Skocz do zawartości

4x4: SUV czy kombi?


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z serii: nudzę się i wydziwiam.

SUVy są fajne ale nie jadą (oprócz premium ale te zostawmy na razie). Jeśli chcemy jakiś mocniejszy silnik to tak naprawdę tylko Captiva (184KM) i Sorrento (197KM) oferują coś więcej (małe SUVy pomijam). Chociaż to i tak szału nie robi, kapelusz nie spadnie podczas przyspieszania.

Więc może jakieś kombi 4x4? Taka np. Insignia 2.0 turbobenzyna (220KM) lub diesel biturbo (195KM). Albo Superb kombi 1.8TSI (160KM) lub 2.0TDI (170KM)?

Plusy: Fajnie jadą. Na autostrady nawet lepsze niż te SUVy.

Minusy: Nie ma prześwitu. Nigdzie poza drogami nie wjadą.

A co Wy byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie z serii: nudzę się i wydziwiam.

> SUVy są fajne ale nie jadą (oprócz premium ale te zostawmy na razie). Jeśli chcemy jakiś mocniejszy

> silnik to tak naprawdę tylko Captiva (184KM) i Sorrento (197KM) oferują coś więcej (małe SUVy

> pomijam). Chociaż to i tak szału nie robi, kapelusz nie spadnie podczas przyspieszania.

> Więc może jakieś kombi 4x4? Taka np. Insignia 2.0 turbobenzyna (220KM) lub diesel biturbo (195KM).

> Albo Superb kombi 1.8TSI (160KM) lub 2.0TDI (170KM)?

> Plusy: Fajnie jadą. Na autostrady nawet lepsze niż te SUVy.

> Minusy: Nie ma prześwitu. Nigdzie poza drogami nie wjadą.

> A co Wy byście wybrali i dlaczego?

Forek albo Outback. I jedzie na autostradzie i na drogach gruntowych dzielnie sobie radzi. Chyba, że potrzeba czegoś w ciut bardziej prawdziwe bezdroża, no to już zostają duże SUVy albo terenówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forek albo Outback. I jedzie na autostradzie i na drogach gruntowych dzielnie sobie radzi. Chyba,

> że potrzeba czegoś w ciut bardziej prawdziwe bezdroża, no to już zostają duże SUVy albo

> terenówki.

Forek i Outback nie pasują tu zbytnio. Forek trochę mały. Outback nie jest SUVem a wcale lepiej od wymienionych SUVów nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Freemont 3.6 280KM

Jeździłem. Nie podobała mi się ospała skrzynia biegów. crazy.gif

EDIT: Captiva 3.0 jest już nie do kupienia. Zresztą ona (biorąc pod uwagę moc i pojemność) też szału nie robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty wiesz co ja bym i wybrałem.

> A Ty bierz Skode, proszę ja Ciebie albo już obojętnie co byle nie Subaru i już nie męcz więcej

> serwera.

To nie jest wątek o Subaru tym razem. nono.gif

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Audi Allroad

Nie premium. Premium są za drogie. Gdybyśmy brali pod uwagę premium to nie byłoby dylematów, bo tam można znaleźć zarówno szybkie kombi z prześwitem jak i szybkie SUVy.

frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taaa .. w szczegolnosci do wymienionej Captivy

Akurat miałem okazję jeździć tymi samochodami i bezpośrednio porównać. Outback diesel nie jedzie ani trochę lepiej od Captivy. I stanowczo gorzej od pozostałych wymienionych przeze mnie kombi. Nawet bycie fanem Subaru musi mieć swoje granice. 150KM w takiej budzie szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat miałem okazję jeździć tymi samochodami i bezpośrednio porównać. Outback diesel nie jedzie

> ani trochę lepiej od Captivy. I stanowczo gorzej od pozostałych wymienionych przeze mnie

> kombi. Nawet bycie fanem Subaru musi mieć swoje granice. 150KM w takiej budzie szału nie robi.

Jezeli nie widzisz roznicy, to chyba nie ma sensu dalej ciagnac watku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli nie widzisz roznicy, to chyba nie ma sensu dalej ciagnac watku ...

To Ty zdajesz się nie widzieć różnicy w przyspieszeniu do 100km/h w okolicach 10s (Subaru, Captiva, Kia) a 8s (Insignia). To jest różnica, i to ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na santafe kolega patrzył?

a odpowiadając na pytanie- za często używam dachu-wybieram kombi

po błocku sie nie taplam, a na sniegu dobra opona i łańcuch w bagażniku (jeszze ani razu niei użyty) załatwiaja sprawę-jężeli będzie w 4x4... "po sprawie"

na obwodnicy/autostreadzie 9codzienna droga do pracy) przewaga nizszego kombi w takim zestawieniu bezdyskusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest kombi.

Owszem, tylko mój dylemat polega na tym, że jeśli rezygnujemy z SUVa na rzecz kombi to w zamian niech będą osiągi niedostępne dla SUVów. Jeśli mam mieć osiągi SUVa to wolę chyba coś wyższego niż kombi.

No i teraz co lepsze: prześwit czy osiągi?

confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bez kozery pisałem, że to kolejny temat, który tylko bez sensu obciąża serwer kącika.

Pchacie mi się tu na siłę z tym Subaru a nie o tym jest wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i teraz co lepsze: prześwit czy osiągi?

zalęzy do czego i gdzie samocchodu będziesz uzywał...

JA w MOIM przypadku stawiam osiągi przed prześwitem-ale ten drugi jest mi potrzebny sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Ty zdajesz się nie widzieć różnicy w przyspieszeniu do 100km/h w okolicach 10s (Subaru, Captiva,

> Kia) a 8s (Insignia). To jest różnica, i to ogromna.

To czego Ty właściwie oczekujesz? I dlaczego Outback H6 tego nie spełnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Ty zdajesz się nie widzieć różnicy w przyspieszeniu do 100km/h w okolicach 10s (Subaru, Captiva,

> Kia) a 8s (Insignia). To jest różnica, i to ogromna.

icon_eek.gif ?

btw, popatrz sobie nawet na dane tech (przysp) 150KM w Obk/Lgc w wersji manual i automat i 180KM w Captivie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czego Ty właściwie oczekujesz? I dlaczego Outback H6 tego nie spełnia?

Spełniałby ale nie spełnia. Głównie dlatego że go nie ma w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie z serii: nudzę się i wydziwiam.

> SUVy są fajne ale nie jadą (oprócz premium ale te zostawmy na razie). Jeśli chcemy jakiś mocniejszy

> silnik to tak naprawdę tylko Captiva (184KM) i Sorrento (197KM) oferują coś więcej (małe SUVy

> pomijam). Chociaż to i tak szału nie robi, kapelusz nie spadnie podczas przyspieszania.

> Więc może jakieś kombi 4x4? Taka np. Insignia 2.0 turbobenzyna (220KM) lub diesel biturbo (195KM).

> Albo Superb kombi 1.8TSI (160KM) lub 2.0TDI (170KM)?

> Plusy: Fajnie jadą. Na autostrady nawet lepsze niż te SUVy.

> Minusy: Nie ma prześwitu. Nigdzie poza drogami nie wjadą.

> A co Wy byście wybrali i dlaczego?

sa i kombii z wiekszym przeswitem, octavia, allroad, alltrack, outback itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ?

> btw, popatrz sobie nawet na dane tech (przysp) 150KM w Obk/Lgc w wersji manual i automat i 180KM w

> Captivie ...

Outbackiem jeździłem i manualem i automatem. Tak samo Captivą. W manualu auta jadą mniej więcej tak samo. Automat Outbacka jest fenomenalny i nie pogarsza osiągów. Automat Captivy jest słaby i psuje osiągi, więc bym go raczej nie brał. Nic to więc nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że byś chciał ale się boisz to już wiemy

Umówmy się, że Outback jest w kategorii: "prześwit i przeciętne osiągi" i je zostawmy.

Druga kategoria ("brak prześwitu i dobre osiągi") niech przyspiesza poniżej 8,5s do setki.

To nam ułatwi dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Outbackiem jeździłem i manualem i automatem. Tak samo Captivą. W manualu auta jadą mniej więcej tak

> samo. Automat Outbacka jest fenomenalny i nie pogarsza osiągów. Automat Captivy jest słaby i

> psuje osiągi, więc bym go raczej nie brał. Nic to więc nie wnosi.

Tez jezdzilem i IMO w prowadzeniu jest przepasc a w osiagach odczuwalna roznica, 150KM oczywiscie demont predkosci nei jest, ale Captiva 2.2 tym bardziej, nawet w manualu (tylko taka Captiva jezdzilem).

Jezeli ty nei odczuwasz roznic ktore nawet widac w danych tech, to imho nie ma co dyskutowac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa i kombii z wiekszym przeswitem, octavia, allroad, alltrack, outback itd...

O, alltrack. Ale to w sumie to samo co Superb. 2.0 TDI 170KM. Tyle że ma jakiś prześwit. A propos - wie ktoś jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umówmy się, że Outback jest w kategorii: "prześwit i przeciętne osiągi" i je zostawmy.

> Druga kategoria ("brak prześwitu i dobre osiągi") niech przyspiesza poniżej 8,5s do setki.

> To nam ułatwi dyskusję.

Mam wrazenie, ze powinienes kupic jednak 2 auta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umówmy się, że Outback jest w kategorii: "prześwit i przeciętne osiągi" i je zostawmy.

> Druga kategoria ("brak prześwitu i dobre osiągi") niech przyspiesza poniżej 8,5s do setki.

Może być mniej?

Szkoda że nie ma go już ofercie. Za długo myślałeś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Taka np. Insignia 2.0 turbobenzyna (220KM) lub diesel biturbo (195KM). "

Nawet z automatem nie za fajnym z założenia oplowskim wersja beznynowa(na autobahnah) jeżdzi zacnie - dieselek jakos mi nie podpasował ten 195konny-juz chyba mój 160 jakoś fajniejsza ma charakterystykę

-tylko pije jak to benzynka jak smok

a Insignię w wersji Country-Tourer kolega widział? zdaje się 2cm wyzej od normalnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez jezdzilem i IMO w prowadzeniu jest przepasc a w osiagach odczuwalna roznica, 150KM oczywiscie

> demont predkosci nei jest, ale Captiva 2.2 tym bardziej, nawet w manualu (tylko taka Captiva

> jezdzilem).

> Jezeli ty nei odczuwasz roznic ktore nawet widac w danych tech, to imho nie ma co dyskutowac ...

No to pokaż mi proszę te różnice które odczuwasz.

Outback:

0-100km/h: 9,7s

Vmax: 195km/h

Captiva:

0-100km/h: 9,7s

Vmax: 200km/h

Pisałem: bycie fanem musi mieć swoje granice. Czy teraz może przeczytam że dane kłamią i Subaru robi 100 w 7s a Captiva w 15?

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być mniej?

> Szkoda że nie ma go już ofercie. Za długo myślałeś

No właśnie to jest jego problem. Bo gdyby był to bym tylko pytał czy toleruje gaz.

hehe.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrazenie, ze powinienes kupic jednak 2 auta

Masz mnie. hehe.gif

Myślałem o tym żeby zostawić Epicę i kupić jakieś drugie tanie auto do zabawy. Oglądałem Jeepa Commandera i (!!!) Hummera H3.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A taki passat f tsiku? Jest wersja troche wyzsza i 4x4.

No, jest fajny - wcześniej o nim nie pomyślałem. Chociaż trochę dużo za niego krzyczą.

hmm.gif

> A bedziesz poza asfalt zjezdzal? Jezeli nie

> to brac zwykle auto.

Raczej nie. Tyle co dojechać na wakacjach do plaży. Tyle że podoba mi się jak wysoko siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> " Taka np. Insignia 2.0 turbobenzyna (220KM) lub diesel biturbo (195KM). "

> Nawet z automatem nie za fajnym z założenia oplowskim wersja beznynowa(na autobahnah) jeżdzi zacnie

> - dieselek jakos mi nie podpasował ten 195konny-juz chyba mój 160 jakoś fajniejsza ma

> charakterystykę

Trzeba by pooglądać, bo na papierzete 195KM wygląda fajnie. W sumie 160KM też jest 4x4 ale to już nie powala osiągami.

> -tylko pije jak to benzynka jak smok

> a Insignię w wersji Country-Tourer kolega widział? zdaje się 2cm wyzej od normalnej...

Widziałem tylko na obrazku. I sądzę że dopłata za te 2cm będzie nieciekawa. Ale popytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że średni SUV jest średnim pomysłem na autostrady, no chyba że lubisz wysokie spalanie + wysoki poziom hałasu.

SUVa - kupuje się po to żeby móc np. jeździć po jakiś bydowach, lasach itp. jeśli jest trochę uterenowiony, bo jak ma mieć 20" koła i naleśnik zamiast opony to to nawet bez sensu zlosnik.gif

Choć w nowej Ravie ledwo zmieniłem koła pod garażem na podnośniku do 2 ton, musiałem ratować się płytami betonowymi robiąc "fundament" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pokaż mi proszę te różnice które odczuwasz.

> Outback:

> 0-100km/h: 9,7s

> Vmax: 195km/h

> Captiva:

> 0-100km/h: 9,7s

> Vmax: 200km/h

> Pisałem: bycie fanem musi mieć swoje granice. Czy teraz może przeczytam że dane kłamią i Subaru

> robi 100 w 7s a Captiva w 15?

Ci co mają, wiedzą, że Subaru często zaniża osiągi w folderach. Dlaczego tak robią... nie mam pojęcia. A skoro różnic nie odczuwasz to kup byle co, byle tylko nie Subaru.

Z nadzieją i podziękowaniem

chojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci co mają, wiedzą, że Subaru często zaniża osiągi w folderach. Dlaczego tak robią... nie mam

> pojęcia. A skoro różnic nie odczuwasz to kup byle co, byle tylko nie Subaru.

> Z nadzieją i podziękowaniem

> chojny

Wiedziałem! Skupmy się więc na tym żeby nie porównywać Outbacka do Captivy (a swoją drogą - dlaczego akurat to tak drażni?) lecz do pozostałych kombi.

Tak więc mamy dylemat: Outback vs. Superb, Insignia itd. Bo od tych chyba Outback jeździ gorzej?

confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że średni SUV jest średnim pomysłem na autostrady, no

> chyba że lubisz wysokie spalanie + wysoki poziom hałasu.

Lubię wysoko siedzieć. A i tak nie przekraczam 130km/h więc hałas i spalanie aż tak nie bolą.

> SUVa - kupuje się po to żeby móc np. jeździć po jakiś bydowach, lasach itp. jeśli jest trochę

> uterenowiony, bo jak ma mieć 20" koła i naleśnik zamiast opony to to nawet bez sensu

Hehe, Captiva ma 19'. hehe.gifpanic.gif

> Choć w nowej Ravie ledwo zmieniłem koła pod garażem na podnośniku do 2 ton, musiałem ratować się

> płytami betonowymi robiąc "fundament"

Taki ten RAV ciężki? Myślałem że jak SUV nieduży to też niedużo waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty tak często zmieniasz te samochody czy cały czas masz z tym samym dylemat ? Bo już się chyba

> jakiś czas ten temat ciągnie za Tobą, co ?

Cały czas tak samo marudzę. Nigdzie mi się nie spieszy więc jeszcze trochę pomarudzę. Kryzys wieku średniego się zbliża więc nie umiem się zdecydować.

hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak więc mamy dylemat: Outback vs. Superb, Insignia itd. Bo od tych chyba Outback jeździ gorzej?

Insignie skresliłbym bo nie lubię opli, nie ma w nich nic fajnego. Ja bym wybrał outbacka ale jak ciągle drażni Cie to subaru wybierz skodę (mam deja vu czy już miałeś dylemat między subaru a skodą w innym wątku ?? albo kilku wątkach), superb to akurat bardzo fajne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci co mają, wiedzą, że Subaru często zaniża osiągi w folderach. Dlaczego tak robią... nie mam

> pojęcia. A skoro różnic nie odczuwasz to kup byle co, byle tylko nie Subaru.

> Z nadzieją i podziękowaniem

> chojny

Tak z innej beczki - widziałeś na HP wątek o bordowym forku ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.