Skocz do zawartości

C5, mondeo, laguna 30 kzł?


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Powoli rozglądam sie za zmianą samochodu.

Co powiecie o tych samochodach? Moze ktoś miał z nimi styczność i chciaby sie podzielić małym porównaniem??

Jakie silniki w nich są polecne? Może być ON lub pb +lpg (nie ważne ile kilometrów robie) lepiej żeby nie było dpf grinser006.gif.

Jakie koszty utrzymania porównując te trzy modele?

Co w nich najbardziej awaryjne?

Moze podpowiecie w którym kierunku sie skierować?

A moze ktoś poleci zupełnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Powoli rozglądam sie za zmianą samochodu.

> Co powiecie o tych samochodach? Moze ktoś miał z nimi styczność i chciaby sie podzielić małym

> porównaniem??

> Jakie silniki w nich są polecne? Może być ON lub pb +lpg (nie ważne ile kilometrów robie) lepiej

> żeby nie było pdf.

> Jakie koszty utrzymania porównując te trzy modele?

> Co w nich najbardziej awaryjne?

> Moze podpowiecie w którym kierunku sie skierować?

> A moze ktoś poleci zupełnie coś innego?

Pdfa nie bęziesz miał na bank w żadnym z nich, dpfa natomiast w każdym-czego też nie ma się czego obawiać, wystarczy wiedzieć jak to użytkować.

30 tysia na porządnie wyposażone mondeo to mało, jak bardzo nie zależy Ci na wypasie to owszem będzie to dobre rozwiązanie i będzie chyba największy z tej trójki a na pewno większy od laguny.

30 tysia to chyba najłatwiej będzie trafić lagunę na wypasie, co też nie będzie złym wyborem bo fajne auta. Uważaj tylko na okazje rocznikowo-cenowe (dotyczy to każdego auta) i uważnie przeglądaj kwity, bo tu już roczniki i kasa taka, że wałki na vacie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Powoli rozglądam sie za zmianą samochodu.

> Co powiecie o tych samochodach? Moze ktoś miał z nimi styczność i chciaby sie podzielić małym

> porównaniem??

> Jakie silniki w nich są polecne? Może być ON lub pb +lpg (nie ważne ile kilometrów robie) lepiej

> żeby nie było dpf grinser006.gif.

> Jakie koszty utrzymania porównując te trzy modele?

> Co w nich najbardziej awaryjne?

> Moze podpowiecie w którym kierunku sie skierować?

> A moze ktoś poleci zupełnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pdfa nie bęziesz miał na bank w żadnym z nich, dpfa natomiast w każdym-czego też nie ma się czego

> obawiać, wystarczy wiedzieć jak to użytkować.

> 30 tysia na porządnie wyposażone mondeo to mało, jak bardzo nie zależy Ci na wypasie to owszem

> będzie to dobre rozwiązanie i będzie chyba największy z tej trójki a na pewno większy od

> laguny.

> 30 tysia to chyba najłatwiej będzie trafić lagunę na wypasie, co też nie będzie złym wyborem bo

> fajne auta. Uważaj tylko na okazje rocznikowo-cenowe (dotyczy to każdego auta) i uważnie

> przeglądaj kwity, bo tu już roczniki i kasa taka, że wałki na vacie wchodzą w grę.

o wielkość znów tak nie chodz, bo mam a4 b5 i wystarcza mi, a wyposaenie to choćby najmniejsze wystarczy mi ( aby klima była i elektryczn szyby)

a silnikami jakimi warto sie przyglądać?

w c5 widze że czasem piszą o jakimś innym zawieszeniu??

a z tych 3 które najbardziej awaryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c5 a mondeo to duża różnica w prowadzeniu. Jeśli wolisz szybką jazdę to zdecydowanie mondeo. Jeśli do jazdy emeryckiej, za to bardziej komfortowo i z lepszym wyposażeniem to zdecydowanie cytryna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to bardziej ze trafiła sie cy łatwiej było ją znaleźć w dbrym stanie niż te inne?

trafila sie zlosnik.gif

chociaz ogladalem kilkanascie mondeo, ze dwie c5 i jedna lagune zlosnik.gif

mondeo przynajmniej pod koniec zeszlego roku z 2008 za sensownie wyposazone i nie w stanie smietnik trzeba bylo dac 35-38k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C5 - baardzo komfortowe, sprawdzone silniki hdi, zawieszenie hydro jeśli tylko było dobrze traktowane i nie ma 300tys. przebiegu nie powinno sprawiać problemu. Tylko za 30 kzł będzie ciężko znaleźć rozsądny egzemplarz tego auta.

Mondeo - sztywne w prowadzeniu, części ogólnie tańsze niż do c5, wersje Titanium bardzo fajnie wyposażone. No i ogólnie jeździ tego pełno polskich drogach - nie rzucasz się w oczy zlosnik.gif Ale tak samo za 30tysięcy będzie problem ze znalezieniem...

Laguna - najłatwiej będzie Ci za tą kasę trafić coś rozsądnego pod kątem stanu auta.

A może chcesz fajną i pewną Cromę ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C5 - baardzo komfortowe, sprawdzone silniki hdi, zawieszenie hydro jeśli tylko było dobrze

> traktowane i nie ma 300tys. przebiegu nie powinno sprawiać problemu. Tylko za 30 kzł będzie

> ciężko znaleźć rozsądny egzemplarz tego auta.

> Mondeo - sztywne w prowadzeniu, części ogólnie tańsze niż do c5, wersje Titanium bardzo fajnie

> wyposażone. No i ogólnie jeździ tego pełno polskich drogach - nie rzucasz się w oczy Ale tak

> samo za 30tysięcy będzie problem ze znalezieniem...

> Laguna - najłatwiej będzie Ci za tą kasę trafić coś rozsądnego pod kątem stanu auta.

> A może chcesz fajną i pewną Cromę ?

też o takim czmś myślałem, i jakbym już szukał i miał kupić to pewnie mocno bym sie zastanowił

a na chwile obecną to jest taki luźny temat bo musiałbym swoje autko sprzedać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo za 30 tysięcy kupisz bez większego problemu, najwięcej jest 1,8 TDCi. FAPa nie mają, ale też nie mają za dużo mocy zlosnik.gif przez co ci, którzy lubią agresywną jazdę są w stanie dość szybko zakatować ten silnik.

O Lagunie nic nie wiem, natomiast C5 za 30 tysi to będzie kibel. Chyba, że celujesz w C5 FL, to wtedy do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz... po poprzednim aucie jakim bylo mondeo to jakos mam uraz do forda. Jak jezdzilo to bylo super. Problem byl tylko taki, ze nie bylem pewny czy wroce o wlasnych silach czy na lawecie zlosnik.gif

teraz mam Lagune 3 i auto jest fajne. Mniejsze niz mondeo ale poniewaz byly tylko 3 wersje wyposazeniowe i malo opcji latwo kupic dobrze wyposazone auto i nie kosztuje wielkiej ilosci kasy. Co ciekawe w tym aucie nie sprawdza sie stare przyslowie co do produktow Renault zeby kupowac tylko poliftowe. Przedliftowa wersja jest dopracowana - ma drobne wpadki ale niegrozne ani dla mobilnosci ani dla portfela.

Najlepszy silnik w tym aucie to 2.0 dci. Ciezko to zabic a awaryjne jest wcale. Polecam tylko czesciej zmieniac olej niz zalecane 30 tys. (ja wymieniam co 20 albo jak sie zapali lampka przegladowa).

Co do DPFa to albo byl albo nie. Nie da sie powiedziec, ze w konkretnej wersji i mocy silnika byl albo nie bylo (z jednym wyjatkiem 150km z automatem filtr zawsze byl). Nawet jak jest to jest malo upierdliwy. Jak sprawdzic na 1 rzut oka nie wchodzac pod auto? Po otwarciu drzwi kierowcy jest naklejka z roznymi danymi. Jesli jest w aucie dpf jest widoczna jego ikonka.

Co do cen sie nie wypowiadam bo nie wiem czy w zakladanym budzecie da sie kupic jakies zdrowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zawieszenie zostało w Lagunie 3'ce zestrojone? Dalej jest kanapa jak w II gen czy już inaczej?

> Ciekawe jak wypada wobec cytryny C5

Nie porównam bo nie jeździłem autami o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam w klubie

> Jaki był Twój powód takiego zakupu?

wlasciwie spelniala wszystkie zakupowe zalozenia (oprocz motoru ktory ma 120km a to troche malo na ta bude, buja sie spoko ale wyscigowka toto nie jest) wersja wyposazenia praktycznie full wiec szkoda bylo nie wziac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zawieszenie zostało w Lagunie 3'ce zestrojone? Dalej jest kanapa jak w II gen czy już inaczej?

> Ciekawe jak wypada wobec cytryny C5

to moze ja dorzuce swoje trzy grosze bo akurat mam dwie laguny to mam dobre porównanie.

mam L2 z 1,9dci 120km oraz L3 2.0 dci 130km.

Nowsza laguna jest nieporownywalnie lepiej dopracowanym samochodem niz poprzednik. zawieszenie jest odczuwalnie sztywniejsze ale dalej komfortowe i co wazne proste i tanie w naprawach. silnik pancerny. nigdy nie bylo z nim jakichkolwiek , problemow, czy to z wtryskami czy tez z turbiną. Mocny, cichy i mało pali. wspomaganie chodzi cieżej niz w L2, a jedyna wada jaka widze to gorszy komfort foteli w L3. w starej lagunie siedzi sie po krolewsku, a w nowej jest tak po passatowemu, sztywne siedziska i troche przykrotkie.

w mojej L2 nie mialem takich cyrkow jak na forach opisują ze ciagle laweta i laweta, owszem burbo padlo grinser006.gif ale dalej uwazam ze jest to wygodny i pewny samochod, w L3 prawie pod kazdym wzgledem jest lepeij. materiały, spasowanie duuuuzo lepsze, tylko ma dosyc przecietny pojemnosciowo bagaznik.

aha nie bierz 1,5dci, nie warto. jak chcesz diesla to tylko 2,0 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest twardziej niż w dwójce.

Twardziej to mało powiedziane. II do III to jak kanapa do wozu drabiniastego. zlosnik.gif

Co prawda nie jeździłem wieloma samochodami, a niektórymi tylko jako pasażer, ale tak twardym samochodem jak Laguna III jeszcze nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twardziej to mało powiedziane. II do III to jak kanapa do wozu drabiniastego.

> Co prawda nie jeździłem wieloma samochodami, a niektórymi tylko jako pasażer, ale tak twardym

> samochodem jak Laguna III jeszcze nie jeździłem.

Wsiądź do nowej Fabii smile.gif

L3 jest dużo bardziej komfortowa niż moja Kijanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mało powiedziane. Być może jest to cecha bieda wersji ale w porównaniu z tym zawieszenie w

> Matize było megakomfortowe. Każdą, nawet najmniejszą dziurę czułem na kręgosłupie. A auto

> nowe.

dziwne. Mialem dosc dlugo Lanosa, potem Mondeo a teraz Lagune i ciezko mi uwierzyc w to co piszesz. Do tego jezdze na wiekszych kolach niz w reszcie wymienionych aut. Wydaje mi sie ze jest wygodniej niz w mondeo a o Lanosie to juz nawet nie ma co pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne. Mialem dosc dlugo Lanosa, potem Mondeo a teraz Lagune i ciezko mi uwierzyc w to co piszesz.

> Do tego jezdze na wiekszych kolach niz w reszcie wymienionych aut. Wydaje mi sie ze jest

> wygodniej niz w mondeo a o Lanosie to juz nawet nie ma co pisac.

Ja pisałem o Fabiedzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.