Skocz do zawartości

kontrolka AIRBAG a przegląd tech.


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

> czy świecąca kontrolka poduszki sygnalizująca usterkę dyskwalifikuje auto na przeglądzie

> rejestracyjnym ?

Raczej tak. Miesiąc temu robiłem przegląd i od razu pytałem, czy to ma znaczenie. Diagnosta powiedział wprost: "załóżmy, że tego nie widziałem" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy świecąca kontrolka poduszki sygnalizująca usterkę dyskwalifikuje auto na przeglądzie

> rejestracyjnym ?

Niedlugo bedziecie pytac, czy brak podswietlania licznika bedzie wykluczal samochod z pozytywnego przegladu na skp smile.gif

Od 15lat robie przeglady w roznych miastach i stacjach skp i jeszcze nigdy nie zdarzylo sie, zeby ktokolwiek doczepil sie do jakiejkolwiek swiecacej sie kontrolki na desce rozdzielczej (mam na mysli kontrolki oznaczajace jakas awarie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedlugo bedziecie pytac, czy brak podswietlania licznika bedzie wykluczal samochod z pozytywnego

> przegladu na skp

> Od 15lat robie przeglady w roznych miastach i stacjach skp i jeszcze nigdy nie zdarzylo sie, zeby

> ktokolwiek doczepil sie do jakiejkolwiek swiecacej sie kontrolki na desce rozdzielczej (mam na

> mysli kontrolki oznaczajace jakas awarie)

lepiej zapytać na forum, tym bardziej, że zawody kącikowiczów sa przeróżne, niż dostać wpis warunkowy i w przeciągu 14 dni usuwać usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedlugo bedziecie pytac, czy brak podswietlania licznika bedzie wykluczal samochod z pozytywnego

> przegladu na skp

oczywiście zdajesz sobie sprawę, że brak podświetlenia licznika (konkretnie prędkościomierza) kwalifikuje się do zabrania dowodu rejestracyjnego i negatywnego wyniku przeglądu na SKP?

> Od 15lat robie przeglady w roznych miastach i stacjach skp i jeszcze nigdy nie zdarzylo sie, zeby

> ktokolwiek doczepil sie do jakiejkolwiek swiecacej sie kontrolki na desce rozdzielczej (mam na

> mysli kontrolki oznaczajace jakas awarie)

Ta sama zasada, jak: "Od 20 lat jeżdżę po pijaku i nigdy mnie nie złapali". Świecąca kontrolka układu SRS zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach uniemożliwia uzyskanie wyniku pozytywnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy świecąca kontrolka poduszki sygnalizująca usterkę dyskwalifikuje auto na przeglądzie rejestracyjnym ?

Nie lepiej naprawić usterkę? Chodzi chyba o Twoje bezpieczeństwo, nie tylko o pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście zdajesz sobie sprawę, że brak podświetlenia licznika (konkretnie prędkościomierza)

> kwalifikuje się do zabrania dowodu rejestracyjnego i negatywnego wyniku przeglądu na SKP?

> > mysli kontrolki oznaczajace jakas awarie)

nie popadajmy w przesadę. zapytałem o airbag, gdyż jest to awaria systemu bezpieczeństwa w aucie. palacz.gif

widzę, że nic na poważnie nie potraficie odp tylko od razu podśmiechójki sobie robicie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może pokazać rozporządzenie przedstawiające wszystkie wytyczne dotyczące to co diagnosta

> ma obowiązek sprawdzać podczas rocznego przeglądu?

> Pytam, bo widzę, że robi się ranking tego co jest ważniejsze podczas sprawdzania.

Dz.U. 2012 nr 0 poz. 996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie popadajmy w przesadę. zapytałem o airbag, gdyż jest to awaria systemu bezpieczeństwa w aucie.

> widzę, że nic na poważnie nie potraficie odp tylko od razu podśmiechójki sobie robicie

nie bardzo rozumiem... Ja sobie wcale nie robię żartów - brak oświetlania prędkościomierza jest podstawą do negatywnego wyniku badań okresowych (jak również zabrania DR przez policję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Airbagi nie maja nic wspolnego z zakresem badan na skp. Moga byc nawet wystrzelone.

Mówisz... To spójrz w Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 996). Kontrola układu SRS - świecenie lampy sygnalizującej awarię układu jest usterką istotną i zgodnie z par.6 pkt 2 wynik badania określa się jako negatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo rozumiem... Ja sobie wcale nie robię żartów - brak oświetlania prędkościomierza jest

> podstawą do negatywnego wyniku badań okresowych (jak również zabrania DR przez policję).

sorry tak to zabrzmiało. podświetlenie deski, a sygnalizacja awarii systemu bezpieczeństwa diametralnie się różni od siebie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz... To spójrz w Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. w sprawie

> zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów

> stosowanych przy tych badaniach (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 996). Kontrola układu SRS - świecenie

> lampy sygnalizującej awarię układu jest usterką istotną i zgodnie z par.6 pkt 2 wynik badania

> określa się jako negatywny.

wreszcie konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorry tak to zabrzmiało. podświetlenie deski, a sygnalizacja awarii systemu bezpieczeństwa

> diametralnie się różni od siebie

To była odpowiedź na:

Quote:

Niedlugo bedziecie pytac, czy brak podswietlania licznika bedzie wykluczal samochod z pozytywnego przegladu na skp


A czy tak diametralnie różni się od siebie? Tak dosyć, ale obie te usterki dyskwalifikują auto na badaniu technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może pokazać rozporządzenie przedstawiające wszystkie wytyczne dotyczące to co diagnosta

> ma obowiązek sprawdzać podczas rocznego przeglądu?

> Pytam, bo widzę, że robi się ranking tego co jest ważniejsze podczas sprawdzania.

Sa odpowiednie ustawy i rozporzadzenia - ktore zreszta juz koledzy wyzej podali.

Ale moim zdaniem brakuje takiego okolnego dokumentu technicznego opisujego co i jak.

Tutaj wlasnie przykladowy taki dokument z Irlandii.

Konkretnie jest podane co na przegldzie ma byc sprawdzone, w jaki sposob i co kwalifikuje do oblania przegladu a co nie.

Przydalo by sie takie cos w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy mi się to nie zdarzyło

> A od 15 lat robię przeglądy

jak będę w okolicy to pstryknę focię, nawet jest tablica informacyjna, że diagnosta wprowadza auto na przegląd palacz.gif

Zresztą jeszcze nie zdarzyło mi się, aby wiechać autem, zawsze diagnosta karze wysiąść i on działa w temacie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa odpowiednie ustawy i rozporzadzenia - ktore zreszta juz koledzy wyzej podali.

> Ale moim zdaniem brakuje takiego okolnego dokumentu technicznego opisujego co i jak.

> Tutaj wlasnie przykladowy taki dokument z Irlandii.

> Konkretnie jest podane co na przegldzie ma byc sprawdzone, w jaki sposob i co kwalifikuje do

> oblania przegladu a co nie.

> Przydalo by sie takie cos w Polsce.

czytałeś to, co przytoczyłem? Przecież tam po kolei masz napisane co trzeba sprawdzić, czy jest to usterka istotna, drobna, czy zagrażająca bezpieczeństwu oraz co trzeba zrobić, żeby uzyskać wynik pozytywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałeś to, co przytoczyłem? Przecież tam po kolei masz napisane co trzeba sprawdzić, czy jest to

> usterka istotna, drobna, czy zagrażająca bezpieczeństwu oraz co trzeba zrobić, żeby uzyskać

> wynik pozytywny...

CiniOwi chodzi chyba o coś w rodzaju niewielkiej broszurki, która byłaby bardziej przejrzysta i czytelna od wertowania ustawy czy rozporządzenia.

Przyznam, że byłoby to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No sorry... ale jak widzę w jakich ciuchach chodzi nasz diagnosta to tak... zbezcześci fotel

E, w moim ASO rozkładają folię, na kierownicę, ręczny i gałkę od skrzyni też grinser006.gif A jak raz mi lekko zapaskudzili tapicerkę na dachu (ewidentnie smar jakiś, ze 3 cm taka plama), to prali całą tapicerkę, nie ma zmiłuj! nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CiniOwi chodzi chyba o coś w rodzaju niewielkiej broszurki, która byłaby bardziej przejrzysta i

> czytelna od wertowania ustawy czy rozporządzenia.

no ja wiem, że "rozporządzenie" brzmi straszniej niż broszura, ale nie popadajmy w paranoję. Akurat załącznika tegoż rozporządzenia można sobie śmiało wydrukować podobną broszurę jak tą irlandzką... Są tu nawet podobne tabelki - podzielone na etapy (np. sprawdzenie świateł) - i dalej konkretnie wymienione, że należy sprawdzić to, to i to, a taka i taka usterka jest drobna, inna istotna, a jeszcze inna - zagrażająca bezpieczeństwu. Wg mnie jest to bardzo przejrzyste.

> Przyznam, że byłoby to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.