Skocz do zawartości

Polski Fiat 125p 1300ccm 1978


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie,

już ponad tydzień stoi w garażu, a ja nie miałem nawet czasu iść go dokładniej obejrzeć. Stało się i jestem nowym posiadaczem takiego oto kanta.

Suche dane:

- poprzedni i jedyny właściciel od nowości (Pan rocznik 1931r)

- fura totalnie garażowana i używana tylko w sezonie działkowym na trasie Grochów-Pruszków

- rok 1978, rejestracja '79, czyli mój rocznik smile.gif

- oryginalny nalot niecałe 73kkm

- silnik 1300, skrzynia 4, (dziwi mnie trochę emblemat z tyłu 1500..., Pan twierdzi, że tak było od nowości)

- lekko pęknięta atrapa przód i brak przedniego emblematu

- auto zdrowe, konserwowane jak na dziadka przystało bitexem, valvoliną i zaprawkami no.gif

- wnętrze czarne, do totalnego sprzątania.

- z elementów uszkodzonych to, gdy auto było nowe, ktoś uszkodził maskę i ta była albo malowana, albo wymieniona na nową (Pan nie pamięta...)

- czarne blachy

- wersja golas - jest tylko obrotomierz (jak kto woli 'obrotościomierz'), światła awaryjne, dołożone są lusterka zewnętrzne plastikowe (nie wiem, czy zgodnie ze sztuką), no i jest tempomat (dla twardzieli grinser006.gif )

Na chwilę obecną drażnią mnie wspomniane zaprawki i sam nie wiem co z tym robić - polakierować boki auta (będzie nówka sztuka), czy zostawić i będzie oryginał made by dziadek... Jak szanowne Grono radzi?

Na razie tyle, pytań pewnie będzie mnóstwo, bo jak na razie to nawet zaufałem Panu, że wszystko jest oryginał (Pan jest wujkiem mojego wujka...), a sam nie mam rozeznania.

Fiaton

post-141086-14352523577334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki rocznik na pewno nie mial bocznych kierunkowskazow.

Z tym tematem zgłupiałem na maksa, bo boczne okrągłe zniknęły w 1975, a prostokątne wróciły chyba w kwietniu 83. Mimo to część samochodów z tych lat ma boczne kierunki. Dziwne. Muszę kupić dziadkowi bilobil i go przycisnąć, żeby sobie przypomniał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie! Chylę czoła! Masz pięknego MRa!

waytogo.gif

Co do kwestii zaprawek, przepoleruj go i zobacz jak to będzie wyglądać. Ja osobiście wolałbym zostawić jeśli nie ma tragedii.

Wiele osób, które remontuje stare auta później twierdzi, że "lepiej wyglądał przed lakierowaniem - miał charakter, zachowaną patynę, a teraz? Ot taki zwykły samochód po remoncie"

Tak więc zastanów się - osobiście zostawiłbym tak jak jest, tylko przepolerować wink.gif

GRATULACJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki rocznik na pewno nie mial bocznych kierunkowskazow.

Tak, tylko weź pod uwagę to, że w tamtych latach panowała "moda na odmładzanie" samochodu, w Małych Fiatach demontowano chromy, zakładano plastiki tylko po to by wyglądał młodziej. Wiele osób dokonywało różnych przeróbek, tak więc pół biedy, że ma dołożone tylko kierunki.

W moim bąblu '76 Pan zmienił podsufitkę, tapicerkę deski rozdzielczej i panel z przełącznikami na wersję przystosowanę pod radio, bo w blasze wyciął dziurę brzeszczotem żeby Safari upchnąć. Mam teraz ogromny problem przywrócić go do oryginału... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GRATULACJE!

A Bóg zapłać za dobre słowo! 20.GIFpub2.gif

cieszę się choć przez moment mialem rozterki smile.gif

Auto faktycznie ma hak, wygląda wiekowy.

co do zaprawek to z drugiej strony jest ich wiecej.

wrzucę pełną relacje kiedy:

- zrobi sie pogoda i wystawie go na światło dzienne

- zamienie tableta na laptopa (wroce do domu)

- wyzdrowieje, bo od wczoraj jestem mega chory i czuje sie podle.

uwazajcie na pogode, bo ta jest zdradliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 125 montując hak na 100% trzeba było dołożyć boczne kierunkowskazy. Ten na zdjęciach ma właśnie

> dołożone, bo trochę za bardzo z tyłu .

I widzisz co ześ robił?! Teraz siedzę na googlu i przeglądam foty innych Fiatonów i umiejscowienie kierunków hehe.gif teraz będę chodzić po mieście z miarką i mierzyć każdego napotkanego 125p. grinser006.gif

Może jest rozbieżność od oryginału, ale żeby po fotce stwierdzić ten fakt... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi już trochę pęcznieją w dołu...

Też mu się później bliżej przyjrzałem i w cale taki ładny nie jest, ale wyskoczył mi jako 2 na stronie jak wszedłem na tablicę żeby porównać kierunki no i nie mogłem nie wkleić zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cyfra oznaczała pojemność silnika. W starej budzie też były 120, choć faktycznie w powszechnym

> mniemaniu te starsze, to 105tki.

jedynie 125 nie trzymala sie tej reguly zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny! waytogo.gif

Więcej fot food.giffood.gif

Ja mojego przepolerowałem, ale na nieoryginalnym lakierze efekt jest różny.

Tobie proponowałbym namieszać trochę właściwego odcienia lakieru i poprawić te zaprawki, a następnie przepolerować i efekt powinien być ok.gif

Jeśli to nie tajemnica, daj znać na priv za ile udało się wyrwać kancika grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to nie tajemnica, daj znać na priv za ile udało się wyrwać kancika

Na pewno przepłacił zlosnik.gif, ale też na pewno było warto grinser006.gifok.gifhehe.gif. Z tymi zaprawkami masz absolutnie rację old.gif. Zedrzeć to "białe" gówno do gołej blachy, dobrany lakier i jak wyschnie polerka - nie będzie śladu. Do dzisiaj nie potrafię sobie tego wytłumaczyć, ale dwa kolory fiaciorów z tamtego okresu kompletnie nie gniły. Właśnie ten tak zwany "miodowy" i jeszcze taki groszkowy zielony (nie będę teraz strzelał z pamięci ile to było LXX grinser006.gif). Coś musiało być w tych lakierach niewiem.gif, że nie gniły, albo gniły zdecydowanie mniej od pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny!

> Więcej fot

> Ja mojego przepolerowałem, ale na nieoryginalnym lakierze efekt jest różny.

> Tobie proponowałbym namieszać trochę właściwego odcienia lakieru i poprawić te zaprawki, a

> następnie przepolerować i efekt powinien być

> Jeśli to nie tajemnica, daj znać na priv za ile udało się wyrwać kancika

Łoki. Skoro musi być ruch na osiedlu to pokrótce opiszę dalsze perypetie Fiatona.

W słoneczny piątek wybrałem się na mały crusin' wokół komina, najpierw tankowanie paliwka z dodatkiem Unikat+ wink.gif, następnie próba prędkości (napędziłem się do 100km/h) i stwierdziłem, że więcej nie potrzebuję smile.gif W dalszej kolejności jazda terenowa (wolniutko) polnymi drogami - nic nie stuka, nic nie puka grinser006.gif a na koniec kilka fotek "plenerowych" z zewnątrz, na szczegółowe + wnętrze przyjdzie czas, na razie wymontowałem cały środek, łącznie z wykładziną podłogi i robię pucu pucu - poprzedni właściciel chyba uwielbiał nasiona słonecznka hehe.gifwpysk.gif

sg1s81961.jpg

sg1s81811.jpg

sg1s81751.jpg

sg1s8193.jpg

Na ostatnim foto widać temat zaprawek... z drugiej strony, gdyby ich nie było to całość nie byłaby tak zdrowa... Buda jest cała zdrowa, podwozie całe w bitexie, nawet sprężyny i resory smile.gif Oba tłumiki są nowe, lekko był zapieczony cylinderek jednego hamulca (ogarnąłem). Jestem na etapie czyszczenia wnętrza i jak skończę to wrzucę foty i poproszę Was o sugestie ile Waszym zdaniem auto jest warte.

Ja przyjmuję, że 5, bo tyle chciał właściciel. Na pytanie ile ja chcę dać (przy negocjacjach) powiedziałem, że 3, ale właściciel (Pan rocznik 31 zlosnik.gif ) złapał się za serce i zdawał się mdleć smile.gif Dlatego też zostawiłem 4 i powiedziałem, że jak nie znajdę rażących uchybień to oczywiście się do końca rozliczę.

Chcę to zrobić bo Pan jest chorym emerytem i każde 100pln to dla niego dużo. Nie chcę na nim zarobić (innymi słowy go naciąć), choć może auto jest wart więcej niż 5, z drugiej mańki też mu nie chcę robić prezentów skoro ktoś powie, że warte toto 2 (jak w poście obok). Dlatego liczę na konstruktywną krytykę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łoki. Skoro musi być ruch na osiedlu to pokrótce opiszę dalsze perypetie Fiatona.

> W słoneczny piątek wybrałem się na mały crusin' wokół komina, najpierw tankowanie paliwka z

> dodatkiem Unikat+ , następnie próba prędkości (napędziłem się do 100km/h) i stwierdziłem, że

> więcej nie potrzebuję W dalszej kolejności jazda terenowa (wolniutko) polnymi drogami - nic

> nie stuka, nic nie puka a na koniec kilka fotek "plenerowych" z zewnątrz, na szczegółowe +

> wnętrze przyjdzie czas, na razie wymontowałem cały środek, łącznie z wykładziną podłogi i

> robię pucu pucu - poprzedni właściciel chyba uwielbiał nasiona słonecznka

> Na ostatnim foto widać temat zaprawek... z drugiej strony, gdyby ich nie było to całość nie byłaby

> tak zdrowa... Buda jest cała zdrowa, podwozie całe w bitexie, nawet sprężyny i resory Oba

> tłumiki są nowe, lekko był zapieczony cylinderek jednego hamulca (ogarnąłem). Jestem na etapie

> czyszczenia wnętrza i jak skończę to wrzucę foty i poproszę Was o sugestie ile Waszym zdaniem

> auto jest warte.

> Ja przyjmuję, że 5, bo tyle chciał właściciel. Na pytanie ile ja chcę dać (przy negocjacjach)

> powiedziałem, że 3, ale właściciel (Pan rocznik 31 ) złapał się za serce i zdawał się mdleć

> Dlatego też zostawiłem 4 i powiedziałem, że jak nie znajdę rażących uchybień to oczywiście się

> do końca rozliczę.

> Chcę to zrobić bo Pan jest chorym emerytem i każde 100pln to dla niego dużo. Nie chcę na nim

> zarobić (innymi słowy go naciąć), choć może auto jest wart więcej niż 5, z drugiej mańki też

> mu nie chcę robić prezentów skoro ktoś powie, że warte toto 2 (jak w poście obok). Dlatego

> liczę na konstruktywną krytykę

Ja go mogę łyknąć za 5.

Ale chętniej bym znalazł rocznik 73'

Naszło mnie, żeby sobie kupić równolatka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja go mogę łyknąć za 5.

Ja za rocznik 76, kość słoniowa z brązową tapicerką w takim stanie oddam nowe czerwone Clio grinser006.gif. Fiacior mniej palił, miał większy bagażnik, w środku było ciszej, lepiej przyspieszał, nie trzeba było z tyłu zapinać pasów i miał jeszcze kilka innych zalet - na przykład siedzenia dało się tak rozłożyć, że rodzina 2+1 spokojnie wyspała się na parkingu ok.gifhehe.gif. Dzisiaj w A8 nie da rady facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.