Skocz do zawartości

Do oglądaczy zdjęciowych-Fabia


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

> Co szanowne grono detektywów może powiedzieć o aucie z linka? Klapa tył była malowana.

> Czy ten silnik ma te wszystkie drogie artefakty (dwumasa, dpf, itp.)? LINK

Fabią zrobiłem ponad 50 kkm w ciągu niespełna roku. Śmigałem nią od nowości. I powiem Tobie że za ok 20 tys to mona kupić normalne auto a nie fabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabią zrobiłem ponad 50 kkm w ciągu niespełna roku. Śmigałem nią od nowości. I powiem Tobie że za

> ok 20 tys to mona kupić normalne auto a nie fabie.

przesiadka jest z 15-letniej astry2 1.7 diesel-fabia ma być na emeryturę dla mego ojca, czyli auto musi popularne, do naprawy w każdym warsztacie, niedrogie w eksploatacji, nierdzewiejące, wszelkie stosunkowo młode na naszym rynku marki odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co szanowne grono detektywów może powiedzieć o aucie z linka? Klapa tył była malowana.

> Czy ten silnik ma te wszystkie drogie artefakty (dwumasa, dpf, itp.)? LINK

tylko nie ten silnik crazy.gif szukaj 1,6 już jest lepszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabią zrobiłem ponad 50 kkm w ciągu niespełna roku. Śmigałem nią od nowości. I powiem Tobie że za

> ok 20 tys to mona kupić normalne auto a nie fabie.

Jakie zlosnik.gif, bo serio szukam i nic wartego 20koła nie ma na rynku wszystkie szpachlowozy crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co szanowne grono detektywów może powiedzieć o aucie z linka? Klapa tył była malowana.

> Czy ten silnik ma te wszystkie drogie artefakty (dwumasa, dpf, itp.)? LINK

Spytaj Mirka jakie oznacznie ma ten silnik

o ile nie mija się z prawdą i jest to 1,4 tdi 80km to są następujące możliwości:

oznaczenie BMS:

DPF, turbosprężarka o zmiennej geometrii.

lub BNV

brak DPF turbosprężarka o stałej geometrii.

Pamiętaj także że to 3 cylindrowiec.Generalnie odradzał bym taki zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spytaj Mirka jakie oznacznie ma ten silnik

> o ile nie mija się z prawdą i jest to 1,4 tdi 80km to są następujące możliwości:

> oznaczenie BMS:

> DPF, turbosprężarka o zmiennej geometrii.

> lub BNV

> brak DPF turbosprężarka o stałej geometrii.

auto jest w moim mieście to i tak zaciągnę do ASO Skody-tam powinni to sprawdzić/wiedzieć

> Pamiętaj także że to 3 cylindrowiec.Generalnie odradzał bym taki zakup.

odradzasz ten 1.4 ideologicznie bo za mało cylindrów, czy jest jakiś znany problem z wyważeniem, itp? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Kulturę" pracy ma taką jak pijany dres pod wiejską dyskoteką.

> 3 cylindry i pompowtryskiwacze zapewniają niezapomniane doznania.

mówią, że ma jedną zaletę: zimą nie trzeba odśnieżać, bo sam się wytrzepie ze śniegu jak pies shocked.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To znacznie lepsza opcja niz ta fabia. Rozwazalbym jeszcze 1.4 bez turbo w przypadku bravo.

wybralem prostego diesla 1.6 z pl salonu, chyba jeszcze bez DPF i z turbo o stałej geometrii

105 koni raczej nie będzie duzo palic a z tego co pamietam jest tam 6 biegowa skrzynia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> moze źle szukasz

Omijam póki co fiata - mam i chce coś innego ok.gif

Poza tym diesel też omijam grinser006.gif

A i takich perełek oglądałem kilka zawsze coś, octavii drzwi pasażera przód i tył całe w szpachli - auto krajowe z 2008roku zlosnik.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wybralem prostego diesla 1.6 z pl salonu, chyba jeszcze bez DPF i z turbo o stałej geometrii

> 105 koni raczej nie będzie duzo palic a z tego co pamietam jest tam 6 biegowa skrzynia

Skrzynia M32 - jak padnie to jak dwumas grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu kiedyś pisał, że po trasie KRK-WAW (lub odwrotnie) pojazdem z tym silnikiem musiał iść na

> kilkudniowe zwolnienie, bo mu łeb rozrywało, a od wibracji nudności miał jeszcze przez

> tydzień.

Generalnie zależy do czego kolega szuka.Mój niedoszły teść miał fabia ph 1 i pojemność bagażnika deklasowała to auto jak dla mnie.Wybaczcie ale samochód do którego da się wrzucić do bagażnika jeden malutki leżaczek i 2 torby na zakupy(plus kombinowanie z girllem jak go upchać) to trochę smiech jak na auto dla rodziny choćby 3 osobowej.Dla dziadka na działkę jak najbardziej choć może mieć problem ,żeby sobie akcesoria przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto jest w moim mieście to i tak zaciągnę do ASO Skody-tam powinni to sprawdzić/wiedzieć

Spytaj mirasa o kod silnika i sam sprawdzisz wstępnie(nie wiem jak w skodzie ale swego czasu w VW była naklejka we wnęce koła zapasowego gdzie były te informacje).

> odradzasz ten 1.4 ideologicznie bo za mało cylindrów, czy jest jakiś znany problem z wyważeniem,

> itp?

Kultura pracy jest tragiczna.Z racji wykonywanego zawodu miałem okazję poznać kilku właścicieli takich aut najczęściej na pytanie jak to chodzi było machanie ręką i ,,daj Pan spokój''.Z tego co pamiętam regeneracja wtrysków jest dość kosztowna i poczytaj sobie ot pierwszy z brzegu jakiś tekst

jest tam problem z pompą oleju ,do wymiany jej trzeba rozbierać silnik a to oznacza $$$$$$$.

Jeśli nie chce aby ojciec Cię nie wydziedziczył w testamencie to lepiej wybij mu z głowy takie pomysły.Po jeździ zakładam bez większych przygód astrą wydatki które go mogą dopaść w przypadku tego 1,4 tdi będą dla emeryta kosmiczne.

W mojej prywatnej ocenie auta których się nie oglądą i nie kupuje to takie z silnikami :

2,0 i 2,2 Oplowskie DTiki wszystkie ,2,5 v6 od VAG ,1,4 TDI wspomniany przez Ciebie i pewnie jeszcze parę by się znalazło.

Jak dla mnie jeśli podoba mu się Fabia to 2 wyjścia:

koniecznie chce Diesla szukajcie 1,9 tdi lub w ostateczności 1,6 tdi.

mało jeździ jazda kapelusznicza benzynka.

Dodatkowo uświadom go iż wszelkie nowe diesle to najcześciej dwumasa,dpf i kosztowne wtryski.

W poszukiwaniu diesla proponuje wziąść pod uwagę silnik 1,6 HDI lub TDCI jak ktoś woli 90km.Było toto i we francuzach i w Fordzie.Jak dobrze poszukasz to bez dwumasy i DPF-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm wygląd taki sobie, szukałem cruza ale min 30-33koła za fajnego

> Naprawdę nie ma fajnych aut na sprzedaż - trzeba się naszukać

tez dość długo szukałem większego zamiennika fabii...

po wszystkich +/- kupiłem laczka - poki co 0 zastrzezen.

duzy plus tego auta, bez większych problemów kupi się auto od 1 właściciela, serwisowane, bezwypadkowe, no i bardzo dobre cenowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie zależy do czego kolega szuka.Mój niedoszły teść miał fabia ph 1 i pojemność bagażnika

> deklasowała to auto jak dla mnie.Wybaczcie ale samochód do którego da się wrzucić do bagażnika

> jeden malutki leżaczek i 2 torby na zakupy(plus kombinowanie z girllem jak go upchać) to

> trochę smiech jak na auto dla rodziny choćby 3 osobowej.Dla dziadka na działkę jak najbardziej

> choć może mieć problem ,żeby sobie akcesoria przewieźć.

troszkę przesadzasz - w tej klasie kazde auto ma podobny bagażnik a nie tylko fabia...

wystarczy kupic fabie kombi i masz spokoj z ww pakunkami (inaczej, kombi jest w sam raz dla ww, specyfikacji, jeżeli ktoś chce wozic mega dużo gratow to niestety trzeba szukac większego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra sam nie wiem, po oglądaniu mnóstwa samochodów rynek polski to utopia zlosnik.gif

Ciężko coś wybrać - naprawdę jakby to było takie proste to już bym miał nowy wóz a tak crazy.gif

No nic pooglądam nieco Lacetti ale po zdjęciach środek mi nie pasuje - pokażę kobiecie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co szanowne grono detektywów może powiedzieć o aucie z linka? Klapa tył była malowana.

> Czy ten silnik ma te wszystkie drogie artefakty (dwumasa, dpf, itp.)? LINK

To polecam kolejną Astrę 1.7 albo zostawić tą co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnikowo tak, 1,6 HDi to chyba najlepszy wyrób PSA.

> Co do reszty - jest fajne stwierdzenie - Citroen się nie psuje, on się droczy z właścicielem.

no właśnie oglądałem wczoraj tez C4 z 1.6hdi - jestem pod mega wrazeniem, jeśli chodzi o jakość to rok młodszy fiat linea wygląda w środku jak cinquecento zlosnik.gif

coraz bardziej mnie ten C4 kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rok młodszy fiat linea wygląda w środku jak cinquecento

Porównujesz zachodnioeuropejskiego kompakta z kierowanym na biedne rynki sedanem klasy B taniej marki, to nic dziwnego.

Francuzy zawsze miały fajne wnętrza, niestety są awaryjne - choć na 1,6 HDi narzekał nie będziesz, pytanie jak elektryka i inne drobiazgi.

Mimo całej mojej niechęci do PSA, C4 czy 308 z 1,6 HDi bym rozważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównujesz zachodnioeuropejskiego kompakta z kierowanym na biedne rynki sedanem klasy B taniej

> marki, to nic dziwnego.

porównałem auta w tym samym wieku i w tej samej cenie

> Francuzy zawsze miały fajne wnętrza, niestety są awaryjne - choć na 1,6 HDi narzekał nie będziesz,

> pytanie jak elektryka i inne drobiazgi.

wszystko działało, bawiłem się tym wyposażeniem dobre kilkadziesiąt minut grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko działało, bawiłem się tym wyposażeniem dobre kilkadziesiąt minut

Teraz działało, ale Citroen i peżot lubią droczyć się z użytkownikiem - działa, a czasem przestanie, potem znowu zadziała, jakaś kontrolka się zapali, mimo że wszystko jest OK - to takie francuskie zaloty, na zasadzie "pobaw się ze mną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz działało, ale Citroen i peżot lubią droczyć się z użytkownikiem - działa, a czasem

> przestanie, potem znowu zadziała, jakaś kontrolka się zapali, mimo że wszystko jest OK - to

> takie francuskie zaloty, na zasadzie "pobaw się ze mną".

zlosnik.gif a jak jest z ich diagnostyką we własnym zakresie? na pewno nie jest tak dostępna jak op-comy czy inne do opli, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz działało, ale Citroen i peżot lubią droczyć się z użytkownikiem - działa, a czasem

> przestanie, potem znowu zadziała, jakaś kontrolka się zapali, mimo że wszystko jest OK - to

> takie francuskie zaloty, na zasadzie "pobaw się ze mną".

Ile tych aut PSA miales? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.