Skocz do zawartości

Dywaniki welurowe


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

> Poszukuje takowych dobrej jakości, możecie coś polecić.

Oryginalne...

Te produkowane przez prywatne, małe firmy i szyte na miarę są nic nie warte. Zamawiałem kilka z najlepszych, najgrubszych tkanin. Miały być takie szorstkie pod spodem jak oryginalne aby się nie przesuwały.

Za każdym razem okazywały się cienkie i gładkie tylko podgumowane. Zwykła wykładzina.

To już lepiej pójść do sklepu z dywanami, kupić 1 mb. dociąć na kształt i poprosić o obrębienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginalne...

> Te produkowane przez prywatne, małe firmy i szyte na miarę są nic nie warte. Zamawiałem kilka z

> najlepszych, najgrubszych tkanin. Miały być takie szorstkie pod spodem jak oryginalne aby się

> nie przesuwały.

> Za każdym razem okazywały się cienkie i gładkie tylko podgumowane. Zwykła wykładzina.

> To już lepiej pójść do sklepu z dywanami, kupić 1 mb. dociąć na kształt i poprosić o obrębienie.

Zamawiałem dwa komplety do OII z allegro, komplet koło stówy, w zaczepami w miejsce oryginalnych kołków. Super wytrzymałe, bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały panie ok.gif . Nigdy nie są tak tanie jak jakiś syf z alledrogo, ale jest większa szansa że się będą do czegokolwiek nadawać ok.gif . Ja już nigdy nie kupię nieoryginalnych. Używałem oryginałów w Maździe i Fordzie - i jedne i drugie były OK (tzn. nie suwały się, nie odpadły po kilku tygodniach wzmocnienia w okolicach pedałów, nie wytarły się po 1 sezonie). Oczywiście welury nie są takie trwałe jak gumowe, i po 2-3 sezonach IMHO i tak są do kosza (powyciera się materiał i wygniotą się w okolicach pedałów). Kiedyś kupiłem jakieś nieoryginalne na alledrogo (i wcale nie brałem najtańszych dostępnych). Niestety nie przewidywały systemu mocowania, były tylko napylone gumą od spodu i się suwały ( angryfire.gif ). Poza tym w pierwszym sezonie odkleiło się wzmocnienie koło pedałów no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie oryginałów nie brałem pod uwagę ale może to jest dobra myśl

ja kupiłem tez w Norauto najtańsze za ok 30 PLN (2 sztuki przednie) i trzymają sie dobrze (nie przesuwają się i na razie nic się nie przetarło), mają ponad rok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej oryginały, ale dobrej jakości zamienniki "na wymiar" mają w sklepie 4mat.com.pl

Potwierdzam! Już ze trzy razy u nich brałem. W tej najwyższej wersji jakość bije na głowę fabryczne. Używam cały rok i prawie nie widać zużycia po trzech latach i 60kkm. Zamówiłem dodatkowy dywanik kierowcy i jeszcze leży w garażu (pewnie dam go drugiemu właścicielowi biglaugh.gif)

Są bardzo solidni. Jak pomylili koledze rocznik Clio to na własny koszt dosłali właściwe nie żądając zwrotu poprzednich. ok.gif

Tak samo było jak przysłali z niewłaściwym napisem na przednich, przysłali nowy komplet. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> współczuję złych doświadczeń ale spróbuj tych

> http://www.4mat.com.pl/dywaniki_samochodowe/material_kolory/

> w wersji EXLUSIVE

...

Od tych zaczynałem. Nawet nie umywają się do oryginalnych. Najgrubsze nie mają antypoślizgowej warstwy pod spodem i się przesuwają. Tzn. specjalna warstwa miała być ale okazało się, że jest zwykła guma, która niewiele daje.

No i te zdjęcia, na których prezentowana jest grubość to chwyt marketingowy. W rzeczywistości są o połowę cieńsze od oryginalnych Daihatsu, Hondy i Opla. Do innych nie porównywałem.

To zwykła wykładzina obiektowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Od tych zaczynałem. Nawet nie umywają się do oryginalnych. Najgrubsze nie mają antypoślizgowej

> warstwy pod spodem i się przesuwają. Tzn. specjalna warstwa miała być ale okazało się, że jest

> zwykła guma, która niewiele daje.

> No i te zdjęcia, na których prezentowana jest grubość to chwyt marketingowy. W rzeczywistości są o

> połowę cieńsze od oryginalnych Daihatsu, Hondy i Opla. Do innych nie porównywałem.

> To zwykła wykładzina obiektowa.

No ja mam diametralnie odmienne doświadczenia. Porównywałem z oryginałami Renault, Fiat, MG i Mercedes. Jedynie Mercedes i MG były porównywalne reszta nie umywała się. Warstwa antypoślizgowa jest i do tego zapinki, więc nic się nie przesuwa. Więc nie wiem o co kaman niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuje takowych dobrej jakości, możecie coś polecić.

Z gumowych polecam petex - po 3 miesiącach wyglądają jak nowe, nie śmierdzą chemią.

Z welurowych dorabiałem TU 1 sztukę - dopasowane idealnie, grubość materiału można sobie dobrać.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały jednak odpadają z dwóch powodów: cena 280 zł i wątpliwej jakości, na która mi zwróciła uwagę pracownica salonu twierdząc, że w jej samochodzie po roku była już dziura w dywaniku ale zapomniałem się zapytać czy w tym jej szpilki czasem nie pomogły biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Jak dla ciebie oryginały są wątpliwej jakości to współczuje. Co myślisz że te za 100 są lepsze? Gdzie tu jakaś logika. Owszem jak ktoś chce kupić podróbki to proszę bardzo , nawet za 60 złotych można kupić na http://www.dulian-sklep.pl/dywaniki-welurowe. Nie chcę mówić że takie dywaniki są tak do końca złe ale trzymajmy się faktów że oryginał to trzyma jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, nie pamiętam skąd mam na nich namiary, albo ktoś z AK mi dał albo ktoś z branży (jak coś to mam numer do przedstawiciela na województwo łódzki na komórkę, w Łodzi facet jest w czwartki, więc zamawiasz a on Ci przywozi w umówione miejsce, w moim przypadku do pracy, ale pracuję w centrum).

Sporo samochodów z łódzkich salonów wyjeżdża z tymi dywanikami.

Mam już drugi komplet, poprzedni wytrzymał 4 lata (uważam, że samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu, więc używam cały rok tekstylnych dywaników).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mogę Ci polecić wycieczkę do Komfortu i kupienie wykładziny na dywaniki z metra, a potem wycięcie

> odpowiedniego kształtu.

Grunt żeby się kwiatki zgadzaly i pasowały pod tapetę na boczkach... zlosnik.gif

Tylko oryginały. Wszystko inne to jakiś kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grunt żeby się kwiatki zgadzaly i pasowały pod tapetę na boczkach...

> Tylko oryginały. Wszystko inne to jakiś kompromis.

Oryginały też ktoś, gdzieś, z czegoś wycina, potem ładnie obszywa, wbija zaczepy i sprzedaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginały też ktoś, gdzieś, z czegoś wycina, potem ładnie obszywa, wbija zaczepy i sprzedaje

ale jest to zgodne z kolorystyką wnętrza, pasuje idealnie, ma najczęściej ori logo marki albo modelu.

Ale ja jestem nienormalny i nawet filtr oleju musze mieć oryginalny z logo marki... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jest to zgodne z kolorystyką wnętrza, pasuje idealnie, ma najczęściej ori logo marki albo modelu.

Niektórzy znaczki zrywają z aut żeby mieć gładką pupcię a tu na dywanikach się zachciewa wink.gif

Tak poważnie - wybór kolorów wykładzin naprawdę wysokiej jakości jest duży, bawiąc się w indywidualne przymiarki można zrobić naprawdę doskonale dopasowany dywanik, profesjonalne obszycie i zatrzaski to też żaden problem... Wiadomo - fabryczne na pewno są OK, więc szybka (i droższa - czasem znacznie) wersja to fabryka, taniej wyjdzie dobranie czegoś porządnego (ale to trzeba pomacać, przymierzyć a nie zobaczyć na aledrogo i kliknąć "kup teraz"), lub rodzaj "rękodzieła artystycznego" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuje takowych dobrej jakości, możecie coś polecić.

Szukałem kompletu do Fiata. Gdy oglądałem jakieś zwykłe to doszedłem do wniosku, że to zwykła tandeta wycinana z dywanu, a cena oscylowała około 60zł.

Poszedłem do ASO i zamówiłem oryginalne. Koszt za komplet to 160zł. Porządne, gumowe od spodu z zaczepami i rzepami zapobiegającymi przesuwaniu po podłodze.

Idź zapytaj do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam dywaniki od nich ale nie wiem czy i gdzie mają jakuś sklep online. Dywaniki są naprawdę OK

A stacjonarny sklep mają? hmm.gif Bo słyszałem, że oni robią na zamówienia dla dużych odbiorców. Kiedyś miałem od nich dywaniki z odpadów (np. krzywo wszyty rzep biglaugh.gif) i faktycznie z najlepszych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy znaczki zrywają z aut żeby mieć gładką pupcię a tu na dywanikach się zachciewa

Ba, niektóre firmy w konfiguratorze mają opcję "brak oznaczeń modelu na klapie" palacz.gif

> Tak poważnie - wybór kolorów wykładzin naprawdę wysokiej jakości jest duży, bawiąc się w

> indywidualne przymiarki można zrobić naprawdę doskonale dopasowany dywanik, profesjonalne

> obszycie i zatrzaski to też żaden problem... Wiadomo - fabryczne na pewno są OK, więc szybka

> (i droższa - czasem znacznie) wersja to fabryka, taniej wyjdzie dobranie czegoś porządnego

> (ale to trzeba pomacać, przymierzyć a nie zobaczyć na aledrogo i kliknąć "kup teraz"), lub

> rodzaj "rękodzieła artystycznego"

W Komforcie mają jedną wykładzinę sprzedawaną jako "samochodowa" ale imho jest badziewnej jakości.

Wykładzina na dywaniki musi być podgumowana. Nawet te najlepsze od spodu gumy nie mają. Pomijam cenę, bo dobrej jakości wykładzina w Komforcie, to 99-149pln/m2 (te za ok. 50pln są cienkie) Tu akurat jestem na bieżąco, bo wybierałem wykładziny do mieszkania. Dodać trzeba, że są w rolkach 4 lub 5m więc trzeba kupić min. 0,5mb czyli 2 lub 2,5m2 Przy cenie 99pln/m2 to 200-250pln za samą wykładzinę, do tego robota z wycinaniem i koszt obszycia. IMHO totalnie pozbawione sensu kiedy w ASO ori komplet jest ca. 160-200pln ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.