Skocz do zawartości

A w Polsce wciąż bieda-wersje


mAbZ

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu jeździłem w Polsce wynajętym Fiatem 500.

Ponieważ żona ma podobnego (ten sam silnik 1,2 i podobny

przebieg ok. 27 tys km) - to miałem okazję do dokładnego porównania.

I jestem w szoku, że w Polsce wciąż są dostępne tak biedne wersje icon_eek.gifboje_sie.gif

Spoko, że wypożyczalnie miewają biedne wersje, ale tu było do przesady biednie.

Pomijam wyposażenie dodatkowe jak handsfree, czujniki parkowania, chromy czy skóra.

Brakowało rzeczy, które na innych rynkach są wyposażeniem POSTAWOWYM,

a niektóre można uważać za oczywiste, np: ustawianie wysokości fotela (!)

Poza tym brak:

- świateł przeciwmgielnych

- listew bocznych

- ASR

- hill holdera

- nagłośnienie miało DUŻO gorszy dźwięk

- brak nawet zwyczajnego termometru mierzącego temperaturę zewnętrzną!!!

Próżno szukać informacji o tym, że polska wersja ma gorsze głośniki

czy o braku regulacji wysokości fotela... A zdawało mi się, że minęły już czasy,

gdy kieszenie na boczkach drzwi były w Polsce wyposażeniem dodatkowym grinser006.gif

- tak było mianowicie we Fiacie Uno w latach 90-tych - miałem kiedyś prospekt na dowód zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie, my nie jesteśmy w Szwecji (bez obrazy oczywiście) i tutaj ludzie są nieco mniej zamożni to i

> producenci starają się jakoś dopasować do zasobności portfela przeciętnego Polaka

Ciekawe o ile tańsze jest auto dzięki temu, że nie ma termometra biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego Ci sie wydawało, że jest inaczej? Uległeś propagandzie zielonej wyspy?

Przepraszam, w przyszłości postaram się naprawić ten błąd zlosnik.gif

A serio to Polska nieźle wygląda - zupełnie niezłe auta, w większości świetne drogi (naprawdę!) itd. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ żona ma podobnego (ten sam silnik 1,2 i podobny

> przebieg ok. 27 tys km) - to miałem okazję do dokładnego porównania.

Serwisujesz ją może jeszcze w ASO ?

> Brakowało rzeczy, które na innych rynkach są wyposażeniem POSTAWOWYM,

> a niektóre można uważać za oczywiste, np: ustawianie wysokości fotela (!)

Czy na pewno takim standardowym ?

Mam 500 sprowadzoną z Austrii i też nie ma regulacji wysokości fotela.

> Poza tym brak:

> - listew bocznych

dobre biglaugh.gif

> - nagłośnienie miało DUŻO gorszy dźwięk

Ale jaką wersję nagłośnienia masz u siebie ?

Może masz pakiet interscope i odnosisz się do zwykłej wersji ?

> - brak nawet zwyczajnego termometru mierzącego temperaturę zewnętrzną!!!

No to akurat nieczęsto się zdarza w 500, ale masz rację są takie dziwy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwisujesz ją może jeszcze w ASO ?

Nie, to auto żony grinser006.gif

> Czy na pewno takim standardowym ?

> Mam 500 sprowadzoną z Austrii i też nie ma regulacji wysokości fotela.

Mamy co prawda skórzaną tapicerkę, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym,

że regulacja fotela miałaby być w tym modelu opcjonalna (ani na stronach .pl ani .se)

> Ale jaką wersję nagłośnienia masz u siebie ?

> Może masz pakiet interscope i odnosisz się do zwykłej wersji ?

Wychodzi na to że tak, ale nie był domawiany tylko chyba wchodzi w jakiś inny pakiet.

(Blue & Me?) Pakiety bywają raczej różne na różnych rynkach.

A może dlatego, że mamy 500C i zwyczajnego radia nie byłoby w ogóle słychać przy otwartym dachu? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam, w przyszłości postaram się naprawić ten błąd

> A serio to Polska nieźle wygląda - zupełnie niezłe auta, w większości świetne drogi (naprawdę!)

> itd.

Polska jest jak przystojniak w garniturze wyrywający laski na Monciaku w Sopocie, po czy udaje się do bocznej uliczki, wsiada do zdezelowanego Tico i jedzie do rodziców, bo tam mieszka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę dni temu jeździłem w Polsce wynajętym Fiatem 500.

> Ponieważ żona ma podobnego (ten sam silnik 1,2 i podobny

> przebieg ok. 27 tys km) - to miałem okazję do dokładnego porównania.

Wszystkiego co opisujesz nie miał Fiat 500 wypożyczony na Majorce kilkanaście dni temu wink.gif

To nie tylko na Polskę takie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to auto żony

> Mamy co prawda skórzaną tapicerkę, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym,

> że regulacja fotela miałaby być w tym modelu opcjonalna (ani na stronach .pl ani .se)

> Wychodzi na to że tak, ale nie był domawiany tylko chyba wchodzi w jakiś inny pakiet.

> (Blue & Me?) Pakiety bywają raczej różne na różnych rynkach.

> A może dlatego, że mamy 500C i zwyczajnego radia nie byłoby w ogóle słychać przy otwartym dachu?

Czyli jednak nie jeździłeś identyczną wersją - tak wychodzi z powyższego stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to auto żony

A tak z ciekawości masz tam aktywną opcję sugerowania zmiany biegów ?

> Mamy co prawda skórzaną tapicerkę, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym,

> że regulacja fotela miałaby być w tym modelu opcjonalna (ani na stronach .pl ani .se)

Ja mam zwykłe szmatki biglaugh.gif od czegoś pewnie to jest zależne, może dopiero wersja lounge to ma niewiem.gif ja mam pop

> Wychodzi na to że tak, ale nie był domawiany tylko chyba wchodzi w jakiś inny pakiet.

> (Blue & Me?) Pakiety bywają raczej różne na różnych rynkach.

> A może dlatego, że mamy 500C i zwyczajnego radia nie byłoby w ogóle słychać przy otwartym dachu?

Też mam interscope i brzmi przyzwoicie, wymaga chyba dopłaty u nas ok 1200zł.

Ale przez ten system traci się znowu schowek w fotelu pasażera, bo jest pod nim głośnik.

Amerykanie chyba znowu mają inne audio z wersją beats i subwooferem w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może dlatego, że mamy 500C i zwyczajnego radia nie byłoby w ogóle słychać przy otwartym dachu?

500C to droga wersja. Może domyślnie ładują tam dobre audio.

W tej 500 co my wypożyczyliśmy głośniki były beznadziejne. O wiele wiele gorsze niż poprzednio pożyczonej Corsie. 3 klasy gorsze. Właściwie można o nich powiedziec tylko tyle że były.

Jedyne co w audio było fajne, to że po podłączeniu telefonu przez USB (chciałem naładować) na wyświetlaczu w liczniku pojawił się napis "BUDKA SUFLERA" i z głośników rzeczywiście leciała muzyka z biblioteki telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę dni temu jeździłem w Polsce wynajętym Fiatem 500.

> Ponieważ żona ma podobnego (ten sam silnik 1,2 i podobny

> przebieg ok. 27 tys km)

I na tym podobieństwa się kończą.

Kupiłeś wersję 500c która w standardzie ma prawie wszystko i porównujesz do biedawersji z wypożyczalni... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości masz tam aktywną opcję sugerowania zmiany biegów ?

Nie, nie mam. To jest tylko w nowszych rocznikach i mają też zmieniony wygląd samego licznika.

W wypożyczonym natomiast licznik był identyczny jak w żony, prócz braku termometru, o taki:

images_thumb_1127465_800_800_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I na tym podobieństwa się kończą.

> Kupiłeś wersję 500c która w standardzie ma prawie wszystko i porównujesz do biedawersji z

> wypożyczalni...

Nie, nie. Porównuję do wszystkich dostępnych wersji opisanych na fiat.se i fiat.pl

Np. światła przeciwmgielne, ASR, hill holder- wszystko to w Szwecji jest w standardzie,

z tego co widzę w każdej dostępnej wersji wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie mam. To jest tylko w nowszych rocznikach i mają też zmieniony wygląd samego licznika.

> W wypożyczonym natomiast licznik był identyczny jak w żony, prócz braku termometru, o taki:

A możesz pokazać ten nowszy licznik, bo nie wiem o jaki chodzi.

U mnie jak się przyjrzę licznikowi to własnie są te kontrolki od sugerowanej zmiany biegów tylko są nieaktywne i podobno wystarczy je aktywować i szukam jakiegoś potwierdzenia na to, bo bym to z ciekawości uruchomił jeśli się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie. Porównuję do wszystkich dostępnych wersji opisanych na fiat.se i fiat.pl

> Np. światła przeciwmgielne, ASR, hill holder- wszystko to w Szwecji jest w standardzie,

> z tego co widzę w każdej dostępnej wersji wyposażenia.

jakby u nas ludzie zarabiali tyle co u Ciebie to też wyposażenie seryjne było by inne. A tak muszą przyciągać cenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie. Porównuję do wszystkich dostępnych wersji opisanych na fiat.se i fiat.pl

> Np. światła przeciwmgielne, ASR, hill holder- wszystko to w Szwecji jest w standardzie,

> z tego co widzę w każdej dostępnej wersji wyposażenia.

Może to kwestia tego, że po prostu fiaty są dość biednie wyposażone w PL niewiem.gif

Np. taki citroen w PL potrafi mieć wszystko w standardzie w średniej wersji za co musisz dopłacić u konkurencji.

Tutaj po prostu chodzi o kasę, u nas głównie sprzedaje się biedne wersje, bo ludzie najczęściej chcą mieć nowe ale nie stać ich już na dodatki, które w DE są standardem np.

Porównaj ile u nas aut jeździ z szyberdachem a ile w Niemczech grinser006.gif

U nas to burżujstwo, u nich to zazwyczaj wymagana opcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwłaszcza brytyjska.

U nas biedota nie rusza się nigdzie w imię powiedzenia "jak się nie ma miedzi, się na d... siedzi".

Na wakacje na Majorce pozwolić sobie mogą dopiero ci ze "średniej półki".

Zatem jak widzisz masz analogie również do cen i do wyposażenia aut.

Ile kosztuje u Ciebie podstawowa wersja tego Fiacika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas biedota nie rusza się nigdzie w imię powiedzenia "jak się nie ma miedzi, się na d... siedzi".

> Na wakacje na Majorce pozwolić sobie mogą dopiero ci ze "średniej półki".

> Zatem jak widzisz masz analogie również do cen i do wyposażenia aut.

> Ile kosztuje u Ciebie podstawowa wersja tego Fiacika?

No jasne że jest droższa: SEK 119.990 czyli około 54 kzł.

Wersja Pop ale o to chodzi, że lepiej wyposażona

Tu to jakieś 20% drożej niż najtańsze autka tej klasy.

Aha w cenie nie ma żadnych akcyz, a jedynie 25% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym brak:

> - świateł przeciwmgielnych

> - listew bocznych

> - ASR

> - hill holdera

> - nagłośnienie miało DUŻO gorszy dźwięk

> - brak nawet zwyczajnego termometru mierzącego temperaturę zewnętrzną!!!

Po co w samochodzie ktorakolwiek z tych rzeczy? (mam ASR, ale bez niego tez potrafie jezdzic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę dni temu jeździłem w Polsce wynajętym Fiatem 500.

> Ponieważ żona ma podobnego (ten sam silnik 1,2 i podobny

> przebieg ok. 27 tys km) - to miałem okazję do dokładnego porównania.

> I jestem w szoku, że w Polsce wciąż są dostępne tak biedne wersje

> Spoko, że wypożyczalnie miewają biedne wersje, ale tu było do przesady biednie.

> Pomijam wyposażenie dodatkowe jak handsfree, czujniki parkowania, chromy czy skóra.

> Brakowało rzeczy, które na innych rynkach są wyposażeniem POSTAWOWYM,

> a niektóre można uważać za oczywiste, np: ustawianie wysokości fotela (!)

> Poza tym brak:

> - świateł przeciwmgielnych

Za dopłatą są - seria chyba od wersji longue

> - listew bocznych

j.w.

> - ASR

> - hill holdera

ida razem w serii z ESP które w 500 wymaga dopłaty

> - nagłośnienie miało DUŻO gorszy dźwięk

masz wersję 500 C to i inne głośniki są

> - brak nawet zwyczajnego termometru mierzącego temperaturę zewnętrzną!!!

nie wszystkie miały w serii - patrz jak wyżej.

> Próżno szukać informacji o tym, że polska wersja ma gorsze głośniki

> czy o braku regulacji wysokości fotela... A zdawało mi się, że minęły już czasy,

> gdy kieszenie na boczkach drzwi były w Polsce wyposażeniem dodatkowym

Regulacja fotela jest także w wyższych wersjach chyba ze dopłacisz- nic na to nie poradzisz

plusem jest fiata ze dodatki możesz dowolnie konfigurować a nie w pakietach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie. Porównuję do wszystkich dostępnych wersji opisanych na fiat.se i fiat.pl

> Np. światła przeciwmgielne, ASR, hill holder- wszystko to w Szwecji jest w standardzie,

> z tego co widzę w każdej dostępnej wersji wyposażenia.

każdy rynek ma swoje wymagania i preferencje. W pl liczy się cena a 500 nawet w podstawie nie należy do tanich.

Ja mam dla przykładu ciemnoniebieską 500 tke która pochodzi z Fr - ma pakiet chrom listwy boczne lusterka naet kołpaki, obszytą skórą deskę i kierę ale nie ma np ..klimy.

w ciągu 7 miesięcy przejechałem tym autkiem 50 tkm i jak dla mnie najgorsze jest radio a raczej jego obsługa - brak gałki i sterowania radiem z kierownicy oraz tempomatu.

Ogólnie bolid nie do zajechania drive.gif

287915068-1452574_1435802929967149_1658521517_n.jpg

287915068-1456677_1435802753300500_1174807546_n.jpg

287915068-1475793_1435802869967155_1151936719_n.jpg

i z wypadu do De

287915068-1497780_1437650616449047_122434826_n.jpg

post-33228-14352525778209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam dla przykładu ciemnoniebieską 500 tke która pochodzi z Fr - ma pakiet chrom listwy boczne

> lusterka naet kołpaki, obszytą skórą deskę i kierę ale nie ma np ..klimy.

> w ciągu 7 miesięcy przejechałem tym autkiem 50 tkm i jak dla mnie najgorsze jest radio a raczej

> jego obsługa - brak gałki i sterowania radiem z kierownicy oraz tempomatu.

Jak już sobie pokazujemy oink.gif to w naszym wygląda to trochę inaczej.

Egzemplarz mojej żony z zewnątrz ma chromy, listwy itp. jak Twój.

Masz też lepszy wydech? (z szerszą końcówką)

images_thumb_1127462_800_800_resize.jpg

Ale w środku ma chyba wszystko możliwe: skórę na siedzeniach, gałce biegów i boczkach drzwi,

automatyczną klimę, handsfree sterowane głosem, radio w kierownicy, czujniki parkowania itd.

Skóry na podszybiu co prawda nie ma. Fajnie to u Ciebie wygląda, ale chyba nieźle musi się

odbijać w szybie, zwłaszcza biała? spineyes.gif

Tempomatu nie ma chyba nawet w opcjach, no ale to nie jest w końcu auto na trasę (!)

images_thumb_1127463_800_800_resize.jpg

Ale powównywałem listy wyposażenia z fiat.pl vs fiat.se a nie z tym konkretnym egzemplarzem.

Widzę np. że nie masz świateł przeciwmgielnych, które u mnie w S są w wyposażeniu

podstawowym każdej wersji, podobnie jak np. ESP z ASR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie tylko w Polsce. Wersje dla wypożyczalni są bardzo często wersjami specjalnymi,

> zubożonymi w stosunku do tego co oferuje się klientom indywidualnym.

Auto z wypożyczalni było tylko impulsem.

Jak to zwykle bywa, zamówiłem inne niż dostałem i że to był akurat Fiat 500 to przypadek.

Ale samo porównanie robiłem sprawdzająć na fiat.pl vs fiat.se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale samo porównanie robiłem sprawdzająć na fiat.pl vs fiat.se.

A to co innego - ja kiedyś robiłem z ciekawości porównanie Lexusa GS w PL i USA. W Polsce w standardzie nawet skóry nie ma smile.gif W aucie tej klasy za takie pieniądze (jest 2x droższy niż w USA)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki jest dostępny teraz:

Jechałem w zeszłym roku w listopadzie w Szkocji Fiatem 500 który miał chyba z 5tyś mil przebiegu (znaczy nówka wink.gif ) i miał ten stary licznik.

To chyba nadal zależy od wersji, a nie tylko od rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już sobie pokazujemy to w naszym wygląda to trochę inaczej.

> Egzemplarz mojej żony z zewnątrz ma chromy, listwy itp. jak Twój.

Super wygląda naprawdę ok.gif

> Masz też lepszy wydech? (z szerszą końcówką)

mam grinser006.gif

> Ale w środku ma chyba wszystko możliwe: skórę na siedzeniach, gałce biegów i boczkach drzwi,

> automatyczną klimę, handsfree sterowane głosem, radio w kierownicy, czujniki parkowania itd.

Brakuje Ci zlącza na nawigacją Tom Tom-a grinser006.gif

> Skóry na podszybiu co prawda nie ma. Fajnie to u Ciebie wygląda, ale chyba nieźle musi się

> odbijać w szybie, zwłaszcza biała?

też się tego obawiałem - otóż nie odbija się ani trochę ok.gif

> Tempomatu nie ma chyba nawet w opcjach, no ale to nie jest w końcu auto na trasę (!)

Szczerze- ja tego samochodu używam właśnie w trasy grinser006.gif- jest ekonomiczne ( max spalanie to ok 8 litrów - średnie z jazdy autostradowej ok 6,3) i jak widać na foto w miarę szybkie jak na swoje 69 km (choć szatan to to nie jest) i co ważne naprawdę ciche i totalnie bezawaryjne a części eksploatacyjne chyba skutery chińskie mają niższeok.gif

Wada- 500-tka musi mieć ok 50 kg balastu w bagażniku grinser006.gif

> Ale powównywałem listy wyposażenia z fiat.pl vs fiat.se a nie z tym konkretnym egzemplarzem.

pisałem wyżej - rożna polityka firmy na różnych rynkach ok.gif

> Widzę np. że nie masz świateł przeciwmgielnych, które u mnie w S są w wyposażeniu

> podstawowym każdej wersji, podobnie jak np. ESP z ASR.

jak psiałem - w Pl cena cena i jeszcze raz cena. U nas jeszcze samochód nawet wielkości Pandy służy jako jedyny w rodzinie i przy jego zakupie liczy się głównie cena -stąd nawet sprzedają się zupełnie ogołocone wersje - np bez klimy.

Przyzwoicie wyposażona 500-tka to poziom 45-50 tys czyli zahacza w klasę Polo Fiesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem w zeszłym roku w listopadzie w Szkocji Fiatem 500 który miał chyba z 5tyś mil przebiegu

> (znaczy nówka ) i miał ten stary licznik.

> To chyba nadal zależy od wersji, a nie tylko od rocznika.

z tym budzikiem 500-tka jest w sprzedaży ok 3 miesięcy

poza tym 500- tka na USA robiona jest w Meksyku- niestety mimo identycznego wyglądu auto jest technicznie odmienne od europejskiej wersji-robiłem rozpoznanie bo chciałem takie przytargać z USA. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.