Skocz do zawartości

AXA - Szyby


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w AXA ubezpieczenie OC + ubezpieczenie szyb.

W OWU jest zapis:

Quote:

Zakres ubezpieczenia

§ 4.3

1. Odpowiedzialnością AXA DIRECT są objęte następstwa wypadku polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu przedmiotu ubezpieczenia pod

warunkiem, że powstały w czasie trwania odpowiedzialności AXA DIRECT

z tytułu ubezpieczenia szyb.

2. Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie wskazanym w ust. 1 obejmuje zdarzenia zaistniałe na terytorium Polski.

3. Odpowiedzialność AXA DIRECT z tytułu ubezpieczenia szyb wyłączona jest także w przypadkach określonych w § 8.4 ust. 1, pkt 1 – 9 oraz

11 – 18 OWUK.

4. Naprawa lub wymiana uszkodzonego lub zniszczonego przedmiotu ubezpieczenia może być dokonana wyłącznie w warsztacie wskazanym przez

AXA DIRECT.


Czy za takie uszkodzenie/zniszczenie można uznać wżery w szybie w tylnych prawych drzwiach powstałe w wyniku spawania.

Jakiś jełop obok mojego auta coś musiał spawać i mam całą szybę w brązowych metalowych wystających kropkach o średnicy ok. 3-5 mm.

Na szczęście lakier jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie, zadzwoń i zgłoś, że ktoś Ci uszkodził szybę, opisz uszkodzenia - i że w ogóle masakra zlosnik.gif.

Też mam ten pakiecik na szyby, jego ideą jest to że nie tracisz zniżek i są to szkody powstałe gdzie nie da się ustalić sprawcy (czyli 99% przypadków to kamyczki i pajączki na przedniej szybie). Więc imo śmiało zgłaszaj i sobie naprawiaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że spokojnie, zadzwoń i zgłoś, że ktoś Ci uszkodził szybę, opisz uszkodzenia - i że w ogóle

> masakra .

> Też mam ten pakiecik na szyby, jego ideą jest to że nie tracisz zniżek i są to szkody powstałe

> gdzie nie da się ustalić sprawcy (czyli 99% przypadków to kamyczki i pajączki na przedniej

> szybie). Więc imo śmiało zgłaszaj i sobie naprawiaj

Nie tracisz zniżek tylko i wyłącznie jeśli zostaniesz na kolejne 2-3 lata u tego samego ubezpieczyciela wink.gif

Czasem warto się zastanowić ile kosztuje szyba (robią cokolwiek dopiero jeśli wartość przekracza 500 zł), może się okazać że zwyżki na AC wyjdą więcej przy zmianie ubezpieczyciela niż zakup samodzielny szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tracisz zniżek tylko i wyłącznie jeśli zostaniesz na kolejne 2-3 lata u tego samego

> ubezpieczyciela

> Czasem warto się zastanowić ile kosztuje szyba (robią cokolwiek dopiero jeśli wartość przekracza

> 500 zł), może się okazać że zwyżki na AC wyjdą więcej przy zmianie ubezpieczyciela niż zakup

> samodzielny szyby.

Nie wiem, ale ja na tym dobrze wyszedłem, raz tylna szyba w trakcie jazdy odfrunęła mi w siną dal.... dostałem nową ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tracisz zniżek tylko i wyłącznie jeśli zostaniesz na kolejne 2-3 lata u tego samego

> ubezpieczyciela

> Czasem warto się zastanowić ile kosztuje szyba (robią cokolwiek dopiero jeśli wartość przekracza

> 500 zł), może się okazać że zwyżki na AC wyjdą więcej przy zmianie ubezpieczyciela niż zakup

> samodzielny szyby.

AC nie posiadam.

przednia szyba (ogrzewana) ~700zł

montaż 150zł.

boczna drzwi ~100zł

montaż 100zł

IMO warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tracisz zniżek tylko i wyłącznie jeśli zostaniesz na kolejne 2-3 lata u tego samego

> ubezpieczyciela

> Czasem warto się zastanowić ile kosztuje szyba (robią cokolwiek dopiero jeśli wartość przekracza

> 500 zł), może się okazać że zwyżki na AC wyjdą więcej przy zmianie ubezpieczyciela niż zakup

> samodzielny szyby.

wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens opłacania AC jeżeli nic się z niego nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens opłacania AC jeżeli nic się z niego nie robi?

Ja już robiłem 2 szkody + drugie auto w firmie miało robioną jedną, jak narazie AC jest in +.

Bardzo dużo osób płaci przez całe życie i nic nie robi, potem się dziwi że nagle spadają w klasie zniżkowej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AC nie posiadam.

> przednia szyba (ogrzewana) ~700zł

> montaż 150zł.

> boczna drzwi ~100zł

> montaż 100zł

> IMO warto.

Doczytaj albo zapytaj na infolinii w jaki sposób Tobie dołożą opłaty za wykorzystanie tego pakietu, może po prostu nie uzyskasz takiego pakietu na przyszły rok?

Dzisiaj mnie to, że można bez AC mieć taki pakiet, przecież to czysta strata dla TU spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w AXA ubezpieczenie OC + ubezpieczenie szyb.

> W OWU jest zapis:

> Quote:

> Zakres ubezpieczenia

> § 4.3

> 1. Odpowiedzialnością AXA DIRECT są objęte następstwa wypadku polegające na uszkodzeniu

> lub zniszczeniu przedmiotu ubezpieczenia pod

> warunkiem, że powstały w czasie trwania odpowiedzialności AXA DIRECT

> z tytułu ubezpieczenia szyb.

> 2. Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie wskazanym w ust. 1 obejmuje zdarzenia zaistniałe na

> terytorium Polski.

> 3. Odpowiedzialność AXA DIRECT z tytułu ubezpieczenia szyb wyłączona jest także w

> przypadkach określonych w § 8.4 ust. 1, pkt 1 – 9 oraz

> 11 – 18 OWUK.

> 4. Naprawa lub wymiana uszkodzonego lub zniszczonego przedmiotu ubezpieczenia może być dokonana

> wyłącznie w warsztacie wskazanym przez

> AXA DIRECT.

> Czy za takie uszkodzenie/zniszczenie można uznać wżery w szybie w tylnych prawych drzwiach powstałe

> w wyniku spawania.

> Jakiś jełop obok mojego auta coś musiał spawać i mam całą szybę w brązowych metalowych wystających

> kropkach o średnicy ok. 3-5 mm.

> Na szczęście lakier jest OK.

Odpuść sobie. W zeszłym roku wycieli z mojej XP katalizator i dopiero po interwencji u rzecznika ubezpieczonych i skargi do KNF axa zwróciła kasę. Nawet zgłoszenie z policji mieli w d. Może są i tani, ale takiego krętactwa nie spotkałem.

jako ubezpieczyciel kwalifikuje się na czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> Nie tracisz zniżek tylko i wyłącznie jeśli zostaniesz na kolejne 2-3 lata u tego samego

> ubezpieczyciela

Odgrzeję kotleta:

Gdzie np. w OWU jest zapis, że przy wypowiedzeniu/nieprzedłużeniu umowy z AXA walną mi jakąś karę za skorzystanie z ubezpieczenia szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzeję kotleta:

> Gdzie np. w OWU jest zapis, że przy wypowiedzeniu/nieprzedłużeniu umowy z AXA walną mi jakąś karę

> za skorzystanie z ubezpieczenia szyb?

żadnej kary nie dostaniesz. To działa inaczej;

Wszelkie ubezpieczenia zniżek są wewnętrznymi ubezpieczeniami, tzn każda szkoda z OC/AC jest zgłaszana do UFG i tam są odpowiednio korygowane zniżki. Jeżeli po szkodzie zmienisz TU to zapłacisz składkę w oparciu o zniżki z bazy UFG. Jeżeli zostaniesz w obecnym to TU w ramach ubezpieczenia zniżek bierze na siebie różnicę składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żadnej kary nie dostaniesz. To działa inaczej;

> Wszelkie ubezpieczenia zniżek są wewnętrznymi ubezpieczeniami, tzn każda szkoda z OC/AC jest

> zgłaszana do UFG i tam są odpowiednio korygowane zniżki. Jeżeli po szkodzie zmienisz TU to

> zapłacisz składkę w oparciu o zniżki z bazy UFG. Jeżeli zostaniesz w obecnym to TU w ramach

> ubezpieczenia zniżek bierze na siebie różnicę składki.

Ale przecież jemu nie chodzi o zwyżkę w ubezpieczeniu tylko np to że w zapisach axa mógłbyć punkt że dostaje pakiet szyby gratis przy załozeniu że będzie kontynuował polise przez 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przecież jemu nie chodzi o zwyżkę w ubezpieczeniu tylko np to że w zapisach axa mógłbyć punkt

> że dostaje pakiet szyby gratis przy załozeniu że będzie kontynuował polise przez 2 lata...

Nie. Kolega napisał, że zwyżki nie będzie jeśli zostanę z tą firmą jeszcze przez 2-3 lata. Chciałem się dowiedzieć ile stracę jeżeli po skorzystaniu z OC-Szyby się od nich wypiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz czas i ochote to zglaszaj, ale IMHO to nie bedzie latwe ani przyjemne.

U mnie z ewidentej szkody wyplacali mi blisko rok, to jest firma ktora kreci jak tylko moze. Jak sobie poczytalem to zreszta std w tej firmie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Kolega napisał, że zwyżki nie będzie jeśli zostanę z tą firmą jeszcze przez 2-3 lata. Chciałem

> się dowiedzieć ile stracę jeżeli po skorzystaniu z OC-Szyby się od nich wypiszę.

opisałem Ci mechanizm tego utrzymania zniżek, ale to się w tej sytuacji nie stosuje, bo:

- OC ma swoje zniżki i tego nie ruszasz przy likwidacji z szyb

- szyby podpadają pod ubezpieczenia casco, ale nie mają naliczanych zniżek/zwyżek

- AC nie masz, więc nie będziesz miał zwyżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przecież jemu nie chodzi o zwyżkę w ubezpieczeniu tylko np to że w zapisach axa mógłbyć punkt

> że dostaje pakiet szyby gratis przy załozeniu że będzie kontynuował polise przez 2 lata...

mógłby, gdyby... - widzisz brak faktów?

Nawet jak dostał szyby za kontynuację to za tą, która ma, a nie tą którą będzie miał. OC jest regulowane ustawą i zawierane max na 12mcy, nie da się związać nikogo na dłużej jakimkolwiek gratisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mógłby, gdyby... - widzisz brak faktów?

> Nawet jak dostał szyby za kontynuację to za tą, która ma, a nie tą którą będzie miał. OC jest

> regulowane ustawą i zawierane max na 12mcy, nie da się związać nikogo na dłużej jakimkolwiek

> gratisem.

Ustawa reguluje obowiązku TU z tytułu OC, ale nie zabrania dawania dodatkowych bonusów. Np. 5% dodatkowej zniżki za kontynuowanie ubezpieczenia OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawa reguluje obowiązku TU z tytułu OC, ale nie zabrania dawania dodatkowych bonusów. Np. 5%

> dodatkowej zniżki za kontynuowanie ubezpieczenia OC.

naturalnie, ale max okres OC to 12mcy, nie da się tymi gratisami ''przywiązać'' kogoś do TU na dłużej jeżeli będzie chciał zmienić TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żadnej kary nie dostaniesz. To działa inaczej;

> Wszelkie ubezpieczenia zniżek są wewnętrznymi ubezpieczeniami, tzn każda szkoda z OC/AC jest

> zgłaszana do UFG i tam są odpowiednio korygowane zniżki. Jeżeli po szkodzie zmienisz TU to

> zapłacisz składkę w oparciu o zniżki z bazy UFG. Jeżeli zostaniesz w obecnym to TU w ramach

> ubezpieczenia zniżek bierze na siebie różnicę składki.

To zależy od towarzystwa. Niektóre wpisują do bazy UFG szkody z ubezpieczenia szyb inne tego nie robią. Tutaj jest spora interpretacyjna dowolność.

Podobnie nie koniecznie następne TU musi brać historię z UFG. Większość towarzystw tę bazę traktuje pomocniczo dla dalszych wyjaśnień.

I baza UFG nie zawiera informacji o posiadanych zniżkach (nie wylicza zniżek), tylko zawiera historię posiadanych polis i szkód - i taką informację ubezpieczyciel może z niej uzyskać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.