Skocz do zawartości

sprawdzenie przebiegu


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś magiczny sposób na sprawdzenie przebiegu auta z poziomu programu Ecuscan ? Jakieś tajne opcje czy coś spy.gif

Co prawda sprawa dotyczy się lancii musa ale to bliźniak fiata idei a mechanicznie punto. Mam nadzieję że pytanie jest na miejscu swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakiś magiczny sposób na sprawdzenie przebiegu auta z poziomu programu Ecuscan ? Jakieś

> tajne opcje czy coś

> Co prawda sprawa dotyczy się lancii musa ale to bliźniak fiata idei a mechanicznie punto. Mam

> nadzieję że pytanie jest na miejscu

oczywiście, że jest.. taka magiczna opcja jak "hodometr" w zakładce "parametry" zlosnik.gif

jeno nie wierzyłbym tak dokładnie temu co pokaże zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście, że jest.. taka magiczna opcja jak "hodometr" w zakładce "parametry"

> jeno nie wierzyłbym tak dokładnie temu co pokaże

u mnie w 3 moich garażowych przypadkach i jednym byłym było prawie idealnie licznik i hodometr zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w elektronice poduszek jest zapisany czas pracy modułu, najczęściej w minutach, mnoży się to razy średnią prędkość (40-50 km/h ??)

i jest przebieg. Dokładność niezbyt duża ale to jedyne pewne miejsce, tam nikt nie grzebie przy kręceniu licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w 3 moich garażowych przypadkach i jednym byłym było prawie idealnie licznik i hodometr

u mnie w 16v jest 30tys różnicy, w Seju, którego znam od nowości 20 parę, a u rodziców w punto to jest koło 100tys mniej w ecu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w 16v jest 30tys różnicy, w Seju, którego znam od nowości 20 parę, a u rodziców w punto to

> jest koło 100tys mniej w ecu

Lepiej jak w ECU jest mniej niz na zegarze, w druga strone to gorsza opcja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w 16v jest 30tys różnicy, w Seju, którego znam od nowości 20 parę, a u rodziców w punto to

> jest koło 100tys mniej w ecu

Stilo dzisiaj podłączyłem, na blacie 141400km, na kompie z odometra 139901km ok.gif

ale latem jeżdżę na nieregulaminowym kapciu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej jak w ECU jest mniej niz na zegarze, w druga strone to gorsza opcja

akurat w moim na blacie jest 30 mniej.. tylko kto kurna by cofał budzik o 30tysia? hmm.gif

chyba, że przegapił cały jeden przegląd gwarancyjny rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na jakiej postawie on odlicza przebieg, rozumiem, ze nie korzysta z tych czujnikow co licznik??

Nie korzysta z czujników dających prędkość/przebieg na licznik. Oblicza prędkość i przejechaną drogę na podstawie parametrów ECU (czas pracy, obciążenie, itp.). Zmiana koła zmienia przejechaną drogę przy założonej prędkości i stąd rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, w PII jest różnica chyba dwudziestu paru tysięcy na + w hodometrze, ale to sprawdzane było przy około 100kkm.

Jutro pojadę zweryfikować z ciekawości jak się sytuacja przez ponad 100km zmieniła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie korzysta z czujników dających prędkość/przebieg na licznik. Oblicza prędkość i przejechaną

> drogę na podstawie parametrów ECU (czas pracy, obciążenie, itp.). Zmiana koła zmienia

> przejechaną drogę przy założonej prędkości i stąd rozbieżność.

a to ciekawe, skad to info? Ktos widzial kod oprogramowania centralki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to ciekawe, skad to info? Ktos widzial kod oprogramowania centralki?

Tak.

W ecu jest definiowalna stała ilości impulsów/km. W zależności od różnych wersji wyposażenia (czyli różnych rozmiarów kół w standardzie, bo z tym się zazwyczaj to wiąże) jest ona różnie konfigurowana na poziomie fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cos kojarze z dywagacji o fes slynny mnoznik, ale co on mnozy i w fukcji czego, to juz dla mnie zagadka, imho gdzies idzie co najmniej informacja jedzie/nie jedzie. Moze wiecie to sie podzielcie, zeby sie nie okazalo, ze mnozy obroty kola przez jakas stala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.