Skocz do zawartości

Badanie techniczne w SKP - przebieg


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo, teraz mamy nowość - Stacje Kontroli Pojazdów spisują przebieg pojazdu. Miało być fajnie, uczciwie, uzdrawiamy rynek.

No więc byłem z autem żony na badaniu. Jak niektórzy pamiętają, dzięki niekompetencji serwisu Opel Mucha w Tychach auto musiało mieć wymieniony zestaw wskaźników. Operacja była przeprowadzana w ASO (innym niż Opel Mucha oczywiście), została potwierdzona stosowną adnotacją w książce serwisowej, że stan licznika nie odpowiada przebiegowi pojazdu. Zabrałem więc ową książkę na badanie, żeby można było zanotować rzeczywisty przebieg auta. Na miejscu usłyszałem: "Nas nie interesuje przebieg, my mamy spisywać stan licznika". I spisali.

Ręce mi opadły. Chociaż właściwie - czego ja się spodziewałem?

hehe.gifhehe.gifhehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być widoczne w historii, że ktoś cofnął licznik to tak powinno być. Powinien być spisany stan licznika a nie oświadczenie użytkownika na temat przebiegu.

Ty sobie przy sprzedaży dołączysz ten wpis z książki i będzie wszystko jasne.

Dla mnie jak najbardziej OK. Inaczej byłby to rejestr fantazji kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wiadomo, teraz mamy nowość - Stacje Kontroli Pojazdów spisują przebieg pojazdu. Miało być

> fajnie, uczciwie, uzdrawiamy rynek.

> No więc byłem z autem żony na badaniu. Jak niektórzy pamiętają, dzięki niekompetencji serwisu Opel

> Mucha w Tychach auto musiało mieć wymieniony zestaw wskaźników. Operacja była przeprowadzana w

> ASO (innym niż Opel Mucha oczywiście), została potwierdzona stosowną adnotacją w książce

> serwisowej, że stan licznika nie odpowiada przebiegowi pojazdu. Zabrałem więc ową książkę na

> badanie, żeby można było zanotować rzeczywisty przebieg auta. Na miejscu usłyszałem: "Nas nie

> interesuje przebieg, my mamy spisywać stan licznika". I spisali.

> Ręce mi opadły. Chociaż właściwie - czego ja się spodziewałem?

Czemu ręce Ci opadły? Dlaczego mają coś sprawdzać w jakiejś Twojej książce itp.? Mają spisać stan licznika i tyle, po co komplikujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli miałem badanie techniczne w lutym br. i tam spisano przebieg 120.000km, a w przyszłym roku, w lutym jak pojadę i sobie cofnę przed badaniem na 80.000km nie mówiąc nic jak mnie nie zapytają, to też argument będzie z ich strony ten sam, że spisują stan licznika?

Komputerek im nie wypluje, że auto jeździło "do tyłu" przez ostatni rok?

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli miałem badanie techniczne w lutym br. i tam spisano przebieg 120.000km, a w przyszłym

> roku, w lutym jak pojadę i sobie cofnę przed badaniem na 80.000km

I w historii będzie bardzo ładnie widać zmniejszenie przebiegu. Przy sprzedającym będziesz się mógł wykazać talentem czemu pomiędzy badaniami technicznymi spadł przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Operacja była przeprowadzana w ASO (innym niż Opel Mucha oczywiście), została potwierdzona stosowną adnotacją w książce

> serwisowej, że stan licznika nie odpowiada przebiegowi pojazdu.

Czy SKP powinna weryfikować wiarygodność książeczki serwisowej? Czy jest oryginalna, czy nie ma w niej podrobionego wpisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu później nie można?

Żeby nie manipulować przy przebiegu. ASO wymienia zegary i sprawdza czy usterka została usunięta podczas jazdy próbnej (po to te 30km). Jeśli wszystko jest OK to ustawia przebieg ale później nie może go już skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I w historii będzie bardzo ładnie widać zmniejszenie przebiegu. Przy sprzedającym będziesz się mógł

> wykazać talentem czemu pomiędzy badaniami technicznymi spadł przebieg.

a czy można podjechać od tak do SKP i poprosić o wydruk z badań za ostatnie lata, gdzie widać przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I w historii będzie bardzo ładnie widać zmniejszenie przebiegu. Przy sprzedającym będziesz się mógł

> wykazać talentem czemu pomiędzy badaniami technicznymi spadł przebieg.

A wiesz ze większość kupujących nie sprawdza przebiegu i w ogole ich przebieg nie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli miałem badanie techniczne w lutym br. i tam spisano przebieg 120.000km, a w przyszłym

> roku, w lutym jak pojadę i sobie cofnę przed badaniem na 80.000km nie mówiąc nic jak mnie nie

> zapytają, to też argument będzie z ich strony ten sam, że spisują stan licznika?

> Komputerek im nie wypluje, że auto jeździło "do tyłu" przez ostatni rok?

A co ich to obchodzi ze cofnales? Nawet jak się zorientują to jakim prawem by mieli Ci o tym powiedzieć? Spisuja stan licznika z danego dnia i nie wnikają czy jest cofany czy nie.

Jak przyjedziesz na badanie i powiesz "chwilka, tylko cofne sobie licznik" i to zrobisz szybko laptopem, to myślisz ze im to będzie przeszkadzało? Przeciez to Twój licznik i Twój samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz ze większość kupujących nie sprawdza przebiegu i w ogole ich przebieg nie interesuje?

Pojechałeś teraz. wink.gif

Przecież jest dokładnie odwrotnie, nie ważny stan, nie ważny rocznik, ważne, że mniej jak 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechałeś teraz.

> Przecież jest dokładnie odwrotnie, nie ważny stan, nie ważny rocznik, ważne, że mniej jak 200kkm.

Dokladnie - ale na zegarach stan licznika.

A ja mowie ze mało który klient sprawdza gdzies czy to prawdziwy stan. Wiekszosc patrzy tylko na zegar, jak jest jedynka z przodu to kupuje, jak dwojka z przodu to ucieka. Nikogo nie interesuje prawdziwy przebieg - jeszcze nie miałem przypadku by ktoś chciał sprawdzać.

Wiec moje zdanie jest takie ze prawie zadnego klienta nie interesuje przebieg, wystarczy jak stan licznika jest ładny w miare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie - ale na zegarach stan licznika.

> A ja mowie ze mało który klient sprawdza gdzies czy to prawdziwy stan. Wiekszosc patrzy tylko na

> zegar, jak jest jedynka z przodu to kupuje, jak dwojka z przodu to ucieka. Nikogo nie

> interesuje prawdziwy przebieg - jeszcze nie miałem przypadku by ktoś chciał sprawdzać.

> Wiec moje zdanie jest takie ze prawie zadnego klienta nie interesuje przebieg, wystarczy jak stan

> licznika jest ładny w miare.

Rozumiem. ok.gif

To podobnie jak z tymi, którzy kręcą dla własnej hmmm....satysfakcji, by widzieć mniej na blacie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem.

> To podobnie jak z tymi, którzy kręcą dla własnej hmmm....satysfakcji, by widzieć mniej na blacie.

Są też tacy, którzy po zakupie pewnego auta z dużym przebiegiem cofają żeby nie było wstyd pokazać kolegom z pracy.

Powiem szczerze że sam jakbym kupil auto z przebiegiem np. 400kkm (bo nie mialbym oporów takie kupic jeśli stan techniczny bylby dobry) czy bym sobie nie cofnal o polowe wlasnie żeby mi nie gadali że złom kupiłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są też tacy, którzy po zakupie pewnego auta z dużym przebiegiem cofają żeby nie było wstyd pokazać

> kolegom z pracy.

> Powiem szczerze że sam jakbym kupil auto z przebiegiem np. 400kkm (bo nie mialbym oporów takie

> kupic jeśli stan techniczny bylby dobry) czy bym sobie nie cofnal o polowe wlasnie żeby mi nie

> gadali że złom kupiłem

I wtedy tryumfalnie oznajmiasz

"patrzajcie, jaką to perełkę od niemca lekarza wyrwałem" grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby nie manipulować przy przebiegu. ASO wymienia zegary i sprawdza czy usterka została usunięta

> podczas jazdy próbnej (po to te 30km). Jeśli wszystko jest OK to ustawia przebieg ale później

> nie może go już skorygować.

OK.. przeczytałem 30k km... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja robiłem w maju, o przebieg, owszem, pytał ale żadnego zaświadczenia nie dostałem. Muszą dawać

> czy mogą dawać to zaświadczenie

Ja tez nie dostałem, normalnie tylko pieczatka w dowód. O przebieg tez mnie pytał, nic z zegarów nie spisywal. Żadne zaświadczenia nie sa potrzebne, do innego auta dostałem kartke A4 z wpisanym przebiegiem itp. ale wywaliłem zaraz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już widzę rodaków pojawiających w SKP z zaświadczeniem od wójta/plebana/wróżki, że auto posiada

> przebieg rzeczywisty tyle i tyle km i oczekujących wpisania tego przebiegu.

Wystarczy bilet NBP i maszz przebieg jaki chcesz. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ASO Opla montując nowe zegary nie ma możliwości ustawienia (przeniesienia) wartości przebiegu?

> Sorry, ale nie chce mi się w to wierzyć. Chyba że zegary były używane...

Były używane. Ale w nowych też nie ustawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli miałem badanie techniczne w lutym br. i tam spisano przebieg 120.000km, a w przyszłym

> roku, w lutym jak pojadę i sobie cofnę przed badaniem na 80.000km nie mówiąc nic jak mnie nie

> zapytają, to też argument będzie z ich strony ten sam, że spisują stan licznika?

> Komputerek im nie wypluje, że auto jeździło "do tyłu" przez ostatni rok?

No właśnie. Spiszą i nic ich nie obchodzi. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy SKP powinna weryfikować wiarygodność książeczki serwisowej? Czy jest oryginalna, czy nie ma w

> niej podrobionego wpisu?

SKP była przy ASO Opla/Chevroleta. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie - ale na zegarach stan licznika.

> A ja mowie ze mało który klient sprawdza gdzies czy to prawdziwy stan. Wiekszosc patrzy tylko na

> zegar, jak jest jedynka z przodu to kupuje, jak dwojka z przodu to ucieka. Nikogo nie

> interesuje prawdziwy przebieg - jeszcze nie miałem przypadku by ktoś chciał sprawdzać.

> Wiec moje zdanie jest takie ze prawie zadnego klienta nie interesuje przebieg, wystarczy jak stan

> licznika jest ładny w miare.

Hahahaha, trafiłeś w sedno. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez nie dostałem, normalnie tylko pieczatka w dowód. O przebieg tez mnie pytał, nic z zegarów

> nie spisywal. Żadne zaświadczenia nie sa potrzebne, do innego auta dostałem kartke A4 z

> wpisanym przebiegiem itp. ale wywaliłem zaraz

Może Tobie nie są potrzebne ale jest prikaz, że diagnosta ma wydać. I przebieg wpisać. Od 1 stycznia 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może Tobie nie są potrzebne ale jest prikaz, że diagnosta ma wydać. I przebieg wpisać. Od 1 stycznia 2014.

W czerwcu albo pod koniec maja robiłem BT i nie dostałem żadnego kwitu poza pieczątką w dowodzie. Mam donieść staroście czy komu tam? hmm.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nowych na 100% mogą i ustawiają.

No to nie wiedziałem. Nie kupiłem nowego bo razem z nowym licznikiem demontaż popsutej centralki alarmu w wykonaniu ASO Mucha kosztowałby w sumie 3000zł.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na giełdzie w gliwicach na pewno znajdzie się ktoś kto "naprawia liczniki"

> Albo inna firma - przykład z katowic - http://www.autoalarm.katowice.pl/Kontakt.html

Może podjadę. Albo to oleję, tak sprzedam i niech sobie poprawia następny właściciel. Nam to przecież nie przeszkadza.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czerwcu albo pod koniec maja robiłem BT i nie dostałem żadnego kwitu poza pieczątką w dowodzie.

> Mam donieść staroście czy komu tam?

> mar00ha

Donieś ekologom, że oszczędza papier, prąd, toner, coś tam jeszcze - ucieszą się.

A kwit ma wydawać - taki przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.