Skocz do zawartości

Mazda 6 08+ z silnikiem 2,0 diesel,czy to dobra jednostka?


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie?Interesują mnie opinie na temat silników 2,0cdit (140kM) oraz 2,2cdit(163kM). Jakie są bolączki tych aut?DPF i dwumasa tylko?Bo z blachą sobie chyba poradzili chociaż sprawia wrażenie wyprodukowanej z puszek po piwie. grinser006.gif Lepsze to będzie od Mondeo mk.IV 140kM? cfaniaczek.gifRozchodzi się o nadwozie typu kombi. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie?Interesują mnie opinie na temat silników 2,0cdit (140kM) oraz 2,2cdit(163kM). Jakie

> są bolączki tych aut?DPF i dwumasa tylko?Bo z blachą sobie chyba poradzili chociaż sprawia

> wrażenie wyprodukowanej z puszek po piwie. Lepsze to będzie od Mondeo mk.IV 140kM? Rozchodzi

> się o nadwozie typu kombi.

Nie będzie lepsze od mondka i to pod wieloma aspektami. Mondek w kwestiach cena zakupu-to co oferuje chyba nie ma konkurencji tak do 35-40 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie?Interesują mnie opinie na temat silników 2,0cdit (140kM) oraz 2,2cdit(163kM). Jakie

> są bolączki tych aut?DPF i dwumasa tylko?Bo z blachą sobie chyba poradzili chociaż sprawia

> wrażenie wyprodukowanej z puszek po piwie. Lepsze to będzie od Mondeo mk.IV 140kM? Rozchodzi

> się o nadwozie typu kombi.

Zapychać się też może smok olejowy (np. przez stosowanie kiepskiej jakości oleju lub długiego okresu do jego wymiany). Koło dwumasowe może być też dość drogie (powyżej średniej). Zdarzają się też problemy z wycieraniem się zębów na kole zębatym napędzającym pompę oleju (opiłki też mogą zapchać smok olejowy).

2.2cdit to ponoć znacznie lepszy silnik niż 2.0. DPF też ma trochę inny i mniej jest z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie jeden człowiek miał służbową 6, rocznik 2008 (pamiętam, że kupił zaraz po tym jak ja kupiłem Bravo smile.gif ) 2.0 diesel 140KM. Sprzedana w zeszłym roku z przebiegiem około 160 tys. km. Użytkownik określił ją jako "wtopa". Z samochodem było sporo problemów, z silnikiem, ukł. kierowniczym, hamulcami. Nie znam szczegółów bo się specjalnie tym nie interesowałem, wiem tyle co z luźnych rozmów w kuchni.

Pamiętam jak na początku cieszyło go to auto, że się fajnie prowadzi itd, tak nastawienie mu się zmieniło w 100%. Pod koniec już nie mógł się doczekać, żeby się tego pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj w Turbokamerze pokazywali 6-kę z 2004 roku. Tak przeżarta, że gwarant już nie chciał jej

> już dalej naprawiać (12-letnia gwarancja perforacyjna )

Ja pytam o model po 2008 roku czyli kolejna generacja.Tą o której wspominasz nie chciałbym za darmo. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie?Interesują mnie opinie na temat silników 2,0cdit (140kM) oraz 2,2cdit(163kM). Jakie

> są bolączki tych aut?DPF i dwumasa tylko?Bo z blachą sobie chyba poradzili chociaż sprawia

> wrażenie wyprodukowanej z puszek po piwie. Lepsze to będzie od Mondeo mk.IV 140kM? Rozchodzi

> się o nadwozie typu kombi.

Ja miałem auto z 2008r, kupiłem jako 3 letnie i użytkowałęm 3 lata. Od razu po zakupie wymieniłem podkłądki pod wtryskami tak dla pewności.

Przez te 2 lata z autem nie działo się absolutnie nic, tylko olej i filtry...

ten 2,2 jest podobno lepszy, ma rozrząd napędzany łańcuchem, nowszy DPF. Była na nie akcja serwisowa na początku produkcji i wymieniali te łąńcuchy, więc warto sprawdzić, czy auto się kwalifikowało, a jeśli tak, to czy odwiedziło serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie?Interesują mnie opinie na temat silników 2,0cdit (140kM) oraz 2,2cdit(163kM). Jakie

> są bolączki tych aut?DPF i dwumasa tylko?Bo z blachą sobie chyba poradzili chociaż sprawia

> wrażenie wyprodukowanej z puszek po piwie. Lepsze to będzie od Mondeo mk.IV 140kM? Rozchodzi

> się o nadwozie typu kombi.

Użytkowałem dokładnie taką jak piszesz, przez dwa lata. Zasadniczo większych problemów nie było, zimą przy mrozie strasznie skrzypiało zawieszenie tak więc trochę wtopa w takim samochodzie. Z rudą to też tak nie do końca, te 6-tki mają śladową ilość lakieru na dachu przez co najmniejszy niezabezpieczony odprysk i jest kupa. W momencie gdy moją kupowałem było już kilka ognisk rdzy. Z tego co wiem to kilku użytkowników 6-tek miało to samo. DPF niby też bezproblemowy ale po ok 10-12 tys km trzeba było wymieniać olej bo zaczęło go przybywać poza tym u mnie DPF się wypalał średnio co 180km co wg mnie jest trochę za często. Ogólnie nie kupiłbym jej drugi raz, w porównaniu z mondeo MK4, Ford wg mnie bardziej komfortowy, poza tym części do Mazdy mają czasami kosmiczne ceny.

Aha i miałem jeszcze problem z hamulcami, tzn. krzywiły mi się tarcze. Najpierw te które miałem założone to były oryginały, pokrzywiły się chyba ze starości, więc założyłem Bosche- wytrzymały 2m-ce, następnie poszły ATE, te z kolei wytrzymały jakieś 4 miesiące, potem gdzieś wyczytałem, że to normalne i trzeba by założyć tarcze i zaciski z MPS-a więc temat odpuściłem. Ogólnie jak ktoś wcześniej napisał "wtopa"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam właśnie taką Mazdę - dokładnie ten rocznik i silnik (140KM), obecnie wykręcone 130kkm. Jak dla mnie auto bezobsługowe, leję płyn do spryskiwaczy, paliwo i jeżdżę. Serwis raz na rok lub co 20kkm oczywiście robiony jak instrukcja nakazuje. Z poważniejszych napraw - tarcze hamulcowe w okolicy 90kkm, rozrząd po 120kkm, więcej grzechów nie pamiętam smile.gif

O tym, że mam DPF to tak naprawdę bym nie wiedział, gdyby nie kłopoty innych użytkowników, tyle, że ja auta używam w bardzo specyficznych warunkach - 95% przebiegu robię po autostradach, więc DPF ma idealne warunki do wypalania i tym samym nie sprawia żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem tourana, myślałem też nad taką mazdą.

W większości aut, które oglądałem były mniejsze lub większe wykwity korozji na dachu, w kilku egzemplarzach, również na słupkach.

Jako, że nie lubię rdzy, zrezygnowałem z zakupu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie?Interesują mnie opinie na temat silników 2,0cdit (140kM) oraz 2,2cdit(163kM).

Kolega rok temu po 5 latach leasingu pozbył się swojej 6ki i ze szczęścia płakał. Tam się nawet wydech przepalił i o asfalt szorował. Mówi że nigdy więcej mazdy. Co kilka miesięcy auto stało w serwisie przez awarię, dobrze że miał w cenie leasingu pakiet darmowych przeglądów i przedłużoną gwarancje na 5 lat bo by dołożył sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia - bezproblemowe auto, przejechałem

40kkm, od 55 do 95kkm, leje paliwo i płyn do spryskiwacza.

Wypalanie DPF co 140-180 km.

Wspomniane przez kogoś skrzypienie zawieszenia przy mrozach,

to wysuszona jakaś guma w wahaczu, wystarczy odkręcić i posmarować.

Imho auto na solidną czwórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega rok temu po 5 latach leasingu pozbył się swojej 6ki i ze szczęścia płakał. Tam się nawet

> wydech przepalił i o asfalt szorował. Mówi że nigdy więcej mazdy. Co kilka miesięcy auto stało

> w serwisie przez awarię, dobrze że miał w cenie leasingu pakiet darmowych przeglądów i

> przedłużoną gwarancje na 5 lat bo by dołożył sporo

Mazda sporo nauczyła się od Forda biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.