię

> zautomatyzowaną.

6 do przodu plus wsteczny,tez tak mam ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź pan policz jeszcze raz te biegi

> Quote:

> Jak na minivana tego segmentu przystało w Focusie C-Max napęd przekazywany jest tylko na oś

> przednią. Spośród przekładni mamy do wyboru 5- i 6-biegową manualną lub 4-stopniowy automat.

> Dla szczególnie wybrednych Ford ma w swojej ofercie także 2-sprzęgłową 6-biegową przekładnię

> zautomatyzowaną.

Nie dość,że liczyłem to jeszcze mam jebutny wyswietlacz ,na którym pojawia się wielkie 7.

Może nie jestem najbystrzejszy ale do siedmiu daje rade wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> pacjent ford focus c-max 2006 1.8pb automat siedmio biegowy

> potrzebna opinia o użytkowaniu takiej skrzyni.

> Jakie tam jest sprzęgło?

> dzieki za podpowiedzi.

> Jeśli ktoś uzna ,że NTK to proszę o przeniesienie.

CVT w trybie sekwencyjnym? Wiem, że wkładali takie do diesla 1.6... Identyczna skrzynia jeździ w którymś Mini...

Benzyna 2.0 miała tradycyjny, 4-biegowy automat zrobiony razem z Mazdą. Diesel 2.0 sprzedawany z PowerShiftem (chyba 6), ale to nie w tym roczniku.

Jeśli to faktycznie CVT, to jest tam sprzęgło hydrokinetyczne, które nie występuje jako część zamienna. Ani u Forda, ani u nikogo innego (tajna umowa między Fordem, a ZF chyba). Można próbować odzyskiwać z używek, lub kupić kompletną nową skrzynię w razie padu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to faktycznie CVT, to jest tam sprzęgło hydrokinetyczne, które nie występuje jako część

> zamienna. Ani u Forda, ani u nikogo innego (tajna umowa między Fordem, a ZF chyba). Można

> próbować odzyskiwać z używek, lub kupić kompletną nową skrzynię w razie padu...

Ale zawiało optymizmem grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CVT w trybie sekwencyjnym? Wiem, że wkładali takie do diesla 1.6... Identyczna skrzynia jeździ w

> którymś Mini...

> Benzyna 2.0 miała tradycyjny, 4-biegowy automat zrobiony razem z Mazdą. Diesel 2.0 sprzedawany z

> PowerShiftem (chyba 6), ale to nie w tym roczniku.

> Jeśli to faktycznie CVT, to jest tam sprzęgło hydrokinetyczne, które nie występuje jako część

> zamienna. Ani u Forda, ani u nikogo innego (tajna umowa między Fordem, a ZF chyba). Można

> próbować odzyskiwać z używek, lub kupić kompletną nową skrzynię w razie padu...

Najprawdopodobniej jest to cvt z jakims sztucznym podziałem na "niby biegi" w trybie sekwencyjnym.

wymienię olej i zobaczymy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CVT w trybie sekwencyjnym?

nie wiem jak w fordzie ale Fiat stosował tą skrzynię już od 1999 roku, mam taką w Puncie i jest to CVT z możliwością zmiany sekwencyjnej, po prostu komputer steruje położeniem łańcucha transmisyjnego. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
41 minut temu, Aapawel napisał(a):

Dzień dobry. Czy masz może ta skrzynie ??? Automatyczna 7 biegów. Owszem jest skrzynia taka i sprawowała się super a jazda na niej to przyjemność. Po przebiegu 350000 niestety się zepsuła. Ciężko dostać taką.

Mogę ci dać namiar gdzie dobrze i niedrogo ją zregenerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.