Skocz do zawartości

Przegląd techniczny motocykla...


delco

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak wyglada bo mam do poniedziałku a nigdy nie bylem?

u mnie szukał tabliczki znamionowej i nr na główce ramy sprawdzał.

potem światła, klakson, stop.

skasował swoje i do widzenia za rok.

pozdrawiam

bekon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyglada bo mam do poniedziałku a nigdy nie bylem?

Byłem w ubiegłą sobotę. Trochę się obawiałem, bo mam wersję USA - przednie kierunki świecą mi również jako pozycje a lampie głównej nie mam nawet żarówki pozycyjnej. Przyjechałem, zaparkowałem przed halą i poszedłem do diagnosty. Ten wziął DR, wyszedł przed halę, sprawdził nr na tabliczce z tymi w DR, zapytał czy są światła grinser006.gif - chciałem włączyć, ale powiedział, że nie ma potrzeby hehe.gif. I tyle, pieczątka, 63zł i do widzenia rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na stacje.

Światła, klakson, wycieki.

Dodatkowo:

- głośność

- jazda testowa

Ostatnie dwa elementy mam w "std", znajomy nie da mi przeglądu, jak sobie nie pojeździ hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta do którego zawsze jeżdże, który zawsze dokładnie sprawdza auto, ale podbija przegląd z głupimi brakami (żarówka tablicy itp.) powiedział, że gdyby wszystkie auta były sprawne tak jak motocykle które do neigo przeyjeżdżaja to byłoby dobrze zlosnik.gif przegląd moto to 5 minut zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyglada bo mam do poniedziałku a nigdy nie bylem?

U mnie od lat wygląda to tak:

światła, klakson, głośność wydechu, numery ramy,

wjedzie Pan na rolki ?

ja mówię - nie i nie pozwolę wsiąść na mój moto do czasu okazania ubezpieczenia osobistego diagnosty od szkód w pracy i kończy się na pieczątce i pytaniu czy wysłać sms'a przypominającego za rok o badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyglada bo mam do poniedziałku a nigdy nie bylem?

Nie daj się ogłupić, bo np. ja raz zostałem "zaproszony" na badanie skuteczności hamulców na zewnątrz hali i miało to polegać na zablokowaniu przedniego koła... screwy.gif zabić mnie chciał, czy jak... niewiem.gifgrinser006.gifhehe.gif

Ale najczęściej BT polega na sprawdzeniu świateł, migaczy, n-ru ramy, klakson, bieżnik i grubość tarczy "na oko" grinser006.gif i do kasy yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dość prosto mimo, że niestandardowo zlosnik.gif

Najpierw próbuje sprawdzić numer na główce ramy - wtedy kieruję gościa do właściwego, nabitego w innym miejscu ramy.

Potem sprawdzenie na tabliczce.

Czasem trąbną sobie trąbką, zaświecą światłami - w sensie mijania, pozycja, kierunki, stop.

Następnie do okienka, kasa na blat, pieczątka w dowód i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe co mi zapiszą biorąc pod uwagę że mam angielski licznik.

Tak jak i u mnie, nie ma w systemie możliwości wpisania w milach, a przeliczać "na nasze" się boją bo nie ma "interpretacji". Więc wpisują w milach, aby w razie "W" stan w systemie i na liczniku się zgadzał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Jak wyglada bo mam do poniedziałku a nigdy nie bylem?

Wygląda normalnie jak w przypadku przeglądu samochodu, jeśli jedziesz pierwszy raz to wybierz dobrą stację, która zrobi Ci profesjonalny przegląd. Ja jeżdżę na stację diagnostyczną w Gliwicach. Proponuję odwiedzić jak nie wiesz dokąd najlepiej się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda normalnie jak w przypadku przeglądu samochodu, jeśli jedziesz pierwszy raz to wybierz dobrą

> stację, która zrobi Ci profesjonalny przegląd. Ja jeżdżę na stację diagnostyczną w Gliwicach.

> Proponuję odwiedzić jak nie wiesz dokąd najlepiej się udać.

Uff, wreszcie, po pół roku, delco może ze spokojem jechać na przegląd. Do Gliwic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był już ktoś w tym roku na przeglądzie ?

> Zapisują przebieg motocykla czy tylko samochodów ?

Ostatnio śmiałem się, że za rok będzie głupio wyglądało.

Teraz mam jakieś 93 czy 94kkm na liczniku, a ten jest do 99999km.

Czyli za rok startuję od zera grinser006.gif I jeszcze lepsze. Nie mam pojęcia, które to ponad 90kkm hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał możliwość wybrania kilometry/mile ?

> Czy po prostu w okienku wpisał wartość w milach ?

Diagnosta ma możliwość wyboru km/mile. Na wydruku jaki dostałem w SKP mam wydrukowane km, pomimo iż sprawdzałem co wpisał do bazy. Podobnie na wydruku z historiapojazdu.gov.pl są km a nie mile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.