Skocz do zawartości

Jak daleko zmywarka od kanalizacji?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

> czy da radę odpompować wodę na taką odległość? czy nie będzie problemu?

Jak już napisano, problemu z wypompowaniem wody nie będzie.

Jednak taka odległość zmywarki od zlewu jest niepraktyczna. Mokre i ociekające sztućce i gary ze zlewu będziesz przenosił 3m do zmywarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już napisano, problemu z wypompowaniem wody nie będzie.

> Jednak taka odległość zmywarki od zlewu jest niepraktyczna. Mokre i ociekające sztućce i gary ze

> zlewu będziesz przenosił 3m do zmywarki?

ją raczej sporadycznie żona nie widzi problemu. ale dzięki za argument... może nie będzie modernizacji? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie! Będziesz przenosił również zlew...

wszystko przez to że zrobiliśmy układ kuchni jak w projekcie i okazało się że jest nieergonomiczna więc teraz mam poprawić . do tego mikrofala dogorywa granitowy zlew jest do ....... no i jest pretekst...

a mi normalnie szkoda kasy na pierdoly. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam, że nie gotujesz/gotujecie w domu, skoro takie pytania zadajesz.

Oczywiście, że tak. Naczynia zawsze od razu wędrują do zmywarki. Zlewozmywak służy do mycia np. noży z drewnianym uchwytem, patelni aluminiowych itp. Dlatego zastanawiam się po co przenosić coś ze zlewozmywaka do zmywarki?

Odwrotnie to jeszcze mogę zrozumieć. Np. kiedy jakiś garnek Zepter-a się w niej nie zmieści. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest 5m. Spadek wystarczy 1cm/m. Przecież wąż odpływowy zwykle można podnieść do 80cm...

U mnie wąż leży w nieładzie za szafkami bez zachowania spadków. Idzie w dół, zawraca do góry. Pompa daje radę,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że tak. Naczynia zawsze od razu wędrują do zmywarki. Zlewozmywak służy do mycia np.

> noży z drewnianym uchwytem, patelni aluminiowych itp. Dlatego zastanawiam się po co przenosić

> coś ze zlewozmywaka do zmywarki?

> Odwrotnie to jeszcze mogę zrozumieć. Np. kiedy jakiś garnek Zepter-a się w niej nie zmieści.

Ja zawsze oplukuje naczynia przed wlozeniem do zmywarki ok.gif

Dzieki temu nie musze sie pozniej babrac z tym syfem z filtra grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wąż leży w nieładzie za szafkami bez zachowania spadków. Idzie w dół, zawraca do góry. Pompa

> daje radę,.

Ja nawet nie pamiętam jak on u mnie biegnie? wink.gif

Chyba po ścianie za szafkami położona jest rura fi32mm? Z tego co wyczytałem w instrukcji wynika, że istotne jest tylko aby wąż nie był za wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze oplukuje naczynia przed wlozeniem do zmywarki

> Dzieki temu nie musze sie pozniej babrac z tym syfem z filtra

To wykonuję raz w roku zapodając też środek do czyszczenia zmywarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze oplukuje naczynia przed wlozeniem do zmywarki

> Dzieki temu nie musze sie pozniej babrac z tym syfem z filtra

Ostatnio montowałem zmywarkę która wg producenta sama czyści filtr. Nie wnikałem w jaki sposób to robi ale w ofercie było napisane, że nie trzeba opłukiwać naczyń przed załadowaniem do zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już napisano, problemu z wypompowaniem wody nie będzie.

> Jednak taka odległość zmywarki od zlewu jest niepraktyczna. Mokre i ociekające sztućce i gary ze

> zlewu będziesz przenosił 3m do zmywarki?

Nie po to montowałem zmywarkę aby wszystko wstępnie myć w zlewie.

większość ląduje bezpośrednio w zmywarce i problemy od lat nie mamy z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie po to montowałem zmywarkę aby wszystko wstępnie myć w zlewie.

> większość ląduje bezpośrednio w zmywarce i problemy od lat nie mamy z tego powodu.

Tak przy okazji chciałem zapytać : mam nową zmywarkę hp ariston do zabudowy i drzwi się otwierają ciężko. Nawet gdy robię to wolno to zmywarka się przechyla ( nie jest skręcona z blatem ). To się jakoś wyrobi później czy jest jakaś sprytna regulacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie po to montowałem zmywarkę aby wszystko wstępnie myć w zlewie.

> większość ląduje bezpośrednio w zmywarce i problemy od lat nie mamy z tego powodu.

Grubsze resztki do kosza i prosto do zmywarki.

Jeśli opłuczę, to np. talerz po rybie, co by nie capiło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji chciałem zapytać : mam nową zmywarkę hp ariston do zabudowy i drzwi się otwierają

> ciężko. Nawet gdy robię to wolno to zmywarka się przechyla ( nie jest skręcona z blatem ). To

> się jakoś wyrobi później czy jest jakaś sprytna regulacja ?

Bywa regulacja.

Ale najlepiej wyregulować (podnieść) na nóżkach i przykręcić do blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bywa regulacja.

> Ale najlepiej wyregulować (podnieść) na nóżkach i przykręcić do blatu.

Blat będzie dosyć krótki, (szafka obok wąska 22 cm) a więc lekki, a śruby z przodu więc tył będzie się podnosił. Syn ma coś w rodzaju Amici i od góry są linki, krążki i śruby regulacyjne. U mnie nie ma nic. Pozostaje tylko dociążyć blat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Blat będzie dosyć krótki, (szafka obok wąska 22 cm) a więc lekki, a śruby z przodu więc tył będzie

> się podnosił. Syn ma coś w rodzaju Amici i od góry są linki, krążki i śruby regulacyjne. U

> mnie nie ma nic. Pozostaje tylko dociążyć blat ?

Zapewne masz też możliwość przykręcenia do szafek po lewej i prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji chciałem zapytać : mam nową zmywarkę hp ariston do zabudowy i drzwi się otwierają

> ciężko.

Masz już przykręcony front meblowy do tych drzwi?

Bo jeśli nie, to producent przewiduje te dodatkowe kilogramy na drzwiczkach i będzie lekko po obciążeniu ich frontem. Przy zmywarce 60cm To jest około 6kg powieszone na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne masz też możliwość przykręcenia do szafek po lewej i prawej stronie.

No nie ma możliwości. Po lewej piec, po prawej wąska szafka i ściana.Nie pytałem o rzeźbę w tym co mam tylko czy jest jakaś regulacja której nie znalazłem. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie ma możliwości. Po lewej piec, po prawej wąska szafka i ściana.Nie pytałem o rzeźbę w tym co

> mam tylko czy jest jakaś regulacja której nie znalazłem. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Mam Aristona i nie kojarzę informacji o regulacji. Faktycznie jest tak, jak pisze Wasylek, że po przykręceniu frontu drzwi zmywarki chodzą lekko - bez problemu zamyka je moje niespełna dwuletnie dziecko.

Nie wyobrażam sobie natomiast żeby zmywarka w ogóle nie była przykręcona. Będzie się wysuwać przy otwieraniu i cofać przy zamykaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz już przykręcony front meblowy do tych drzwi?

> Bo jeśli nie, to producent przewiduje te dodatkowe kilogramy na drzwiczkach i będzie lekko po

> obciążeniu ich frontem. Przy zmywarce 60cm To jest około 6kg powieszone na drzwiach.

Frontu jeszcze nie mam, ale sobie kombinuję że ciężar frontu spowoduje to, że drzwi zmywarki nie będą się samoistnie zamykać. OK. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Wygląda na to że że nie ma regulacji drzwi w zmywarce w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Frontu jeszcze nie mam, ale sobie kombinuję że ciężar frontu spowoduje to, że drzwi zmywarki nie

> będą się samoistnie zamykać. OK. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Wygląda na to że że nie

> ma regulacji drzwi w zmywarce w tym modelu.

W każdej zmywarce jest tak, że bez frontu sama się zamyka i ciężko ją otworzyć bez wrażenia, że się na siebie całą zabudowę przewróci wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.