Skocz do zawartości

[KZAK] Citigo czy coś innego? Do miasta - segment A lub B


komor

Rekomendowane odpowiedzi

> Takie tam moje spostrzeżenia po zakupie ---> klik

Pomijając fakt, że w moim osobistym odczuciu 40k za auto tej klasy (ze wszystkimi jego wadami) to GRUBA przesada to nigdy bym nie zdecydował o zakupie samochodu bez jazdy próbnej - mało tego, chciałbym takie auto wziąć np. na weekend żeby sprawdzić właśnie takie niedoróbki, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomijając fakt, że w moim osobistym odczuciu 40k za auto tej klasy (ze wszystkimi jego wadami) to

> GRUBA przesada

A za <30kzł? cfaniaczek.gif

> to nigdy bym nie zdecydował o zakupie samochodu bez jazdy próbnej - mało tego,

> chciałbym takie auto wziąć np. na weekend żeby sprawdzić właśnie takie niedoróbki, których na

> pierwszy rzut oka nie widać.

ja właśnie kupiłem UPa bez jazdy próbnej. Ba, nawet go nie oglądałem w salonie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za to nigdy bym nie zdecydował o zakupie samochodu bez jazdy próbnej - mało tego,

> ja właśnie kupiłem UPa bez jazdy próbnej. Ba, nawet go nie oglądałem w salonie.

mozna niezle wtopic: ojciec tak samo kupił Civica (oglądał na ulicy, ale nie jezdził). czego teraz ponosi konsekwencje od 5 lat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie tam moje spostrzeżenia po zakupie ---> klik

Czytałem .... górna granica i nie przekraczalna za citigo to dla mnie właśnie 35k PLN, powyżej tego to jakiś absurd. Pomijając skrzynię, która sama nie wie jak zmieniać przełożenia wink.gif

Ale patrząc na to przez pryzmat jakości - wykończenia, komfortu i bajerów odczuwam, że citigo to bardzo droga propozycja.

C3 jest wg mnie bezkonkurencyjne ww cenie 44500 zł z lakierem met., szybą panoramiczna, 4 x el. szyby, skł. i ogrzewanymi lusterkami, czujnikami parkowania, auto klimą i ba - bardzo ważne - oświetleniem bagażnika wykończonego szmatą a nie znowu GOŁA BLACHA.

W dodatku nadkola są obite jakimś tam plastikiem a nie GOŁA BLACHA. Podoba mi się też to że czuć że siedzisz w samochodzie a nie na trzepaku, bo opierając rękę o drzwi możesz się poparzyć nagrzaną GOŁĄ BLACHĄ grinser006.gif

Ale czort wie, narazie żonie podoba się skoda, bo jest tańsza. Koniec kropka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jest nie tak?

to jest ufo z 2008 chyba

zawieszenie? wyciszenie vs dźwięk tego silnika? jakość materiałów we wnętrzu?

auto to katorga, nie przystaje do segmentu C smile.gif a wystarczyło się przejechać przed zakupem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie mam jakichś dużych wymagań w

> stosunku do (drugiego) auta w rodzinie.

Ja też bym nie miał - poza jednym - niech nie kosztuje tyle co pierwsze, czyli będzie warte wydanych na nie pieniędzy.

40k byłoby mi szkoda wydać na citigo czy innego UP'a jeśli mogę kupić za to lepsze auto klasy B (też nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podoba mi się też to że czuć że

> siedzisz w samochodzie a nie na trzepaku, bo opierając rękę o drzwi możesz się poparzyć

> nagrzaną GOŁĄ BLACHĄ

Nie chciałbym wyjść na jakiegoś obrońcę trojaczków VAG (bo koń jaki jest każdy widzi), ale do śmiechu doprowadzają mnie takie teksty... rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Znasz choć jedną osobę, która poparzyła się ta GOŁĄ BLACHĄ? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na oficjalny cennik, ale wygląda na to, że za 44 100 zł mamy 1.2 w wersji Selection z szybą

> panoramiczną i automatyczną klimą i tempomatem. Takie są od ręki - katalogowo, więc pewnie jak

> się potarguje po turecku to i za 42 k PLN do wyrwania a może i mniej

> Niestety wersja Exclusive z 1.6 120 KM raczej na zamówienie i kosztuje katalogowo 51 500 zł, ale to

> i tak dalej chyba całkime całkiem

> Ważne że żonie się podoba

Może poczekaj na ciekawsza ofertę citroena. Coś przystopowali z rabatami jesienią i zimą było lepiej. Ja w lutym kupiłem C3 ale picasso 1,6 Vti wersja sedution plus - m.in klima dwustrefowa, 6 poduch, bardzo ładnie wykonczony i wyposażony za 44 z małym kawałkiem (rocznik 2014 oczywiście). I to nie był efekt jakiegoś specjalnego targowania tylko regularna promocja. C3 wychodziły wtedy z podobnym wypasem około 5 tys taniej czyli poniżej 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chciałbym wyjść na jakiegoś obrońcę trojaczków VAG (bo koń jaki jest każdy widzi), ale do

> śmiechu doprowadzają mnie takie teksty...

> Znasz choć jedną osobę, która poparzyła się ta GOŁĄ BLACHĄ?

Ja kiedyś w cinquecento i mam awersję do gołych blach w aucie, szczególnie że te auta nie kosztują <30 k PLN, to by wtedy uszło grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś w cinquecento i mam awersję do gołych blach w aucie,

Już rozumiem - poparzyłeś się kiedyś o blachy w cc i teraz używasz to jako argumentu przeciwko citigo... zlosnik2.gif

To jeszcze zwróć uwagę, że tam siedzi trzycylindrowy motor - w syrenach 105 też były trzy cylindry. grinser006.gif

> szczególnie że te auta nie kosztują <30 k PLN, to by wtedy uszło

Mój kosztował! 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może poczekaj na ciekawsza ofertę citroena. Coś przystopowali z rabatami jesienią i zimą było

> lepiej. Ja w lutym kupiłem C3 ale picasso 1,6 Vti wersja sedution plus - m.in klima

> dwustrefowa, 6 poduch, bardzo ładnie wykonczony i wyposażony za 44 z małym kawałkiem (rocznik

> 2014 oczywiście). I to nie był efekt jakiegoś specjalnego targowania tylko regularna promocja.

> C3 wychodziły wtedy z podobnym wypasem około 5 tys taniej czyli poniżej 40 tys.

No to tak jest teraz w sumie, C3 Seduction 1.2 za 42200 zł, a od tej ceny dealer zawsze też lekko zjeżdża.

Także nie spodziewam się super mocniejszych rabatów, szczególnie, że auto potrzebuje szybciej niż później, ale rozważę i taką opcję! ok.gif

PS. Teraz rabat oficjalny to 10500 zł więc chyba też nie mało hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> btw. p208 jest obecnie bezkonkurencyjny jesli chodzi o jakość wykończenia wnętrza... oceniałes?

Owszem, ale po 23kkm mam wrazenie, ze trwale nie bedzie. Jak na razie na gwarancji wymieniony silnik, bo po 20kkm mial 2,5mm luzu na wale korbowym hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tak jest teraz w sumie, C3 Seduction 1.2 za 42200 zł, a od tej ceny dealer zawsze też lekko

> zjeżdża.

Z reguły w citroenach dealerzy nie zjeżdżają z cennika oficjalnych promocji.

> Także nie spodziewam się super mocniejszych rabatów, szczególnie, że auto potrzebuje szybciej niż

> później, ale rozważę i taką opcję!

> PS. Teraz rabat oficjalny to 10500 zł więc chyba też nie mało

Przy polityce cennikowej Citroena dużo to nie jest. Oni oficjalne cenniki mają z kosmosu - mój model kosztuje teoretycznie 71 tys yikes.gif a upust wyniósł prawie 27 tys yikes.gif

Na pewnie jesienią i zimą C3 w dobrych wersjach były poniżej 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio był u mnie interesant rejestrować nowe C-Elysee 1,2 i faktura opiewała na kwotę 41k PLN

> więc całkiem sensownie. Przynajmniej jest kawałek auta

Taaa, ale sedan ma jednak trochę niedoróbek, jak to mówią, idealne na taxi grinser006.gif

Tanie, dużo miejsca z tyłu, duży bagażnik.

Czyli pozostaje mi obadać dokładnie rynek z C3 albo kupować Citigo, ale w niższej cenie zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, ale sedan ma jednak trochę niedoróbek, jak to mówią, idealne na taxi

> Tanie, dużo miejsca z tyłu, duży bagażnik.

> Czyli pozostaje mi obadać dokładnie rynek z C3 albo kupować Citigo, ale w niższej cenie

Za 41k bedzie tez swift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 41k bedzie tez swift.

sprawdzałem, z sensownym wyposażeniem porównywalnym do C3 to już jednak drożej.

Czy ma kto jakieś rzetelne info o cenach na wrzesień jeśli chodzi o Cytrynę C3?

Obecnie mam ofertę 45500 (bez ESP) lub 45900 (z ESP) metalika Selection + Pakiet miejski. Silnik 1.2

Cena obowiązuje tylko w sierpniu, co będzie we wrześniu to nic nie chcą mówić, a samochody w tej cenie tylko stockowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzałem, z sensownym wyposażeniem porównywalnym do C3 to już jednak drożej.

> Czy ma kto jakieś rzetelne info o cenach na wrzesień jeśli chodzi o Cytrynę C3?

> Obecnie mam ofertę 45500 (bez ESP) lub 45900 (z ESP) metalika Selection + Pakiet miejski. Silnik

> 1.2

> Cena obowiązuje tylko w sierpniu, co będzie we wrześniu to nic nie chcą mówić, a samochody w tej

> cenie tylko stockowe.

JA bym czekał, jak na cytryny żadna cenowa rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA bym czekał, jak na cytryny żadna cenowa rewelacja.

Im bliżej końca roku poowinny być większe upusty (przynajmniej do tej pory zawsze Citroen najniższe ceny miał na przełomie roku).

Taka C3ka powinna w okolicach 40-42k kosztować z tym silnikiem.

Ja bym jeszcze porównał z P208 - były ciekawe wersje za 39990 swego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im bliżej końca roku poowinny być większe upusty (przynajmniej do tej pory zawsze Citroen najniższe

> ceny miał na przełomie roku).

> Taka C3ka powinna w okolicach 40-42k kosztować z tym silnikiem.

> Ja bym jeszcze porównał z P208 - były ciekawe wersje za 39990 swego czasu...

Dzięki za info, czyli narazie się wstrzymujemy i czekamy na jakieś fajne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.