Skocz do zawartości

tak sie bawią chłopaki w Holandii


Rekomendowane odpowiedzi

w sobotę odwiedziłem pewną firmę specjalizującą się w MB w Holandii, wklejam kilka fotek:

DSC_7684.jpg

DSC_7683.jpg

DSC_7679.jpg

DSC_7689.jpg

DSC_7690.jpg

DSC_7692.jpg

DSC_7693.jpg

DSC_7699.jpg

DSC_7700.jpg

ceny... niestety hehe.gifgrinser006.gif

tak czy siak holandia to raj dla miłośników starych fur, w ciągu kilku godzin widziałem ok 50 klasycznych, jadących aut w tym Austina Healeya, Citroena SM cabrio(!!!!), BMW 3200CS (!!!!!!!!!!!!!) etc etc... food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sobotę odwiedziłem pewną firmę specjalizującą się w MB w Holandii, wklejam kilka fotek:

> ceny... niestety

> tak czy siak holandia to raj dla miłośników starych fur, w ciągu kilku godzin widziałem ok 50

> klasycznych, jadących aut w tym Austina Healeya, Citroena SM cabrio(!!!!), BMW 3200CS

> (!!!!!!!!!!!!!) etc etc...

A właśnie wczoraj był u mnie na przeglądzie facet z klubu aut zabytkowych i opowiadał o swojej nieskazitelnej 123-ce. Jak przyjedzie nią to porobię foty grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ceny... niestety

> tak czy siak holandia to raj dla miłośników starych fur, w ciągu kilku godzin widziałem

Raj to moze i byl ale sie skonczyl

od stycznia tego roku za wszystkie auta ktore nie sa starsze niz 40 lat trzeba placic taki sam podatek drogowy jak za zwykle samochody. Ceny spadly na leb na szyje, nikt nie kupuje juz takich Youngtimerow. Bardzo duzo idzie na export, albo poprostu na zlom...

jak ktos szuka youngitmera to teraz ma idealny moment bo ludzie ich sie za grosze pozbywaja zeby tylko nie musieli placic monstrualnego podatku drogowego

firmy ktore sie specjalizowaly w takich autach upadaja jedna po drugiej

obstawiam ze ta firma ze zdjecia tez niedlugo padnie. wszystkie auta na zdjeciach sa w tym momencie "nie do sprzedania" w nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raj to moze i byl ale sie skonczyl

> od stycznia tego roku za wszystkie auta ktore nie sa starsze niz 40 lat trzeba placic taki sam

> podatek drogowy jak za zwykle samochody. Ceny spadly na leb na szyje, nikt nie kupuje juz

> takich Youngtimerow. Bardzo duzo idzie na export, albo poprostu na zlom...

> jak ktos szuka youngitmera to teraz ma idealny moment bo ludzie ich sie za grosze pozbywaja zeby

> tylko nie musieli placic monstrualnego podatku drogowego

> firmy ktore sie specjalizowaly w takich autach upadaja jedna po drugiej

> obstawiam ze ta firma ze zdjecia tez niedlugo padnie. wszystkie auta na zdjeciach sa w tym momencie

> "nie do sprzedania" w nl

To ja szukam sponsora na tego R129. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ceny spadly na leb na szyje, nikt nie kupuje juz

> takich Youngtimerow. Bardzo duzo idzie na export, albo poprostu na zlom...

> jak ktos szuka youngitmera to teraz ma idealny moment bo ludzie ich sie za grosze pozbywaja[...]

Jakies wwwhmm.gif? co do kupna, plswaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]Ceny spadly na leb na szyje, nikt nie kupuje juz

> Jakies www? co do kupna, pls

http://www.marktplaats.nl

www.autoscout24.nl

wszystkie auta ktore nie sa starsze niz 40 lat ( latwo poznac bo maja zolte tablice) szczegolnie diesle oraz lpg

w tym momencie jest dobry interes zeby kupowac amerykance oraz wlasnie takie mercedesy ktore sa ciezkie.

im ciezsze auto tym wiecej trzeba placic , a do tego jesli w dieslu albo lpg to +40% (sic!), np za tak beczke w dieslu ktora przed zmianami kosztowala rocznie 0euro teraz trzeba placic ok 2000e rocznie wiec ludzie masowo sie ich pozbywaja czasem za ulamek ceny za ktore je kupili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajne ceny mają na kredensy Volvo

> znalazłem też merca w116 za 1200 euro albo caprice z 5.0 V8 pod maską za 1500 euro

no wlasnie to sa teraz auta ktore sa za grosze sprzedawane bo nie oplaca sie ich utrzymywac, ciezkie i dodatkowo duzo palą.

jak ktos szuka takiego auta to ma dobry moment bo poki co jest w czym wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie to sa teraz auta ktore sa za grosze sprzedawane bo nie oplaca sie ich utrzymywac,

> ciezkie i dodatkowo duzo palą.

> jak ktos szuka takiego auta to ma dobry moment bo poki co jest w czym wybierac

tylko dodaj że dotyczy to aut w średnim stanie, jak coś jest naprawdę ładne i z małym przebiegiem to jest nadal drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko dodaj że dotyczy to aut w średnim stanie, jak coś jest naprawdę ładne i z małym przebiegiem

> to jest nadal drogie

bynajmniej tak wynika z tych portali- ten sam model potrafi kosztować o kilka tysiaków więcej jak patrzyłem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie to sa teraz auta ktore sa za grosze sprzedawane bo nie oplaca sie ich utrzymywac,

> ciezkie i dodatkowo duzo palą.

> jak ktos szuka takiego auta to ma dobry moment bo poki co jest w czym wybierac

Ty teraz siedzisz w NL?

bo może bym miał sprawę do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko dodaj że dotyczy to aut w średnim stanie, jak coś jest naprawdę ładne i z małym przebiegiem

> to jest nadal drogie

niby masz rację, ale zastanawiam się czy np nie opłaciłoby się przytargać kilka takich aut w średnim stanie choćby po to żeby je przeznaczyć na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> tylko dodaj że dotyczy to aut w średnim stanie, jak coś jest naprawdę ładne i z małym przebiegiem

> to jest nadal drogie

To za ile teraz można wyrwać jakieś przyzwoite W124 w automacie?

Bo ja bym takie chciał (diesel lub benzyna na wtrysku el., sedan, klima) a znaleźć w PL coś w rozsądnym stanie, to normalnie katastrofa jest.

Pomoglibyscie poszukac....

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To za ile teraz można wyrwać jakieś przyzwoite W124 w automacie?

> Bo ja bym takie chciał (diesel lub benzyna na wtrysku el., sedan, klima) a znaleźć w PL coś w

> rozsądnym stanie, to normalnie katastrofa jest.

> Pomoglibyscie poszukac....

> Pozdro

za 5k euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To za ile teraz można wyrwać jakieś przyzwoite W124 w automacie?

> Bo ja bym takie chciał (diesel lub benzyna na wtrysku el., sedan, klima) a znaleźć w PL coś w

> rozsądnym stanie, to normalnie katastrofa jest.

> Pomoglibyscie poszukac....

> Pozdro

> Bartek

Teść mojego szwagra ma rękę do takich aut, ostatnio kupił E200 diesel manual, rok jeździł nim mój szwagier, teraz idzie na sprzedaż - brak mocy na trasach dobija - cena 9 kpln za 1994 rok.

Ze dwa tygodnie temu ww. teść zakupił W124 300 turbo diesel, 147KM, automat, klima, itp. Dał za niego coś koło 8 tyś, sprzedawał będzie pewnie za dwa razy więcej jak się nim nacieszy parę miesięcy i dołoży do niego max. kasy.

W zasadzie wszyscy znajomi już jeżdżą autami od niego, koleś jest jakimś wysoko w hierarchii kierem dużych budów, firma w której pracuje bez mrugnięcie okiem akceptuje wszystkie jego faktury na części do samochodów którymi się porusza. Zrobił tak ostatnio wspomniane E200, Volvo V70 którym mój kuzyn pomyka, Astrę II Bertone też w rodzinie, Fiata 126p który też jeździ u kogoś ze znajomych, w kółko coś kupuje, doprowadza do stanu bdb i sprzedaje - co prawda powyżej średniej rynkowej, ale auta robi profi - i robi je sam. Większość części kupuje oryginalnych w ASO, bo cena go generalnie wali wink.gif Nie znam do końca mechanizmów współpracy z firmą w której pracuje, jest to dla mnie deko dziwne, ale chyba musi być dla nich ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 5k euro

Za 5k EURO to żadna okazja. Za 3 lub 4, to i owszem tak, w zależności od wersji silnikowej.

Tak czy inaczej już się oswoiłem z myślą, że Mesiek W124, który ma jeszcze pojeździć i nacieszyć właściciela wyglądem i niezawodnością, musi teraz kosztować kilkanaście koła.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 5k EURO to żadna okazja. Za 3 lub 4, to i owszem tak, w zależności od wersji silnikowej.

> Tak czy inaczej już się oswoiłem z myślą, że Mesiek W124, który ma jeszcze pojeździć i nacieszyć

> właściciela wyglądem i niezawodnością, musi teraz kosztować kilkanaście koła.

> Pozdro

> Bartek

czy ja napisałem że to okazja? po prostu tyle trzeba dać za ładnego z potwierdzonym niskim przebiegiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce mi się wierzyć że to nie jest zgliszcz, choć cena przyznaję ciekawa bo same takie felgi to

> 500E

wyobraz sobie ze ktos mial takiego merca , nie musial za niego podatku placic a teraz ma do zaplacenia rocznie ( nie wiem ile dokladnie wazy) ok 2400euro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.