Skocz do zawartości

Wystarczy...


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

"Nadejszła wiekopomna chwiła" i czas ( z żalem ) odstawić cruisera na sen zimowy. Dzisiaj odbyłem ostatni kurs i na koniec zatankowałem zbiornik do pełna. Jeżdżę nim drugi sezon i pierwszy raz jest u mnie o tej porze tak ślisko na ulicach. I tylko to jest powodem "odstawki". Jak stanąłem dzisiaj przed światłami i po położeniu stopy na jezdni wyczułem "piękny" uślizg, to powiedziałem "basta"- dla mojego i innych bezpieczeństwa.

P.S.

Tak na prawdę został jeszcze jeden "kurs"- 06.12 jedziemy na motocyklach jako "Mikołaje" do przedszkola cool.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez już dawno zapomniałem o tym, że mam motór...

> Wczoraj jakiegoś zapaleńca na wiosce widziałem na bandicie.

> Ale zakręty to brał "kwadratowo"...

nie ma dziwne. Ja też wczoraj zrobiłem 20km, ale kciuki z zimna to myślałem ze wsadze do dUUPy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ehhh Yamcia już od dawna zimuje na stojakach

No cóż- kupiłem auto i... wzięła je żonka, więc mi zostaje albo "motuś" ( określenie mojego chrześniaka ok.gif ), albo miejski panic.gif. Wybór był prosty cool.gif- 2oo. Jednak bezpieczeństwo jest priorytetem ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też jeszcze w sobotę motomikołajkuje i potem zostaje tylko odpalanie co dwa tygodnie w garażu

> Ps.wstaw potem fotki z akcji

Nawet nie pomyślałem o tym, ale OK- może coś cyknę. Grunt, to uśmiechnięta "japa" dzieciaków ok.gifcool.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylo rekawiczki zalozyc

mam smile.gif

Kupiłbym handbary ale okropnie wyglądają. Przymierzałem się do ogrzewanych manetek ale po co mi jak ogólnie nie ma frajdy z jazdy bo ciągle trzeba się fest skupiać na jeździe oponami które wogole nie trzymają drogi oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylo rekawiczki zalozyc

Ja jeździłem dzisiaj w rękawiczkach i gorąco wspominam grzane manetki w suzuki bbq.gif. Powolutku przymierzam się do założenia takowych w Kawasaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

No pewnie, że wystarczy: poniedziałek i wtorek spędzone w garażu, czas złożyć sprzęta...

Raport sytuacyjny: gaźniki umyte i przedmuchane w stanie rozebranym, oczyszczone świece, przedmuchany filtr powietrza, uzupełnione ciśnienie w kołach, posmarowana linka ssania oraz szpuli ogniowej biglaugh.gif uzupełniony poziom wody w aku, podmienione 2 śrubki grinser006.gif

Dzisiaj, w dniu górniczego święta smile.gif zakładam osłony wszelkiej maści i będzie można jechać na zaległe BT (skończyły się we wrześniu icon_eek.gif).

Potem czekam na suche drogi i hajda na koń yay.gif270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam

> Kupiłbym handbary ale okropnie wyglądają.

To poszukaj takich, które będą pasowały do Twojego motocykla. Ja u siebie założyłem z MZ'tki czy innego Simsona i powiem szczerze, że nawet dają radę. 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No pewnie, że wystarczy: poniedziałek i wtorek spędzone w garażu, czas złożyć sprzęta...

> Raport sytuacyjny: gaźniki umyte i przedmuchane w stanie rozebranym, oczyszczone świece,

> przedmuchany filtr powietrza, uzupełnione ciśnienie w kołach, posmarowana linka ssania oraz

> szpuli ogniowej uzupełniony poziom wody w aku, podmienione 2 śrubki

> Dzisiaj, w dniu górniczego święta zakładam osłony wszelkiej maści i będzie można jechać na

> zaległe BT (skończyły się we wrześniu ).

> Potem czekam na suche drogi i hajda na koń

Mam pytanko hmm.gif Czy w tym swoim sprzęcie masz światła cofania? niewiem.gif20.GIFzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, bo nie mam wstecznego...

Dziwne, myślałem, że takie motocykle mają wsteczny grinser006.gif

> Ale mam halogeny i dodatkowe drogowe

Ja dumam nad dodatkową/wymi lampami ale nie wiem, czy przypadkiem po ich włączeniu silnik mi nie zgaśnie hahaha.gifhehe.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne, myślałem, że takie motocykle mają wsteczny

Taaakie rzeczy to tylko w GoldWingu... grinser006.gif i jest to ZTCW realizowane przy pomocy rozrusznika... hmm.gif ale np. niektóre modele turystycznych BMW mają elektrycznie sterowaną i wysuwaną/napędzaną centralną podstawkę... to dopiero bajer! ! icon_eek.gifwaytogo.gif

> Ja dumam nad dodatkową/wymi lampami ale nie wiem, czy przypadkiem po ich włączeniu silnik mi nie

> zgaśnie

Daj spokój, ile masz mocy w koniach mechanicznych? hehe.gif Przeliczymy to na kW (1kM=0,736kW) i już będziesz wiedział, ile żarówek możesz zasilić bez ruszania się z miejsca... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w planie odstawić w sobotę potworka do klatki.

My się zbieramy na jutrzejsze motomikołajki w przedszkolu i żaden orkan nam nie przeszkodzi cool.gif. Strój już czeka. Jutro cukierki i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaakie rzeczy to tylko w GoldWingu... i jest to ZTCW realizowane przy pomocy rozrusznika...

> ale np. niektóre modele turystycznych BMW mają elektrycznie sterowaną i wysuwaną/napędzaną

> centralną podstawkę... to dopiero bajer! !

Wiesz, że zawsze możesz sobie coś takiego założyć u siebie? hehe.gifzlosnik.gifok.gif

> Daj spokój, ile masz mocy w koniach mechanicznych?

Seść, Pse Pana krolik.gifold.gifhehe.gifzlosnik.gifgrinser006.gif

> Przeliczymy to na kW (1kM=0,736kW) i już będziesz wiedział, ile żarówek możesz zasilić bez ruszania się z miejsca...

Rezerwa mocy się znajdzie pod warunkiem podmiany żarówek na diody spineyes.gif Wystarczy, że zamieniłem standardową przednią żarówkę na ksenonową facepalm%5B1%5D.gif Jak stałem na światłach, to mi silnik gasł bo ładowania nie było sciana.gifspineyes.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My się zbieramy na jutrzejsze motomikołajki w przedszkolu i żaden orkan nam nie przeszkodzi .

> Strój już czeka. Jutro cukierki i w drogę.

tak samo mam smile.gif motomikołajki w niedzielę w BB ok.gif tylko nie mam stroju mikołaja oslabiony.gif ale moto czerwone więc powinno być git zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne siudzi za zorganizowanie motomikołajek dla dzieci z przedszkola!!! Dla mnie rewelacja! Te uśmiechnięte buźki dzieciaków- bezcenne :-). Było pięciu Mikołajów, cukierki, parada wokół przedszkola, a kilku szczęśliwców nawet dosiadło mechaniczne rumaki :-). Był też ( o niespodzianko! )... śnieg- nieźle nam on namieszał hahaha.

P.S.

Powtórka w przyszłym roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tęsknota straszna rzecz...

> Byłem dzisiaj pojeździć po parkingu podziemnym i przetarłem sprzęt z kurzu.

Ja muszę swoją maszynę jeszcze umyć z tej soli- przeca nie zostawię tego do wiosny na motocyklu. Tylko jak hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieee... to tzw, miszcz prostej... myślisz, że bez powodu jest zdjęcie "na prostej"? na 1.

> zakręcie nie było czego zbierać...

Nie określałbym na podstawie jednego zdjęcia (zrobionego dzisiaj) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mięczaki jesteśmy...

Jak wracałem w piątek od dzieciaków z przedszkola, to nie dość, że padał śnieg, to jeszcze na ulicy zrobiła się ślizgawica. Jakoś do garażu dojechałem bez wywrotki cool.gif. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo i jazda jednośladem w takich warunkach jest zbyt niebezpieczna. Nie czuję się "mięczakiem" foch.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż- jednak nadal jeżdżę, bo się sucho zrobiło, a żonka autem do pracy jeździ. Tylko w paluchy zimno, ale w przyszłym roku grzane manetki ponoć mam dostać wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od rana słoneczko smaży, po południu będzie 8 stopni, sezon 2013 uważam za zreaktywowany!

> Chwilę odczekam aż nocne zawilgocenie zostanie rozjeżdżone przez puszkarzy i śmigamy!

+2*C u mnie pod lasem sick.gifbeksa.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie śnieg leży

Ehhh, takiemu to dobrze beksa.gif U mnie śnieg był ale gdzieś go zabrali, przesączył się przez pył udający piasek rotfl.gif

> Za żadne skarby nie dałbym się teraz wpakować na moto

Jakbym chciał to i tak nie mogę. Ciasto skończyłem ukręcać i teraz sobie radośnie rośnie hehe.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ehhh, takiemu to dobrze U mnie śnieg był ale gdzieś go zabrali, przesączył się przez pył udający

> piasek

No zasp to u mnie też nie ma zlosnik.gif

Ot tak - miejscami po kilka mm frown.gif

> Jakbym chciał to i tak nie mogę. Ciasto skończyłem ukręcać i teraz sobie radośnie rośnie

Ja tam ide na gotowca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem,że Gliwice leżą na Suwalszczyźnie...

Akurat w tych okolicach dziś śniegu nie było, całkiem ładna pogoda, słońce świeciło, tylko odrobinę chłodno... cfaniaczek.gif Żeby nie to, że czasu brak, a maszyna odstawiona już do zimowego snu, to pewnie bym dziś pośmigał cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie dziś +9, więc 50 km nawinięte, ostatnie w tym roku (nie sezonie) grinser006.gif.

Bodaj 7 motonitów po drodze naliczyłem, więc co najmniej niech żałują Ci, co mają okresowe ubezpieczenie hehe.gif

Na razie tylko myjnia, reszta glancu w wolnych chwilach. ok.gif

Wesołych Świąt! mikolaj.gif i akcesoryjnych prezentów biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.