Skocz do zawartości

Sezon zakończony


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

> co wy z tym konczeniem sezonu macie...

Niestety, ale coś w tym jest...

Wczoraj chciałem odpalić motorek, ten kaszlał, prychał ale nie zapalił... i jakoś dziwnie wolno zaczęła pracować pompa paliwa hmm.gif

Dzisiaj ponowiłem próby, jak nie odpalał tak nie odpalił, pompa równie wolno pracuje, za to paliwo leje się gdzieś z okolic gaźników w dół... icon_eek.giffacepalm%5B1%5D.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To u mnie tylko pierwsze parę sekund po odpaleniu na zimno tj. poniżej 10C, i to zazwyczaj sporo

> poniżej, pracuje jak parowóz

> Tak bardzo powoli się rozkręca, ale pracuje

Ssanie masz manualne czy automatyczne? U mnie silnik podobnie pracuje przy ssaniu na maks. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest troszkę "pozmieniane" w gaźnikach, przez co mam dwie metody odpalania przy niskich temperaturach, zazwyczaj w okolicach zera:

- zapłon, ssanie off, pri ON ( przelew), delikatnie gazu i za drugim, trzecim obrotem wału łapie od razy wchodząc na obroty około 2000-2500obr/min. Wtedy powoli odpuszczam gaz, dodaje ssanie, ustalam dokładnie 2000obr/min. Kranik w pozycje ON

- zapłon, ssanie na max, pri ON, fajka palacz.gif ( w tym momencie grzałki podgrzewają paliwo), po wypaleniu papieroska, za pierwszym/drugim obrotem wału odpala. Kranik w pozycje ON. Silnik wstaje z obrotów około 1000obr/min, by po dwóch/trzech sekundach poszybować do około 4000obr/min i trzeba zmniejszać.

Przelew z racji, iż moto ostatnio tydzień stoi i wolę mieć pewność, czy paliwo jest w gaźnikach.

Dodam tylko, iż w ogólnym przekonaniu ( forum Suzuki, PBC itd), Bandity nie odpalają jak im zimno, TTTM hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja dziś zrobiłem ze 40 km I zimno mi nie było tylko coś mi pinlock parował. Będę w

> motoakcesoriach to niech mi go wyczyszczą i założą jak trzeba

> Jeszcze moto na kołkach nie stoi

Mam wrażenie, że dzisiaj była ostatnia dobra okazja do polatania w tym roku, której nie wykorzystałem. We Wrocławiu mieliśmy ponad 10 na plusie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja dziś zrobiłem ze 40 km I zimno mi nie było tylko coś mi pinlock parował. Będę w

> motoakcesoriach to niech mi go wyczyszczą i założą jak trzeba

> Jeszcze moto na kołkach nie stoi

A ja już zapomniałem, że mam motocykl.

Za to kolega przyjechał jeszcze wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi przeszlo jezdzenie sprzedalem w pieron motocykl i po przesiadce na auto stwierdzilem, ze "jak

> moglem sie tak katowac ". Owszem lubie jazde na motocyklu ale z czasem czlowiek

> madrzeje

W/w to nie są mądrości, to zrzędzenie starego tetryka... grinser006.gif ale co tam: jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki 270751858-jezyk.gif

A skoro nie masz moto, to ić marudzić gdzie indziej biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi przeszlo jezdzenie sprzedalem w pieron motocykl i po przesiadce na auto stwierdzilem, ze "jak

> moglem sie tak katowac ". W lato raczej za goraco no i jednak malo fajne jest kiszenie sie na

> miescie. Wiele nie da szybka jazda. Owszem lubie jazde na motocyklu ale z czasem czlowiek

> madrzeje

A próbowałeś opcję z motocyklem tylko dla funu? wink.gif

Jakbyś miał zarówno puszkę jak i 2oo w garażu to śpiewałbyś inaczej! old.gif

Też jestem zdania, że motocykl w naszym klimacie to kiepski pomysł na jedyny środek transportu, szczególnie jak ma się kobietę i dzieci, no chyba, że jest się takim hardcorem:

3470_motoryzacja-cala-rodzina-na-motorze.jpg

hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos pikczersa... ty się śmiej...

Na wakacjach w Chorwacji widziałem taki numer:

Gość śniadej cery, z fantazyjnymi długimi włosami, po plażowaniu siada na skuterek (coś średniego - chyba 125 ccm),

za chwilę przylatują jego chłopaki - młodszy siada przed ojca, starszy za tatą.

po chwili w zwiewnej tunice i wieeeelkim słomianym kapeluszu pojawia się życiowa partnerka w/w śniadego jegomościa i usadawia się na samym końcu.

Gość z gracja odpala starterem elektrycznym pierdzipęda i ....

wykonuje przeciągłe gwizdniecie,

na dźwięk którego wyskakuje z krzoli piesek (taki mały mydlorz)

i ochoczo zajmuje miejsce na platformie pomiędzy stopami kierowcy...

Z należytym sobie wdziękiem i - a jakże - powiewającą tuniką i trzymanym jedną ręką kapeluszem oddalają się w nieznanym kierunku, pozostawiając widownię pobliskiej knajpy z koparami na stoliczkach, a mnie tarzającego się ze śmiechu zaraz obok... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu zlosnik.gif

Szybki wyskok do wawy na pocztę i dodatkowe 50 km zrobione wink.gif

Mimo temp bliskiej zeru (odczuwalna pewnie z -3) miałem masę frajdy jadąc na terenowej kostce yay.gif

Chromolę, Heidenauy zostają do jeżdżenia w dłuższe trasy, do normalnej jazdy będę kupował zestaw przybliżony do tego co mam teraz clown.gif

Cenowo nie zabijają a ile radochy jak trampek zaczyna iść bokiem slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie wróciłem do domu

> Szybki wyskok do wawy na pocztę i dodatkowe 50 km zrobione

> Mimo temp bliskiej zeru (odczuwalna pewnie z -3) miałem masę frajdy jadąc na terenowej kostce

> Chromolę, Heidenauy zostają do jeżdżenia w dłuższe trasy, do normalnej jazdy będę kupował zestaw

> przybliżony do tego co mam teraz

> Cenowo nie zabijają a ile radochy jak trampek zaczyna iść bokiem

niedługo sie przekonasz jak szybko kostka znika na czarnym rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedługo sie przekonasz jak szybko kostka znika na czarnym

A to akurat wiem zlosnik.gif Kumpel pokazał mi jak wygląda taka opona po przejechaniu trasy Warszawa - Libuchora - Warszawa + jakiś tam wypad w kraj zlosnik.gif

I jeszcze drugą po wypadzie na, bodajże, Ułęż - ta to w ogóle nie wyglądała rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w klx250 nowa kostka michelina zniknela w miesiąc...

no w ciężkich sprzętach kostka szybciej znika

jak sie przesiadłem na 2T to zapomniałem co to wymiana napędu i opon zlosnik.gif

jak śmigałem ktm 530 to szły dwie tylne opony na sezon i 1 napęd alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi przeszlo jezdzenie sprzedalem w pieron motocykl i po przesiadce na auto stwierdzilem, ze "jak

> moglem sie tak katowac ". W lato raczej za goraco no i jednak malo fajne jest kiszenie sie na

> miescie. Wiele nie da szybka jazda. Owszem lubie jazde na motocyklu ale z czasem czlowiek

> madrzeje

Oj tam, oj tam.... gdybym kupił za młodu to by mnie juz pewnie nie bylo na tym lez padole tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.