Skocz do zawartości

Czeste zalaczanie wentylatorow silnika przy wlaczonej klimie


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Podjechalem obejrzec pewna Honde FR-V (1.8) z 2008 i moja uwage zwrocily wentylatory silnika zalaczajace sie czesto, ale na krotko przy wlaczonej klimie hmm.gif Co to moze zwiastowac? Na dworzu 8st i deszcz. Sama klima chyba dzialala, bo obroty wzrosly na jalowym po wlaczeniu, a i szyby szybko odparowaly ok.gif Temperatura silnika wg wskazowki byla OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podjechalem obejrzec pewna Honde FR-V (1.8) z 2008 i moja uwage zwrocily wentylatory silnika

> zalaczajace sie czesto, ale na krotko przy wlaczonej klimie Co to moze zwiastowac? Na dworzu

> 8st i deszcz. Sama klima chyba dzialala, bo obroty wzrosly na jalowym po wlaczeniu, a i szyby

> szybko odparowaly Temperatura silnika wg wskazowki byla OK...

Normalne działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w każdym aucie ze sprawną klimą i w odpowiedniej temperaturze otoczenia - im wyższa tym częściej

> się załącza aż do pracy ciągłej

> przecież jakoś ciepło trzeba odprowadzić

W dotychczasowych autach delikatnie wzrastal poziom halasy w srodku. W tym wypadku rzucilo sie w uszy. Ale jesli TTTM to tym lepiej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem tak jest w każdym aucie z włączoną klimą, oczywiście sprawną

Nie w każdym, to zależy od układu, w jednych auta klima chodzi cały czas i wentylatory również, w innych pracuje cyklicznie czyli włącza się i wyłącza po nabiciu ciśnienia, są klimy gdzie są dodatkowe wentylatory na skraplaczach a są też bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w każdym, to zależy od układu, w jednych auta klima chodzi cały czas i wentylatory również, w

> innych pracuje cyklicznie czyli włącza się i wyłącza po nabiciu ciśnienia, są klimy gdzie są

> dodatkowe wentylatory na skraplaczach a są też bez

nawet jak klima robi nonstop to często wiatraki chodzą cyklicznie w niskich temp

a jak klima chodzi cyklicznie to wiatraki również mogą tak chodzić , niekoniecznie w rytm klimy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać przykład auta nie posiadającego wentylatora przy skraplaczu, bo każde które dotychczas widziałem miało wentylator/wentylatory (oddzielny albo wspólny z układem chłodzenia silnika) hmm.gif

O tym czy pracuje ciągle czy cyklicznie (i na jakich biegach) to oczywiście zależy od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet jak klima robi nonstop to często wiatraki chodzą cyklicznie w niskich temp

> a jak klima chodzi cyklicznie to wiatraki również mogą tak chodzić , niekoniecznie w rytm klimy

No wiem, przecież nie będę wypisywał wszystkich opcji i układów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz podać przykład auta nie posiadającego wentylatora przy skraplaczu, bo każde które

> dotychczas widziałem miało wentylator/wentylatory (oddzielny albo wspólny z układem chłodzenia

> silnika)

.

Daewoo Nubira i dodam że jest to "najcichsze" auto z klimą jakie do tej pory widziałem.

Włączają się wentylatory na chłodnicy wody ale na pierwszym biegu = nie słychać ich wcale, sprężarka pracuje w cyklu ciągłym

Chrysler Voyager 99r. sprężarka pracuje cyklicznie, wentylatory są na chłodnicy wody i tu już je słychać trochę ale pracują szybciej z tym że układ jest bardziej skomplikowany bo chłodnica wody ma w sobie chłodnicę ASB i ogólnie V6 wydziela sporo ciepłoty

Najgłośniejsze są czy też najbardziej słyszalne są te co są montowane na skraplaczach i od razu chodzą jakby na drugim biegu np. auta z grupy VAG

> O tym czy pracuje ciągle czy cyklicznie (i na jakich biegach) to oczywiście zależy od auta

Może nie tyle od auta co od układu zastosowanego bo w jednym aucie może występować kilka układów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podjechalem obejrzec pewna Honde FR-V (1.8) z 2008 i moja uwage zwrocily wentylatory silnika

> zalaczajace sie czesto, ale na krotko przy wlaczonej klimie Co to moze zwiastowac? Na dworzu

> 8st i deszcz. Sama klima chyba dzialala, bo obroty wzrosly na jalowym po wlaczeniu, a i szyby

> szybko odparowaly Temperatura silnika wg wskazowki byla OK...

Ja miałem podobny przypadek w Stilo. Wszyscy pisali, że tak ma być ale coś mi nie pasowało bo miałem to Stilo od nowości przez 7-8 lat i wcześniej tak nie było. Już myślałem, że ze mną coś nie tak.

No i po długich poszukiwaniach okazało się, że nie działa pierwszy bieg wentylatora chłodnicy i wtedy kiedy już chłodnica klimy była max gorąca włączał drugi bieg. Chwilę schłodził i się wyłączał. Pewnie 'zrzucał' na pierwszy bieg który nie działał i za chwilę wszystko od nowa.

Dodatkowym objawem w taką pogodę jak teraz (chłodno i wilgotno) było mocniejsze parowanie spod maski i okolicy chłodnic.

U mnie włączał na 10 sekund co minutę.

Wyszło po podłączeniu komputera i teście wentylatora - załączaniu I i II biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podjechalem obejrzec pewna Honde FR-V (1.8) z 2008 i moja uwage zwrocily wentylatory silnika

> zalaczajace sie czesto, ale na krotko przy wlaczonej klimie Co to moze zwiastowac? Na dworzu

> 8st i deszcz. Sama klima chyba dzialala, bo obroty wzrosly na jalowym po wlaczeniu, a i szyby

> szybko odparowaly Temperatura silnika wg wskazowki byla OK...

Potwierdzam TTTM - potwierdzałem to osobiście w ASO w Rzeszowie. Mam CRV i mam taką przypadłość - irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektryczne wentylatory w Hondach wlaczaja sie w zaleznosci od temperatury w chlodnicy

No, i załączał I bieg ale zwalony był jakiś przekaźnik i wentylator się nie kręcił i nie chłodził i temperatura dalej rosła.

> temperatura

> na zewnatrz nie ma znaczenia.

Nie ma. Ale przy niskiej i wilgotnym powietrzu widać parowanie wilgoci na chłodnicach.

> Klimatyzacja obciaza silnik co podnosi temperature w chlodnicy i

> dlatego uruchamia wentylator.

Chyba akurat nie to podnosi temperaturę w chłodnicy klimy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.