Skocz do zawartości

SuperB VS A4


Jasiu

Rekomendowane odpowiedzi

> widzisz. imho - hala magazynowa w środku ok,

Odpowiadałem na "pryskanie czaru" po info, że ma mniejszy rozstaw osi, niż mondziak. ok.gif

> ale nie zaniedbujmy innych rzeczy. materiały jak w

> segmencie niżej, komfort tak samo...

Co do materiałów się nie wypowiadam - co ja moge wiedzieć, sam jeżdżę (czasami) autem, które ma gołe blachy w srodku. hehe.gif

Co do komfortu - nie zauważylem jakichś specjalnych minusów. niewiem.gif

Dodatkowy plus za przyzwoite i przewidywalne zachowanie się w sytuacjach podbramkowych. ok.gif

> a to inna kwestia. jakbym tym miał jezdzic to bym pod pokrowcem trzymał, coby przechodząc nie

> oglądać

Gust jak pupa, ale właśnie ta nieproporcjonalność daje dużo miejsca w środku. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu już wchodzimy w subiektywną ocenę co jest premium a co nie jest.

> Dla mnie Lexus, Audi, Merc i BMW to ta sama liga. Jakoś nie widzę różnicy między tymi markami

> zwłaszcza gdy jest w środku pełna skóra.

No właśnie że nie. BMW, Merc, Lexus mają przynajmniej swoje silniki. W Audi (przynajmniej w tych gorszych wersjach) masz silniki VW i Skody. Kupując A3 kupuję de facto Octavię (technicznie), z lepszymi plastikami. Nie ma to sensu. Co innego BMW - napęd na tył, fajne silniki, ma to sens, to jest premium ok.gif Kupując Lexusa masz niezawodność. To są cechy marki premium. IMHO Audi nie jest już od dawno premium, pomijając wyższe modele, a i tu konkurencja w postaci BMW i Lexusa po prostu miażdży.

> Volvo to ciut niżej ale nie dlatego, że wnętrze jest jakieś gorsze jakościowo, tylko to

> subiektywne odczucie, że Chiny mi w tym segmencie nie pasują.

Chińska marka z założenia nie może być premium i niestety, pomimo pięknej historii, Volvo to teraz nie wiadomo co oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A4 się jednak "trochę" lepiej prowadzi. A4 ma prawdziwe Q a Skoda tylko Haldexa. A4 ma dużo większy

> wybór silników i ogólnie większe możliwości konfiguracji przy zakupie. Nie jestem fanem Audi

> ani w ogóle VAGa, jednak sprowadzanie tego wszystkiego do ciut lepszych plastików to chyba

> jednak lekkie nadużycie.

Tym bardziej, że te "plastiki" wewnątrz A4 jakieś cudowne jednak nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Volvo to ciut niżej ale nie dlatego, że wnętrze jest jakieś gorsze jakościowo, tylko to

> subiektywne odczucie, że Chiny mi w tym segmencie nie pasują.

Może to dlatego, że są wykonywane w nieco innej technologii niż reszta rynku.

Co do Chińskiego Volvo, to jakoś mnie to nie razi. Podobnie jak Indyjski Jaguar, czy Land Rover związany finansowo z ekspresówkami Tetley zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu już wchodzimy w subiektywną ocenę co jest premium a co nie jest.

> Dla mnie Lexus, Audi, Merc i BMW to ta sama liga. Jakoś nie widzę różnicy między tymi markami

Do pupy takie uogólnienia. W starej Safranie czułem się jak w S-Klasse, mimo, że to tylko Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

Jeżeli zależy ci na "prestyżu" i jakości plastików - audi.

Jeżeli na czymkolwiek innym - skoda.

Ja mam akurat porównanie do a6 (co prawda jako pasażer), ale właśnie do tego modelu należy porównywać superba, a nie do a4.

Subiektywne wrażenia z jazdy są na korzyść superba.

Zresztą - jeżeli chodzi o a6 - to nawet mazdą 6 I generacji lepiej mi się jechało. Podobne wrażenia mam z jazdy wspomnianym już przez kogoś safrane - lepszy od a6.

Więc co tu w tej dyskusji w ogóle robi a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam akurat porównanie do a6 (co prawda jako pasażer), ale właśnie do tego modelu należy

> porównywać superba, a nie do a4.

ok.gif

a ja jako kierowca w S II a czasem pasażer w A6 kombi

> Subiektywne wrażenia z jazdy są na korzyść superba.

> Więc co tu w tej dyskusji w ogóle robi a4?

niewiem.gifhehe.gif

S II do A4 może porównywać tylko ten co się na AŚ powołuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb mieści się pomiędzy A4 i A6, ze wskazaniem blizej do A4

wymiarowo na zewnątrz może masz rację... ok.gif

spróbuj jednak wsiąść na tylną kanapę w A6 i SII zlosnik.gif

A6 jest szersze z tyłu o 6cm w teorii..

ale na nogi pasażera ma 15 cm mniej w praktyce grinser006.gif

ogólnie w komorze pasażerskiej jest sporo więcej miejsca kosztem długości maski... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i bez szału ale bijący na głowę SuperBa i A4

pozwole sobie się nie zgodzić, w czym E91 jest lepsze od w/w aut. Może w rewelacyjnych i bezproblemowych silnikach 2.0d? a może w wielkości bagażnika i jego pakowności? E91 ma właściwa ilośc miejsca na tylnej kanapie, jest lepiej niż w A4, ale przy Superbie wymięka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno wszędzie się słyszało, że klasę samochodu oraz jego wielkość determinuje rozstaw osi. Ok, zgoda, pod warunkiem, że nie ruszamy osi przedniej względem komory silnika i analogicznie tylnej osi.

Dla mnie się liczy ile miejsca mam w kabinie, w bagażniku itd., a nie jakieś rozstawy w cyfrach. Zawsze robie prosty test, ustawiam fotel kierowcy pod siebie (a nie jeżdze z nosem tuż przy kierownicy) i siadam na tylną kanapę. Sprawdzam czy dotykam kolanami fotela kierowcy czy mam jeszcze duzo miejsca.

Nie interesują mnie tricki stosowane przez producentów ale faktycznie ilość miejsca. Dlaczego np Octavia III kombi ma znacznie więcej miejsca na tylnej kanapie niż Megane III kombi skoro ta druga ma ponoć większy rozstaw osi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb mieści się pomiędzy A4 i A6, ze wskazaniem blizej do A4

Teoretycznie, patrząc na liczby - tak. Ale w praktyce, gdy się tym jedzie, to a6 nie zachwyca. Nawet wspomniana mazda 6 pierwszej generacji jest lepsza od a6, a liczbowo ma jeszcze mniejszy rozstaw osi niż superb.

Kolega, który ma c5 z hydropneumatyką, stwierdził że nie widzi różnicy w komforcie jego auta i superba. A teoretycznie powinien. Jeżeli chodzi o ilość miejsca w środku, wprost powiedział, że superb jest większy. A c5 ma przecież przewagę rozstawu osi - i to wcale nie małą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chodzi o ilość miejsca w środku, wprost powiedział,

> że superb jest większy. A c5 ma przecież przewagę rozstawu osi - i to wcale nie małą.

Autor wątku o tym wie że Superb jest wiekszy I mimo to ma na uwadze Audi. Ja myśle że wielkość wnętrza nie zawsze jest bardzo istotna. No może dla dwumetrowego drągala biglaugh.gif Ja jestem z tych o drobniejszej koństrukcji i Audi A4 B8 mi w zupełności wystarcza. Uważam nawet że jest bardzo przestronnie... i jest wiecej do sprzatania hehe.gif W Superbie to bym sie zgubił, albo odbijał między ścianami biglaugh.gif

Dlatego między innymi nie kupiłem Audi A6. Po co mi jeszcze wieksze auto skoro jeżdżę głównie w mieście. Często parkując gdzies na styk żałuję że nie mam kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chodzi o ilość miejsca w środku, wprost powiedział,

> że superb jest większy. A c5 ma przecież przewagę rozstawu osi - i to wcale nie małą.

Superb jest po prostu długasem, co dla miejsca w środku (zwłaszcza na nogi) robi doskonałą robotę ok.gif

I jeżeli z tyłu ma usiąść 3 dryblasów, to może brakować trochę szerokości, ale 2 osoby dowolnego wzrostu będą miały miejsca i komfortu w bród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb jest po prostu długasem, co dla miejsca w środku (zwłaszcza na nogi) robi doskonałą robotę

> I jeżeli z tyłu ma usiąść 3 dryblasów, to może brakować trochę szerokości, ale 2 osoby dowolnego

> wzrostu będą miały miejsca i komfortu w bród.

Naprawdę miałeś na myśli płytki fragment koryta rzecznego? ;-)

-- edit

Dobra, chowam się do jamki... yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.