Skocz do zawartości

Croma - prośba o podpowiedź


Paciasss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trafiłem tutaj ponieważ spodobał mi się Fiat Croma i zamierzam się zdecydować na kupno tego samochodu. Mam dwa typy. Poczytałem kilka tematów i jestem świadomy, że kupując auto od handlarza może być różnie.

Wybrałem silnik 1,9 diesla 120 KM. O 150 KM słyszałem złe opinie (nie wiem jednak czy były rzetelne). Przy szukaniu unikałem automatów, nie mam jakoś do nich przekonania.

Czy mógłbym prosić o jakąś podpowiedź, czy w ogóle warto jechać zobaczyć, któreś z tych aut?

Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i informację.

Poniżej wrzucam oferty, nad którymi się zastanawiam.

http://olx.pl/oferta/fiat-croma-navijasny-welurpolecam-2007-CID5-ID5GLqT.html#c57db47a03

http://olx.pl/oferta/fiat-croma-nav-blue-me-czujniki-parkow-2008-CID5-ID5Gbvh.html#8cd8f442a8

http://otomoto.pl/fiat-croma-1-9m-jet-klimatronik-fv23-C32780652.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Trafiłem tutaj ponieważ spodobał mi się Fiat Croma i zamierzam się zdecydować na kupno tego

> samochodu. Mam dwa typy. Poczytałem kilka tematów i jestem świadomy, że kupując auto od

> handlarza może być różnie.

> Wybrałem silnik 1,9 diesla 120 KM. O 150 KM słyszałem złe opinie (nie wiem jednak czy były

> rzetelne). Przy szukaniu unikałem automatów, nie mam jakoś do nich przekonania.

> Czy mógłbym prosić o jakąś podpowiedź, czy w ogóle warto jechać zobaczyć, któreś z tych aut?

> Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę.

> Będę wdzięczny za każdą pomoc i informację.

> Poniżej wrzucam oferty, nad którymi się zastanawiam.

> http://olx.pl/oferta/fiat-croma-navijasny-welurpolecam-2007-CID5-ID5GLqT.html#c57db47a03

> http://olx.pl/oferta/fiat-croma-nav-blue-me-czujniki-parkow-2008-CID5-ID5Gbvh.html#8cd8f442a8

> http://otomoto.pl/fiat-croma-1-9m-jet-klimatronik-fv23-C32780652.html

> Pozdrawiam

Wybieranie samochodu ze zdjęć handlarza można tylko porównać do wyboru żony ze zdjęć z portalu randkowego - wynik masz taki sam.... możesz trafić na super egzemplarz, a może też dostać po dużym przebiegu, mimo, że na fotkach tego nie widać....

Oceń, który Ci pasuje i jedź sprawdzać na żywo - akurat ta rada sprawdza się też do wyboru żony.... rotfl.gifrotfl.gif

jeśli chodzi o te, które podałeś to nie będę obiektywny, bo mi się bardziej podobają przed FL i takiej szukałem dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Trafiłem tutaj ponieważ spodobał mi się Fiat Croma i zamierzam się zdecydować na kupno tego

> samochodu. Mam dwa typy. Poczytałem kilka tematów i jestem świadomy, że kupując auto od

> handlarza może być różnie.

> Wybrałem silnik 1,9 diesla 120 KM. O 150 KM słyszałem złe opinie (nie wiem jednak czy były

> rzetelne).

Jedynym elementem który świadczy na niekorzyść wersji 150KM to tylko klapy wirowe w kolektorze ssącym, o których mowa już była pińcet razy i bardzo łatwo się ich pozbyć. Weź się przejedź czy to w ogóle jedzie, bo buda ciężka.

>Przy szukaniu unikałem automatów, nie mam jakoś do nich przekonania.

> Czy mógłbym prosić o jakąś podpowiedź, czy w ogóle warto jechać zobaczyć, któreś z tych aut?

> Ewentualnie na co powinienem zwrócić uwagę.

> Będę wdzięczny za każdą pomoc i informację.

> Poniżej wrzucam oferty, nad którymi się zastanawiam.

Z tych roczników to trochę za tanio. Nic nie widać na tych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 120KM i calkiem milo sie to kreci, chyba ze makaron czipa robil:)

Co do ceny to moja w PZU 2009 EMOTION wyceniona na 24 tys zl frown.gif wiec te ceny to tez nie jakies z kosmosu, poprostu niemal rynkowe.

Ze zdjec wybralbym po lifcie, ja kupowalem w gnieznie, pojechalem do ASO fiat na tej ulicy co zaglebie, 250zl sprawdzili to i owo, kupilem i juz 2 lata sie kulam.

Tyle, ze moja byla na gwarancji jeszcze i w ASO potwierdzili przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie o gnieźnieński komisach czytałem dużo złych opinii, ale zdarzają się wyjątki...

> Gniezno i Swarzędz nie są daleko od siebie, więc można za jednym zamachem zobaczyć oba auta, a

> jednak kawałek drogi tam stąd niepewność

Zawsze niepewnosc jest.

Wsrod handlarzy i czarne owce sie znajda co chca wala zrobic, ale juz chyba tylko nieuwaga i lekkomyslnosc kupujacego to duzy problem, bo wiadomo, handlarz koloryzuje.

Wazne aby nie ulec emocjom, ze lsni, oponki czarne, glancpomada:)

Brak choinek we wnetrzu to zaleta bo po co one w ilosci kilku np? aby smrod jakis ukryc zapewne:)

Male szczegoly a zwracaja uwage.

Gumki na pedalach sa dosc delikatne i po ponad 100 tkm juz wyraznie widac wytarcie co potwierdzi wielu cromiarzy:)

Zanim pojedziesz zrob liste punktow ktore chcesz/powinienes sprawdzic bo wowczas o niczym nie zapomnisz w wyniku emocji:)

Powodzenia i napisz o wrazeniach albo...pochwal sie nabytkiem.

Aaaa..targuje sie, spokojnie zbijesz 1-2 k, mozesz zapytac o kola zimowe, bo auta od prywatnych wlascicieli niemal zawsze sa z 2 kpl kol (info od handlarza) turasy tylko zabieraja wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co ma się na niej przejechać i ją obmacać

wpysk.gif jedno w głowie.... hahaha.gif

nie na niej, tylko nią... smile.gif

i nie obmacać, a dokładnie obejrzeć... ewentualnie pojechać do jakiegoś warsztatu i sprawdzić co się da.

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze niepewnosc jest.

> Wsrod handlarzy i czarne owce sie znajda co chca wala zrobic, ale juz chyba tylko nieuwaga i

> lekkomyslnosc kupujacego to duzy problem, bo wiadomo, handlarz koloryzuje.

> Wazne aby nie ulec emocjom, ze lsni, oponki czarne, glancpomada:)

> Brak choinek we wnetrzu to zaleta bo po co one w ilosci kilku np? aby smrod jakis ukryc zapewne:)

> Male szczegoly a zwracaja uwage.

> Gumki na pedalach sa dosc delikatne i po ponad 100 tkm juz wyraznie widac wytarcie co potwierdzi

> wielu cromiarzy:)

> Zanim pojedziesz zrob liste punktow ktore chcesz/powinienes sprawdzic bo wowczas o niczym nie

> zapomnisz w wyniku emocji:)

> Powodzenia i napisz o wrazeniach albo...pochwal sie nabytkiem.

> Aaaa..targuje sie, spokojnie zbijesz 1-2 k, mozesz zapytac o kola zimowe, bo auta od prywatnych

> wlascicieli niemal zawsze sa z 2 kpl kol (info od handlarza) turasy tylko zabieraja wszystko:)

dzięki za radę wink.gif

mam nr vin auta ale niestety nie za dużo informacji dzięki temu zdobyłem... w przyszłym tygodniu przejadę się zobaczyć samochód...

rozumiem, że obowiązkowo jechać do ASO żeby go przejrzeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to Twoj wybor czy ASO ale 250 zl wobec wydatku 25000 czy ew wtopy smiesznie wyglada wartosciowo:)

Jak wyżej... W ASO proponuje troche ponegocjować cene (poza FV). Ja byłem z dwiema Cromami, przy pierwszej płaciłem 250zł, przy drugiej już 180zł, z kolei przy kupnie Cromy dla ojca płaciliśmy już 150zł. Dwie ostatnie pozycje bez FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie bardzo śmiesznie

> a czy w ASO Fiata w Polsce po nr vin są mi w stanie sprawdzić historię auta z Francji ?

Jeśli chodzi o Gniezno i tamtejsze ASO, to chyba kolega Crush (podkreślam chyba), kwestionował ich rzetelność i "układy" z komisami, ale nie pamiętam w jakim wątku to czytałem.

Owszem jest to POL-CAR powiązany z tym w Antoninku, ale jakość zdecydowanie inna.

Podkreślam jednak, że na własnej skórze tego nie sprawdzałem, piszę to co pamiętam z AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij oglądanie od obmacania rantów nadkoli - czy nie są prostowane, podwozia, chłodnicy i

> skraplaczy .. i tak dalej

dzwoniłem dzisiaj do ASO i za dużo danych nie mają... ostatni przegląd w 2009 roku 60 k km przejechane i to tyle... mowa o tym ostatnim, czarnym z 2007 roku...

wysłałem rodzinkę z Poznania, żeby obczaili samochód i pojechali z nim do ASO... jak będzie OK to się zdecyduję... dzisiaj będę już coś wiedział wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuszczam chyba ten konkretny samochód...

przód nierówno poskładany... szyba przednia była wymieniana, maska i zderzak też... skrzynia biegów ciężko chodzi, być może tak w tym aucie jest...

ale ponoć ogólnie dobrze się prowadzi i dobrze się jechało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 120KM i calkiem milo sie to kreci, chyba ze makaron czipa robil:)

Faktem jest, że 120KM w dieslu to zupełnie coś innego niż 120KM w benzynie. Jeździłem Vectrą C 122KM w benzynie, a więc prawie bliźniaczym autem, no i twierdzę, że toto w ogóle nie jechało.

Ja bym generalnie nie demonizował silnika 150KM, wziąć coś, co jest w lepszym stanie, bez zawężania sobie kryteriów wyszukiwania i tyle. Tak jak wspomniano, klapy wirowe to tylko problem tych, co je pozostawili, gdy ich nie ma, problem też nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze że odpuściłeś to auto. Stoi tam od marca 2013. Miało gwiazdkę na szybie przedniej jak je

> ostatnio widziałem, to by wyjaśniało dlaczego zmieniona.

no trudno, trochę się na niego nastawiłem ale nic na siłę smile.gif znalazłem kolejne smile.gif

mam pytanie: czy wszystkie auta z rocznika 2007, 120 KM 1,9 JTD mają 6 biegową skrzynię? czy każdy miał to samo wyposażenie? (jeżeli jest nawigacja to jest też tempomat itp. itd) w ogłoszeniu nie wiele jest napisane o wyposażeniu...

http://olx.pl/oferta/sprzedam-fiat-croma-1-9jtd-CID5-ID4MtzF.html#cda3585c31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no trudno, trochę się na niego nastawiłem ale nic na siłę znalazłem kolejne

> mam pytanie: czy wszystkie auta z rocznika 2007, 120 KM 1,9 JTD mają 6 biegową skrzynię? czy każdy

> miał to samo wyposażenie? (jeżeli jest nawigacja to jest też tempomat itp. itd) w ogłoszeniu

> nie wiele jest napisane o wyposażeniu...

> http://olx.pl/oferta/sprzedam-fiat-croma-1-9jtd-CID5-ID4MtzF.html#cda3585c31

Obejrzałbym... Nie wygląda mi to na ogłoszenie handlarza, więc zadzwoń, popytaj, umów się na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzałbym... Nie wygląda mi to na ogłoszenie handlarza, więc zadzwoń, popytaj, umów się na

> oględziny.

Napisałem wiadomość bo wieczorem wczoraj go znalazłem... dwie rzeczy mi się nie podobają:

1) świecąca się kontrolka silnika

2) tylna klapa wygląda jakby nie pasowała

ale może się czepiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem wiadomość bo wieczorem wczoraj go znalazłem... dwie rzeczy mi się nie podobają:

> 1) świecąca się kontrolka silnika

> 2) tylna klapa wygląda jakby nie pasowała

> ale może się czepiam

Nie widze zdjęcia tylnej kanapy więc niewiem.gif

Popytaj w czym rzec (kontrolka silnika), skombinuj sobie laptop z kabelkiem, dowiesz się czegoś wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylnej KLAPY bagażnika

> już spytałem, czekam na odpowiedź - jak nie odpisze, zadzwonię

Ufff potrzebuje kawy smile.gif

Co z klapą nie tak wg Ciebie?

Jeżeli auto Ci się podoba, a gość to prywatna osoba to nie czekałbym na odpowiedź a wykonałbym telefon do niego. Poprosił o VIN, zapytał o jego przeszłosć, usterki. Zweryfikował historię w ASO (o ile takowa będzie). Jeżeli większych zastrzeżeń nie będzie to lapek z kabelkiem + czujnik lakieru. Wiele rzeczy się wyjaśni, ewentualnie potem można uderzyć do ASO by kompleksowo sprawdzić samochód. Oferty prywatnych właścicieli (pod warunkiem że z samochodem jest wsio ok) znikają dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ufff potrzebuje kawy

> Co z klapą nie tak wg Ciebie?

> Jeżeli auto Ci się podoba, a gość to prywatna osoba to nie czekałbym na odpowiedź a wykonałbym

> telefon do niego. Poprosił o VIN, zapytał o jego przeszłosć, usterki. Zweryfikował historię w

> ASO (o ile takowa będzie). Jeżeli większych zastrzeżeń nie będzie to lapek z kabelkiem +

> czujnik lakieru. Wiele rzeczy się wyjaśni, ewentualnie potem można uderzyć do ASO by

> kompleksowo sprawdzić samochód. Oferty prywatnych właścicieli (pod warunkiem że z samochodem

> jest wsio ok) znikają dość szybko.

może się czepiam smile.gif dzisiaj zadzwonię...

ta oferta niestety szybko nie znika 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kontrolka silnika się świeci ponieważ "EGR jest wyczyszczony" takie dostałem info...

> czy coś wam to mówi ?

Jasne. Znaczy się, że go nie ma hehe.gif

No dobra, żartowałem. Swoją drogą jeszcze takiej bzdury nie czytałem. Ma ten handlarz fantazję i kompletny brak rozeznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne. Znaczy się, że go nie ma

> No dobra, żartowałem. Swoją drogą jeszcze takiej bzdury nie czytałem. Ma ten handlarz fantazję i

> kompletny brak rozeznania.

właśnie to nie jest handlarz, to jest jego auto i nim jeździł 4 lata...

może ja coś przekręciłem... dopytam jeszcze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie to nie jest handlarz, to jest jego auto i nim jeździł 4 lata...

> może ja coś przekręciłem... dopytam jeszcze

Jeżeli egr jest wyczyszczony to znaczy, że jest sprawny. ale sprawny egr nie wywala "checka". Moja diagnoza jest taka - jeżeli auto odpala, silnik pracuje normalnie i nie szarpie, nie muli go, to prawdopodobnie egr jest zaślepiony blachą ale nie wyprogramowany. Zapewne zaczął padać albo i padł a gościu żeby móc jeździć zaślepił go i zasuwa dalej. Ale z pewnością nie oznacza to "wyczyszczenia". Rzecz do konkretnego sprawdzenia i ewentualnie argument do zbicia ceny. Wcześniej czy później sam stwierdzisz że egr należy się pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli egr jest wyczyszczony to znaczy, że jest sprawny. ale sprawny egr nie wywala "checka". Moja

> diagnoza jest taka - jeżeli auto odpala, silnik pracuje normalnie i nie szarpie, nie muli go,

> to prawdopodobnie egr jest zaślepiony blachą ale nie wyprogramowany. Zapewne zaczął padać albo

> i padł a gościu żeby móc jeździć zaślepił go i zasuwa dalej. Ale z pewnością nie oznacza to

> "wyczyszczenia". Rzecz do konkretnego sprawdzenia i ewentualnie argument do zbicia ceny.

> Wcześniej czy później sam stwierdzisz że egr należy się pozbyć...

Być może wystarczy skasować błąd, który pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie coś mu dolega, poza tym problem może tkwić w cenie, w tej kwocie można już kupić Crome po

> liftingu...

zgadza sie albo wieswagena jakiegos nieco starszego:)))

Uwazam, ze ten rocznik i wypsazenie to 20-21 tys max.

CHyba ze kola ziomowe dolozy , potwierdzi rozrzad, jakies naprawy to mozna sie pokusic o dolozenie 500zl:)do 21 tys:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza sie albo wieswagena jakiegos nieco starszego:)))

> Uwazam, ze ten rocznik i wypsazenie to 20-21 tys max.

> CHyba ze kola ziomowe dolozy , potwierdzi rozrzad, jakies naprawy to mozna sie pokusic o dolozenie

> 500zl:)do 21 tys:)

też tak myślę smile.gif

czekam jeszcze na info od gościa kiedy co wymieniał i 4 maja jadę obejrzeć, jak będzie wszystko ok to się zdecyduję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza sie albo wieswagena jakiegos nieco starszego:)))

> Uwazam, ze ten rocznik i wypsazenie to 20-21 tys max.

> CHyba ze kola ziomowe dolozy , potwierdzi rozrzad, jakies naprawy to mozna sie pokusic o dolozenie

> 500zl:)do 21 tys:)

A ja dostałem wycenę składek za OC i AC, wyceniono mi samochód na... 26000 yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprostsza metoda na sprawdzenie wyceny wg eurotax to wejść np. do kalkulatora oc/ac w mtu, podać

> parametry wejściowe i wycena pojawi się.

Ale ten kalkulator poda Ci wartość bez uwzględnienia wyposażenia dodatkowego... A więc zaniży wartość pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR jest zaślepiony...

dodatkowo otrzymałem takie informacje:

a wiec przy liczniku 142350 rozrzad pompa wody orginalny fiata NAPRAWDE ORGINAL JEST ZAŁOZONY 100000 MOZNA SPOKOJNIE ZROBIC

157500 drazki i koncowki trw

165254 wycieraczki valeo wymieniony mostek alternatora i regulator i lozyska

166500 napinacz paska pk

166680 tarcze trw klocki trw przod

167088 filtr kabinowy weglowy

167793filtr paliwa mann

168659 lozyska gorne amortyzatora przod ina

olej wymieniony przy stanie licznika 169630 5w40 selena 4.5 litra wraz z filterm oleju przejechane jakies 500 km na oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to kupiłem

Gratulacje ok.gif

Sprawdź przy okazji czy faktycznie ECU zgłasza błąd EGR-a , a nie coś innego .

No i napisz teraz coś więcej o aucie w wątku powitalnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.