Skocz do zawartości

Hyundai Sonata V6


dundy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zapragnąłem kupić coś takiego smile.gif

http://allegro.pl/hyundai-sonata-3-3-b-gaz-prins-bezwypadek-idealny-i4246110499.html

Doradźcie proszę czy warto inwestować w dokładne sprawdzenie takiego autka (myślałem o skorzystaniu z usług jakiegoś rzeczoznawcy bo sam się mało na tym znam) czy od razu sobie odpuścić?

Numer VIN: kmheu41fp5a072429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne toto.

Majac doswiadczenie ok 800tkm z koreanska mysla techniczna jestem pod ogromnym wrazeniem bezawaryjnosci, wszystko na NoPb + LPG II gen bo dawne czasy.

Uwazam, ze ta Sonatka niezle musi spiewac, ale ciekawe z czego ma motor, jakie koszty serwisowania, bo moze sie okazac, ze np rozrzad po 120 i koszt w ASO np 6 tysi.

Np Alfa Romeo, silnik 3,2 co 260 KM ma, rozrzad na lancuchu ale po 100 tys wymiana kompletu....15 tys zlotych i to nie w ASO !!!, czesci same to 8 wiec warto pomyslec,popytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trochę byłem tym zainteresowany tylko że benzyną 2,4. Z tego co można wyczytać to silniki Mitsubishi świetne do gazu dla których przebiegi po pół miliona to nic strasznego. Autko ładne dużo tańszy odpowiednik paska. Mało popularny chociaż można od czasu do czasu wychwycić to autko na ulicy. Przez popularność nie sprzedawalny ale atrakcyjny cenowo.

Autocentrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Zapragnąłem kupić coś takiego

> http://allegro.pl/hyundai-sonata-3-3-b-gaz-prins-bezwypadek-idealny-i4246110499.html

> Doradźcie proszę czy warto inwestować w dokładne sprawdzenie takiego autka (myślałem o skorzystaniu

> z usług jakiegoś rzeczoznawcy bo sam się mało na tym znam) czy od razu sobie odpuścić?

> Numer VIN: kmheu41fp5a072429

kwestia czy Ci się podoba ? Bo w środku widzę ten sam poziom wykończenia co za czasów Lanosa i Nubiry. O ile wygląd zewnętrzny jest dyskusyjny, to środek moim zdaniem skreśla to auto, a już całkiem jeśli chce to traktować jako "lymuzynę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu. Dokładasz z 5 tysi i bez problemu kupisz BMW e60 z tego samego rocznika, który będzie

> lepszy pod każdym względem

ale jest z 5 tys. droższy..... czyli 20% - a to dużo.

pamiętaj że istnieje cos takiego jak limit $$$ u kupujacego jaką może przeznaczyć na auto. (no chyba żę Ty kupujesz nie patrząc na $$$ więc nie rozumiesz problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np Alfa Romeo, silnik 3,2 co 260 KM ma, rozrzad na lancuchu ale po 100 tys wymiana kompletu....15

> tys zlotych i to nie w ASO !!!, czesci same to 8 wiec warto pomyslec,popytac.

teraz to popłynąłeś, po pierwsze ma 250koni, po drugie rozrząd na pasku, po trzecie "graty" do wymiany rozrządu to jakieś 1100-1200pln, robocizna z tego co się orientuję to 400pln (sobie robiłem sam grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to popłynąłeś, po pierwsze ma 250koni, po drugie rozrząd na pasku, po trzecie "graty" do

> wymiany rozrządu to jakieś 1100-1200pln, robocizna z tego co się orientuję to 400pln (sobie

> robiłem sam )

Tu jest modelowy przykład jak powstają legendy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to popłynąłeś, po pierwsze ma 250koni, po drugie rozrząd na pasku, po trzecie "graty" do

> wymiany rozrządu to jakieś 1100-1200pln, robocizna z tego co się orientuję to 400pln (sobie

> robiłem sam )

A widzisz różnicę między 3.0 a 3.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to popłynąłeś, po pierwsze ma 250koni, po drugie rozrząd na pasku, po trzecie "graty" do

> wymiany rozrządu to jakieś 1100-1200pln, robocizna z tego co się orientuję to 400pln (sobie

> robiłem sam )

Ale tu pewnie chodzi o 3.2 JTS który ma 260KM i jest na łańcuchu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu. Dokładasz z 5 tysi i bez problemu kupisz BMW e60 z tego samego rocznika, który będzie

> lepszy pod każdym względem

Powodzenia za 3 dychy ładne e60 z 2005r.... clown.gif Tak wiem, są i po 23...zabierz tylko parę sztuk na inspekcje i będziesz wiedział dlaczego "sienieda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zniechęcające, chociaż jak czytam opinie na necie to ludzie piszą, że jest dobrze wyciszony.

BMW nie chcę smile.gif A za 30 tys chyba ciężko znaleźć coś sensownego.

Od lat jeżdżę Hyundaiami, i wiem że są to bezawaryjne samochody, dlatego się zainteresowałem tą Sonatą.

Będę w okolicy to może się wybiorę obejrzeć to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powodzenia za 3 dychy ładne e60 z 2005r.... Tak wiem, są i po 23...zabierz tylko parę sztuk na

> inspekcje i będziesz wiedział dlaczego "sienieda"

Sugerujesz że 530d które kupilem w styczniu za 30 tys to padło, ale jeszcze o tym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu. Dokładasz z 5 tysi i bez problemu kupisz BMW e60 z tego samego rocznika, który będzie

> lepszy pod każdym względem

mowisz ze BMW e60w tej kasie bedzie tak samo niezawodne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz że 530d które kupilem w styczniu za 30 tys to padło, ale jeszcze o tym nie wiem?

Jeżeli z 2005 to istnieje spore prawdopodobieństwo że masz ominięty vat jak sprowadzony, zaliczoną sporą cofkę jak ma poniżej 200 tys, miał niezłego strzała i był zrobiony, albo mix wyżej wymienionych.

Św Mikołaj jest raz w roku i nie przychodzi do kupujących auta... smile.gif

Po 5-5.5 tys eur zaczynają się pierwsze egzemplarze mające 300-400 tys przebiegu, nikt charytatywnie nie sprowadza, więc...Masz super furę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli z 2005 to istnieje spore prawdopodobieństwo że masz ominięty vat jak sprowadzony, zaliczoną

> sporą cofkę jak ma poniżej 200 tys, miał niezłego strzała i był zrobiony, albo mix wyżej

> wymienionych.

> Św Mikołaj jest raz w roku i nie przychodzi do kupujących auta...

> Po 5-5.5 tys eur zaczynają się pierwsze egzemplarze mające 300-400 tys przebiegu, nikt

> charytatywnie nie sprowadza, więc...Masz super furę

W Mikołaja nie wierzę, a w fachowców czytających ze szklanej kuli tym bardziej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i słabym zawieszeniem.

I to jest klucz. Zwłaszcza na nie do końca "równych" nawierzchniach...

Kiedyś jechałem takim nowiutkim, choć z silnikiem 2.4 - raz, że zawieszenie łomotało, to jeszcze bujało tyłem na boki, jak przy sztywnej osi...

Ale auto jako takie - fajne. Choć wolałbym takie po liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykladzie santa fe tego nowszego z 2.2 dieselkiem

z daleka ladne

dostajesz kluczyc do reki i cos ci tu nie pasuje ale jeszcze nie wiesz co

wchodzisz do srodka, rozgladasz sie dotykasz i to jest jakas masakra

plastyki slabe ale to bardzo imitacja drewna to jakis zart, podwietlenie radia fotele i ogolnie po kolei jak leci im glebiej w las tym gorzej

za co sie nie chwycisz typy przelacznik dzwignia wydaje sie jakby byl zrobiony z odzysku i mial zaraz odpasc albo pokaleczyc ci palce

confused.gifsick.gif

takie moje wrazenia po hyundaiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to popłynąłeś, po pierwsze ma 250koni, po drugie rozrząd na pasku, po trzecie "graty" do

> wymiany rozrządu to jakieś 1100-1200pln, robocizna z tego co się orientuję to 400pln (sobie

> robiłem sam )

10 KM to naprawde dla Ciebie powod to wysmiewania?

A jestes na 100% pewien ze 260KM nie bylo?

A Brera ile ma?

Wystarczy ze kod silnika inny i juz 10-20 KM sie roznic moze.

A skoro graty do V6 1200 zl to ino cisnac bo taniocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10 KM to naprawde dla Ciebie powod to wysmiewania?

> A jestes na 100% pewien ze 260KM nie bylo?

> A Brera ile ma?

> Wystarczy ze kod silnika inny i juz 10-20 KM sie roznic moze.

> A skoro graty do V6 1200 zl to ino cisnac bo taniocha.

Nie dogadaliście się, chodzi Wam o dwa różne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Mikołaja nie wierzę, a w fachowców czytających ze szklanej kuli tym bardziej

Dlatego właśnie nie rozumiem wydawania 20-30k PLN na ruletkę, bo handlarzowi wszelkie dokumenty, faktury z przeszłości napraw itp. "zginęły" i jest tylko "książka serwisowa". frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.