Skocz do zawartości

[G] rozwiazanie problemu ze spalaniem oleju


mireq

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszla pora zeby zrobic z silnikiem przy okazji wymiany rozrzadu i pozbyc sie problemu spalania oleju. Glowica pojdzie do sprawdzenia i planowania, zostana wymienione pierscienie, bo na pewno zapieczone (przypadlosc tego silnika). Zastanawiam sie co jeszcze wymienic/zrobic "przy okazji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyśl czy jest sens ładować kasę

mój brał litr polsyntetyka na tysiąc km przy przebiegu ok 175 tys km

po zrobieniu płukanki i wlaniu syntetyka zaczął brać jakieś 1.5- 2 l na 15 tys km

teraz ma ok 250-260 tys-auto w PL więc dokładnie nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co jeszcze wymienic/zrobic "przy okazji"?

Po co zdejmować głowicę, to są koszty i niepotrzebne ryzyko.... Uszczelniacze zaworów bym wymienił, prędzej tędy olej ucieka, niż przez pierścienie... A pierścienie można wyeliminować pomiarami kompresji na sucho i z olejem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez sprawdzenia co jest przyczyną? Wg mnie niepotrzebnie generujesz koszty całej tej naprawy.

Jeśli kopci po nocy i przez kilka sekund po odpaleniu to uszczelniacze będą do wymiany, tu można pokusić się też o wymianę prowadnic oraz ewentualnie zaworów. Wszystko zależy od tego co i w jakim stanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla sprawdzana kompresja i na stowe sa to pierscienie, zreszta to typowa przypadlosc tego silnika.

Uszczelniacze zaworowe raczej trudno wymienic bez zdejmowania glowicy.

Macie jeszcze pomysl co zrobic przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byla sprawdzana kompresja i na stowe sa to pierscienie, zreszta to typowa przypadlosc tego silnika.

> Uszczelniacze zaworowe raczej trudno wymienic bez zdejmowania glowicy.

> Macie jeszcze pomysl co zrobic przy okazji?

jeżeli wiadomo na 100% że to pierścienie to sprawa jasna,

a przy okazji tak jak koledzy pisali wymieniłbym uszczelniacze zaworowe, sprawdził zawory, gniazda, chyba tyle,

a z ciekawości będziesz wymieniał na nominalne ?

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byla sprawdzana kompresja i na stowe sa to pierscienie, zreszta to typowa przypadlosc tego silnika.

> Uszczelniacze zaworowe raczej trudno wymienic bez zdejmowania glowicy.

> Macie jeszcze pomysl co zrobic przy okazji?

Ja robiłem to samo w czerwcu. Żeby się na podnośniku nie bawić to silnik wyciągnięty górą, od razu zmienione wszystkie uszczelniacze i oringi, komplet sprzęgła, rozrząd itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszczelniacze zaworowe raczej trudno wymienic bez zdejmowania glowicy.

Można wymienić bez zdejmowania głowicy, trzeba tylko zdjąć rozrząd i wałki rozrządu, ale już do wymiany pierścieni tłokowych trzeba zdjąć głowicę, bo dołem tłoków nie wyjmiesz...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli wiadomo na 100% że to pierścienie to sprawa jasna,

> a przy okazji tak jak koledzy pisali wymieniłbym uszczelniacze zaworowe, sprawdził zawory, gniazda,

> chyba tyle,

> a z ciekawości będziesz wymieniał na nominalne ?

> brat

tak, nominalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to zrobić porządnie to tak. W praktyce trzeba zrobić pomiary średnicy cylindra w dwóch płaszczyznach i min. trzech poziomach, żeby się przekonać, czy jest wytarty równomiernie (a raczej nie będzie).

Innymi słowy wymiana "na pałę" może się udać, albo w krótkim czasie pogorszyć stan silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rowniez przy przebiegu niewiele ponad 100k?

moim zdaniem jest dużo większa szansa, że się uda niż, że się nie uda, no ale... pewności mieć nie będziesz dopóki nie zaczniesz jeździć po wymianie i nie pojeździsz trochę,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Innymi słowy wymiana "na pałę" może się udać, albo w krótkim czasie pogorszyć stan silnika.

Zależy jak rozumieć "krótki czas" wink.gif. Ja od wymiany pierścieni zrobiłem ponad 15kkm i w sumie jak wcześniej brał tak między 0,5 a 1L półsyntetyka na 1kkm, tak po wymianie pierścieni na 10kkm dolałem może 500ml, pózniej wymieniłem olej i jak dzisiaj sprawdziłem to od wymiany, czyli ok 5kkm nie zauwazyłem ubytku na bagnecie hmm.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w swojej poprzedniej Astrze (X16SZ) stukał mi tłok na sworzniu na 4 cyl. Przy okazji regeneracji głowicy wymieniłem 2 i 4 tłok, kpl. panewek i pierścieni na wszystkie. Pomiary cylindrów średnicówką faktycznie wykazywały ich lekką "jajowatość" (teraz dokładnie nie pamiętam jakie to były wartości). Przejechałem tym autem jeszcze 46 tys. km bez problemów (silnikowych) i sprzedałem kupując obecne. Myślę, że demontaż głowicy jest dobrym pretekstem do, przynajmniej, sprawdzenia stanu pierścieni, panewek, a przy tym wykonania pomiarów. Jeśli wszystko to jeszcze wykonuje się samemu, myślę, że jest to oczywiste - jeżeli u mechanika to wiadomo, że zwiększa to koszty, ale jednak chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

> Uszczelki ELRINGa, natomiast pierscienie MAHLE?

Uszczelki Elring'a nie są złe ale wykonanie z tego co udało mi się porównać to Victor Reinz jest lepszy i nie zawsze droższy.

Pierścienie tak jak mówisz, albo MAHLE albo Goetze (Federal Mogul).

Z tym, że wymiana pierścieni bez szlifu to trochę ryzyko.

Owszem, można to zrobić ale na jak długo będzie ok to już co innego. Na ileś kkm powinno być ok ale wielkich przebiegów na tym się raczej nie zrobi, niż gdyby zrobił szlif itd.

To są już niestety koszty ale...zależy co kto chce robić i na jak długo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszczelki ELRINGa, natomiast pierscienie MAHLE?

Elring robi na oryginał dla Opla wiele rzeczy np uszczelniacze zaworowe, simeringi choć oczywiście nie cały asortyment. Jeżeli chodzi o uszczelniacze zaworowe to moim zdaniem Goetze jest lepsze od Elringa. Z kolei Reinza nie stosowaliśmy w serwisie więc się nie wypowiem ale dużo dobrego słyszę o tej firmie więc chyba zacna.

Pierścienie Mahle są na pewno OK.

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o uszczelki to niezmiennie polecam: Victor Reinz, Goetze, Elring, Corteco i Glaser (w

> sumie teraz to to samo chyba co Goetze).

powiem tak: burdel na rynku wielki zlosnik.gif

Kupujesz Glaser, dostajesz Reinza.

Kupujesz Reinza, dostajesz ...tego samego Reinza.

Dziwne czasy.

Firmy ktore podałeś: nic dodać, nic ująć.

Jestem w fazie euforii bo moja ex X14NZ wreszcie zasłużyła na nową UPG + kpl przy tej okazji i Mamuśka mówi że teraz to szatan nie auto biglaugh.gif i o to chodzi biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC700 mojej mamy, jak z bratem robiliśmy to też odżyło smile.gif W tym aucie awaria UPG to prawie zawsze kłopoty z odpaleniem po nocy smile.gif

Mimo wszystko, nawet najlepszej uszczelki, choćby to był metalowy Cometic, nie zastąpi odpowiednie przygotowanie głowicy, a potem jej montaż waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki olej zalac po remoncie ...syntetyk? teraz jezdze na polsyntetyku.

ja bym zrobił tak:

zaraz po remoncie minerał lub półsyntetyk i pojeździć 1kkm na tym oleju, a potem wymianka na pełny syntetyk (nazwę producenta wstawić taką jaką kto lubi).

Później olej wymieniać co 15kkm i spokój,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CC700 mojej mamy, jak z bratem robiliśmy to też odżyło

tam jakiejś paniki nie było, tylko od roku niepokojąco pociła się głowica od strony skrzyni i lekkie bąbelki (naprawdę sporadycznie). Tak na razie dociągnąłem śruby i na chwilę pomogło.

A że przyszedł czas na 3 zmianę rozrządu to sobie mówię: świetny moment na UPG.

Nie to auto - wczoraj jeździłem, zachowuje się jak w 2001 ok.gif

I ciekawostka: Astra coś świec nie lubi, jakbym ich nie dokręcił - po jakimś czasie jakaś luźna. A jak je dowaliłem w mojej opinii za bardzo, to w jednej z nich cały porcelanowy wkład latał góra/dół w stosunku do metalowego korpusu icon_eek.gif

Różne rzeczy widziałem ale świecy pracującej ruchem posuwisto-zwrotnym: nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Macie jakies doswiadczenie z pierscieniami Kolbenschmidt? vs. Mahle, Goetze?

akurat wymieniłeś - jak dla mnie - absolutny TOP, kolejność dowolna wink.gif

W tym przypadku decyduje cena zakupu, ew. własne przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.