Skocz do zawartości

Czy warto bravo II na jette?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy sprzedaje jette 2008r 1.9 105KM. Przebieg 90kkm. Była robiona po lekkiej stłuczce. Znam ją od początku. Wnętrze trochę ścioprane (3 dzieciaki).

Zastanawiam się czy warto shandlować moje bravo (pewnie z 25 bym wzial) 1.4 tjet przebieg 75kkm. Musiałbym dołożyć z 10tys. Przebiegów wielkich nie robię, ale diesle lubię. Boję się tylko, że to takie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Za vw przemawia trochę większe wnętrze, większy bagażnik ale mniej praktyczny niż hb, lepsze wyniki trwałości, chwalony silnik za długowieczność. Plusy fiata - jest szybszy, ładniejsze wnętrze.

Jakieś minusy jetty z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bravo złe?

Nie

> masz lpg?

Nie, zdjąłem na szczęście zlosnik.gif

> dołozysz 10 a nowsze tylko o 2 lata...

hmm bravo też 2008 zlosnik.gif

> ja bym wstawił lpg jesli jeszcze nie masz

nigdy w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znajomy sprzedaje jette 2008r 1.9 105KM. Przebieg 90kkm. Była robiona po lekkiej stłuczce. Znam ją

> od początku. Wnętrze trochę ścioprane (3 dzieciaki).

> Zastanawiam się czy warto shandlować moje bravo (pewnie z 25 bym wzial) 1.4 tjet przebieg 75kkm.

> Musiałbym dołożyć z 10tys. Przebiegów wielkich nie robię, ale diesle lubię. Boję się tylko, że

> to takie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Za vw przemawia trochę większe wnętrze, większy

> bagażnik ale mniej praktyczny niż hb, lepsze wyniki trwałości, chwalony silnik za

> długowieczność. Plusy fiata - jest szybszy, ładniejsze wnętrze.

> Jakieś minusy jetty z tym silnikiem?

Absolutnie nie. Fiat jest jakiś, a Jetta to falki z olejem... T-Jet ciągnie od dołu, jak diesel - są do tego całkiem niezawodne. Świta mi, że te 1.9 to już takie długowieczne raczej nie są, VW zaczął optymalizować... Nie daj boże w wersji z DPFem.

Rozważyłbym zamianę tylko jeśli we Fiacie jest Ci niewygodnie. Są jakoś projektowane na ludzi z krótkimi nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważyłbym zamianę tylko jeśli we Fiacie jest Ci niewygodnie. Są jakoś projektowane na ludzi z

> krótkimi nogami.

tak są specyficzne, ale dopasowałem się już do niego i mi to nie przeszkadza, po prostu trzeba wyżej fotel podnieść a nie na samej ziemi go ustawiać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znajomy sprzedaje jette 2008r 1.9 105KM. Przebieg 90kkm. Była robiona po lekkiej stłuczce. Znam ją

> od początku. Wnętrze trochę ścioprane (3 dzieciaki).

> Zastanawiam się czy warto shandlować moje bravo (pewnie z 25 bym wzial) 1.4 tjet przebieg 75kkm.

> Musiałbym dołożyć z 10tys. Przebiegów wielkich nie robię, ale diesle lubię. Boję się tylko, że

> to takie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Za vw przemawia trochę większe wnętrze, większy

> bagażnik ale mniej praktyczny niż hb, lepsze wyniki trwałości, chwalony silnik za

> długowieczność. Plusy fiata - jest szybszy, ładniejsze wnętrze.

> Jakieś minusy jetty z tym silnikiem?

Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz większej przestrzeni we wnętrzu. Druga sprawa: jakość wykonania Jetty jest kiepska - tym modelem VW zrobił dwa kroki wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znajomy sprzedaje jette 2008r 1.9 105KM. Przebieg 90kkm. Była robiona po lekkiej stłuczce. Znam ją

> od początku. Wnętrze trochę ścioprane (3 dzieciaki).

> Zastanawiam się czy warto shandlować moje bravo (pewnie z 25 bym wzial) 1.4 tjet przebieg 75kkm.

> Musiałbym dołożyć z 10tys. Przebiegów wielkich nie robię, ale diesle lubię. Boję się tylko, że

> to takie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Za vw przemawia trochę większe wnętrze, większy

> bagażnik ale mniej praktyczny niż hb, lepsze wyniki trwałości, chwalony silnik za

> długowieczność. Plusy fiata - jest szybszy, ładniejsze wnętrze.

> Jakieś minusy jetty z tym silnikiem?

Ja bym nie zmienił nawet jakby mi po tej operacji 10 k zostało w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak chodzą na necie

Ceny sprzedażowe to 24-29 z tego rocznika grinser006.gif Znalazłeś dwie na alledrogo za 35 i myślisz,że po tyle chodzą :> ....

Nie przepadam za Fiatem ... za pozycją za kierownicą .... ale Bravo to jeden z lepszych modeli .... Więc nawet jakbyś miał te 5k dopłacić grinser006.gif .... to sobie daruj smile.gif ...

Jetta nie jest ani piękna, ani prestiżowa, ani przestronna .... Diesel jest ekonomiczny i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poważnie... mówicie że aż taka lipa? Nikt nie obroni vw?

pomijajac juz co chcesz zmienic na co, to momio wszystko chcesz zemienic swoje auto ktore masz od nowosci i znasz je dosc dobrze na .. inne uzywne w wcale nie mlodsze za to wolniejsze, brzydsze, z wiekszym przebiegiem, po stluczce i 10tys drozsze .. gdzie tu widzisz jakis plus? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie mialem VW, wiec nie wiem jak z trwaloscia .. ale lepiej niz w Bravo chyba nie jest, bo te

> jest praktycznie bezawaryjne.. oprocz oplowskiej skrzyni

hehe, no skrzynia.., i wahacze po 70kkm do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, no skrzynia.., i wahacze po 70kkm do wymiany

wsiądź i przejedź się tym, bo póki co tylko teoretyzujesz grinser006.gif

mam takie bravo jak Ty, mam też octe która jest bliźniacza do golfa V czyli jetty, i zgadnij którym mi się lepiej jeździ?

ergonomia, prowadzenie auta itd to inny poziom, bravo jest ładne, ale po kilku latach to już żaden argument i tak się znudziło...

przejedź się i wtedy myśl ok.gif tdi będzie klekotał, tego nie przeskoczysz... i cena 35kpln jest trochę wysoka, zależy jaka wersja tej jetty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilkoma Fiatami i były ok, teraz jestem "szczęśliwym" posiadaczem Golfa 5+ 1.9TDI i z pewnością VW wydaje się b. wytrzymały (ponad 140 tys. km i dalej nic nie robione w zawieszeniu) i ma jednak lepsze plastiki w środku, natomiast kompletnie brak mu charakteru. Ja zamieniłbym tylko jeśli by chodziło o ilość miejsca w środku (Bravo trochę jest za małe w środku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poważnie... mówicie że aż taka lipa? Nikt nie obroni vw?

ja obronię , a co skromny.gif

jetta jest ładna i vw ma większą trwałość , zwłaszcza tdi , a teraz poważnie : jeśli znudziło się bravo , to sprzedaj i kup zamiast tej jetty coś podobnego np octavię , mondeo , nie płacisz za znaczek a masz kawał dobrej fury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja obronię , a co

> jetta jest ładna i vw ma większą trwałość , zwłaszcza tdi , a teraz poważnie : jeśli znudziło

> się bravo , to sprzedaj i kup zamiast tej jetty coś podobnego np octavię , mondeo , nie

> płacisz za znaczek a masz kawał dobrej fury

zastanawiałem się bo auto jest pewne, w ciemno to mi się średnio uśmiecha zamiana bo to jak proszenie się o kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten silnik 105 1.9 TDI to przypadkiem nie jest ten, którego tłoki lubią bawić się w chowanego w

> misce olejowej?

zależy, czytałem że seria z oznaczeniem bxe ma ten problem, ale już właściciela nie drążyłem jaki konkretnie ma model

coś vw ma spore problemy z silnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.