Skocz do zawartości

Megane do oceny


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu szukam kompaktowego "kombi w benzynie" , i...jest problem,to gatunek zanikający.Ostatnio znalazłem coś takiego- Megane ,i...nie wiem czy warto, priorytet to niskie koszt eksploatacji i w miarę niska awaryjność.Jako posiadacz zupełnie bezawaryjnej Astry G z 2006 roku poprzeczkę stawiam baaaardzo wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie kupisz Astry w wersji kombi w takim razie? hmm.gif

im mniej naszpikowana meganka tym na pewno lepiej, benzyna to już plus chociaż 1.4 16v fajnie sprawdza się w Thalii, tutaj byłby bardziej wskazany 1.6 szczególnie jak wypełnisz przestrzeń w środku, im mniej czujników tym lepiej, ja nie kupiłem MII chociaż miałem zamiar, jeżeli znajdę 2.0 czarną w sedanie to wtedy rozważę ale pewnie taka wersja będzie naszpikowana kartami, czujnikami itp. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu nie kupisz Astry w wersji kombi w takim razie?

Bo boi się korozji zlosnik.gif.

Podejrzewam, że zamiast łatwej do ogarnięcia korozji w Astrze H trafi na inne typowe problemy innych marek o których jeszcze nie ma pojęcia i będzie płacz, że Astra 2 taka dobra była. Obecnie nie ma dobrych samochodów, każdemu modelowi coś dolega i trzeba się nauczyć z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pewnego czasu szukam kompaktowego "kombi w benzynie" , i...jest problem,to gatunek

> zanikający.Ostatnio znalazłem coś takiego- Megane ,i...nie wiem czy warto, priorytet to

> niskie koszt eksploatacji i w miarę niska awaryjność.Jako posiadacz zupełnie bezawaryjnej

> Astry G z 2006 roku poprzeczkę stawiam baaaardzo wysoko

miałem megane II ale starszą ok.gif

Nie wyglądała w środku gorzej niż ta ok.gif

silnik 1.4 to chyba za mały do tego auta ok.gif miałem 1.6 i było tak na styk smile.gif

W spalaniu było podobnie jak kolegi 1.4 ok.gif

Awarii zbytnio nie było chyba że eksploatacyjne rzeczy ok.gif

Twoja trochę biedna wersja i szkoda że nie ma chociaż klimatronika ok.gif

Podsumowując bardzo fajny samochód i zastanawiam się czy nie kupić kolejnej dla żony ok.gif

rdzy na moim egzemplarzu nie było ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Meganką którą obecnie jeżdżę, moja matula miała astrę g w której wysadziłem silnik zlosnik.gif.

Megi ma teraz po 7 latach przejechane 95kkm i nie było z nią większych problemów poza padniętym akumulatorem po 6ciu latach i ze dwa miesiące temu z rozrusznikiem, a i kiedyś padł jakiś czujnik od absu, ale to wymienili łaskawie na gwarancji.

Ta którą pokazujesz to już tzw ph3, imo 1.4 to trochę za mało, szczególnie do kombi.

Aha alize to jest podstawa+klima ,ale w renaultach z tamtych lat imo im mniej elektroniki tym lepiej ok.gif.

Koszty utrzymania podobne do astry bedą, ale filtra oleju za 8zł to juz nie kupisz wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pewnego czasu szukam kompaktowego "kombi w benzynie" , i...jest problem,to gatunek

> zanikający.Ostatnio znalazłem coś takiego- Megane ,i...nie wiem czy warto, priorytet to

> niskie koszt eksploatacji i w miarę niska awaryjność.Jako posiadacz zupełnie bezawaryjnej

> Astry G z 2006 roku poprzeczkę stawiam baaaardzo wysoko

Zostaw astre i nie kombinuj (chyba że astra to nie kombi)... Ja żałuję że sprzedałem swoją astre i że nie została jako drugie auto w rodzinie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niskie koszt eksploatacji i w miarę niska awaryjność.Jako posiadacz zupełnie bezawaryjnej

> Astry G z 2006 roku poprzeczkę stawiam baaaardzo wysoko

Co znaczy zupełnie bezawaryjna? Wymieniasz olej i jeździsz, poza tym nic?

No to Megane będzie miała swoje bolączki - głównie z przodu - może paść przekładnia kierownicza, końcówki drążków, górne łożyska amorków.

Plusem tego konkretnego auta jest niewielki przebieg i regularne serwisowanie (według opisu).

Minusem jest benzynowy silnik 1,4 który nie zapewni taniej eksploatacji, bo będzie swoje spalał.

"Problemów z elektroniką" się nie bój, bo jest tej elektroniki mniej niż w Oplu Astrze III i rzadziej sprawiają kłopoty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.