Skocz do zawartości

Wheelie


czajnior

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak się uczyliście ?

Jak się uczę? zlosnik.gif

Na długiej szerokiej, praktycznie wewnętrznej drodze zlosnik.gif

Niestety - wiele nie poćwiczyłem bo mi się sezon skończył zlosnik.gif

Ale wypróbowałem już opcję ze sprzęgłem i bez sprzęgła zlosnik.gif

Tak czy siak - dalej tylko na siedząco zlosnik.gif Stojącego jeszcze nie próbowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się uczyliście ?

Dawno, dawno temu na rondzie katowickim, przy Spodku grinser006.gif

Kumpel miał Jawę 350 TS (ach cóż to był za sprzęt... serduszka.gifzlosnik.gif) ale bał się przez to rondo przejechać, to oddał mi stery. Ja zaś czasami tym śmigałem, ale nie wziąłem jednej rzeczy pod uwagę: kumpel z tyłu. Potem już sprawy potoczyły się szybko: troszkę gazu, sprzęgło jak zwykle, czyli solo i... nie przypuszczałem, że to takie łatwe grinser006.gifhehe.gifbiglaugh.gif ale już więcej nie ćwiczyłem.

Wystarczy, że mi hamowanie przodem nie wyszło, kolano jest na liście do wymiany, straty materialne pominę, kumpel przestał być kumplem... życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze jedna metoda:

> Ruszasz na jedynce kulturalnie, łagodnie, sprzęgło już puszczone - do 4 - 5 tyś

> Gwałtownie zamykasz gaz - przód nurkuje

> Gwałtownie otwierasz - jesteś na kole

Ja zdecydowanie preferuję ta właśnie metodę zlosnik.gif

Ew. też w opcji ze sprzęgłem - czyli delikatnie ruszam, sprzęgło, obroty tak do 8 tys i puszczam sprzęgło oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To proste... stajesz, zapinasz 1, maneta do oporu i puszczasz gwałtownie sprzęgło.

u mnie w 525 to jeszcze prostsze, ez zadnych ceregieli typu sprzeglo, nurkowanie przodu itd - poprostu odkrecasz mocno manetke i moto samo podnosi grinser006.gif tak nawet w fzs 1000 nie miałem cool.gif

co nie zmienia faktu, ze nie przesadzam z wysokoscia ani dlugoscia wheelie bo boje sie o plecy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co nie zmienia faktu, ze nie przesadzam z wysokoscia ani dlugoscia wheelie bo boje sie o plecy

Mnie też to nie jest potrzebne w kategorii pt. codzienne ruszanie ze skrzyżowania

ale

dobrze czasem zobaczyć do czego sprzęt jest zdolny, albo co się stanie jak...

Tak aby wyeliminować element zaskoczenia ok.gif

(eeee w zasadzie to miałem @diter_'owi odpowiedzieć, whops shocked.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten wątek nie jest o tym co jest Ci potrzebne do szczęścia

A po co sobie niszczyc sprzet od jazdy na gumie, jeszcze rama peknie jak ktos ma GSX-R'a zlosnik.gif.

Skrzynie tez tego nie lubia z powodu gorszego smarowania tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak ktoś umie, to i na drzwiach od stodoły...

W tym wypadku, moim zdaniem ważny jest sprzęt na którym się próbuje, czyli masa i jej rozkład...crossówka wydaje się łatwiejsza, ze względu na opanowanie masy i nieco inną konstrukcję, np kąt nachylenia główki ramy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez tak sobie mowie

> Ale to drugie "ja" mowi, ze fajnie by byllo umic

> Ale boje sie sprobowac jakos zdecydowanie

Do nauki to chyba lepiej uzyc jakiego crossa lub enduro, pojechac na lake, polane itd, mniejsze szkody dla czlowieka i sprzetu w razie upadku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do nauki to chyba lepiej uzyc jakiego crossa lub enduro, pojechac na lake, polane itd, mniejsze

> szkody dla czlowieka i sprzetu w razie upadku

wiem, to

tylko aż tak mi się nie chcę, żeby kupować i wstawiać do garażu jeszcze jeden sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chociaż jakiegoś porządnego crash - cage'a zamontuj,

> ale to też kosztuje, jak kupujesz w sklepie,

> chyba, że jakiś utalentowany zapaleniec z migomatem coś wymodzi

Prosze cie

Nawet najdrozszy ze sklepu nie zrekompensuje utrate wartosci spowodowana ewentualnym szlifem. Choziaz to bedzie raczej nie szlif oink.gif

Taniej kupic jakiegos nascieletniego X-a

Ale to tez nastepny sprzet w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.