Skocz do zawartości

Prezent urodzinowy - Fiat 126p FL '93


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie smile.gif

po pierwsze to chciałbym się pochwalić prezentem jaki dostałem od mojej kochanej Żonki na dzisiejsze, 27 urodziny smile.gif

Jest to Fiacik 126p rocznik 1993 smile.gif, wyprodukowany dokładnie 25.02.1993 roku, bo jest wlepka w "bagażniku".

Fiacik jest od starszego Pana, rocznik 1937, ma jeszcze stary dowód rejestracyjny i nie ma od 4 lat przeglądu, OC ma opłacone smile.gif

Stan ... hm ... na 4 smile.gif Sporo "dziadkowych"zaprawek, brzydko pomalowany pas przedni i lewy błotnik. Raczej do wymiany.

Z mechaniki to silnik ma świeżo zrobioną górę (zdążyli przed moimi urodzinami to zrobić zlosnik.gif) natomiast po rozgrzaniu na wolnych obrotach pali się kontrolka ciśnienia oleju co myślę, że źle wróży o stanie dołu silnika frown.gif, dobrze mówię? frown.gif

Skrzynia ładnie chodzi, nie wchodzi trójka. Podobno MOTYLEK jakiś do wymiany zlosnik.gif

Wnętrze pięknie zachowane, fotele IG w ładne paski.

Ogólnie pozwoliłem sobie założyć wątek, bo będę miał wieleeeeeeee pytań. Maluchem w przeszłości przejechałem 2 kilometry. Swoim nowym ok. 40stu zlosnik.gif

10373709_676714105717085_1107328981934723205_n.jpg

Oto on clown.gif

I teraz tak, seria pytań smile.gif

- co do tej kontrolki ciśnienia oleju. To pewnie wina dołu silnika?

- na "trójka" to prawda z tym MOTYLKIEM? (z 2 na 3 nie wchodzi, wajcha się blokuje i nie idzie do 3. Jak przejdę z 2 na 4 i od razy na 3 to wejdzie)

- blacharsko jest do wymiany pas przedni + błotnik. Brzydko i po dziadkowemu pomalowane jest podszybie. Duży problem jest z jego wymianą?

No i 2 kwestia, poszukuję zlosnik.gif

Odnowionych felg 12', stalówek, prostych i pomalowanych na epokową szarość smile.gif Jakby ktoś miał to chętnie odkupię smile.gif

No i niedługo będą sypać się pytania oraz z czasem ładniejsze fotki.

Co do przebiegu ... na liczniku widnieje 7500km. Na 107500km to mi nie wygląda, na 7500zł też nie. Ale łudzę się, że to może 7500km wink.gif

PS. Żuraw - po raz 2 znalazłem w bagarku Twoje mocowania fotela, jutro choćbym miał jechać specjalnie to Ci je przywiozę wreszcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz tak, seria pytań

> - co do tej kontrolki ciśnienia oleju. To pewnie wina dołu silnika?

Do sprawdzenia:

- Miska olejowa, wgniecona od dołu może przytykać smoka.

- Filtr odśrodkowy w kole pasowym napędu alternatora.

- Pompa oleju jest w obudowie łańcucha rozrządu. Za filtrem odśrodkowym.

- Zaślepka na wale korbowym uchylona i puszcza rozgrzany olej.

- Najbardziej prozaiczna przyczyna to niski poziom oleju lub stary przepracowany olej.

> - na "trójka" to prawda z tym MOTYLKIEM? (z 2 na 3 nie wchodzi, wajcha się blokuje i nie idzie do

> 3. Jak przejdę z 2 na 4 i od razy na 3 to wejdzie)

Motylek zwany lizakiem jest najczestszą przyczyną niedomagania zmiany biegów. Najczęściej wystarczy dokręcić lub wymienić same śrubki.

> - blacharsko jest do wymiany pas przedni + błotnik. Brzydko i po dziadkowemu pomalowane jest

> podszybie. Duży problem jest z jego wymianą?

Wszystko spawane i zgrzewane.

> No i niedługo będą sypać się pytania oraz z czasem ładniejsze fotki.

> Co do przebiegu ... na liczniku widnieje 7500km. Na 107500km to mi nie wygląda, na 7500zł też nie.

> Ale łudzę się, że to może 7500km

Licznik może pokazywać prawdę. Padały plastikowe tryby napędu linki. Również sama linka potrafiła wyskoczyć z napędu. Oba przypadki przerobiłem na tatowym "szerszeniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do sprawdzenia:

> - Miska olejowa, wgniecona od dołu może przytykać smoka.

> - Filtr odśrodkowy w kole pasowym napędu alternatora.

> - Pompa oleju jest w obudowie łańcucha rozrządu. Za filtrem odśrodkowym.

> - Zaślepka na wale korbowym uchylona i puszcza rozgrzany olej.

> - Najbardziej prozaiczna przyczyna to niski poziom oleju lub stary przepracowany olej.

> Motylek zwany lizakiem jest najczestszą przyczyną niedomagania zmiany biegów. Najczęściej wystarczy

> dokręcić lub wymienić same śrubki.

> Wszystko spawane i zgrzewane.

> Licznik może pokazywać prawdę. Padały plastikowe tryby napędu linki. Również sama linka potrafiła

> wyskoczyć z napędu. Oba przypadki przerobiłem na tatowym "szerszeniu".

Licznik km niby na chwilę obecną działa ... ale wskazanie pozostanie chyba raczej zagadką smile.gif Aczkolwiek opony mają DOT z 92 roku ... a bieżnika mają jeszcze niemało.

Poziom oleju sprawdzę jutro rano smile.gif

Lizaka zakupiłem na all.

Natomiast nie mogę na allegro znaleźć nigdzie gałki zmiany biegów oryginału od FL'a ... moja jest do wyrzucenia bo brudzi strasznie rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Licznik km niby na chwilę obecną działa ... ale wskazanie pozostanie chyba raczej zagadką

> Aczkolwiek opony mają DOT z 92 roku ... a bieżnika mają jeszcze niemało.

Niedawno zakupiłem Cinquecento 704ccm z 1998r z przebiegiem 61kkm. Wymieniłem pasek klinowy alternatora. Był jeszcze oryginał z roku produkcji. Bardzo dawno nie widziałem pełnego paska klinowego. Obecnie są tylko karbowane podobnie jak paski rozrządu albo wielorowkowe.

> Poziom oleju sprawdzę jutro rano

> Lizaka zakupiłem na all.

> Natomiast nie mogę na allegro znaleźć nigdzie gałki zmiany biegów oryginału od FL'a ... moja jest

> do wyrzucenia bo brudzi strasznie rękę.

Gałkę poprostu trzeba umyć ciepłą wodą z płynem do naczyń. Najlepiej zdemontować i wyszorować szczoteczką do mycia rąk. Zapewne nazbierało się brudu na powierzchni i teraz złazi. Jeśli to nie pomoże to wtedy myśleć o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gałkę poprostu trzeba umyć ciepłą wodą z płynem do naczyń. Najlepiej zdemontować i wyszorować

> szczoteczką do mycia rąk. Zapewne nazbierało się brudu na powierzchni i teraz złazi. Jeśli to

> nie pomoże to wtedy myśleć o wymianie.

Kolejne zadanie na jutro ok.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny malec

> Sorki za małe OT. Skoro pokazałeś swojgo malucha moze czas też zaprezentowac FSO które posiadasz:)

Maluszka pokazałem, bo zdaje sobie sprawę z ogromnej niewiedzy na temat tego modelu clown.gif

A moje FSO już blisko są prezentacji smile.gif Zwłaszcza Złombolowóz, bo zaraz będzie prawie gotowy, SLE '89 też już prawie, DF jeszcze trochę musi poczekać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maluszka pokazałem, bo zdaje sobie sprawę z ogromnej niewiedzy na temat tego modelu

> A moje FSO już blisko są prezentacji Zwłaszcza Złombolowóz, bo zaraz będzie prawie gotowy, SLE '89

> też już prawie, DF jeszcze trochę musi poczekać

W jakim stanie jest SLE?Nie chcesz sprzedać? wink.gifSzukam czegoś z tego rocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim stanie jest SLE?Nie chcesz sprzedać? Szukam czegoś z tego rocznika

2 miesiące temu dopiero został kupiony clown.gif

Dopóki nie będę musiał zamienić go na chleb lub na identycznego w stanie turbohiperperfekcyjnym to go nie sprzedam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma łatwo zlosnik.gif

Po 1 oleju mam idealnie w połowie miarki i niestety winowajcą są panewki. Ale nie ma łez, będzie nowy silnik, a ten (góra sprawna na 5tkę) będzie rozebrany i będzie na zapas smile.gif

Po 2 niby zdjąłem tę gałkę, ale jest brzydka i szukam nowej (nowa gałka do FL'a poszukiwana !!)

Po 3 ... wywaliłem całe wnętrze (poza fotelami, bo klucza nie miałem, a poza tym muszę go jeszcze do garażu wstawić spod domu) bo śmierdziało w nim przeokrutnie. Nawet nie jest tak źle z podłogą. Jedna dziurka tylko. Jutro wywalę to co zostało i umawiam się do blacharza na pospawanie tego co trzeba od spodu + pas przedni, błotniki + podszybie.

A w międzyczasie będę kompletował nowe/odnowione wnętrze. Będą czyste śrubki i lśniące plastiki smile.gif Będzie nowe wygłuszenie, będzie pięknie smile.gif

Jak wyjdzie tak jak sobie wymarzyłem to potem rozbieram Poloneza i DF'a zlosnik.gif

Jakieś fotki w trakcie prac:

63081849820364037759.jpg

22611206097097542054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim stanie jest SLE?Nie chcesz sprzedać? Szukam czegoś z tego rocznika

Robisz kolekcję ?

Jakbyś chciał sprzedać białego to daj znać - od zawsze chciałem mieć "prawdziwego" borewicza - biały, chromowana lusterko i klapa bez spoilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robisz kolekcję ?

> Jakbyś chciał sprzedać białego to daj znać - od zawsze chciałem mieć "prawdziwego" borewicza -

> biały, chromowana lusterko i klapa bez spoilera.

Czy robie kolekcję hmm nie wiem czy tak to nazwać mam miejsce na 4 polonezy i chciałbym nabyć te modele które jakoś utkwiły mi w pamięci/sentymentu małego dzieciaka wink.gif. Jak sie uda chciałbym akwarium(najlepiej czerwone) i caro. Szukanie w necie jest coraz trudniejsze, trudno trafić na normalne propozycje, wiekszość to tzw "rarytasy" z folią na podłodze z marketu, z kolei to co spotkam na ulicy to zazwyczaj nie do sprzedania(przynajmniej narazie).

Co do białego, temat jego sprzedaży u mnie nie istnieje wink.gifBędzie ostatnią rzeczą którą się pozbędę, chciałbym przekazać je dzieciom o ile Bóg da je mieć, jeśli nie chciałbym aby trafił do jakiegoś muzeum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy robie kolekcję hmm nie wiem czy tak to nazwać mam miejsce na 4 polonezy i chciałbym nabyć te

> modele które jakoś utkwiły mi w pamięci/sentymentu małego dzieciaka . Jak sie uda chciałbym

> akwarium(najlepiej czerwone) i caro. Szukanie w necie jest coraz trudniejsze, trudno trafić na

> normalne propozycje, wiekszość to tzw "rarytasy" z folią na podłodze z marketu, z kolei to co

> spotkam na ulicy to zazwyczaj nie do sprzedania(przynajmniej narazie).

> Co do białego, temat jego sprzedaży u mnie nie istnieje Będzie ostatnią rzeczą którą się pozbędę,

> chciałbym przekazać je dzieciom o ile Bóg da je mieć, jeśli nie chciałbym aby trafił do

> jakiegoś muzeum

Widzę, że nie tylko mnie dopadła ta choroba zlosnik.gif

Też marzy mi się "pełnorocznikowa" kolekcja ...

Z czasem będę sobie kolekcje powiększał, na razie muszę poogarniać te 4 wehikuły, które mam.

SLE prosi się o wypranie wnętrza, korektę lakieru, naprawę zaprawek dziadkowych + nowe koła, bo stare D124 biją na wszystkie strony świata ...

DF prosi się o nowy silnik, koła oraz korektę lakieru ...

Maluch idzie w kompletny remont ...

A Złombolowóz po tegorocznym Złombolu też idzie do remontu.

Ale i tak po nocach już śni mi się jakieś pięknie zachowane MR'91, MR'89 i MR<'85 zlosnik.gif Wtedy swojego białego przywrócę do oryginału MR'87 clown.gif

Ale temat jest o malcu zlosnik.gif

Dziś rozbiorę do końca wnętrze, pozdejmuje plastiki z zewnątrz, lampy P/T, zderzaki ... wszystko idzie do domu do czyszczenia/wymiany, a budę na lawecie (w DFie mam hak zlosnik.gif) wywiozę do znajomych specjalistów od 126p na blacharkę i remont silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajowy kolor! Niech się turla!

Mi też się kolor bardzo podoba smile.gif

Wnętrze wyprute, część już umyta w domu.

Malec ma już nowy dom, wywiozę go do znajomych pod Warszawę na silnik i blachę. Jak wróci, a ja będę miał gotowe graty będzie składanie smile.gif

Silnik przejdzie kompletny remont clown.gif

Będzie jak nówka palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi też się kolor bardzo podoba

> Wnętrze wyprute, część już umyta w domu.

> Malec ma już nowy dom, wywiozę go do znajomych pod Warszawę na silnik i blachę. Jak wróci, a ja

> będę miał gotowe graty będzie składanie

> Silnik przejdzie kompletny remont

> Będzie jak nówka

Przed akcją składania dokup sobie po kilka szt. wszelkich plastikowych spinek tapicerki oraz plastikowe mocowania lamp. Oryginały lubiły pękać przy ponownym montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed akcją składania dokup sobie po kilka szt. wszelkich plastikowych spinek tapicerki oraz

> plastikowe mocowania lamp. Oryginały lubiły pękać przy ponownym montażu.

Do składania jeszcze dużo czasu smile.gif

Z nowości to dziś listonosz przyniósł:

Nowy "lizak", bo 3ka nie wchodzi ok.gif

Radyjko Unitra Safari 5 w pięknym stanie ok.gif Będzie do kompletu z niedawno zakupionym NOWYM głosniczkiem Tonsila do 126p clown.gif

No czarne dekielki do kół od FL'a ok.gif

A tymczasem maluszek wygląda o tak:

37419969464438346924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców 126p.

Która kierownica jest oryginalną z modelu 126p FL z 1993 roku?

1) http://allegro.pl/kierownica-fiat-126p-maluch-92r-i4265503959.html

2) http://allegro.pl/kierownica-fiat-126-126p-bis-i4266274971.html

Skłaniałbym się ku tej pierwszej, ale w swoim mam taką jak w drugim linku. Były montowane wymiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> po pierwsze to chciałbym się pochwalić prezentem jaki dostałem od mojej kochanej Żonki na

> dzisiejsze, 27 urodziny

1) Spóźnione, ale szczere... wszystkiego NAJ wink.gif

2) Prezent jest...... hmm.gif CIEKAWY! Gratki 20.GIF

Powodzenia w pracach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) Spóźnione, ale szczere... wszystkiego NAJ

> 2) Prezent jest...... CIEKAWY! Gratki

> Powodzenia w pracach

Dziękuję bardzo smile.gif

Roboty jest dużo, ale to fajna robota smile.gif

Też patrząc na all widzę, że ta druga to bardziej BISowska. Na 7-8 126p z 93' tylko jeden NIEbis miał tą drugą kierę.

Chyba się skuszę na tę pierwszą, chyba, że ktoś potwierdzi, że do NIEbisów szły i takie i takie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję bardzo

> Roboty jest dużo, ale to fajna robota

> Też patrząc na all widzę, że ta druga to bardziej BISowska. Na 7-8 126p z 93' tylko jeden NIEbis

> miał tą drugą kierę.

> Chyba się skuszę na tę pierwszą, chyba, że ktoś potwierdzi, że do NIEbisów szły i takie i takie

Ja Ci niestety nie potwierdzę, bo nie mam dostatecznej wiedzy (a szkoda).

Ale mi się ta kiera kojarzy jednoznacznie z BISem a dodatkowo mi się zwyczajnie nie podoba 270751858-jezyk.gif

Więc dla mnie wybór byłby prosty, ale to Twoje auto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Ci niestety nie potwierdzę, bo nie mam dostatecznej wiedzy (a szkoda).

> Ale mi się ta kiera kojarzy jednoznacznie z BISem a dodatkowo mi się zwyczajnie nie podoba

> Więc dla mnie wybór byłby prosty, ale to Twoje auto

Popatrzyłem też na OLX, ta "moja" to BISowa jednak chyba jest wink.gif Czyli zakupię taką jak w 1 linku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do znawców 126p.

> Która kierownica jest oryginalną z modelu 126p FL z 1993 roku?

> 1) http://allegro.pl/kierownica-fiat-126p-maluch-92r-i4265503959.html

> 2) http://allegro.pl/kierownica-fiat-126-126p-bis-i4266274971.html

> Skłaniałbym się ku tej pierwszej, ale w swoim mam taką jak w drugim linku. Były montowane

> wymiennie?

W moim FL-u z 91 roku miałem tą pierwszą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta bisowska kierownica była w "wypasionych" modelach z 4 pakietem

Co to jest 4 pakiet? spineyes.gif

EDIT:

Coś tam juz wyczytałem, ale co wchodzi w skład tego IV pakietu?

Ktoś coś pisał o kołpakach z BISa, o przekładni kierowniczej, o fotelach. Niech jakiś znawca naświetli temat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do znawców 126p.

> Która kierownica jest oryginalną z modelu 126p FL z 1993 roku?

> 1) http://allegro.pl/kierownica-fiat-126p-maluch-92r-i4265503959.html

Miałem taką w 126p z 1984r. Mówiło się o niej "spotrowa". Taka była moda w latach `90tych. Kolega miał FLa z taką jak masz zamontowaną.

> 2) http://allegro.pl/kierownica-fiat-126-126p-bis-i4266274971.html

> Skłaniałbym się ku tej pierwszej, ale w swoim mam taką jak w drugim linku. Były montowane

> wymiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czasach kiedy używano takiej nomenklatury kolega był bardzo małym chłopcem.

Ale co to wnosi w tym wątku?

Mianem "sportowej" można by nazwać tą:

kierownica-monte-carlo-3.JPG

Ale nie zwykłą, fabryczną.

A jeśli za młodym chłopcem jestem, żeby zrozumieć cytowaną przez Ciebie nomenklaturę, to jako stary grzyb zwyczajnie wyjaśnij grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest 4 pakiet?

> EDIT:

> Coś tam juz wyczytałem, ale co wchodzi w skład tego IV pakietu?

> Ktoś coś pisał o kołpakach z BISa, o przekładni kierowniczej, o fotelach. Niech jakiś znawca

> naświetli temat

Koła 13" z Bisa z niskoprofilowymi (jak na tamte czasy) oponami 135/70 R13 + pełne kołpaki

Przekładnia kierownicza zębatkowa

Tapicerka materiałowa drzwi i siedzeń

Między innymi ta kierownica

Siedzenia rozkładane (ależ to zabawnie dziś brzmi)

W standardzie ogrzewana szyba, dmuchawa

Uchylane tylne okna (tego nie jestem pewien)

Pakiet IV to był max co wtedy montowano w Maluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koła 13" z Bisa z niskoprofilowymi (jak na tamte czasy) oponami 135/70 R13 + pełne kołpaki

> Przekładnia kierownicza zębatkowa

> Tapicerka materiałowa drzwi i siedzeń

> Między innymi ta kierownica

> Siedzenia rozkładane (ależ to zabawnie dziś brzmi)

> W standardzie ogrzewana szyba, dmuchawa

> Uchylane tylne okna (tego nie jestem pewien)

> Pakiet IV to był max co wtedy montowano w Maluchu.

Koła mam 12',

Przekładnie nie wiem jaką mam,

Tapicerkę mam materiałową, ale boczki mam skajowe,

Kierę mam BISowską,

Siedzeń nie mam rozkładanych,

Szybę mam ogrzewaną,

Okna mam ochylane ....

Ale kundelek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koła mam 12',

> Przekładnie nie wiem jaką mam,

> Tapicerkę mam materiałową, ale boczki mam skajowe,

> Kierę mam BISowską,

> Siedzeń nie mam rozkładanych,

> Szybę mam ogrzewaną,

> Okna mam ochylane ....

> Ale kundelek

To daj kierę standardową z tego rocznika, zgodną z wyposażeniem, czyli tą pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekładnie nie wiem jaką mam,

To proste...

Zajrzyj pod kolumnę.

Jeżeli kolumna idzie prosto w stronę ściany grodziowej to masz normalną przekładnię ślimakową, jeżeli kolumna jest "złamana" i ucieka w prawo w stronę ściany grodziowej to masz "listwę"

Daj foto to Ci napiszę co masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to wnosi w tym wątku?

> Mianem "sportowej" można by nazwać tą:

> Ale nie zwykłą, fabryczną.

> A jeśli za młodym chłopcem jestem, żeby zrozumieć cytowaną przez Ciebie nomenklaturę, to jako stary

> grzyb zwyczajnie wyjaśnij

Monte była towarem z wyższej pólki, który trudno było zdobyć.

Czasy były całkiem inne.

W 1988r dostałem w paczce z NRFu kolorowe naklejki dodawane tam do płatków śniadaniowych. To była sensacja na całą klasę. Dziś wydaje się to śmieszne.

Wracając do tematu kierownic. Fotki wziąłem z sieci.

Zwykła fabryczna to była ta.

287737079-kiera.jpg

Sportowa to była ta.

287737079-kiera2.jpg

post-119067-14352524254861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Monte była towarem z wyższej pólki, który trudno było zdobyć.

> Czasy były całkiem inne.

> W 1988r dostałem w paczce z NRFu kolorowe naklejki dodawane tam do płatków śniadaniowych. To była

> sensacja na całą klasę. Dziś wydaje się to śmieszne.

> Wracając do tematu kierownic. Fotki wziąłem z sieci.

> Zwykła fabryczna to była ta.

> Sportowa to była ta.

Czyli po prostu kierownica z nowszego modelu zlosnik.gifok.gif

Na takiej samej zasadzie ludzie zmieniali chromowane zderzaki na plastikowe - bo nowsze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.