Skocz do zawartości

[KzAK] alfa romeo 156


__buuu__

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do zakupu alfy 156 po lifcie

samochód na pewno musi być w kombi napędzany dieslem

i tu pojawia mi się kilka pytań:

1. Na co zwracać uwagę podczas oglądania oprócz standardowych rzeczy?

2. który silnik wybrać? czy wersja 140/150 koni jest dużo bardziej awaryjna niż 115? a może spojrzeć bardziej w stronę 2.4?

3. Ile w tych czasach powinna kosztować alfa w przyzwoitym stanie bo rozrzut cenowy jest dość spory

Za wszystkie rady i uwagi już dziękuje clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako były właściciel 156FL jtd16v 2004r

ad1. przede wszystkim na rdzę podłogi i progów , a najlepiej szukać świerzo sprowadzonej z italii

ad2. bezwzględnie polecam 1,9 jtd 16v , wcale nie jest bardziej awaryjny od 8v , wręcz niektóre czynności łatwiej wykonać przy nim (np 16v ma hydrauliczne kasatory luzu zaworowego - 8v trzeba regulować płytkami , wymiana świec żarowych w 16v to bajka ) , miałem taki motor , bezproblemowy (kupiłem salon PL z przebiegiem ponad 150tys , sprzedałem jak miała ponad 240 tys km ) , średnio mi paliła 7 L - ciężka noga , ten motor to złoty środek w 156 , dość ekonomiczny i ma niezłego kopa , 2,4 jest wyraźnie droższy i kłopotliwy w serwisowaniu - odradzam

ad3. cena - ciężko powiedzieć , ale tak z 13 koła chyba trzeba wyłożyć , a na pewno przy zakupie trzeba gościa kumatego w temacie alf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przymierzam się do zakupu alfy 156 po lifcie

> samochód na pewno musi być w kombi napędzany dieslem

> i tu pojawia mi się kilka pytań:

> 1. Na co zwracać uwagę podczas oglądania oprócz standardowych rzeczy?

> 2. który silnik wybrać? czy wersja 140/150 koni jest dużo bardziej awaryjna niż 115? a może

> spojrzeć bardziej w stronę 2.4?

> 3. Ile w tych czasach powinna kosztować alfa w przyzwoitym stanie bo rozrzut cenowy jest dość spory

> Za wszystkie rady i uwagi już dziękuje

Popatrz sobie ile kosztuje zdrowa sztuka w Niemczech i albo kupuj tam osobiście albo szukaj u nas mając na uwadze realne ceny tych aut.

Co do silników to ustawiając je względem radochy z jazdy w szeregu to moim zdaniem wygląda to tak: 1,9 16V -> 2.0JTS -> 2,4 20V. Jeśli musi być diesel to ja brałbym 2,4. Z tym że dużo więcej kosztuje w eksploatacji nie do końca się zgadzam a przy tym o wiele lepiej brzmi i jeździ. Niestety za 2,4 jest wysoka akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może nie za taką , ale za ok 20 , powinno się udać kupić 159 z 2005r , to już lepiej dociułać 2

> tys pln , niż kupować zwykłą 156 za 18

A później będzie następny płakał na forum jaka to Alfa badziewna rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A później będzie następny płakał na forum jaka to Alfa badziewna

Kumpel 1.5 roku temu kupil 159 za ~26tys. Jest juz po wymianie silnika, regeneracji turbiny i wtryskow i jeszcze kilku drobiazgach. A kupil ponoc niezniszczalne 1.9 jtd 8v...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może nie za taką , ale za ok 20 , powinno się udać kupić 159 z 2005r , to już lepiej dociułać 2

> tys pln , niż kupować zwykłą 156 za 18

Z 20k to są rumple że kijem bym nie dotknął a właściciele przeważnie mają je z przypadku bo zabrakło na VW czy Audi. Naoglądałem się takich śmietników wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym się nie zdecydował na 159 za ~20tyś

1,9 8v 120KM spokojnie da się znaleźć , bo co byśmy nie pisali , alfy nie trzymają tak ceny jak vw

zresztą mówisz że 159 za 20 koła będzie zajechana , a stary kibel 156 to co , nie będzie ?, myślisz że będzie miała mniej nalotu niż młodsza 159?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel 1.5 roku temu kupil 159 za ~26tys. Jest juz po wymianie silnika, regeneracji turbiny i

> wtryskow i jeszcze kilku drobiazgach. A kupil ponoc niezniszczalne 1.9 jtd 8v...

jak się nie umie kupować używanych aut , to się za to nie należy brać skromny.gif

pewnie było tak : pojechał ,zobaczył ślicznotkę , napalił się , i klapy na oczy opadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,9 8v 120KM spokojnie da się znaleźć , bo co byśmy nie pisali , alfy nie trzymają tak ceny jak vw

> zresztą mówisz że 159 za 20 koła będzie zajechana , a stary kibel 156 to co , nie będzie ?, myślisz

> że będzie miała mniej nalotu niż młodsza 159?

golasa pewnie się kupi, ale stan nie będzie super idealny, jak ktoś ma zadbaną 156 to nie będzie kibel, dlatego pewnie jest taka cena a nie inna, ja swojej tanio też nie sprzedam, ba jak nie dostane dobrej kasy to auto jeszcze długo u mnie zostanie zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się nie umie kupować używanych aut , to się za to nie należy brać

> pewnie było tak : pojechał ,zobaczył ślicznotkę , napalił się , i klapy na oczy opadły

może była dobrze odpicowana, nie wiadomo po jakim czasie i co było wymieniane po kupnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem 159 120tkę golasa raczej kupi w przyzwoitym stanie ok.gif , i otrzyma nowszy technologicznie samochód ,

nie zmienię zdania , 18 koła za 156 to musi być Ti , lub jak już wspomniano biały kruk 2,5 V6 , a nie zwykłe średnie progressiony , no od biedy żeby chociaż distinctive z full wypasem , proszę ja ciebie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź blacharkę głównie progi i podłogę z tylnej części bywają i zdrowe ale i bardzo skorodowane, silnik jeśli był w miarę zadbany to nie powinien robić problemów, co do benzyn to 2.5 V6 w benzynie bardzo ładnie idzie a przy tym spalanie ma tylko troszkę większe niż 2.0 TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owszem 159 120tkę golasa raczej kupi w przyzwoitym stanie , i otrzyma nowszy technologicznie

> samochód ,

> nie zmienię zdania , 18 koła za 156 to musi być Ti , lub jak już wspomniano biały kruk 2,5 V6 , a

> nie zwykłe średnie progressiony , no od biedy żeby chociaż distinctive z full wypasem ,

> proszę ja ciebie

Ja się nie znam zlosnik.gif nigdy jeszcze nie wiedziałem białego kruka niewiem.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź blacharkę głównie progi i podłogę z tylnej części bywają i zdrowe ale i bardzo skorodowane,

> silnik jeśli był w miarę zadbany to nie powinien robić problemów, co do benzyn to 2.5 V6 w

> benzynie bardzo ładnie idzie a przy tym spalanie ma tylko troszkę większe niż 2.0 TS

Tutaj bym sie nie zgodził, akurat V6 nie jest w AR zbyt oszczędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się nie umie kupować używanych aut , to się za to nie należy brać

> pewnie było tak : pojechał ,zobaczył ślicznotkę , napalił się , i klapy na oczy opadły

Kupowal od znajomego i to po duzym serwisie tuz przed sprzedaza tongue.gif teraz juz dawnego znajomego tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a masz gwarancję że 156 to nie będzie sypiące się badziewie , w dodatku rdzewiejące

Gwarancję to możesz mieć na nowe auto. Tutaj chodzi o mniejsze ryzyko w przypadku doinwestowanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,9 8v 120KM spokojnie da się znaleźć , bo co byśmy nie pisali , alfy nie trzymają tak ceny jak vw

> zresztą mówisz że 159 za 20 koła będzie zajechana , a stary kibel 156 to co , nie będzie ?, myślisz

> że będzie miała mniej nalotu niż młodsza 159?

Akurat 159 nie tracą tak na wartości jak poprzednie modele bo ta Alfa jest o niebo solidniejsza. Popatrz sobie na ładne egzemplarze w Niemczech i ich ceny. 6-7k euro trzeba dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwarancję to możesz mieć na nowe auto. Tutaj chodzi o mniejsze ryzyko w przypadku doinwestowanego

> auta.

wysoka cena nie zawsze świadczy o doinwestowaniu i dobrej kondycji auta , w ogóle im mniej zapłacisz za starą 156 , tym mniej stracisz hehe.gif , czy będzie za 18 czy za 14-15 tys pln tak samo na bank będzie pakiet startowy , więc lepiej kupić taniej i samemu zrobić co należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wysoka cena nie zawsze świadczy o doinwestowaniu i dobrej kondycji auta , w ogóle im mniej

> zapłacisz za starą 156 , tym mniej stracisz , czy będzie za 18 czy za 14-15 tys pln tak samo

> na bank będzie pakiet startowy , więc lepiej kupić taniej i samemu zrobić co należy

Znam kilka przypadków 156 kupionych za 5k gdzie nie dojechały z komisu do domu lub z progu odpadła szmata połączona z gipsem. Taki pakiet startowy to chyba nie bardzo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel 1.5 roku temu kupil 159 za ~26tys. Jest juz po wymianie silnika, regeneracji turbiny i

> wtryskow i jeszcze kilku drobiazgach. A kupil ponoc niezniszczalne 1.9 jtd 8v...

Miałem podobne przygody. Kupiłem auto za 28k zł, dołożyłem jakieś 7k zł a sprzedałem za 21 001.gif

Nowy nabywca ma auto w bogatej wersji z pewnym przebiegiem, wyremontowanym silnikiem i turbo, oponami letnimi i zimowymi. Do poprawy był przedni zderzak i błotnik oraz wymiana przewodu klimy (łączny koszt wszystkiego max 1,5k zł). Tak więc, chyba da się kupić w miarę pewną 159 za około 21k zł skromny.gif

Gdybym szukał 156 to do 13-14k zł. Te auto są ciężko sprzedawalne, warto się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wysoka cena nie zawsze świadczy o doinwestowaniu i dobrej kondycji auta , w ogóle im mniej

> zapłacisz za starą 156 , tym mniej stracisz , czy będzie za 18 czy za 14-15 tys pln tak samo

> na bank będzie pakiet startowy , więc lepiej kupić taniej i samemu zrobić co należy

Jeszcze raz powtórzę - mniejsze ryzyko. Kto jak kupuje mnie nie interesuje. W ogóle w przypadku Alfy pojęcie mniej stracisz jest trochę zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz powtórzę - mniejsze ryzyko. Kto jak kupuje mnie nie interesuje. W ogóle w przypadku

> Alfy pojęcie mniej stracisz jest trochę zabawne.

Jak by nie patrzeć w każdej nowszej AR remont zawieszenia np. z przodu na dobrych częściach nie będzie nigdy tani wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale zgodzisz się że lepiej utopić 13 niż 18 ?

W autach używanych nie przewidzi się wszystkiego. Jeden i drugi możę okazać się paździerzem. Wybieram jednak bramkę nr.2

> cena tej alfy do której dawałeś link to pobożne życzenie jej właściciela

Sprzeda się za tyle za ile ją ktoś kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.