Skocz do zawartości

Lancia MUSA - automatyczna skrzynia


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie taki samochód i widzę, ze są dostępne automaty. Co to za skrzynia, jakiś dobry sprzęt czy problematyczna wydumka ? Chodzi o wersję z silnikiem benzynowym 1.4 16V 95 KM.

Nigdy nie miałem automatu i może warto spróbować ?

Przykładowy samochód otomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi po głowie taki samochód i widzę, ze są dostępne automaty. Co to za skrzynia, jakiś dobry

> sprzęt czy problematyczna wydumka ? Chodzi o wersję z silnikiem benzynowym 1.4 16V 95 KM.

> Nigdy nie miałem automatu i może warto spróbować ?

> Przykładowy samochód otomoto

Zautomatyzowany manual. Dość problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To samo co w każdym zautomatyzowanym manualu

> Co najpierw robi samochód z taką skrzynią po wciśnięciu gazu do oporu? Zwalnia, bo przygotowuje się

> do redukcji biegu...

Są lepsze i grosze. Przejedź się Smartem, tam to dopiero jest skrzynia dla cierpliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To samo co w każdym zautomatyzowanym manualu

> Co najpierw robi samochód z taką skrzynią po wciśnięciu gazu do oporu? Zwalnia, bo przygotowuje się

> do redukcji biegu...

Czyli mając wybór manual lub ten wynalazek lepiej wziąć manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie samochód jest rewelacyjny jeżeli chodzi o bryłę i funkcjonalność.

Żona ma jego odpowiednik jakim jest Fiat Idea. Też z silnikiem benzynowym 1.4.

Co do skrzyni biegów to miałem okazję przejechać się Fiatem Idea z automatyczną skrzynią biegów i jakoś nie było tragedii odnośnie samej jazdy.

Co do eksploatacji i awaryjności to nie wiem. Myślę jednak, że też nie powinno być z tym jakiś większych kłopotów.

Musiałbyś się po prostu zapytać kogoś kto ma Fiata z tego typu skrzynią biegów lub też podpytać z ASO czy też w warsztatach zajmujących się tego typu skrzyniami biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi po głowie taki samochód i widzę, ze są dostępne automaty. Co to za skrzynia, jakiś dobry

> sprzęt czy problematyczna wydumka ? Chodzi o wersję z silnikiem benzynowym 1.4 16V 95 KM.

> Nigdy nie miałem automatu i może warto spróbować ?

> Przykładowy samochód otomoto

Salespeed, czyli zautomatyzowany manual, taki jak w Fiat. Aimhomwarto bo to fajne auto jezeli nie przeszkadza Ci wolna zmiana biegow wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn co ?

Choćby głupia wymiana sprzęgła może być kłopotliwa, jeśli ktoś nie wie, że po fakcie trzeba przeprowadzić procedurę adaptacji skrzyni. W razie jakichkolwiek problemów zwyczajnie ciężko jest znaleźć warsztat, który potrafi ogarnąć temat kompleksowo (wliczając w to serwisy autoryzowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choćby głupia wymiana sprzęgła może być kłopotliwa, jeśli ktoś nie wie, że po fakcie trzeba

> przeprowadzić procedurę adaptacji skrzyni. W razie jakichkolwiek problemów zwyczajnie ciężko

> jest znaleźć warsztat, który potrafi ogarnąć temat kompleksowo (wliczając w to serwisy

> autoryzowane).

Sprzeglo pada tj w zwyklych skrzyniach,nie zuzywa sie jakos szybciej. Teoretycznie powinno byc nawet trwalcze bo zawsze takie same warunki pracy.

Adaptacje trzeba zrobic ale nie jest to jakas super trudna sprawa, do 3 aso Fiata co dzwonilem w sprawie wymiany plynu powiedzieli ze nie ma problemu z adaptacja. Choc jedno chcialo mnie odeslac do aso Lancii grinser006.gif.

Tak na prawde jezdzi troche tych aut i jakos ludzie nie nazekaja na awaryjnosc. Kolega,z aso powiedzial ze mieli tylko jedna naprawe tej skrzyni. To co sie moze zdarzyc i co jest grozne to sie rozszczelni, ale to zwykle przy wiekszych przebiegach. Jest koles w pl co je regeneruje i nie kosztuje to jakos mega duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.