Skocz do zawartości

honda jazz (automat) - warto????


offroaderka

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

witam wszystkich i od razu mam pytanie czy ktoś porusza się taką popierdółką na codzień po mieście lub wie coś na temat jakości/żywotności takiego auta. Właśnie stoję przed wyborem typowo miejskiej popierdółki (już prawie, prawie kupiłam mercedesa A160, już nawet się przyzwyczaiłam do myśli, że "Mój Ci on"), teraz pojawiła się wizja kilkuletniej hondy jazz (jutro ja oglądam) a do końca miesiąca muszę kupić auto... panic.gif

będę wdzięczna za wszelkie porady zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej,

> witam wszystkich i od razu mam pytanie czy ktoś porusza się taką popierdółką na codzień po mieście

> lub wie coś na temat jakości/żywotności takiego auta. Właśnie stoję przed wyborem typowo

> miejskiej popierdółki (już prawie, prawie kupiłam mercedesa A160, już nawet się przyzwyczaiłam

> do myśli, że "Mój Ci on"), teraz pojawiła się wizja kilkuletniej hondy jazz (jutro ja oglądam)

> a do końca miesiąca muszę kupić auto...

> będę wdzięczna za wszelkie porady

Fura spoko, automat niezbyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciotka jeździ takim (jeszcze poprzedni model) z tą przekładnią i nie ma problemów. Dynamiczne to nie jest, trochę głośne, ale jako miejskie (chociaż czasem w trasy jeździ) daje radę.

Przekładnia to CVT a nie klasyczny automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja ciotka jeździ takim (jeszcze poprzedni model) z tą przekładnią i nie ma problemów. Dynamiczne

> to nie jest, trochę głośne, ale jako miejskie (chociaż czasem w trasy jeździ) daje radę.

> Przekładnia to CVT a nie klasyczny automat.

W drugiej generacji Jazza, przez dwa czy trzy lata na początku, wstawiono skrzynię zrobotyzowaną i-shift. Tragedia - Honda dość szybko się z tego pomysłu wycofała i teraz znowu montują CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takiej pojemności silnika rzadko który automat będzie szybki bo i po co skoro to auto do

> miasta .

> jeśli mial bym stac przed twoim wyborem nawet bym sie nie zastanawiał tylko kupil honde to tak z

> punktu widzenia mechanika

to ma być auto tylko do miasta, więc i tak szybko nim nie będę jeździć...na dalsze wyjazdy przeznaczone będzie inne auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ma być auto tylko do miasta, więc i tak szybko nim nie będę jeździć...na dalsze wyjazdy

> przeznaczone będzie inne auto ...

Tym bardziej wink.gif jazz wcale nie jest takim małym autem np bagażnik jest chyba tylko 10l mniejszy zlosnik.gif

ja już nie będe wypisywał kosztów napraw bo np wymiana rozrusznika w Aklasie wyjdzie tyle co wymiana skrzyni w jazzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem Civiciem (tym przed Ufo) z automatem CVT i powiem szczerze, ze bylem w szoku jak to

> fajnie chodzi

> szczegolnie dobry do miasta bo zmiana jest plynna

Civic przed ufo to było żelazko i tam jest klasyczny automat o 4 przełożeniach a nie CVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W drugiej generacji Jazza, przez dwa czy trzy lata na początku, wstawiono skrzynię zrobotyzowaną

> i-shift. Tragedia - Honda dość szybko się z tego pomysłu wycofała i teraz znowu montują CVT.

Toyota zrobiła tak samo: w obecnej generacji Yarisa stosuje CVT (zamiast zrobotyzowanej skrzyni w poprzedniej generacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.